Domáca laserová epilácia verzus epilácia laserom v salóne

ivka_marek
17. feb 2013

Ahojte, chcela by som si kúpiť domov laserovy epilátor na trvalé odstránenie chĺpkov...cenovo to nie je najlacnejšie, no ak chcem postupne si odepilovat cele telo, vyjde to urcite lacnejsie ako na to chodit do salonu..pripajam aj nejake odkazy na produkty, ktorými sa to dá doma robiť..:

http://www.azartech.sk/epilatory-depilatory-ipl...

http://www.azartech.sk/epilatory-depilatory-ipl...

http://www.azartech.sk/epilatory-depilatory-ipl...

http://www.azartech.sk/epilatory-depilatory-ipl...

http://www.azartech.sk/epilatory-depilatory-ipl... - tento je na vačšiu plochu, ostatne su podla všetkeho po jednom chĺpku odstránenie...

momentálne chodím na epilaciu do salonu, po roku som opat zacala, chodim bratu a fúzy..hormony sa so mnou dosť pohrávajú a nakolko kojím, asi to aj tak nemá taký účinok ako by malo mat..
som zvedavá na vaše postrehy, pripomienky a podobne

liz_lemon
17. feb 2013

v prvom rade je rozdiel medzi IPL a laserom, laser je na cierne chlpy, a IPL odstrani aj svetlejsie
ja som chodila na laser, a ked som otehotnela, tak som to prerusila, a povedali mi, ze mam prist, az ked dokojim, lebo to nema vyznam, kvoli hormonom
takze ak ti toto nepovedali, je to od nich dost neprofesionalne, a zrejme im ide len o to, aby zarobili

ivka_marek
autor
17. feb 2013

@liz_lemon ahoj, no hovorili mi to minuly rok, ze to nemusi mat az taky efekt..ked ja neviem kedy prestanem kojit a potom chcem dalsie dieta..takze dalsie 2 roky by z toho nic nebolo..preto uvazujem ze si kupim domov a mozem si sama epilovat kolko chcem aj ked kojim, kedze mozno budem musiet pouzit pristroj castejsie..

liz_lemon
17. feb 2013

@ivka_marek no, len ak chodis na laser, a pristroj je IPL, tak to je rozdiel, to IPL je podla mna o nicom, mam za sebou oboje, laser bol zo zaciatku super, ale zase ako som ostala tehotna a nechodila, vsetko dorastlo, a nejak nepomohlo ani opakovanie, takze ja uz ani tomu laseru nejak neverim, sice to dorastenie trva 2-3 mesiace, ale dorastlo to
takze neviem, ci sa oplati kupovat si to domov

ivka_marek
autor
17. feb 2013

@liz_lemon ved to neviem, mna najviac trápi brada a fúzy, lebo postupne to zase zacalo dorastat..aj ked nie uz tak, nedovyberala som pocet opakovani a bolo to...preto mozno uvazujem len nad tym pinzetovym..len by som chcela vediet skusenosti niekoho, kto to ma doma..kto to vie porovnat. 😝 jaaaj tie chlpy..ako sa majú indianske ženy dobre..

liz_lemon
17. feb 2013

@ivka_marek vies co, mne hovorila ta moja kozmeticka, ze tvar je taka nevyspytatelna, ze ma baby, ktore na tom boli velakrat, a vysledok skoro ziadny, ale to sa tiez neda nejako pausalne brat, kazdy reaguje inak

ivka_marek
autor
18. feb 2013

@liz_lemon no toto sme nasli este v ponuke, je to laser a nie IPL http://www.cenynadne.sk/zlavy/pristroj-na-trval...
nasla som si aj pristroj na ktory chodim - vola sa Nora a pisu tam a aj na inych strankach ze je najnovsy a najucinnejsi a je to IPL.. tak teraz mam v tom zmatok

janka300
18. feb 2013

Ja som tiež chodila na laser, ILP stálo ma to koooopec panazi, vysledok nulový, podla mna tie kliniky, a kozmetické štúdiá iba na tom zarábajú a výsledok nie je žiadny.

