Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

petrofka
10. máj 2015

Preco sa okrem psycniatra nezverite do ruk psychoterapeuta?

aengus
10. máj 2015

Ja to kombinujem a zacala som prave terapiami. Hned pri prvej navsteve ma poslala k psychiatrovi,ale stale chodim aj na terapie 😊. Su stavy ked uz nepomozu len slova aj ked pohladia

petrofka
10. máj 2015

Psychoterapia nielen hladi ;) ale tato kombinacia je to najucinnejsie, co pomaha. Hlavu hore, bude lepsie.

aengus
10. máj 2015

Ano nie vzdy hladi 🙂. Som vdacna za kazdy malicky pokrok. Uz terau mi je o nieco lepsie ako pred liecbou a to je jedna z mojich motivacii ist dalej. Nastastie mam okolo seba ludi ktori ma podporuju ti najblizsi to vedia ostatnym to nevesiam na nos 🙂 . Su aj rady typu vysad lieky daj si radsej mlieko z medom...su to dobre mienene rady. To,ze mlieko mi nedoda to co potrebujem nemozu vediet predsa su AD este stale tabu. Svoj stsv som prijala aj s atakmi aj ked niekedy pride sebalutost a otazky preco prave ja. Na druhej strane beriem chorobu z nadhladu ved su aj lepsie dni a mozem byt vlastne ,,rada"ze som chora v dnesnej dobe. V 15.stor.by ma upalili,cez vojnu dali do koncentraku s v 50-tych rokoch by mi robili lobotomiu 🙂. Je to len sakazmus. Dakujem za podporu. Tato choroba ma uci lepsie sa o seba starat a mat sa radsej.

shogun
10. máj 2015

Ahojte, hladala som na MK nieco o depresiach a natrafila som na vas a prosim o rady, skusenosti...mam otazku ohladne maminy...neviem jej presnu diagnozu, ale navstevuje psychiatra, dostala aj nejake lieky na depresie, mala nezhody v praci a v rodine, do toho zdrav. problemy. Mna to velmi trapi, lebo nebyvam uz s nou a dni, kedy sa s nou da normalne v telef. porozpravat su coraz zriedkavejsie a otca nechcem stale zatazovat, ma toho dost...neviem ako jej mam pomoct, co mozem pre nu aspon na dialku urobit, neviem ani ako sa mam s nou bavit, lebo je strasne negativna...ci si ju len vypocut vzdy alebo co?Niekedy mam sto chuti na nu nakricat, ze sa nesnazi (aj otec mi to hovori) a vo vsetkom vidi len to zle, ale sama neviem, co je dobre...hrozne vela spi, lutuje sa, opusta sa a place a riesi strasne blbosti, nic sa jej nechce robit, ci uz doma alebo v zahrade. Aj vedomie niekedy straca a ma problemy s tlakom, nikam skoro nechodi, je PN☹. Psychiatricku menili a su s nou spokojni. Ta vraj povedala, ze lieky musia sadnut az po nejakej dobe a ze ma kaslat na pracu a robit co ju bavi, navstevovat co najviac rodinu, prip. zmenu bydliska...

frotta
10. máj 2015

hlavne nebyt sama ist medzi pozitivne naladenych ludi odreagovat sa a nic si nepripustatNepozerat na zivot len z jednehu uhla ale tesit sa z mala ,co mame a rovnat sa s tym .co ma menejHlavne neprestat sa tesit a smiatlebo potom ti ostane len ta depresia.ktora nevnasa dobroVedz.ze ty si strojcom svojho stastia

