Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

marcela91
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
adnil1927
25. feb 2013

@adelkag Neboj, tak ti mozno este zvysi davku, a beries aj xanax alebo nieco podobne?Lebo mne ten xanax, dal vlastne kvoli tomu, ze to pomaha, kym Ad nezaberu a potom sa vysadza postupne, a keby si isla na psychiatriu, tam by ti urcite pomohli, mojej znamej velmi pomohli, a nemusis tam byt sest tyzdnov.A kolko ma maly rokov, alebo mesiacov?

adelkag
25. feb 2013

@adnil1927 Už som bola s dávkou 150 mg na kontrole a nezvíšila mi ju, aj keď som jej hovorila, že to nie je nič moc. Užívala som lexaurin 3mg, ale teraz mám Rivotril -- to sú kvapky, Lexarin, rivotril, xanax a pod. sú len na upokojenie, ale depresiu nevyliečia, mne Rivotril pomáha, aby som zaspala, trocha sa upokojila, ale chuť do života mi nedávajú.... takto hrozne som sa ešte v živote necítila, je to hrozné, keď sa človeku nechce žiť, a to mám malé, vytúžené dieťaťko. Maroško má teraz 7 mesiacov, a je to poriadne náročné dieťa.

adelkag
25. feb 2013

@adnil1927 ty trpíš "len" úzkosťami alebo aj depresiou?

adnil1927
25. feb 2013

@adelkag Jaj moja, to ti nezavidim, viem ake je to hrozne, ja mam diagnostikovanu depresiu s uzkostami, ale ako beriem alventu, tak sa citim super, sice to este nie je na 100% ale v pohode, predtym som mesiac brala Escitil 10mg plus xanax, a po mesiaci mi prislo strasne zle, zase tie strasne stavy, tak mi to zmenil na tu alventu.Ty mas pravdepodopne poporodnu depresiu, ta sa zvikne prejavit do pol az osmich mesiacov od porodu.Mozno potrebujes este dalsie lieky, viem ze je este nejaka trojkombinacia liekov.

adelkag
25. feb 2013

@adnil1927 Som rada, že ti je lepšie, čo som čítala alventa väčšinou zaberie, tak nechápem prečo mi nezabrala, tak som jej verila, že ma z toho vytiahne... Aj mama si myslí, že mám popôrodnú dep, ale ja som sa začala cítiť divne už počas tehotenstva, prestala som upratovať, všade bol neporiadok a akosi som to nedokázala upratať, a to neznášam neporiadok, inak som sa cítila na začiatku tehu dobre, ale potom mi začalo tvrdnúť bruško, stále v nemocniciach na udržiavanie a na konci tehu som už bola na tom tak, že som pár krát musela užiť lexarin....ale inak som tehu dobojovala bez ad. A nevieš aká je to trojkombinácia? V minulosti som mala len úzkosť bez depresie, vtedy som mala tritiko a escitalopram, ale teraz mi nezabral ani escitalopram ani alventa, a tritiko je skôr len na spanie...., čo si teraz určite nemôžem dovoliť, lebo malý je asi 10 -- 15 krát za noc hore...

evagy
26. feb 2013

@adelkag ahoj, verím že si zúfalá a viem ako sa cítiš aj ja som tým prešla, ja sa liečim 5 rokov na schizoaf. poruchu a na internete som hladala možnosit ako by som ´mohla čo najmenej liekov užívať lebo chceme bábo a pri týchto liekoch je to nemožné mať aby nebolo poškodené. kukni na www.bachovekvapky.sk alebo ak chceš môžem ti dať kontakt na moju homeopatičku ona je v Ružinove. Odkíal si ty? Ona ťa nastaví na správnu liečbu, ja mám pocit že mi velmi pomohli bo som len na polovičke olanzapíne z najslabšieho čo je t.j. 2,5mg z 5 mg!! Cítim sa fajn a odporúčam. Lieky nie sú vôbec drahé len homeopat je dosť finančne náročný, ja som platila 50eur prvé sedenie, dve hodiny som jej opisovala o sebe, potom konzultácie každé dva mesiace 20 eur. Ale výsledok stojí za to.

evagy
26. feb 2013

@zvolsiinylogin vážne? ja zase 1.4. budem mať 37 : 😉 to sme teda rovesníčky.. Mrzí ma že ti to nevyšlo..

