Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

mary1995
8. júl 2013

Ja sa tiež pripájam do diskusie po dlhšej dobe. V piatok som dostala menzes. Cez víkend som sa necítila dobre, ani dnes to nie je žiadna sláva v kuse mám úzkosť. Ach tie hormóny....

hroska
8. júl 2013

@lenka00 ano tento Sertralin mam iny ako pred tym,predtym som brala Seroxat,ale teraz 2.xked som ho nasadila,nezabral ani po 6.tyzdnoch.prvy tyzden som brala 50 mg toho Sertralinu a 100mg beriem mesiac,ale zatial teda ziadna velka slava. No vratilo sa mi to vsetko,ked som vysadila lieky,a bolo aj tazsie obdobie,stavali sme dom,a ja sprosta som hned ako sme sa nastahovali do domu vysadila.U mna tiez tie myslienky dookola,uzkost,nemozem tiez pozerat tv ani moc citat,k vsetkemu sa musim nutit,neviem sa na nic sustredit...leni a preco si prechadzala na ten Argofan,ked Sertralin 150mg ti zabral? A ktory ti vlastne sadol lepsie? Ale neboj zvladli sme to vtedy,tak snad aj teraz to pojde 😉 musime hojovat a zit ako sa da 🙂

hroska
8. júl 2013

@mary1995 no jasne,klasika menzes....to je vzdy zhorsenie stavu,ja sa uz klepem ked mam dostat,ze aka budem rozhadzana 😝 .dnes som bola aj behat,ze nejako porozhanam ten serotonin,ale ani p@d. 😠 Zajtra drzim mooooooooc palce a daj vediet. 😉

lenka00
8. júl 2013

to je skoda, ze uz znovu nezabral...ja sla ze 150 na argofan, protoze jsem jeste nebyla uplne stabilizovana a ten argofan mi pekne zabral, ale myslim, ze uz kvuli tomu...bez nervozity na zacatku, uplne v pohode...ted jsem sla zase do Zoloftu kvuli tehotenstvi...jak jsem ted takova nervozni, tak mi i dost tvrdne bricho...takze uz si delsi dobu na AD? a mela jsi nejake nezadouci ucinky u toho zoloftu? ja jsem nervozni, ale myslim, ze to ten zoloft nedela...mas taky takovou neustalou vnitrni nervozitu nebo v tom ti uz AD zabrala? nemuzu nic na uklidneni 😒 ty uz zase pekne radis, tak snad se to zlepsuje, ne?🙂

lenka00
8. júl 2013

Hroska a nemas treba facebook? ze bychom si mohly tak vice popovidat?

hroska
8. júl 2013

@lenka00 je tu kopec noviniek,ked chces niekoho oslovit priamo tak das pred jeho nick @ .a ukaze sa mu to rovno v upozorneniach.inak mozeme si kludne porozpravat aj cez IP,interna posta,to je ta obalocka hora.Takze ti poslem prvu IP.Ano Seryralin je jeden z najbezpecnejsich liekov v tehotenstve a potom mozes aj na jom pekne docit dietatko,je to bezpecne. Ano presne tak,aj u mna je ta vnutorna nervozita.A brusko ti uz veru moze tvrdnut lebo uzsiv dost pokrocilom stadiu tehotenstva.

svija
8. júl 2013

@lenka00 - ahoj, tak vítej opět mezi námi. Já jsem tě asi v tom roce 2009 v diskuzi potkala, ale nejsem si jistá. U mě taky znamenala druhá mateřská zhoršení stavu. Já se ale vždycky rozsypu až po několika měsících běhání kolem miminka, takže léky v těhotenství řešit nemusím, zato léky při kojení velmi 😝 . Tentokrát se mi to spustilo fakt v nejhorším možném období pro prcka, bylo mu 5 a půl měsíce, plně kojený, příkrmy žádné z flašky neuměl. No, prostě legrace 😒 .

@hroska - my stavíme dům teď, minulý týden se začalo. Naštěstí už jsem na práškách, takže už se mi to snad rozhodit nemůže. Ale jsem zvědavá, jak to s tou stavbou půjde a zda bude vše O.K.