petrofka
10. máj 2015

Mamku poslite na psychoterapiu. A bude velmi ucinne, ked sa obcas stretnete s terapeutom aj v trojici, stvorici. Je jasne, ze mamka sa podla vas sprava cudne a je leniva, nesnazi sa, negativna. Ale to je proste depresia. Ono je prvorade, aby jej sadli lieky, to proste treba pockat. Je v stave, kedy aj myslienka vziat do ruky hrniec, je nekonecne tazka a zlozita, nieto to aj realne urobit. Existuje taka stranka o depresii, kde sa docitas ako k mamke pristupovat. To co najmenej clovek v depresii potrebuje je, aby videl, ako su ostatni z neho na nervy a uz toho maju plne zuby. http://stromzdravia.sk/depresia/
Nic si z toho nerobte, ze ludia si myslia, ze AD nahradi mlieko a lubovnik. Pretoze oni poznaju len tu "depresiu", co sa nazyva depka a v skutocnosti s depresiou to nema nic spolocne. Treba im to prepacit. Ale ako vsade v zivote plati, co nezazijes, nepochopis. Bud na sebe alebo na niekom blizkom. Avsak bolo urcite lepsie, keby aspon boli ohladuplni v tom, ze sa nebudu vyjadrovat k zvolenej liecbe a kritizovat branie/nebranie liekov, ked do toho naozaj nevidia. Drzim vam palce, je to boj, a ked mate podporu, zvladnete to ;)

ruzicka32
11. máj 2015

@lauraaaaaa no ja mavam aj pulz vyssi ale aj tlak sa mi riadne zdvihne 😒

lauraaaaaa
11. máj 2015

@ruzicka32 a ja nechápem s coho to je...

tama84
19. máj 2015
lucinkaboz
20. máj 2015

Najlepsia prirodna vec, ktorá vas zbavi postupne pomaly vysokeho stresu,atakov a velkeho strachu je rybi oolej,Ten zabranuje vyplavovat stresovým hormonom.Ja som mavala strasne stavy strachu,uzkosti,obavy,nasadila som si po odborných člankoch 3 kapsule rybieho oleja a tyžden za tyždnom sa citila ulavu,Rybi olej dokaže zregenerovať mozog

lucinkaboz
20. máj 2015

@lucinkaboz brala som ho rok a pol v kuse,nedopustim nan, nahradzal mi lexaurin...

shogun
20. máj 2015

@lucinkaboz riesili ste to aj s lekarom, ako si to nadavkovat?lebo citala som, ze v zlych davkach moze zase velmi zriedit krv a to moze viest k mrtvici

lucinka0921
20. máj 2015

@edimamija ahoj,no teda ja som tu uz naozaj uz velmi dlho nebola,tak odpisujem az teraz.Ako sa mas?

edimamija
20. máj 2015

@lucinka0921 ahooooj,supeeeer BEZ LIEKOV!!! 😊😊😊

edimamija
20. máj 2015

@lucinka0921 a Ty??

edimamija
20. máj 2015

@lucinkaboz uplne suhlasim. Tiez beriem. 😊😊
A okrem toho este vitamin C a dalsi co je zlozkou vitaminov-ten sa u nas nepredava..

talulah27
21. máj 2015

Ahojte chcela by som sa vás opýtať na rady a skúsenosti s antidepresívami predvčerom som dostala od neurologičky stolatcit 10mg užívať mám 1 tabletku večer včera večer som si dala pol prvej tabletky no a dnes mi je dosť divne som taká nejaká otupená strašne ma bolí hlava a mám závrate a vôbec mi nechutí jesť ☹ teraz neviem či je to len počasím lebo včera mi bolo ešte úplne super. Dva roky sa trápim s PP z toho uz pomaly rok som mala od neurologičky nasadený frontin 0,25 na večer. prvý rok som bola bez liekov a chodila som iba k psychologičke poto ten frontin no a teraz sme usúdili že túto pliagu zrejme iba silou vôle nezlomíš. tak teraz skúšam AD skúste poradit zaciatok je tazký pre mna som dosť proti liekom a mám aj trochu strach 😒

