Diabetes insipidus

pagacovaola
21. máj 2015

Dievčatá, je tu niekto s touto diagnózou?

lusy2525
22. máj 2015

@pagacovaola ja 🙂 preco?

pagacovaola
autor
22. máj 2015

@lusy2525 jej to som rada 🙂 ake lieky prosim beries? mne lekar predpisal minirin melt, ale nechapem tomu pitiu po uziti,,,, nepit 8hod po uziti sa vztahuje aj na diagnozi DI? mas smad aj pri uzivani lieku? lebo ja ho beriem este len tyzden a smad pocitujem minimalne, dokonca sa musim kontrolovat, aby som za den vypila aspon 2litre a to som doteraz pila 10-12litrov. V noci sa uz vobec nebudim, tak sa konecne po roku vyspim 🙂 a este kolise ti vaha pocas dna? lebo mne v priebehu dna +/- 4kg. Sa mi to zda strasne vela, tak neviem. Endokrinolog ma dovcu a sestricka je neprijemna, tak im nechcem vyvolavat kvoli kravinam 🙂 beriem este medocriptine pre hyperprolaktemiu a zacala som sa velmi potot, co doteraz som bola sucha az supinata :P mala si tiez tento priznak, lebo neviem ktory liek mi to robi... moc, moc dakujem ze si sa ozvala, lebo nepoznam vo svojom okoli nikoho, kto ma DI....

lusy2525
22. máj 2015

@pagacovaola mne minirin nerobil dobre, brala som ho ale asi dva roky, no bolievala ma hlava z neho, teraz beriem desmopresin a uplne v pohode...to nepit 8h po uziti si myslim, ze je to pre deti, ktore ho uzivaju na iny ucel 😉 inac tiez nepoznam nikoho s touto diagnozou, sranda 🙂 normalne som rada, ze som tu niekoho takeho nasla 🙂 vaha kolise aj mne, sice nieco menej, ale je to vraj normalne 😀

pagacovaola
autor
23. máj 2015

@lusy2525 mna hlava rozboli do 2 hodin po uziti, tak teraz neviem ci z minirinu alebo medocriptinu, lebo oba to maju ako neziaduce priznaky :( a to zvysene potenie si mala? a ked uzivas lieky, musis sa kontrolovat, alebo telo same si vodu neziada? ako je to so zvysenou zatazou- cicenie ako beh a pod? VBiem, ze sa strasne vela pytam, ale si jedina kto sa mi tu ozval a v mojom okoli tuto diagnozu nikto nepozna :P

lusy2525
23. máj 2015

@pagacovaola napisem ti ip 😀

zukinad
16. mar 2017

@lusy2525
Dobry den, mozem sa Vam ozvat do IP?