Dornova metóda. Ako nájsť vhodného terapeuta?

lia09
3. jún 2013

Ahojte,mam skoliozu a dost velke bolesti chrbta hoci aj pri umyvani riadu.Velmi mi to zneprijemnuje zivot a chcela by som skusit dornovu metodu.Vraj to pomaha.No samozrejme ako aj u inych metodach je dolezite najst spravneho a skuseneho terapeuta.Ale ako?Na nete som nasla kontakty ale odkial mam vediet ci je dobry.Bolo by super,keby mi niekto neakeho odporucil na zaklade vlastnych skusenosti.Najlepsie v Nitre

sintra
3. jún 2013

Zoznam preverenych a doporucovanych terapeutov dornovej metody najdes na ich stranke
http://www.dornova-metoda.com/dornova-metoda-ma...
je tam terapeut priamo v nitre...

lia09
autor
3. jún 2013

@sintra dakujem.A ty mas skusenosti s touto metodou?

v_alika12
4. aug 2014

@lia09 ahoj,chcem sa spytat ci si absolvovala tuto masaz a ci ti pomohla.tiez mam bolesti a chcem na nu ist.dakujem

graziela
9. aug 2014

Dornova metoda je fajn, no pri skolioze je najvhodnejsie cvicenie SM system, da sa upravit az o niekolko stupnov, skus si pozriet cvicitela v tvojom okoli, najdes ich zoznam na ofic. stranke: www.smsystem.cz

martina0071
27. sep 2014

ahojte aj ja hladám terapeuta naDornovu metodu najlepšie v NZ...mohli by ste poradiť ?...Ďakujem 🙂

lia09
autor
29. sep 2014

@martina0071 tusim v nz neni nikto,ja som nato chodila do nitry tiez zo zamkov.Ale asi len dva krat som bola.Bolo to teda dost bolestive.Potom este chcela aby som chodila naucit sa cviky na SM system,ale zdalo sa mi to vela,lebo zato pytala asi 17euro a cca 7krat by tam bolo treba ist

0silvia0
29. sep 2014

@lia09 ahoj, dornová metóda bez spevneného svalstva sm-systémom sú vyhodené peniaze. Ja som absolvovala kurz sm-systém (10 polhodinových sedení ma stálo 100 euro), až keď som mala čosi odcvičené mohla byť aplikovaná dornova metóda. Aj po dornovej metóde treba nejaký čas cvičiť špeciálne cviky, aby sa to, čo sa napravilo, nevrátilo do pôvodného stavu. Sm-systém aj dornovu metódu som absolvovala v Trnave. Tie peniaze, čo od teba pýtali bola super cena, mala by si tento kurz sm-systémových cvikov absolvovať. Ja za seba môžem povedať, že to boli najlepšie investované peniaze.

lia09
autor
29. sep 2014

@0silvia0 tak ona mi najprv spravila tu dornovku a az potom sme isli sa ucit cviky.Ale bohuzial mna to absolutne nebavi,aj mam doma tu gumu ci povraz ale radsej cvicim pilates

0silvia0
29. sep 2014

@lia09 mne zasa terapeutka povedala, že bez spevneného svalstva to nemá dobré účinky. Ale keď ťa to nebaví, tak sa musíš buď do toho prinútiť, alebo cvičiť pilates, ten sa tiež odporúča na skoliózu. Inak tie základné cviky ja osobne mám odcvičené za 7 minút a nerozmýšľam, či ma to baví alebo nie, jednoducho cvičím 🙂

graziela
29. sep 2014

Presne tak, ono je to samo o sebe take "nudne" cvicenie, ale pritom si treba hlavne v hlave uvedomit, ze aky osoh vedia priniest a aky ucinok maju jednotlive cviky...treba to spravne predychavat, sustredit sa na jednotlive svaly, nielen mechanicky cvicit...
A inac, SM system sa da cvicit aj v takom dynamickom tempe, ale to je uz skor pre pokrocilych....pre lepsiu motivaciu sa da cvicit aj v skupinke, co ma tiez velke vyhody.
Ak mate zaujem, pridajte sa k nam do skupiny "Bolesti chrbtice..." tu na MK (je verejna), kde na otazky odpoveda lektor SM systemu @durik. Mozno Vam to pomoze, skusenosti inych budu pre vas motivaciou a posunie Vas to dalej.

0silvia0
29. sep 2014

@graziela mňa práveže toto cvičenie celkom baví, ale ako hovoríš, treba ho cvičiť precízne aby malo efekt. My sme na kurze boli len dve s dcérou a lektorka nám do detailov vysvetľovala, ako treba kedy používať aký sval, upresňovala presné polohy rúk, nôh, celého tela. Teda ja som sa naučila používať svaly, o ktorých som nemala ani tušenia a to som predtým cvičila klasické cviky na strojoch v posilovni.
inak, ja som sa už pridala 🙂

mimi21mimi
29. sep 2014

Ja viem odporucit terapeutku v Trnave, ku ktorej chodim - pani Sona www.usoni.webnode.sk .

graziela
29. sep 2014

@0silvia0 - mne toto cvicenie uplne vyhovuje, hoci na zac. som mala tiez pocit a urcite pochybnosti, ze ci to pomoze, lebo to vyzeralo tak jednoducho a nezazivne...a este som sa pritom ani nespotila...a to ma clovek pocit, ze to nema ziaden efekt...ale opak je pravdou.
Len nemozme cakat zazraky na pockanie, tie sa udeju, ale az po mesiacoch poctivej "prace" 🙂

v_alika12
15. okt 2014

@graziela mozem poprosit link na skupinu? nemozem to totiz najs. vdaka

graziela
15. okt 2014

@v_alika12 -pozri na moj profil,tam je link

fyziomama
13. mar 2017

@0silvia0 dobry den. Prosim Vas kde v Tt ste toto absolvovali? Vdaka

0silvia0
13. mar 2017

@fyziomama myslíte dornovu metódu alebo cvičenie sm-systém?

0silvia0
13. mar 2017

@fyziomama aj dornovu metódu aj cvičenie som absolvovala u pani Vančovej : https://www.studiozdravia.sk/o-nas/ ale pokiaľ viem, ona už neprecvičuje, teraz cvičí sm-systém v TT pani Sviteková: https://www.studiozdravia.sk/kontaktne-udaje/ či robí aj dornovu, neviem, treba sa informovať

mvasickova
31. okt 2017

Ahojte, viete mi povedať, či je Dornovka vhodná aj pre veľkú skoliózu? Moja 14 ročná Betka sa dopracovala až k 57stupnom hore a k 51 st. dolu. Jeden čas sme chodili aj k chiropraktikovi /asi 5krát za pol roka/, no všetko naskákalo späť. SMS cvičí asi rok, no skolioza sa stále horší.... operácia je na spadnutie, no chceme vyskúšať, čo sa dá.... Ďakujem za odpovede a prajem príjemné dni.