lucinkaboz
21. máj 2015

k mrtvici? nie nič som neriešila s lekarom, moja mama ,ktorá je napr,ročník 63-a ich generácia aj generácie pred uživali ako deti celu polievkovu lyžicu rybieho oleja.rano do mlieka a nikto mrtvicu nedostal.Velke davky su mozno pol deci, deci? ...ja som brala 4 kapsule,čo ani nebola polievková lyžica
mavala som velke navaly uzkosti z prekonanych stresových období, to boli dost silne stavy,preto viem posudit ako sa tieto stavy asi po tyždni zmenšovali,bolo to ako ked ta mysel nepusti do tých navalov, nedokazal som sa ani sama nasilu uz tolko vystresovat, rybi olej zabranuje vyplavovat vela stresovych hormonov, skoro dva roky, som ho uzivala potom v menšich davkach....nedám nan dopustit
vela vyskumov som o nom čitala, jedine co mi sposobilo opačny efekt bolo, ked som uzivala lubovnik bodkovy 3 tyždne a aj persen -tiež vytazok lubovnika .... po vysadeni toho čaju, som mala stavy asi ako ked pisete,ze vysadite AD, tak opatrne s nim.Neviem,ale myslim si ze lekari vela o rybiom oleji nevedia, oni vam velmi neporadia, rybacina obsahuje omega 3 mastn.kyseliny .....do toho magnezium, Bkomplex,a pracovat na sebe,akutne stavy...treba prebrat s lekarmi, ja len pisem vlastnu skusenost

lucinka0921
23. máj 2015

@edimamija Jeeej,tak to je super.A ako dlho?Ja beriem este lieky,no teraz idem 1.6. na kontrolu a mala by som zacat vysadzat...Mam z toho trochu zmiesane pocity kvoli tomu,ze teraz si idem robim vodicky a znizovanie davky,ale dam to 🙂

edimamija
23. máj 2015

@lucinka0921 presne tak,verit,ze to das. A hladat si male dovody,preco sa nieco deje prave preto a ono. Ja som zacala komunikovat s muzom z Madarska,ktory mi velmi pomaha a poviem Ti citim sa ovela lepsie. Nehovorim,ze na 100% ale ked si teraz predstavym,ze som sa bala ist do obchodu a sadnut do auta,tak sa smejem na sebe. Do mesta som este nemala odvahu ist autom,ale uz okolite dediny 'riskujem'. Je tomu 2-3 tyzdne,co som zacala brat od neho vitaminy a poviem Ti uz teraz je zmena. 😉

lucinka0921
23. máj 2015

@edimamija ja sa sama este neodvazim,nie ze sa bojim,ale nemam odvahu ist sama niekam dalej.Ale je to uz len na mne,inak sa citim super a velmi mi pomohla KBT terapia,naucil ma co robit,ked to na mna pride,takze uz neutekam domov,viem,ze to prejde.Ale ked n iekto ide so mnou nie je problem...Aj dnes sme boli s priatelom na jednej akcii tu unas pozriet na tanky,vojakov atd,sli sme sice autom,ale od parkoviska sme museli ist cca 2km peso tam a spat,ale v pohode som to dala.Len ma ste,ze som pribrala jak svina,aj preto chcem vysadit lieky,ze mi to trochu dufam pomoze pri chudnuti,ale aj myslim,ze nepotrebujem taku davku.U mna to tiez nie je na 100%,ale proste je uz len na mne,ja sa s tym musim popasovat,aj ked malymi krokmi dopredu.A na vodicky sa tesim,auto uz mam a budem sebestacna,pojdem ci na nakup,ci k lekarovi a nie sa stale prisposobovat inym,ked nieco potrebujem.A co je to za cloveka a vitaminy?Ako si sa o tom dozvedela a na co su dobre?Napis mi o tom viac prosim,ked ti to prospieva,tak by som aj ja mozno skusila

