Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

evagy
22. feb 2013

@hlavinka on našťastie nie je sexmaniak.. xi neboj, určite večne nebudeš brať prášky.. ja som rada že som aj na tie homeopatika naďabila, lebo chceme rodinku a ja mám už o mesiac 37 rokov. doteraz sme nemohli, bo som moc toho brala a isto by to nebolo dobre na plodik.

hlavinka
22. feb 2013

@evagy to jo, to by u Tebe asi s tolika praskama neslo. Ale nejaky asi brat musis, abys byla sama v poradku, ze? tak moc drzim palce, aby vam to brzy vyslo 😉

evagy
22. feb 2013

@hlavinka berem len polovičku olanzapínu najslabsieho t.j. 2,5mg z 5mg.. včera som aj na to zabudla.. xi 🙂 🙂

hlavinka
22. feb 2013

@evagy tak to je fain, ze jen tak malo. A vliv na nemoc to nema, ze je to tak malo? drzis to pod kontrolou?

evagy
22. feb 2013

@hlavinka ano mám to zatial pod kontrolou vôbec nemám zaital ťažkosti. ale dnes si pre istotu dám polovičku olanzapínu, len v noci som mala taký sen že som mala pocit že sa idem zblázniť. neviem či je to tým že som úplne vysadila. a bol to len sen.

hlavinka
22. feb 2013

@evagy tak to byl asi jen sen.... to ma obcas kazdy. Tak at je ti zase dobre .-)

bonaqua111
22. feb 2013

@kerol191 ahoj neda mi nezareagovat, ale uz som taka.
Poradila by si to aj diabeticke? nech to premoze? Nizky cukor. Aj jej ma pomoct dobry manzel a pekne pocasie?
Ono je to totiz podobne, niekomu sa netvori serotonin a niekomu inzulin.
Tak ako nizky cukor neprekonas silou vole ani tazku depresiu neprekonas silou vole, ani zlomenu nohu nerozchodis, je to choroba. Viem ze si to nemyslela zle ale mne je uz do placu.

@mexiko16 cau zena, zijes? ako?

bonaqua111
22. feb 2013

@mexico_16 pomylila som sa v nicku Tvojom.

Ako sa mi mas zlaticko?

kiwi82
24. feb 2013

baby prosím poradte. Ja som to tu už písala. Mám panickú poruchu. V minulosti som brala antidepresíva, ktoré mi dobre sadli Paretín. Síce som pribrala 15 kg ale cítila som sa fakt vpohode. Teraz beriem tretí mesiac tie isté AD Paretín ale je mi stále nanič. Stále sa bojím ísť sama niekam mimo okolia. Stále sa bojím, že to na mňa príde, že mi bude zle, že odpadnem alebo budem mať panický stav. Ja neviem, proste už takmer tri mesiace beriem lieky, ktoré mi v minulosti dobre sadli a v takom čase som už bola fit, teraz čo ich beriem tak sa necítim lepšie. myslíte, že je to ešte krátko? Zajtra zavolám doktorovi. Dakujem za každú radu.

adelkag
24. feb 2013

@evagy ahoj, mohla by som sa spýtať, aké homeopatiká užívaš. Ja trpím depresiou, asi popôrodnou, hoci už v minulosti som trpela úzkostnými stavmi. (vtedy mi AD pomohli). Beriem AD, najprv som mala estitalopram, a teraz alventu, čo je ževraj fakt dobrý liek, užívam ju už 4 mesiace a stále nič, už pomaly prestávam veriť, že ešte niekedy budem normálna ako predtým, je mi z toho do plaču ☹

adelkag
24. feb 2013

@kiwi82 aj mne v minulosti lieky zabrali, konkrétne escitalopram teva 10 mg, teraz nie, a dokonca ani alventa, ale možno by ti pomohla, opýtaj sa na ňu dr.

adelkag
24. feb 2013

@adnil1927 ahoj aj ja beriem alventu, začala som 75 mg prvý týždeň, teraz beriem 150 mg, ale mne nepomáha, už ju beriem 4 mesiac, verila som jej, lebo je to dobrý liek, ale asi nie pre mňa ☹

adnil1927
24. feb 2013

@adelkag No ja uz od piatku beriem 150 mg, za dva tyzdne mam znizovat xanax, tak hadam sa mi to zase nepokazi.Tak ak ti nezabera, preco ti nepredpise dr. nieco ine?

adelkag
25. feb 2013

@adnil1927 Dr. povedala, že alventa je jeden z naj. liekov, je to jej železná rezerva, ktorú dáva ak iné pacientovi nezaberá, som strašne zúfalá, prečo nezabrala, vôbec neviem, čo budem teraz robiť, na kontrolu idem 0 3-4 týždne, a určite ma bude chcieť poslať do nemocnice, čo určite odmiednem, neviem si predsaviť byť 6 týždeňov preč od malého, teraz idem skúsiť homeopatiu a skúšam zatiaľ rybí olej asi týždeň, ževraj z prírodných vecí je to to naj. na depresiu, aj ťažkú. Tak tebe je už lepšie? aj ja strašne chcem....