kerol191
26. feb 2013

@bonaqua111 aj ja sa niekedy tak citim... 😒

kiwi82
26. feb 2013

ahojte dievčatá, tak ja som dnes volala svojmu doktorovi, že už takmer tri mesiace beriem Paretin 20 mg a že žiadna zmena, dakedy sa mi zdá, že je to horšie ( pri tom mi tie lieky v tejto dávke pred pár rokmi pekne zabrali ) a on mi povedal, že je to zrjeme malá dávka, že mám od zajtra zvíšiť o pol tabletky a po 4 dňoch o ďalšiu polku, takže namiesto jednej 20 mg tabletky budem brať dve 20 mg tabletky 😒

zvolsiinylogin
26. feb 2013

@evagy dnes som bola u svojho, stale mi slubuje znizit lieky, minule povedal, ze uz ma jednu objednanu, ze to treba pichnut, tak som to nechala tak...a teraz pridem,ale som uz bola pripravena a on ze zase vysoku davku - 37,5, tak som mu kludne povedala, ze sa mi zda, ze ma taha za nos a ze vazne uvazujem zmenit svojho osetrujuceho lekara...ostal dajako zlaknuty, ruky si pritiahol na zaludok a potom iba povedal, ci myslim, ze niekto mi znizi davku....tak som odpovedala, ze tu minimalnu davku potrebujem, ale uz som to nerozvadzala preco...ved vie...ale on nie je vobec pristupni na zmenu liekov, a to, ze by som ostala tehu, na to nema otvoreny mozog...je obmedzeny..ze mam stale cakat, ale ja uz mam 37 a on asi spi...somar , debil stary...inac, tak som si aj teraz kludne nechala pichnut tu 37,5 mg s tym, ze este uvidim, ze co za tie dva tyzdne...nasluboval, ze uz objedna iba 25 mg, ale neverim...idem sa dat objednat k jednej zene, hadam ma pochopi..a ved je to zena, aj poradi , ake a co s liekmi...tento mi iba povedal, ze ako risperdal vplyva na tehotenstvo najdem v anglictine na internete, nech si najdem a precitam..debil

zvolsiinylogin
26. feb 2013

@kiwi82 cimviac sa budes stazovat, tym to bude horsie...z vlastnej skusenosti

zvolsiinylogin
26. feb 2013

@kiwi82 tie navaly horucavy som aj ja mavala, ale neprikladala som tomu ziaden vyznam..proste som si vyzliekla bundu, alebo isla rovno von...neviem...skor som bolakedysi nervozna z ludi, ale uz ma to davno preslo

kiwi82
26. feb 2013

@zvolsiinylogin ahoj, ja sa vôbec nesťažujem, ja len hovorím o tom, čo vlastne mi je. Veď tu všetci píšu o tom, ako sa cítia a nikto to neberie ako sťažovanie. Ja svoju doktorovi verím, tak urobím ako mi on kázal, len mi je to ľúto, beriem to aj ako moje zlyhanie, že som mala na sebe viacej pracovať, nie len lieky ale aj sama pre to dačo robiť, skúšať, prekonávať strach. ale jednoducho som nemohla 😒 nejako sa mi nedalo. A to teplo.... to u mňa práveže vyvoláva tieto stavy. ja si ho neviem nevšímať, lebo to teplo štartuje ostatné prejavy. žial 😢

adelkag
26. feb 2013

@evagy Je si zlatá, ja už som jednu homeopatičku našla, tiež v Ružinove, nie je ta tvoja náhodou ing. soňa koyšová, či nejako tak, lebo ja som ju našla na nete, a tiež stojí prvé vyšetrenie 50 eur a kontroly 20 eur, som na materskej, takže finančne to nie je skutočne nič moc, ale dám hocičo za to, aby mi bolo lepšie, do konca života by som bola len na chlebe a vode, len kedy som zase cítila tú radosť a šťasie zo života.... tak skúšate bábo, dúfam, že sa vám bude dariť, keď ti je teraz lepšie, lebo pri tých všetkých liekoch to naozaj nejde, ja mám aleventu, rivotril, a rispen, inak ja som otehotnela prirodzene mesiac pred plánovaným umelým oplodnením, bo manžel nemohol mal zle rybky 😒 A kedy si začala cítiť, že homeopatiká ti začali učinkovať?

