DHEA alebo iné možnosti na zlepšenie AMH

lenka_21
1. júl 2011

Ahojte kocky, verim, ze tato diskusia sa bude pomaly naplnat. Kedze som prednedavnom obdrzala vysledok z AMH a bol dost nizky 0.38 ug/l 😢 ☹ 😢 zacala som patrat po internete 😉 😉 😉 Dostala som sa na anglicke forum a tam baby maju uz dlhsie roky diskusiu ohladom tejto temy, lebo AMH v USA a UK vysetruju uz dlhsie.
Baby mi doporucili pripravok DHEA (na prirodnej baze), vraj je vela druhov, ale treba hladat tie na prirodnej baze a tak ma zaujima ci nema niekto skusenosti s tymto pripravkom? Samozrejme su tam aj ine preparaty, ale najviac sa spomina prave tento ....

stella2
24. sep 2014

@zibi Myslela som Melatonin. teraz sa ideme pokusat prirodzene...Krv som si dala pred to DHEou odobrat, cakam na vysledky... Ako casto to treba sledovat?

zibi
24. sep 2014

@stella2 no neveim ako casto to treba sledovat ale treba ... ja sa to bojim brat .. mas nizske amh?
melatonin 3 mesiace a pauza aj dhea 3 mesaice a pauza..v podstate 3 mesiace trva komplena obmena vajok a aj to aby to malo nejaky efekt
dopln si to este o vitamin D3 on skvalitnuje vajka, zvysuje AMH a je uplne bezpecny

malickaberuska
24. sep 2014

@zibi Nerozumiem tej obnove vajok, ako si to myslela? Lebo vajíčka sú u ženy predsa dané, už od narodenia, a netvoria sa nové.

malickaberuska
24. sep 2014

@stella2 melatonín je bezpečný 🙂 a zmierňuje prejavy starnutia.

stella2
24. sep 2014

@zibi nie nemam nizsie AMH, ale vsade na zahranicnych forach citam ze to pomaha na kvalitu vajicok. A kedze sa pri IVF nevieme dobojovat k tomu aby nam prezili embryjka do 5 dna, tak uz chcem vyskusat naozaj vsetko...

zibi
24. sep 2014

@malickaberuska myslela som to v cykle 90 dnovom .. viem ze pocet je danny ale treba dlhsiu dobu aby lieky ktore berei zaucinkovali na foliky ktore ma 😉
http://natural-fertility-info.com/increase-egg-...

co sa tyka melatoninu nie je nebezpecny ale zasa uplne bezpecny a ako lentilky ho tiez netreba hltat... moze dost rozhadzat stitnu zlatu konkretne TSH mam to na sebe odskusane, plus silno aktivuje imunity konkretne NK bunky ktore hraju ulohu v nidacii atd atd..
napr. v cesku je zakazany..je to predsa hormon ktory sa tvori v mozgu ..nie je to prirodny doplnok ..tak isto ako dhea preto treba byt opatrny
melatonin ako dhea sa vekom znizuje .. ale su to hormony a ako kazde hormony maju negativne ucinky tak preto som pisala ze radsej opatrne ...
ale je to na kazdom kto co berie 😉

zibi
24. sep 2014

@stella2 a neskusala si soft ivf? alebo nativ?
vacsinou ked si prestimulovana tak potom embryjka nie su take kvalitne ...a doraz sa kladie na kvantitu ni ekvalitu..pri softe mas jedno dve ale vajka su kvalitne ...a aj embryjka

stella2
24. sep 2014

@zibi Zatial nie, ale rozmyslali sme aj nad tym... v centre nam hovorili ze to by sme zbytocne vyhodili prachy...Ale v buducnosti to asi skusime...Este som rozmyslala nad tymto potokolom...
http://haveababy.com/fertility-information/ivf-...

malickaberuska
24. sep 2014

@zibi ďakujem 🙂 ty si ako chodiaca encyklopédia 🙂
Ďakujem aj za upozornenie k melatonínu, musím ísť k endokrynologičke, dám si to zobrať. A asi po odbere vajíčok je vhodné ten melatonín vysadiť, aby stihol klesnúť do dňa vkladu embryjok. Uvažujem správne?