lenka00
8. júl 2013

Ahoj svija, ja si te pamatuji 😉 i podle fotky...a jak Ti je? leky uzivas? a zaabiraji? me ani nenapadlo, ze to zacne v tehotenstvi, spise jsem mela hruzu, ze az po porodu, ale nejak jsem se znervoznila a uz se na to nabalily myslenky a uz mam uzkosti...ach jo...Ja vojtiska, ted kjsou mu 4 roky kojila s AD a je to sikovny a vesely kluk, sice se dost boji, tak doufam, ze to nezdedil po me 😉

janka1012
9. júl 2013

@hroska no pojem ku obvodnej ze moja doktorka ma vela ludi a ze nechcem platit prednostne ved ja cosi vymyslim dake divadielko v tom sme my zeny expertky 😀 vies ono tnd je tak ze ten kto si zvykne na vyzsie davky uz tazko zaberu tie nizsie a vekom si telo zvykne a vo vecsinou pripadou sa davky vekom zvysuju aby sa clovek dostal do povodneho stavu ale tak isto existuju aj vynimky...pripadne ak by ti zvysila neskor na tych 150 snazila by som sa casom dostat na tu 100vku...ja ten lexaurin naozaj len prilezitostne precalen mze sa vytvorit navyk ze bez nich to nejde atd.a treba sa o sebba starat ja mam z toho dobry pocit a to je dolezite ved to ze sa liecim neznamena ze sa ma zena zanedbavat ale asi mi pomohli aj lieky teda urcite ma tak nakopli a teraz uz len snazit sa a pracovat na tom aby som nezchadzala z cesty 😉

janka1012
9. júl 2013

@hroska super hroska schvalujem vysletky dojdu neskor nefunguje to tak ze si clovek zabeha a uz je dobre 🙂 ale pokracuj v tom a budes moct porovnat svoj stav lieky a ziadny sport alebo lieky a sport podla mna ta to nakopne a uz len to ze si sa dala na ten beh svedci o tom ze uz si na tom lebsie tak gratulujem ze si sa na ten beh dala neolutujes v zdravom tele zdravy duch 😎

hroska
9. júl 2013

@janka1012 moje zlatko,dakujem za povzbudzovanie. 😉 dnes si veru pojdem tiez zabehat,mam to rada,ja som byvaly sportovec,takze viem co je sport a ako sa clovek dobre citi,ked robi nejaku aktivitu. Jani vsak vyskusaj,mozno ten Lexaurin ti bude lepsi ako Frontin,mozno nie,ved uvidis,ale ved to uz len v krizovych situaciach. 😉

@svija tak moc ti drzim palce s tym domom,je to makacka,ale potom to stoji za to,decka ti vybehnu na zahradku,nemas susedov,je to fajn......len dobra rada, urcite nevysadzaj lieky pocas stavby a ani po prestahovani do domu 😉 ......ja som bola naivna a dopadlo to tak,ze sa v tom placam zase.

lenka00
9. júl 2013

Ahoj holky 🙂
ja dnes 4.den na 25mg - je to nic vim, ale presto to asi tu uzkost fakt zhorsuje, akorat jsem tehotna, tak nemuzu nic 😒
@janka1012 ahoj janka, a jak je to u Tebe, jestli se muzu zeptat, taky uzkosti? a jak dlouho uzivas sertralin? uz jsi nekdy AD brala? podle prispevku uz jsi takova vyrovnana...a mela jsi na zacatku zhorseni? Jeste i Rivotril neni spatny na uklidneni 😉

svija
9. júl 2013

@lenka00 - no já nakonec taky kojila i s léky, sice to nebyl sertralin, který se v dnešní době preferuje, ale než ho nějak drasticky trápit, když přechod na flašku nešel po dobrém ani trochu, to mi přišlo lepší kojit i s medikací a sledovat dítě, kdyby něco. Jinak mě se už díky lékům daří dobře, už tak od února/března je to dobré, takže už pomalu snižujeme dávku. A co ty? Co budete mít, kluka nebo holčičku? A termín máš někdy v září?

@hroska - a co jsi dělala za sport? Já jsem volejbalistka, ale teď na mateřské nehraju.

lenka00
9. júl 2013

@svija....to je moooc dobre, ze vse Ti tak pekne zabralo a muzu se zeptat s cim se lecis a jake mas AD?a jak dlouho zabirala? jinak cekame holcicku 🙂termin mam v zari, presne tak 🙂 snad bude vse oki a ja to zvladnu...jinak ja mam uzkostnou poruchu a podle myslenek mozna i OCD, coz nevim jestli to nejde ruku v ruce...kezby to preslo...

svija
9. júl 2013

@lenka00 - já mám právě OCD a k tomu ještě úzkost, když jsem v akutní fázi, takže v podstatě podobné 🙂 🙂 . Já beru Anafranil (účinná látka klomipramin), což je staré tricyklické AD, které se právě používá převážně u OCD, když SSRI nezabírají. A trvalo mi to tak 4-6 týdnů, než mi to zabralo, asi, už si to přesně nepamatuju. Jé, tak to se vám povedl páreček, už máte i vybrané jméno nebo to necháváte na poslední chvíli?

