Dobrý čelustný ortopéd v Bratislave

le4
25. apr 2015

ahojte zienky, prosim vas o radu. hladam velmi dobreho celustneho ortopeda v BA, takeho, ktory pripadne skonzultuje /posunie veci aj na celustneho chirurga... jednoducho niekto, kto nielen dava do poriadku krive zuby, ale rozumie sa sirsim suvislostiam - riesi dobry skus, polohu sanky atd... pocula som o Dr Dianiskovej v Petrzalke/Auparku, mate niekto skusenost? vraj je draha...,no za podmienky, ze robi svoju pracu naozaj dobre, to moze stat za to... dakujem velmi pekne!

trgypadl
25. apr 2015

@le4 dr klimova na zahradnickej....velmi mila dr...konzultacia stoji 15 eur a potom sa mozes rozhodut co a ako

maminecka2
25. apr 2015

Ahoj, ja som bola u MUDr. Alexandrovej v poliklinike v Karlovke, veľmi milá, aj odborne mi príde fajn, viem že aj vyučuje, zatiaľ som bola len raz

trgypadl
25. apr 2015

@maminecka2 a cenovo to v karlovke ako vychadza?

maminecka2
25. apr 2015

To Ti neviem zatiaľ povedať, ja som za vyšetrenie + myofunkčný aparát (taká špeci pomôcka) platila 60€. V júni mam kontrolu, budem vedieť kolko stála len tá kontrola. Ale nie je to vyslovene súkromné centrum ako sú tie nové s pohotovosťami a all inclusive službami vrátane kávičky a blonďavej prsatice na recepcii, takže by nemuseli byť až takí najdrahší

trgypadl
25. apr 2015

@maminecka2 ta pomocka sluzi na co???lebo ja som bola a 3000€ sa mi zda veeelmi vela

maminecka2
26. apr 2015

@trgypadl Nevien úplne všetky využitia, ja to mám preto, že dávam zle jazyk a potom mám zlú výslovnosť a toto je na nácvik správneho uloženia jazyka v ústach (volá sa to aj tréner jazyka). Určite to nenahradí strojček ani nevyrovná zuby, tak sa tej vysokej cene asi nevyhneš, hlavne pri fixnom aparáte. Len do 18 rokov poisťovňa niečo prepláca, ale asi to tiež nie je nič moc. Mali sme to riešiť ešte ako deti, len kedysi sa veľa vecí zanedbalo a zasa dnes sú aj lepšie možnosti, tak nič nám nezostane len teraz platiť 😖
Inak je dosť nepríjemné mať ten aparát v ústach, ako dieťa som nosila strojček a toto mi príde horšie.

trgypadl
26. apr 2015

@maminecka2 veru v detskom veku sa to zanedbalo,ale aj tak si myslim,ze tie sumy su prehnane pre bezneho smrtelnika pri plate aky mam....cize zvazujem tu investiciu

maminecka2
26. apr 2015

@trgypadl No to áno, človek si niekedy povie že to už nejako doklepe aj takto, krása-nekrása. Ja mám nové korunky na 4 zuboch, 800 € a to nemám drahého zubára.... Stále niečo a ešte to len začne keď bude deťom treba všetko riešiť.

trgypadl
26. apr 2015

@maminecka2 veru to poznam,aj u mojho syna hrozi strojcek,cize sa uz s tym zmierujem pomaly

le4
autor
30. apr 2015

@maminecka2
@trgypadl
dakujem, vyzeraju to byt dobre zubarky.
@maminecka2 tak to som prekvapena a rada, ze c.ortopedi aj na Slovensku pouzivaju myofunkcne aparaty.
Mimochodom deti, ktore nedavaju spravne jazyk na horne podnebie, co dychaju ustami, nemaju dost tlaku (ktory vznika prirodzenym posobenim sil jazyka) na vyvinutie dostatocne velkej hornej celuste a vznikaju krive zuby, malo priestoru, tvar rastie do dllzky a nie sirky ako by mala... keby som tak toto vedela ako dieta, vkuse som dychala ustami, jazyk medzi zubami. tiez som citala, ze je pre vyvin dostatocne sirokej celuste dolezita tvrda strava... pri svojich detoch dam na to urcite pozor... verim, ze sa vyhneme strojceku lebo myslim ze to nie je z velkej casti o genetike, ale o prostredi (vid Dr Michael Mew)...

