DHEA alebo iné možnosti na zlepšenie AMH

lenka_21
1. júl 2011

Ahojte kocky, verim, ze tato diskusia sa bude pomaly naplnat. Kedze som prednedavnom obdrzala vysledok z AMH a bol dost nizky 0.38 ug/l 😢 ☹ 😢 zacala som patrat po internete 😉 😉 😉 Dostala som sa na anglicke forum a tam baby maju uz dlhsie roky diskusiu ohladom tejto temy, lebo AMH v USA a UK vysetruju uz dlhsie.
Baby mi doporucili pripravok DHEA (na prirodnej baze), vraj je vela druhov, ale treba hladat tie na prirodnej baze a tak ma zaujima ci nema niekto skusenosti s tymto pripravkom? Samozrejme su tam aj ine preparaty, ale najviac sa spomina prave tento ....

vla77
19. júl 2014

@gombicka @spisanka @stella25 zienky, vysiel tu niektorej +tehotensky test, ked brala DHEA??? Ze ci to brat dalej, alebo ukoncit...??? 😖

spisanka
19. júl 2014

@vla77 a ako dlho to beries?Vraj je dobre to uzivat dlhodobo zevraj 3mesiace az pol roka.Tiez mi to uz napadlo,ale ja budem uzivat dalej aj ked neviem vlastne naco,kedze som sa zmierila s tym,ze babo nebude a je mi to vlastne jedno..uzivam zivot tak ako ide..

stella25
20. júl 2014

@vla77 mne 13 dni meškala ms po vysadeni, neviem či to tomuto pripisovať. Ale po 4 mesiacoch užívania AMH 0. ☹

vla77
21. júl 2014

@spisanka @stella25 ja som po mesiaci užívania tehu...AMH mi dvihli bylinky z tradičnej čínskej medicíny a toto asi dopomohlo

stella25
21. júl 2014

@vla77 gratulujem. A čo si prosím užívala?

vla77
21. júl 2014

@stella25 to bohužial voooobec takto nefunguje. TČM je strašne komplexná a šitá na mieru. Zakázal mi niektoré potraviny, povedal mi čo mám zmeniť vo svojom správaní voči mužovi, aby to dieťatko chcel aj on so mnou (musím uznať, že to zabralo), nasadil čaje a potom bylinky. Odporúčam MUDr.Maček - Otrokovice, ale jazdí aj do Bratislavy.

gombicka
21. júl 2014

@vla77 ja som po uzivania DHEi ostala tehotna, ale bohuzial to bolo mimomaternicove....

vla77
21. júl 2014

@gombicka zíram koľko žien malo mimomaternicové tehotenstvo...a brali Ti vajcovod? ☹

janikajanka
21. júl 2014

Ahojte baby, prosim vas pomohlo vam uzivanie dhea na vyssuu produkciu vajicok? Ja mam nizke amh, lekar mi to odporucil uz pred rokom, ale som sa toho bala, zmenila som centrum a po dalsich neuspechoch mi ho doporuciki aj v brne. Len sa bojim vedlajsich priznakov.... mali ste nejake priznaky pri uzivani? A da sa zohnat ajna prirodnej baze? Mne ho doporucili kupit v rakusku.

Dakujem vam za rady.....

spisanka
21. júl 2014

@vla77 jeeeej tak to sa tesim,ze aspon niekto..a v ktorom si tyzdni?

vla77
21. júl 2014

@spisanka zajtra v piatom 😅 , uvidim co povie doktor. Musim pichat heparin do brucha, takze ziadna jednoducha gravidita to nie je
@janikajanka ked to povedal doktor v CAR mne, ze do Rakuska, tak som to pochopila, tu v CR sa DHEA kupit neda, ale na Slovensku su aj kvalite vyrobky...ja som ziadne zasadne vedlajsie ucinky nemala. Len 1.mesiac uzivania som pocitovala dost tlak vo vajecnikoch...

janikajanka
21. júl 2014

@vla77 dakujem ti za info. Mne min rok povedali v BA ze len v rakusku sa to da kupit a ceske car mi neodporucilo kde to zozeniem.... len by som potrebovala vediet, ci pripravky dostupne v sr maju ucinok ako tie vrakusku. Dik

vla77
21. júl 2014

@janikajanka vacsina sa sem taha z USA, odkial ide aj know how, takze si nemyslim, ze Rakusania maju nejaky zazrak...ja som si objednala na oliveland.sk od firmy swanson (zvycajne sa uziva 75mg/den) a mne k tomu doktor odporucil vceliu kasicku - uzivala som tuto : http://www.prozdravi.cz/bio-materi-kasicka-60-k...
po kasicke som mala 2 folikuly vlavo a 1vpravo bez hormonalnej stimulacie...
mas predcasne ovarialne zlyhanie? ake mas AMH?