janka1012
9. júl 2013

@hroska aj ja som byvali sportovec mala som 5,5 roka boxeristu a dost ma zmenil k lebsiemu hlavne ten sport to je uzasna vec ja kto nikdy nesportoval nevie o com hovorim ale ked sa raz zacne je to ako droga a dava mi to vela beh v sirode je na nezaplatenie ci uz po fyyickej alebo psychyckej stranke hroska velmi si ma prekvapila super to je dobry napad a uvidis casom bude ta to stale viac bavit a este aj postava srdce pluca a cel telo vratane hlavy sa ti odvdacia 🙂

hroska
9. júl 2013

@svija jeeeej tak to je nahodicka robila som tiez volejbal bola som smeciarka a sem tam blok, no a este som dlho hravala tenis

hroska
9. júl 2013

@janka1012 jasne,a dnes som bola behat,ja som chodievalaaj pred tym vtedy skor kvoli postave a teraz preto nech sa mi ten serotonin lepsie vyplavuje 😉

janka1012
9. júl 2013

@lenka00 ahoj lenka no teraz som na tom lebsie no zaciatky ked som tu pisala boli riadne zufale 🙂 n ja sa liecim druhy krat na uzkosti a mierne depresie co kraca ruka v ruke ja uz asi cca 3 mesiace beriem citalopram dobry liek a pekne mi zabral do mesiaca a pol k tomu cvicim a to je ako doplnok 😉 mavam aj ja horsie dni ale niesu take intenzivne a netrvaju tolko stav sa mi velmi zlebsil...a ty ako si na tom?ja velmi necitam nemam uz tak cas kedze sa mi polepsilo len kuknem znamich a to je vse 🙂

janka1012
9. júl 2013

@hroska ja chodim 3 krat do tyzdna 7 km a snazim sa stale nieco robit az nema depka sancu ani uzkost 😉 a osvedcilo sa mi sport plus priatelie rodina staranie o seba domanost psik atd a nemam cas riesit blbosti aj ked asi za ten moj zlebseny stav mozu lieky ale len 40 percent ostatne je na nas treba sa snazit a mne vyhovuje to co som pisala tak ja uz frcim idem papat kukat film atd paaa hroska 😉

lucinka0921
10. júl 2013

ahojte kočky,tak po par dnoch som vas prisla navstivit 😉 A vidim,ze debata v plnom prude,takze si musim este precitat,co ste tu pisali,aby som bola v obraze 😀
@hroska hroska moja,ty chodis behavat?Si sa dala na sport?Super.Aj ja cvicim,ale ja doma,na beh este nie som,jedine,ze by som behala kolečka okolo bytovky 😠 😀 😀 😀 Ja som zacala cvicit kvoli postave,kedze som pribrala jak prasa 😖 ale uz vravim,aj ked neschudnem,cvicit budem,lebo po cviceni mi stale tak skvele,fakt to pomaha 😎 😉

kacenkaharris
10. júl 2013

@hroska NEROBIM SI SRANDU 🙂 . V USA a vraj i v UK uz jedenie placenty zacina byt celkom bezne. Dokonca su ludia, ktori maju skolenie na to, aby ti placentu spracovali a dali v podobe prasku do kapsul. Ja som ju uzivala surovu-mrazenu, po kockach. Zdalo sa mi to prirodzenejsie, nakoniec tak ako robia vsetky cicavce-v surovom stave. Zjedenie placenty pomoze vyrovnat ten obrovsky hormonalny sok sposobeny porodom, ktory je zodpovedny i za depresiu. Kludne napisem viac, ak to niekoho zaujima 😉

hroska
10. júl 2013

@lucinka0921 ano luci chodim,sice teraz som uz dlho nebehala,tak to ide tazsie,nemam kondicku,tak vyzeram pri tom behu,jak keby som bezala "posledny raz". 😀 ja ani tak nie kvoli postave, bola som vzdy chuda,ale kvoli tomu,nech sa mi ten serotonin v tej hlave pohne a ta depka nech je rychlejsie prec? Luci a kolko teraz vazis a merias, ked pises,ze si jak prasiatko 😉

lucinka0921
10. júl 2013

@hroska joj hroska moja ani nechci vediet 😀 meriam 164cm a vazim 82 kil.Pamätam si este doteraz ako som vyzerala predtym,nez som zacala brat AD prvykrat a prestala fajcit,krasnych 50 kil som mala...Dlho som to neriesila,ale teraz ma to uz stve,lebo teraz ked som zase nasadila AD,tak mam uz o 4 kila viac,cize minuleho roku som mala 78kg,teraz uz 82 a vaha mi uz nemoze ist hore,vsak uz teraz je to hrozne.Tak snad sa mi podari aspon nejake to kilo zhodit.... 😠 😀