maminecka2
30. apr 2015

@le4 No, dúfam že v dnešnej dobe sa to už nebude takto zanedbávať. Myslím si, že podchytiť by to mal stomatológ, alebo som príliš naivná? Ja som tiež mohla mať menej starostí, u detí sa tiež budem snažiť ťažkostiam predísť alebo aspoň všetko riešiť hneď. Aj teraz napr. už chodíme od 3,5 roka na logopédiu, sme tam s poruchou výslovnosti pomaly najmladší a veľmi to malému pomáha.
Už si sa rozhodla ku ktorej lekárke pôjdeš? Potom daj vedieť ako si bola spokojná, dobré referencie sa možno ešte do budúcna zídu.

le4
autor
30. apr 2015

@maminecka2 este som sa nerozhodla, dokonca zvazujem Rakusko, som tu poistena a poistovna dokonca vracia 600€ rocne za strojcek a liecba vychadza cca rovnako ako v BA. Napisem potom referencie 🙂
Dufam, ze u Tvojich deticiek bude vsetko v poriadku a skoro podchytene spravnymi metodami. Ja som ako tinedzerka mala strojcek, no vysledky su dost zle...!!! podla mna sa viac pokazilo ako napravilo :(. nic mi Dr. nehovorila o tom, ako mam davat jazyk, nedychat ustami... po snati fixneho strojceka som nedostala retainer, aby sa zuby nevratili do povodneho stavu. A po tom, co som si co-to nastudovala, urcite by som nesla do terapie, ktoru mi zvolila (klasika strojcek) ale do expanderu celuste, spravnej techniky dychania, polohy jazyka, a k tomu v pripade potreby strojcek... nie som ortodontista ale zas zakladnu logiku v tychto veciach vie pochopit aj laik

maminecka2
30. apr 2015

@le4 No, žiaľ nikdy nevieš na akého odborníka alebo "odborníka" narazíš. Držím palce nech sa trafíš a výsledok nech je hoden všetkých vynaložených prostriedkov, aj času a snahy.

le4
autor
30. apr 2015

@maminecka2 dakujem🙂

katkadz
20. máj 2015

@le4 ahoj, mam podobny problem... v detstve som nosila strojcek a aj pomohol, ale ked mi narastli 8-micky, spodne zuby sa opat stesnali. Tiez som poistena v AT a tiez zvazujem, ci to riesit na SK alebo rovno v AT... ale co som zbezne pozerala na nete v AT je to o dost drahsie...

le4
autor
20. máj 2015

@katkadz ahoj, je to tu o nieco drahsie, u niektorych dr ovela, ale co som pozerala daju sa najst aj celkom porovnatelne ceny s SK s tym, ze poistovna cast sumy preplati. ja som sa este nerozhodla, aj ked to chcem cim skor riesit... ak nie si daleko od SK mozno stoji za to dat si to spravit na SK...

sula21
2. feb 2016

Ahojte, mozem odporucit Ortodounciu u doktorky Klostermannovej, je velmi mila spolu s personalom a dlhorocnu prax. Najdete ju v Ruzinove v obchodnom centre Retro.

nig77
5. jún 2016

Pridávam hodnotenie pacienta z Hlohovca
RadoHodnotenia: 1Užitočné: 3
Nevhodné
04.03.2016
Dajte si pozor na túto doktorku!!!Zobrala si môjho syna v Hlohovci za pacienta na rovnátka a už vtedy sedela na dvoch stoličkách,lebo ordinovala aj v Bratislave.Syn k nej chodil takmer rok v Hc a teraz mu povedala,že už v Hlohovci ordinovať nebude ,a že má prísť na dalšiu dorábku do Ba.To čo je za podvod?!A takto podviedla niekoľko pacientov!Pritom už dobre vedela keď si ich brala,že v Hc skončí.Kde je nejaká lekárska etika?A to ešte nehovorím o tom Ako nám vypočítala sumu koľko to bude maximálne stáť a už to prevíšila o 400 Eur.A hygiena u nej?Nasadí si latexové rukavice,s ktorými ide synovi do úst,potom s nimi pochytá kľúče,ide do vedľajšej miestnosti pochztala teda kľučku a následne s tými istými rukavicami išla synovi znova do úst,Takže doporučujem,preč ruky od tejto nechutnej Ukrajinky!!!

veja1
31. mar 2017

Ahojte, riesila ste tu niektora posunutie zubov dopredu, predkus? Bola som u pani doktorky Dianiskovej a odporucila mi vybrat osmicku a dat neviditelne dlahy, co vyjde minimalne 5000 Eur. To je sialena cena. Neviete poradit dobreho lekara, ktory to vie riesit za lacnejsie?