dianka7
25. feb 2013

Ahojte baby.Trpim uzkostou a depresiou uz 2 rok.Nezabrali mi uz 3 antidepresiva.Teraz mi dr.dala triticco.Mate niekto s tymto liekom skusenosti?Dakujem za rady. 🙂

dianka7
25. feb 2013

@adelkag homeopatikum som brala aj ja ☹ ale nepomohlo.

kiwi82
25. feb 2013

@adelkag dakujem. no a potom ti zmenili lieky, ktoré ti teraz nezabrali? alebo zvýšili dávku? dakujem

dianka7
25. feb 2013

@kiwi82 a zvykla si mat aj tocenie hlavy:? 😒 😒 Lebo ja casto,a potom mi je este horsie 😨

kiwi82
25. feb 2013

@dianka7 ahoj, ani nie tak točenie ako také divné tlaky v hlave 😒

kiwi82
25. feb 2013

@filipal prosím Ťa je možné, že už takmer tri mesiace beriem AD a stále mi nie je dobre? V minulosti mi zabrali super, preto mi dr.predpísal tie isté ale už ich beriem tri mesiace a necítim sa lepšie. dakujem

dianka7
25. feb 2013

@kiwi82 Ano aj ja akoby pocit nestability,a ked idem von tak to je hruuuza mam pocit ze odpadnem,ze ma zoberie sanitka a tak... 😒 Normalne take horucavy na mna idu 😖 Ako sa citis ty?Mavas tieto stavy castejsie? 😢

dianka7
25. feb 2013

Chcem sa este opytat,ze ked mi dr. dnes napisala ine antidepr.tak tie co som brala tie nemam postupne vysadzovat???To hned mam zacat brat tie nove? 😕

kiwi82
25. feb 2013

@dianka7 ja tiež mám problém s horúčavou, ktorá na mňa prichádza, najme v uzavretých priestoroch, obchode a tak. dnes, ked som išla na poštu tak som si nedala ani vetrovku, len v mikine som tam išla, lebo som vedela, že tam budem dlho čakať a že mi bude horúco. minule som bola so sestrou v lese a tam na mňa prišlo horúco, panika, ja šalená som sa takmer do trička zobliekla. je to choré, už mám toho vážne dosť, ja mám problém, že nedokážem ísť sama niekde dalej. bojím sa, že to na mňa príde niekde a nebude mi mať kto pomocť. pritom krvné testy aj kardio mam ok, viem, že je to len v mojej hlave ale je to silnejšie ako je je to len prežívanie, nie život a tak by som si chcela krásne s malou užívať ☹ A s tymi novými AD ti nepovedal dr ako na to? tak to neviem, radšej mu zavolaj. a čo berieš? ja paretín.

dianka7
25. feb 2013

Predtym som brala valdoxan,ale vobec mi nepomahal brala som pol roka ☹ .Dnes mi dala trittico,lebo mi nezabera valdoxan.Aj ja mam tie stavy,bojim sa chodit von musim sa nutit aby som isla niekde.A este ked rano idem s malou do skoly,no strasne.Aj ja mam vsetky vysetrenie ok,aj krv aj kardio 😒 ,som uz zufala,bojim sa ze uz nikdy nebudem ako predtym 😖 A ked si doma tak si v pohode<?Nie si nerozna?

adelkag
25. feb 2013

@dianka7 ahoj, ja som v minulosti trpela úzkosťou a mala som escitalopram spolu s tritikom a zabrali mi vynikajúco. Za 2 mesiace som bola úúúúplne v pohode, teraz trpím depresiou už 7 mesiac a tiež mi nezabrali už druhé AD.

adelkag
25. feb 2013

@kiwi82 zmenili mi lieky, escitalopram na alventu 75. alventu 75 som brala týždeň a po týždni som prešla na alventu 150, najskôr sa zdalo, že zabrala, stav sa mierne zlepšil, ale bolo to len prechodne, teraz mi je už 2 mesiace nanič ☹

adelkag
25. feb 2013

@adelkag ja idem na homeo prvýkrát, tiež tomu nedávam veľkú šancu, na ťažku depresiu len tak niečo nezaberie, ale objednala som na klasickej homeopatke, čo dáva homeopatiká na príčinu vzniku depresie, nelieči príznaky, ale problém, prečo vznikla, či čo to.... no uvidíme,

adelkag
25. feb 2013

@dianka7 áno, hneď na druhý deň začneš brať nové ad.

zvolsiinylogin
25. feb 2013

@evagy ahojki, tak tehu nie som...a aj ja budem mat o mesiac 37 - tiez som marcova 🙂

sandra2308
25. feb 2013

@dianka7 ahoj,ja mam tiez uzkosti,teraz to bol rok,pises,ze sa ti casto toci v hlave,mne to prave tym zacalo a bolo to velmi neprijemne a ako hovoris,potom mi bolo este horsie,lebo som sa zlakla,prislo mi zle a uz to islo.Lieky beriem od septembra,no a odvtedy je to take hocijake,raz lepsie raz horsie,momentalne uz mesiac mi bolo super a teraz mam mensie vykyvy,ale mam pocit,ze tak ako kedysi uz asi nebude.A ty mas co este okrem tocakov?