hroska
10. júl 2013

@lucinka0921 no je to jasne,aj ja ked som prestala fajcit,tak som pribrala to vzdy no a AD vzdy pridaju kila 😝 ale tak dolezite je, ze cvicis,to si udrz. A neboj,ked zase budes chodit kade tade,tak budes mat zasa viac pohybu a zase nieco pojde dole. 😉 ale podla mna je dolezite aj celkovy vzhlad zeny,lebo niektore zeny su pekne a pritazlive aj s kileckami naviac.Hovori so nich,ze vedia "nosit" tu svoju vahu.ja mam segru a ona vzdy bola taka baculka a raz akoze chcela fest schudnut,tak drzala diety a neviem co.....a aj schudla,ale normalne sme skonstatovali,ze lepsie jej to slusalo pred tym a hlavne tvar jej zostala taka vychrtla a zostarnuta. A podla foto sudim,ze tebe tie kilecka veru pristanu. 😉 A este jedno,niektori chlapi len take plnokrvne zenske chcu,nie vychrtlice....tak neviem ci aj ten tvoj drahy,ale asi ano,ked ta tak lubi 😉 🙂

lucinka0921
10. júl 2013

@hroska tu fotku som si urobila,ked som dala z brucha 5 cm dole 😀 Ale vaha stale stoji.... 😠 No ja som najprv prestala fajcit a pribrala som 20 kil a ked som zacala brat AD tak som pribrala dalsich 15 kil.Potom som zacala fajcit a schudla som na 77kil.Ked som bola chvilu bez liekov,lietala som hore dole,vsade peso a nicani deko.Tak som sa drzala potom na 78-79 kil a teraz mam 82.... 😖 No a s mojim drahym sme spolu 6 a pol roka a keby som uz vtedy vyzerala tak,tak o mna ani nezakopne 😀 Na tom sa stale smejeme.Ale teraz je mu jedno,ci som chuda ci jak prasiatko,len nech som zdrava,to mi stale vravi 😉 A ja to robim pre seba,lebo po cviceni sa tak skvele citim a nejake tie centimetre ubudaju,aj ked vaha stoji 😉 Uz nemam brucho ako v 8 mesiaci 😀

svija
10. júl 2013

@hroska - tak já jsem byla blokařka a sem tam smeč 😀 . Ale tenis neumím vůbec.

hroska
10. júl 2013

@lucinka0921 no to je chlap! To kde si takeho nasla? 😨 Kraaasne ti to povedal....niet co dodat 😵 . A kde mas najviac naukladane,skor v brusku,ci zadok alebo stehna?Ja ked priberiem tak hned brucho jak svinka 😝 a pritom na takom zadku by mi ani nevadilo pribrat.a ked schudnem tak samozrejme najprv z prs ☹ .....potom nic,nic,potom mozno trochu boky a brucho sa ani nehne 😝

@svija to boli casy pri site,pravda? Bezstarostny zivot v zapale hry 😵 a s clenkami a kolenami si ako na tom? Ja teda doooooost biedne 😝 😠

lucinka0921
10. júl 2013

@hroska vies kde som ho nasla?Na teletexte 😀 Ked som sa doma nudila,tak som pozerala teletext a robila si srandu z chlapov 😀 A co cert nechcel,sme spolu 6 a pol roka 😉 A to sme boli od seba nejakych 200km 😀 Do polroka sa prestahoval,tam kde som byvala ja a takto nam to pekne klape 😉 Vies co,mne sa to ulozilo tak nejak zhruba rovnomerne vsade,prsia mam 2krat take ako som mala predtym a to aj predtym som ich mala dost velke,ked som bola chuda 😀 Brucho a rit mam skoro take iste velke,zo zadu mi trci velky zadok a z predu velke brucho 😠 😀 Ale nie,brucho uz je mensie a ritka tiez,ale naozaj centimentrovo je to skoro rovnake a o stehnach ani nehovorim....Ja ked som zacala cvicit,tak dole mi slo len brucho zatial...Co ma tesi,tak dufam,ze to pojde takto dalej,ale zovsadial....Teraz si idem este kupit svihadlo s pocitadlo,pri tom sa dobre chudne.Kedze behat nemozem,tak so musela vymysliet nieco ine,ale take ucinne ako beh.No doma cvicim aj podla nejakych videi z netu,podla americkych trenerov.Vsak na narodeniny som dostala cinky a podlozku na cvicenie,okrem ineho 😀 A a rukach uz konecne nemam taku ovisnutu kozu 😀

svija
10. júl 2013

@hroska - jo jo, to byly časy. To tenkrát mě ani na mysl nepřišlo, že budu někdy brát nějaká AD. S koleny jsem na tom dobře, to já trpěla spíš na výrony. A na konci jsem měla už problémy hlavně s ramenem, to už jsem pak skoro ani nemohla dát horní podání.