malickaberuska
24. sep 2014

@stella2 Genetiku máte spravenú?

stella2
24. sep 2014

Este len teraz ideme... Co tam vedia vlastne zistit? Jeden lekar mi povedal ze vedia zistit len to ci nie sme ositelmi nejakých genetických chorob... Ale ze asi pricinu preco sa nam nevyvijaju embrija nie...

zibi
24. sep 2014

@stella2 no neviem ja mam za sebou 3 ivf a na slovensko by som uz nesla na klasicke ivf ..mala osm aj soft a neda sa to porovnat a ani uroven ceske centrum / slovenske..a je to aj lacne ..som samoplatca a ivf ma vyjde okollo 800 e bez mrazenia. cize sa oplati vaic .tu ta len prestimuluju, ide to ako na beziacom pase, plus prachy od teba zoberu ..
a tebe sa na ktory den prestanu vyvijat embrjka? lebo muzsky faktor vstupuje od 3 dna pri kultivacii

zibi
24. sep 2014

@stella2 a tak v skratke o com je ten protokol ? a kto ho ponuka? vyzera to zaujimavo .mas PCO?

stella2
25. sep 2014

@zibi Prave, my sme zacali v cechach, tam sme boli uz na 3 ivf. 2x v jednom centre a raz v inom. Prvy krat sa to aj podarilo, ale skoncilo. Tie dalsie razy sa prestali vyvijat embryja /vzdy po 2-3 dni/. V obdivoch centrach boli super, len ma nejako blizsie neskumali. Dali sme im hormonalny profil - ten je ok+dalsie veci. Zhodli sa ze je to muzsky faktor. PO tomto poslenom neuspechu /co bolo len par tyzdnov dozadu/ sme si povedali ze zatial kym sa rozhodneme co dalej budeme skusat inseminaciu na SK. Tak sme sli do Ferticentra. Hned mi povedal ten lekar ze to nema zmysel po 38, ale ze ak chceme tak ok. Prave dnes rano som mu doniesla papier s AMH. Mam ho 4,8. On je prvy ktory mi povedal ze mam PCO. Ze vraj na moj vek je to prilis vysoke a ze preto pri stimlacii mam sice vela folikulov, ale len malo ich je dobrych. Som z toho este v soku... ja nemam ani ziadne priznaky. Aj ovulaiu som mavala... Takze asi DHEU vypustim.. A ty mas PCO?

zibi
25. sep 2014

@stella2 jednoznacne DHEA von ..to si poskodis..mas vysoke amh to je pravda PCO
prave preto by si mala skusat nativ alebo soft.
skus REPROFIT brno oni maju skusenosti so softom a aj s nativom a su v tom dobry ...ja som bola u nic a uplne super
baby co maju pco by mali skustat praveze minimalne stimulky aby vajka neboli vela a nekvaltne ..aj pri nizsom ahm odprucaju lebo zasa tam je malo vajok... cize zataz zbytocne hormonami ...
a daj si spravit inzulinovu rezistenicu pri pco to je dost caste ..cize treba navstivit diabetologicku
plus reproduknu imunologiu v blave... dr. tibenska ona ti moze vyetrit naraz vsetko
plus kompletnu hematologiu a stitnu zlazu ..a jasne ze vytery u gyndosa kompletne a prelieenie zosopdu je normallka...HP je malo na ivf
je strasen vela faktorov ktore ovplyvnuju uhniezdenie..lebo mozes mat krasne ebmryjko a nidacia sa nepodari .. ☹ (cize nk bunky, cytokyny, TNF, anexin, vitamin D, kardiolipin, to je uz take nad vysetreinei na imuno..nie kadzy o tom vie..samozrejme na hematke su mutacie, faktory, mthfr, protilatky, ) daj si to kompletne spravit ivf je drahe a vysetrenia ta budu staci iba cas a mozno nejakych par e podla toho kde pojdes 🙂 keby daco sa pytaj