adelkag
26. feb 2013

@kiwi82 aj mne najskôr zvýšila escitalopram z 10 mg na 15 mg, ale nič z toho ☹

adelkag
26. feb 2013

@kiwi82 inak chápem ťa, aj mne mama stále vraví, že lieky nie sú všetko a mám sa snažiť aj ja, ale pri depresii, to pochopí len ten kto ju naozaj zažil, inak nemá ani len najmenšiu šajnu o tom, čo je to....

adelkag
26. feb 2013

@evagy inak som z hlohovca, ale ba poznám, lebo som tam pracovala a aj rodila 🙂

evagy
26. feb 2013

@zvolsiinylogin to je nejaký debil , ani moja nie je onič lepšia, ja som si našla sama na nete čo by som mohla počas tehu užívať, tak som preto aj homeopatčku si našla a teraz berem len polovičku z 5mg olanzapínu a to len pre ten pociť istoty ináč aj to by som vysadila ale nebudem riskovať. vek nam pribúda a treba konať. neváhaj zmeň lekára. ako sa ináč cítiš? máš ešte nejaké ťažkosti? ak nie tak by bolo fakt treba zistiť ako by si reagovala na nižšie dávky. príp. skús tiež nájsť homeopata v tvojom okolí. mne to pomohlo, a tiež mi pomáha to že nie som v strese v robote, že som na pnke doma.

evagy
26. feb 2013

@adelkag tiež k nej chodím 🙂 odporúčam, venuje sa prvé sedeie tam budeš aj dve hodiny. ja som zo začiatku brala aj normálne lieky aj homeopatika spolu, ešte v oktobri som cítila takú depresiu v sebe, hoci som brala 225mg venlafaxinu, čo je konská dávka ja som po troch mesiacoch tento liek úplne vysadila !! a teraz berem pre istotu len olanpin najnižšiu davku. Ale ja sa už liečim 5 rokov, takže asi aj normálne lieky zabrali, ale vravím od oktobra som išla výrazne dole s liekmi. tiež to chce presne zistiť čo ti sadne, ona je dobrá, isto ti pomôže, aby si sa dobre cítila. oplatí sa zaivestovať. za ten pocit to stojí.. dúfam skoro sa ti uľaví.🙂

kristinka28
26. feb 2013

pekny vecer vam prajem neviem kde to mam napisat stlacila som si prsnik a ide mi taka zelena voda ,,neviete co je to bojim s a nemate ztym skusenosti

adelkag
26. feb 2013

@evagy ja mám tiež alventu, čo je teda venlafaxin 150 mg, beriem to už 4 mesiac a stále nič, sem tam lepší deň tak raz za týždeň, ale inak akoby som ani nič nebrala, 11. 3. idem k dr. na kontrolu a chcem sa jej spýtať na iné lieky alebo mám dať alvente ešte šancu? , tebe po koľkých mesiacoch zabrali lieky, keď hovoríš, že sa liečiš už 5 rokov. Tej homeopatke idem 12. 3. aj sa teším a dúfam, že mi pomôže a beriem tam aj malého lebo nechce v noci spať, a to je pri depresi hrozné, lebo ani ja nemôžem spať a ani si nič na spanie nemôžem dať, lebo ho potom nepočujem, keď plače.

evagy
26. feb 2013

@adelkag výhodou homeopatík je že nemajú žiadne vedlajšie účinky. možno chvílu potrvá než nájde vhodnú kombináciu lieku. mne to pomohlo, ale je pravda ja sa liečim 5 rokov a ty len 4 mesiace tuším.. ale keby som dávno bola vedela o homeopatikách tak by som ich už na začiatku vyskúšala. ale ja som neviem prečo ani neuvedomovala že je také velké množstvo takýchto liekov a ani som v nich moc neverila... isto užívaj aj normálne lieky a popri tom začni tie homeopatiká, potom ked sa ti polepší pomaly znižuj normálne lieky.. ale najprv musíš sa cítiť super, dovtedy tie normálne lieky isto nemeň ani neznižuj. všetko príde samo. ja som tiež tomu moc nádeje nedávala ale kupodivu som na tom teraz dobre.. a tiež je dôležitý pre nás spánok a oddych na hlavu a preto som sa dala teraz na pnku aby som bola max. oddýchnutá, ja spím aj do desiatej 😉 dobre by bolo keby ti niekto cez noc a doobeda pomáhal s malým aby si sa ty nasilu nemusela budiť a starať sa o neho. popros mamu, alebo hocikoho.. nech ti pomôžu lebo tebe je vtedy najlepšie teraz ked spíš.. vtedy ťa depresia netrápí..