lucinka0921
23. máj 2015

@talulah27 na zaciatku sa vedia stavy zhorsit,preto sa dava na zaciatok frontin,neurol a podobne.Lieky nezaberaju hned,pocitak tak 2-4 tyzdne,kym zaberu.No moze sa stat,ze lieky ti nesadnu a treba skusit ine.Ber este,ak ti nebude najlepsie,daj si frontin a potom uvidis,ci zaberu alebo ti bude stale po nich blbo,tak potom budes vediet,ze ich musis vymenit za ine

edimamija
23. máj 2015

@lucinka0921 KBT mi tiez odporucil prave on z Madarska. Tak som predlozila navrh mojej psychologicke,ktora mi dala aj nejake lekcie z toho. A tiez podotkla,ze ten muz sa do toho rozumie ☺
Ja som s dcerkou v najvacsom bezpeci. Ona o mne uz vie,tolko,kolko dieta ma vediet,nas vztah je jedinecny,uprimny a to ma naplna.
K chudnutiu by Ti tiez pomohlo,co odporuca on. Lebo toto nie je len o liekoch u nho. On mal panicku poruchu cez 20 okov az sa prebudil a teraz je uz 15 rokov vylieceny.
Jeho metoda pomohla uz 11000 ludom. Ja som sa k nemu dostala uplne nahodou,cez google som ho nasla,ked som hladala,ako sa liecia v Madarsku z toho a ked som si ho hladala na Fb,tak sme mali aj spolocneho priatela. Tak ma to tym viac oslovilo,az som mu napisala. Uz bol aj u nas na Slovensku. Tiez sa s nim chystam stretnut. Je to 60 rocny pan a je plny energie,cielov,motivacii. Fakt super.
Liek,resp. v Madarsku je to doplnok stravy pomaha pri panickej poruche,su v nej vitaminy,ktore podporuju nervovu sustavu a priaznivo posobia pri strachu,neistote. Ked chces presnejsi popis zloziek,mozem Ti napisat 😊

edimamija
23. máj 2015

@lucinka0921 A k tym liekom len tolko,ze som tiez divtedy hladala,az som nasla tu spravnu cestu. Mlzes vidiet od zaciatku nasej komunikacie,ze lieky nie su mojim zivotnym cielom. A som si uplne jednoznacne vedoma,ze naco vlastne sluzia-tak popravde.

talulah27
24. máj 2015

@lucinka0921 dakujem. Zacala som uzivat tie lieky akurat prvy den ma strasne bolela hlava a mala som zavrate. Teraz mi je stale na vracanie od rana nic poriadne neviem zjest je to od liekov? beriem ich teraz 4 den.

lucinka0921
24. máj 2015

@edimamija prosim napis mi viac o tom,co to je a ci sa mozu brat aj ked beriem este AD.A ako s nim komunikujes?Vies po madarsky,ci pouzivas prekladac? 🙂 mozes so spravy alebo ak chces aj na fb si ma mozes pridat....Zaujima ma to.No ja som bola za lieky pri prvej liecbe mi pomohli,teda som si to myslela,ze uplne ma oni z toho dostali,no po terapii,uz viem,ze nie,ze som to bola ja sama....Naozaj ja KBT terapiu odporucam,ja som sice bola z 12 sedeni na 4,ale to preto,ze ten psycholog bol fakt super,vsetko mi vysvetlil,poradil co robit,vysvetlil ako telo reaguje,no proste super..... Ja som v bezpeci doma,deti este este nemam,ale ked som s mojou neterkou,tak sa citim presne ako ty.S nou proste nemam problem....

lucinka0921
24. máj 2015

@talulah27 Lieky beries na lacno alebo po jedle,resp. s jedlom?AD nikdy na lacno!A ak ti aj potom bude na vracanie,este vydrz a ber frontin,po dvoch tyzdoch ak sa nezlepsi,tak pravdepodobne zmena liekov bude nutna....Kedy ides na kontolu?

edimamija
24. máj 2015

@lucinka0921 Napíš mi ako Ťa nájdem na Fb,cez Messenger to bude rýchlejšie alebo email.. 😉

lucinka0921
24. máj 2015

@edimamija Lucia Terpáková