zibi
25. sep 2014

@malickaberuska ha ha moja ..to su leta praxe v terenu 😀 zial 🙄 😅

zibi
25. sep 2014

@malickaberuska no neiem ci je vobec vhodne ho brat... ja som ho vysadila po stimulke tsh som mlaa 4,3 skoro som odpadla ..v den vkladu 3,5 cize neklesol 😝
teraz sa ho uz budem bat brat.
skor sa snazit vyrobit ho prirodzene ..spat v uplnej tme , zavesy, vonkajsie zaluzie, plus pravidelny spanok pred polnocou 🙂 to je ohladne melatoninu a tsh - to by sa dalo este ako tak liekmi upravit
ale melatonin zvysuje nk bunky ktore maju vplyv pri nidacii ja som mala otrasne cislo az 40 norma je 18 - cize boh vie ci to nebolo aj tym melatoninom ... vajka som mala kvalitne aj embrjka ale ci to stoji za to ?
mozno naozaj vtedy ked euthyrox je o cislo vyssi , plus beires vyssie davky preidnisonu a intralipid..otazka ale zostava ci naoazj za tych par dni ti zlepsi konkretne vajka ked na to potrebujes trochu casu ... no neivem ci sa opalti to riskovat..
jedine co by sa relativne mohlo brat je koenzym q10 a mozno materska kasicka .. 😖

stella2
25. sep 2014

@zibi JEj, ty to mas super nastudovane! Dakujem za rady. Ja uz mam urobenu imunologiu aj hematologiu.
Na imunologii mi vysiel vysoky anti anexin, a na hemto MTHFR a prothrombin...
Takze pred IVF som brala aspirin...NIektore hodnoty som mala hranicne, alebo o nieco nizsie /NK bunky 7,5 %, a potom nejake lymfocity/, ale
lekarka mi povedala ze to je ok. Ale pre istotu si to pojdem dat pretestovat... Ty mas vysetrene aj protilatky proti trofoblastu? Lebo to tu nerobia a neviem ci mam ist este niekde inde za tym... /lekarka povedala ze to nie je az take dolezite/. S tibensou komunikujem, poviem jej aby mi urobila aj ten inzulin... Ja som bola 2x na IVF v reprofite a mala som tam soft, ale chcem skusit aj nativ...Aj ked v inom centre povedali ze to je zbytocne...

zibi
25. sep 2014

@stella2 no trofoblast netreiba ked robia cytokyny a tnf plus nk ubnky ze je to este lepsie ako ten tofoblast ..
no daj pozor na ten anexin treba ho mat stale v norme lebo kvoli nemu sa nemusi embsryjko uhneizdit
plus to tnf si zisti ake mas .a cytokyny
lebo ked su nk bunky ok tak moze byt tnf a cytokyny vyssie kedze jedno spada do imuity th1 a druhe do th2 ...treba vsetko presetrit 😀 😀 hruza to je co ? ked si predstavim tukopec bab na konovi ani nevedia pomaly co je to oocyt 😀 a my tu riesime take veci a detaily ze je to na zaplakanie 😝 😔

malickaberuska
26. sep 2014

@zibi Ty by si si mala otvoriť, nejakú konzultačnú ambulanciu 🙂

zibi
26. sep 2014

@malickaberuska no len s platenim by bol problem 😀 😀 😀 😝

stella2
29. sep 2014

@zibi Ahoj, ten annexin sa asi neda uplne zmenti. To by som musel stale do seba pchat aspirin. A lekarka povedala ze len pred ivf, ze dlhodobo ho neodporuca...Ze vraj s uhniezdovanim by nemal byt problem, ale ktovie ci to je nejako vyskumane... Tak, mozno by ho stacilo brat od ovulacie...A Vam sa preco nedari? Inak ten Agonist/antagonist protokol je popisany len na tom linku co som Ti poslala. Da sa dohodnut aj konzultacia cez skype s tym doktorom Sherom...Ja som to zatial este neskusala...Len ked mne vsade hovoria ze pre mna le kratky protokol, tak neviem...