1adelaid
3. máj 2017

Baby, predávam 1.500 eurový kupon na liečbu neviditeľným strojčekom u dr. Thurza v BA platný do konca mája. Ak má niekto záujem, tak za 500 e predám.

le4
autor
3. máj 2017

@veja1 no ja keby som mohla, chodim do trencina k dr.Lehotskemu, ma velmi dobre recenzie a drahsi ako dr.Thurzo ci dr.Diansikova hadam nie je... ale mam deticky a je to pre nas daleko... mozes tam skusit, ak je to v Tvojich moznostiach

le4
autor
3. máj 2017

@maminecka2
ahoj, tak uz su to dva roky do zadu, co si odporucala dr Alexandrovu a chcela by som sa spytat, kedze ja som svoje zuby este neriesila ale teraz som rozhodnuta cim skor, ze ako sa Ti zuby vyrovnali, ako si spokojna s terapiou u dr Alexandrovej. dakujem 🙂

maminecka2
3. máj 2017

@le4 Ahoj, tak nedopadlo to nijako 😅 najskor som bola chora ked som mala mat kontrolu, potom som mala konecne termin na logo- zistila som ze mam velky problem s jazykom, prehltanim, dychanim, zutim, neprirodzene sa mi namahaju celustne klby... a myof. aparat bude u mna vhodny az ked sa cvicenim, dlllhodobym, dostanem k spravnej polohe jazyka, potom na podporu si mozem dat aparat.
Tak som zacala cvicit- par dni (pri dvoch detoch pomaly nemozne, casto som cvicila na WC, bo neda sa ked neustale odpovedate detom na otazky...), potom som zistila ze som opat tehotna, zacala som vracat- do 19. tt som sa nezdvihla z postele (na striedacku aj v nemocnici), potom som porodila- do porodu som predychavala kazdy vacsi pohyb jazykom (ani umyt zuby nehrozilo, hned to malo nasledky, nieto este cvicit...).
A teraz lezim s prsom von pri mojej rocnej babike a bojim sa ist aj na wc nech sa hned nezobudi, trojrocny odfukuje z druhej strany, je opat chory... A ja som nebola akosi schopna ani len zacat s cvicenim jazyka 😞 Cele zle... Este do toho rekonstruujeme byt...
Joj, nejako som sa rovasnila 🙃
Takze odpoved na Tvoju otazku- k Dr. som sa viac nedostala, a ja v podstate zuby krive nemam, len mierny predkus- Dr. vtedy zhodnotila ze taky ma pomaly kazdy... Moj hlavny problem je ta myofunkcna porucha. Takze tak. Aparat si pekne odpociva kdesi v kupelni. Snad ho pri stahovani najdem, skoda by bola tych 60€ 🙂
Snad najdes niekoho kto Ti da zuby do poriadku.

nikulka1
3. máj 2017

@1adelaid To nemyslis vazne, na toto musim reagovat...vies velmidobre, ako si sa k tomu kuponu dostala, dava ho vsetkym pacientom pre rodinného prislusnika. A ides na tom zarobit 500 eur??? To ako naozaj???

nikulka1
3. máj 2017

Som detska zubarka, za najlepsich povazujem v Ba dr Dianyskovu a Dr Alexandrovu. Ak ide o cenu, da sa usetrit na klinikách stomatologie, na Heydukovej je dr Suchancova, Dr Thurzo, Drlysy...na Kramaroch je zas dr Dianyskova. vsetci maju aj vlastne praxe, ale robia aj vyucbu na klinikách. V Raci je super dr vavrova na Tbilskej. A este - ak by ti nevadilo trosku ist dalej, v Šenkviciach je dr Kostkova a ma ceny o polku mensie nez Ba. Snad som pohola.

1adelaid
3. máj 2017

@nikulka1 to naozaj vážne 😊 tiež som si ho takto kupovala na začiatku liečby..a inak každého osobná vec co s tým spraví..takže tak

misscelaneous
3. máj 2017

Dr. Cinzer, moja sestra je prave po operacii dolnej progenie, tri roky tam chodila ako na klavir, sme spokojni. doktor je odbornik, prijemny pristup, priestory ok.

le4
autor
3. máj 2017

@maminecka2 dakujem velmi pekne, dufam, ze Ti to neskor vyjde, ak stale tuzis po zmene. ja mam deti v podobnom veku, trosku starsie, no a prave preto som zuby este neriesila... ale uz mi to hadam vyjde ;). vsetko dobre zelam Tvojej rodinke a nech to mas aj Ty casom volnejsie 🙂

trgypadl
3. máj 2017

@veja1 5000€??asi odpadnem to je velaaa.

maminecka2
3. máj 2017

@le4 Dakujem, cakam ked trochu odrastu a budem mat obcas cas aj na seba 😀 Aj Tebe potom vela stastia.