ivka_marek
autor
18. feb 2013

@janka300 a kedy si an to chodila?? lebo teraz su ucinnejsie pristroje ako volakedy

janka300
18. feb 2013

@ivka_marek Minulý rok a bola som vo viacerých centrách, dokonca aj dosť známych, a nič z toho

liz_lemon
18. feb 2013

@ivka_marek este ma napadlo, ze to nezaberie u zien, ktore nemaju v poriadku hormony, preto je dobre si najprv dat urobit hormonalny profil, alebo aj mas aj cierny chlp a svetly korienok, tak laser nebude fungovat

ivka_marek
autor
18. feb 2013

@liz_lemon ja praveze ako na to chodim, aj vidim vysledky,krasne mi vypadavaju chlpky same..

jana121212
18. feb 2013

@ivka_marek ono zalezi trochu aj co ocakavas, laserom sa nezbavis chlpov uplne, treba ho opakovat tak kazde 3 mesiace, aspon ja by som na to musela chodit kazde 2-3 mesiace aby som bola spokojna. neviem kam si chodila, aj od pristroja zalezi. ja mam skusenost s ustavom lekarskej kozmetiky, casom mi tam dali aj zlavu, ale stale je to pre mna take trochu drahe. tvar je oblast, kde moze byt vidiet aj mala hormalnalna nerovnovaha, dokonca niektorym zenam rastu chlpy na jednej polovicke tvare viac ako na druhej. a hlavne ty mozes mat odbery v norme z medicinskeho hladiska, ale napriek tomu ti hormony budu sposobovat ochlpenie. a co som sa aj s lekarkou bavila, tak mi hovorila, ze nie je nic horsie ako si rozhadzat umelo hladiny hormonov, ze tie hormonalne nerovnovahy sa dost zle liecia. s ipl skusenost nemam, ale co som si citala, tak je menej ucinne ako laser, na to by som nikdy nesla. s domacimi pristrojmi skusenost tiez nemam, ale ked ti nezabral profesionalny laser (v hodnote niekolko milionov sk), neverim, ze ti zaberie nieco na domace pouzitie (v hodnote niekolko tisic sk). a remington pri ich ipl pristroji pise, ze sa nesmie na tvar pouzivat, tieto tvoje som nepozerala. viem ze je to stara metoda, ale je urcite najucinnejsia a je to elektricka ihla. tiez ju treba opakovat, lebo chlpy vyrastaju postupne. niekde som citala, ze mozu zostavat jazvy (lekarka mi povedala, ze vacsinou nezostavaju, ale to casto tvrdia majitelia klinik s laserom), ja mam dobru skusenost, aj ked sa mi to hoji cca tyzden. aj co som sa bavila s lekarkou, ktora robi aj ihlu aj laser, tak povedala, ze ihla je ucinnejsia. a nemala dovod tvrdit to, kedze ihla je pre nu ovela pracnejsia a zarobi menej ako keby si isla na laser. 5min stoji okolo 4-5e. bradu by ti mala spravit za cca 5-10minut. ale aj pri ihle sa moze stat, ze chlp nezmizne na 1x, kedze nemoze dat velmi silny elektricky prud, aby nespalila okolie. ak by si sa rozhodla pre ihlu, tak ti odporucam mesiac si chlpy netrhat, ale len tesne pri kozi zastrihovat a potom dva dni pred ihlou to nechat tak, nech trochu trcia. a tiez to treba opakovat viackrat. nechcem ti tu ihlu uplne odporucat, skus si sama nieco vygooglit alebo sa spytat znamych. ja som rozhodla, ze to vyskusam uz bez lasera, aj kvoli tomu, ze ihla je lacnejsia, zatial som bola len 2x, z toho raz som si dala odstranit 5 osamotenych chlpov, ktore som "poznala" a nenarastol mi spat ani jeden- ale nebolo to na tvari. ak chces, poslem ti do spravy kontakt na tu lekarku ku ktorej ja chodim, tiez som z bratislavy, ale nechcem ti ju a ihlu uplne odporucat, co vyhovuje mne, nemusi vyhovovat tebe

viky_miky
11. máj 2013

dobryy den ja by som si chcela tiez zakupit jeden ten domaci pristroj ale vobec sa tomu nerozumiem a rada by som vedela ci ste sa nakoniet pre niaky rozhodli a ci ste s nim spokojna: 🙂 Dakujem

ivka_marek
autor
11. máj 2013

@viky_miky ahoj,nakoniec som kupila ten v akcii..ale nejako nie som spokojna. Ale zase nejako mi nevychadza cas pouzivat ho,stale kojim..tak asi sa este uvidi..@bapi1 a ty ako?