zibi
29. sep 2014

@stella2 no tak mne vyhovuje ta stimulka co mam ...ja pco nemam takez problem s vela vajkami nemam 😝
no vies co ja som brala aspirin aj som sla na opu a nic sa mi nestalo to by si musela brat dlhodobo mozno aj pol roka

anexin sa da zmenit preco by sa nedal? ved je to latka ktora je zvysena a aspirinom sa znizuje.ked je zvyseny odporuca sa preliecit a tak ist na ivf.. ked je zvyseny robia sa v placente tromby a bud vobec sa babo neudhyti alebo potratis cize je dobre to mat v norme..ja som mala po druhom ivf anexin okolo 40 ci tak nejako a potom ked som sa preliecila nejakych par tyzdnov tak som ho uz mala vnorme...cize da sa to podchytit .
mne vysvetlovalize to ked je velmi imunita zblbnuta ze aj tie anfifosfolipiodove protilatky dokazu strajkovat a ze ked sa medrolom upravi imunita ze zvykne sa aj to upokojit, ale zasa ako komu.
ja keby z eviem ez mam anexin zvyseny uz na ivf nejdem 😝
a kolko mas ten anexin?

stella2
29. sep 2014

@zibi Ja ho mam dost vela, nejakých 150 ... Aspirin som brala 6 tyzdnov pred ivf... Len teraz sme este chceli skusit ci sa nejakym zázrakom nepodari cez IUI, tak neviem ci ho mam stale brat, alebo nie...NIektore baby pisali ze im potom haprovala ovulacia... Je strasne vela tych faktorov:( Inak, ja mam pocit ze ta imunita je zblnuta aj kvôli tym hormónom ktore sme mali na ivf...

zibi
29. sep 2014

@stella2 myslis ze z hormonov blbne imunita? 😖
vies co vsetko na houby 😝
no tak to je dost vela
a po aspirine ti neklesol? ja som brala aspirin protekt a klesol mi
nepozerala si nieco prirodnena anexin?

zibi
29. sep 2014

@stella2 este ma napadlo.ze ti treba dlhodobejsiu liecbu a mozno silnejsie davky aby ti to kleslo? co ti navrhol hematolog? skus najprv znizit aspon na normu ...alebo tesne k norme..mozes otehu ale mozes potratit kedze anexinom sa zvysuju tromby v placente ..neriskovala by som to ..pripadne skus medrol alebo prednison. 😖
pripadne ten intralipid ci to nepomoze ..

stella2
1. okt 2014

@zibi Zatial neviem ci mi neklesol, dufam ze ano. Dala som si urobit znova testy, cakam teraz na výsledok.
Prirodne som na to nic nenasla. Len to co je na riedenie krvy, cesnak, alebo chili. Ale neviem ci to na to zaberie. Nie su na to robene ziadne testy...Kedy planujes dalsie ivf?

nikolajka2
12. nov 2014

@zibi @stella2 - dievcata chcem sa pridat do komunikacie, vidim ze to to tu mate paradne rozbehnute 🙂
Chcem sa Va sspytat, ako ste sa dostali na reprodukcnu imunologiu a hematologiu,. Mna z CARu nikde neposlali , tak vybavujem na vlastnu past a prihlasila som sa k immunologovi na reprodukcnu immunologiu. Ale spominate aj hematologiu. To ste sa zvlast prihlasili? alebo sa to robi vsetko na tej immunologiu. Som po neuspesnom IVF a nechcem zabijat cas cakanim, tak si to chcem radsej obehat sama.

zibi
13. nov 2014

@nikolajka2 no kde ides na reprodukcnu? do nitry alebo do blavy? tam robia naj inde nema vyznam ist ..lebo ti neurobia vsetko
hemataku ti treba teiz kompletnu porobit... vstky mutacie, faktory, anexin, folaty...oni by uz mali vediet ked povies ze si bola na ivf a ze ti nevyslo plus sa postazuj ze je to hrozne drahe a ze ti nikto hematku nespravil a tak nevies ci si mas pichat leiky ne riedenie krvi pri ivf tak oni by ti mali spravit kompeltnu hemat´ku co potrebujes keby daco pis mi radsej do IP
co mas vlastne spravene?

skaredekacatko
13. nov 2014

@zibi cau ako sa mas ja uz od raba sedim.na ebdokrinologii nech mi pozru aj to clovek nikdy nevie kde je pes zakopany. Ale kedze je len jedna ambulancia unas tal je to o drzku.