adelkag
27. feb 2013

@evagy Ja som už o homeopatikách vedela dávno, ale v minulosti som mala úzkosti ale bez depresie, vtedy som brala AD, ktoré hneď zabraloli, cítila som sa super, tak som ani neuvažovala o nijakej inakšej liečbe a keď sme sa začasli pokúsať o bábo už som bola bez liekov a tiež mi bolo dobre, preto som teraz taká vystresovaná, že mi AD už druhé nezaučinkovali, a dr. povedala že účinok sa už mal dostaviť....hej s malým mi pomáha mama, teraz bývam u nej, lebo sama som ho nezváladala, je to strašne náročné dieťa a patrí medzi tie, ktoré nepotrebujú spať, a keď sa im chce náhodou spať, tak zase nemôžu lebo chcú jest, kakať alebo ich bolí bruško, a predsa mama má už 50tku a už toľko nevládze, a aj tak robí asi viac než ja, včera zaspal o 23 a o 24 bol už hore, chcel papať, no a potom od 2 do 4 plakal, že ho bolí bruško, a o pol šiestej sme už boli hore....zaspal až doobeda o 11 na 15 minút, sestra ho volá malý ancikrist 😲

evagy
27. feb 2013

@adelkag ahoj, no dúfam mňa to nebude čakať, myslím také náročné bábo, lebo to by som nezvládla ani fyzicky bo mám svalové ochorenie a mám čo robiť aby som okolo seba všetko porobila a psychicky aby ma to vstávanie a pod. nezložilo. ale ja to budem riešiť aj osobnou asistenciou z upsvar pretože ja isto to sama nezvládnem 😎 ešte že je osobná asistencia, len dobrú pani si nájsť, ktorá bude ochotná.. aj dnes som to u obvodnej vysvetlovala, ona ma od dieťatka odhovárala, ale ona do toho nevidí ako to ja chcem riešiť.

bonaqua111
27. feb 2013

@adelkag ja som tiez uzivala rivotril kvapky, zaberali na uzkosti rychlo ale presne ako pises, nemala som radost.
Mala som pocit, ze zijem v takom sedivom svete, sivom bez emocii.

zvolsiinylogin
28. feb 2013

@evagy ja tazkosti uz dlho nemam...len sa musim poobzerat po dobrej doktorke, zene, ktora by mi rozumela....este rok vydrzim , maximalne a uz nebudem chciet lieky....mozno aj skor, pretoze ako hovoris, mame vek a treba konat...a ked raz zas ochoriem, tak aspon nebudem lutovat a keby som mala aj to babo, bola by som najstastnejsi clovek na svete...on si mysli, a to mi povedal aj otec, ze deti sa daju rodit aj v 50 -tke..debil

zvolsiinylogin
28. feb 2013

@evagy ked si porovnam seba a ostatne baby , co poznam od detstva, tak oni dementky, ledva vystudovali zakladnu, maju po tri zdrave deti a ja co som isla na medinu nemozem mat ani jedno, pretoze ked berem lieky, bolo by postihnute alebo mrtvo narodene...no kde sme..takze ja som nakoniec psychicky chora a oni zdrave a maju aj zamestnanie, chodia kazdy rok do zahranicia na vylet k moru, maju kupene po byte, auta...oni mali sa liecit, nie ja.

evagy
1. mar 2013

@zvolsiinylogin chceš už len rok užívať injekcie? no neviem, ja som teraz dosť na dne, berem minimum liekov, a teraz som si musela dať aj 50mg venlafaxinu, bo som nejaká negattívna, ale som dva dni neužila ani homeopatika bo som zabudla a nemala čas. radšej neriskuj. niečo budeš musieť užívať aspon najslabšie nejaké lieky.

zvolsiinylogin
1. mar 2013

@evagy ale po tehu budem, uz ked nie kvoli zdraviu, aspon kvoli tomu dochodku.... 😠