spisanka
21. júl 2014

@vla77 tesim sa ze cakas babo veeelmi aj ked ta osobne nepoznam a chcem sa ta opytat,ze kolkokrat denne si brala matersku kasicku?ja som si ju objednala z biovei a na flasticke sa pise,ze 1x denne a ja ju beriem 2 krat denne ..no neviem ci to neprehanam 😝

vla77
22. júl 2014

@spisanka tiež som brala 2x a tiež bolo na balení napísané, že doporuč.dávkovanie 1x denne. Doktor mi povedal, že američanky, ktoré sú po 40tke a chcú ostať tehotné, že to berú takto 2x denne

ria88
25. júl 2014

Ahojte, ja mam podla februaroveho vysetrenia amh 0.97
Vsimla som si omnho nizsie hodnoty v tejto teme, je tu este niekto cca na urovni ako ja? Riesit to vitaminmi ci neriesit?

majkilinka
26. júl 2014

ahojte potrebujem poradit mam ist na umele oplodnenie a neviem este ako to vsetko je kolko to vsetko stoji ci sa plati kazdi pokus alebo nie kolko to trva prosim poradte mi dakujem

vla77
26. júl 2014

@ria88 mozes skusit zvysit vcelou kasickou 😉 tym nemozes nic pokazit

ria88
28. júl 2014

@vla77 ci to ma cenu alebo je to len tak, aby sa nepovedalo 😒

judy11
29. júl 2014

ahojte, je potrebné nasadenie DHEA konzultovať s lekárom? Kde ste DHEA kúpili a aké ste mali skúsenosti. AMH mám 0,22 a v centre mi odporučili len darcovské vajíčko, čo si zatiaľ neviem predstaviť. ďakujem

vla77
29. júl 2014

@judy11 zmeň CAR, alebo lekára...DHEA je určo lepšie konzultovať, objednáva sa cez internet (zvyčajne). Povedať, že jediné "riešenie" je darované vajíčko a vynosiť nie vlastné dieťa...je veľmi pohodlné a pre CAR výnosné. Hľadaj lekára, ktorý je otvorený ďalším možnostiam podpory vaječníkov...bylinky, včelia kašička, dhea, čaje....

janikajanka
29. júl 2014

@vla77 dakujem ti za odpoved a zvýšilo sa ti amh? ja mám nízke ale neviem presne hodnotu, folikuly mávam max 2.tiež som si kúpila kašičku, Q 10 a femibion. ako dlho si to prosím ťa užívala? a čo máš všetko z sebou? ak môžeš, napíš IP. dakujem

vla77
29. júl 2014

@janikajanka ja som mala AMH 0,01, takže 0,22 je oproti mne super výsledok 😉 nevzdávaj sa

vla77
29. júl 2014

@ria88 aha, tak s takým prístupom to asi naozaj cenu nemá...musíš tomu veriť

ria88
29. júl 2014

@vla77 no ak by si mi napisala za seba nieco jednoznacne, co sa ti naozaj osvedcilo, tak hej. toto ma skor odradilo. ale nevadi, v pohode 🙂

stella25
30. júl 2014

Ahojte, prosim o nazor.
Mam asi uplne rozhodeny cyklus. 4 mesiace som uzivala DHEA a po vysadeni mi MS meskala 12 dni a teraz mi opat prisla po 19 dnoch. Mam ist prave do dalsieho kola IVF a neviem co robit.
Moje AMH je 0 a rezerva mojich vajicok rychlo klesa. Obavam saa, ze sa to ani v dalsom cykle neupravy. Psychicky som teraz nastavena ist dalej a tak neviem co robit.
Nemala ste niektora podobny problem, ze ste napriek nepravidelnej MS mala nejake vajicka?

Dakujem za kazdy nazor.

vla77
30. júl 2014

@stella25 pocuj, mne haproval cyklus tak, že som musela chodiť na vyvolávačky...sliznicu som mala vždy šialene vysokú...a vajíčka nejaké boli

@ria88 ja som po tom otehotnela...po 3rokoch snaženia a výsledkoch takých zlých, že som rekord CAR

ria88
30. júl 2014

@vla77 teraz uz aj tak nebudem nic riesit, ani uzivat. koncom septembra idem na preventivku, tak nech este vidi gyn moj aktualny stav a potom podla jeho odporucani sa rozhodnem, co dalej. ci skusi nieco on so mnou (skracuju sa mi cykly na 21-23 dni) alebo potom skusim ja.

radina
30. júl 2014

@ria88 to nie je az tak dramaticky zle amh. ja som mala v r2012 amh 1, za rok mi sice kleslo na 0,85. ale pri stimulke aj klasickej, aj pri softe som mala 8 vajok. Odvtedy som si ho uz merat nedala. Brala som zo zaciatku matersku kasicku, ale aj femibion. Podla mna ti na to netreba nic, iba zmenit zivotny styl, viac pohybu atd. 😉

ria88
30. júl 2014

@radina IVF neplanujem, necitim sa na to. problem so stimulkou by som nemala ani so vsetkym co s tym suvisi, ale necitim sa na to, aby som vnimala a dufala vo vysledok IVF optimisticky.
momentalne si myslim, ze to nizsie AMH ma suvis aj so skracovanim cyklov, minuly rok som mavala cca 27-dnove a teraz 3 tyzdne.