viky_miky
12. máj 2013

a ten v akcii to je kt. ten za tych 115eur a preco ze nespokojna velmi rychlo sa to vracia?ci?

bapi1
13. máj 2013

Ivka teraz to zanedbavam, ale zasa musim povedat,ze tie chlpky,kt.som si robila na nohach,tak tam uz nerastu. O mesiac sa na ne vrhnem,to uz budem mat viacej casu.

jarmila55
13. máj 2013

Ja som si ho kupila tu, aj cena bola rovnaka .. http://www.zdravotnickepomocky.sk/Starostlivost... V baleni som mala dva gély a pekný farebný návod v slovenčine. WOW

milotinka4
15. máj 2013

ahoj, tak ako si s tym epilatorom spokojna? tiez by som on mala zaujem, ale nechcem sa unahlit 🙂

dakujem 🙂

viky_miky
15. máj 2013

ivka_marek vedela by si mi povedat ci si si kupila tento depilator http://www.cenynadne.sk/zlavy/pristroj-na-trval...
alebo niaky iny a ak iny tak kt.presne
dakujem

ivka_marek
autor
16. máj 2013

@viky_miky hej, presne tento som si kupila

bapi1
17. máj 2013

@viky_miky aj ja mam ten istý

viky_miky
17. máj 2013

http://www.azartech.sk/epilatory-depilatory-ipl...
lebo som uvazovala este nad tymto a neviem sa rozhodnut? 😖

zuzana151
21. máj 2013

Ahojte , nahodou nemate niekto skusenost s IPL epilatorom Rowenta EP9840D0 ?? Ja uvazujem,ze kupim tento , len potrebujem nejake recenzie, diiik 😉

emma_932
6. júl 2013

@bapi1
@ivka_marek
@viky_miky
dievcata, ak som spravne pochopila, vsetky mate ten pristroj za tych 115€ - tiez nad tym rozmyslam, mam tmave chlpy a je ich straaaasne vela 😠 tak by som rada vedela, ci ste s nim spokojne, kolko asi trva jedna depilacia a cca po akom case zacinaju dorastat chlpky. ci na prvykrat ani nevypadaju vsetky? 😕 dakujem

bapi1
6. júl 2013

@emma_932 zatiaľ som na to nemala nejako času, teraz tiež to nejako flákam. Robila som s týmto 2x, i keď som si povedala, že cez leto bude viacej času - no akosi nestíham, resp. počkám keď bude škaredšie počasie. Keďže chĺpkov na celom tele je dosť a rastú vo fázach, čiže tie čo sú na povrchu, i keď spravíš, tak sa objavia tie skryté a teraz nevieš, či to sú tie, čo si ich už robila, alebo tie "spiace". Ale keď som to skúšala na lýtku, po týždni som videla, že tie miesta, kde som robila, tak sú holé, bez chĺpkov. No musím sa do toho pustiť a potom dám info.

emma_932
6. júl 2013

@bapi1 dakujem. medzitym som nasla toto http://www.reviewcentre.com/reviews113673.html
tak neviem.. 5 dni na jednu nohu, to ma dost vystrasilo.. ach jaj, asi sa prestahujem do nejakeho dzungla 🙄

bapi1
6. júl 2013

@emma_932 5 dni to ma trvat nez spravis 1 nohu? To je blbost, mrknes pritom nejaky 2,5 hod. film a musis to mat -teda ja depilujem len od kolena nizsie. Len teraz som spohodlnela- ziletky su rychlejsie.

gaggy
6. júl 2013

na tvári sa chĺpkov nezbavíte bohužiaľ NIKDY a môžu Vám nasľubovať hocičo. Epilácia vie chĺpky na tvári zredukovať a zjemniť, budú rásť pomalšie, ale budú tam. Tým, že prechádzame hormonálnymi zmenami tak sa korienky obnovujú, takže treba veľa trpezlivosti... ☹

martinka1002
25. júl 2013

@jarmila55
ahoj, aj funguje? lebo ja uz o jeho kupe premyslam dost dlho....mam tmave chlpky a som bledej pokozky, tak hadam by mi to pomohlo, lbo mi na nohach hrozne rychlo rastu chlpky...a uz som z toho na nervy :( vdaka ti