Enterococcus. Zistili ho niektorej?

jaja257
5. dec 2008

Ahojte baby, najde sa tu nejaka, ktorej zistili z vyteru enterokoka?

ladybird1l
5. dec 2008

ahoj, ja som sice este takyto zapal nemala, ale myslim ze to je infekcny zapal posvy, ked dochadza ku kontaktu so stolicou, prenasa sa najma pohlavnym stykom. Lieci sa antibiotikami, prisne, aby nevyustil do vaznejsieho zapalu. Vyliecenie zavisi aj od imunitneho systemu, ktory by mal byt v poriadku. To vsetko mam od kamosky, ktora ho prekonavala zo 5 mesiacov... Drzim palce, nech sa ho zbavis co v najkratsej dobe.

tosa
21. apr 2009

ahojte baby, uz je to sice davna discusia, ale prave mi tiez zistili enterococca a e.coli.. brala som asi pred mesiacom antibiotika proti streptokokovi a teraz (vraj v dosledku oslabenia imunity) mam toto... dala mi doktorka dalsie antibiotika - chemicetina (aktivna latka chloramfenicol) cipky ale co som nasla na nete o nich, tak sa mi ich nechce brat.. a okrem toho by to boli 2.antibiotika za mesiac!!! (zijem v taliansku, a vobec im tu neverim, aj preto sa pytam ako to riesia u nas, ak s tym niektora mate nanestastie skusenost. som v 26tt. dik a pekny vecer.

zelinka_v
23. apr 2009

ja to mam stale. iminitu mam uplne v prdely, lebo antibiotika beriem kazdy druhy mesiac.
ale vraj je to bezna sucast posvoveho prostredia, ktore samozrejme nie je sterilne.
pokial sa to nejak moc nepremnozi tak nesposobuje ziadne problemy. ked sa premnozi tak to treba najme v tehotenstve dobre preliecit lebo ako som citala moze to sposobit zle hojenie po porode.
prevenciou je umyvat sa po kazdej stolici, pouzivat na konecnik antibaktrialne mydlo a udriavat si v posve optimalne ph prostredie.
ale z vlastnych skusenosti viem ze je to vsetko na ... ked pri brani antibiotik sa vsetko tak narusi ze clovek nema sancu sa proti tomu branit.
no a na slovensku to riesia tiez antibiotikami. ja som brala dva druhy-jedny normalne tabletove a jedny vaginalne tablety.beru sa sucasne a liecka trva asi 10 dni. zlozenie ti nepoviem lebo to bolo davno 😒

jaja257
autor
23. apr 2009

ahoj tosa, no ja som nebrala ziadne antibiotika, riesili to az pri porode davkami atb ale mne atb nezaberaju takze nezabrali ani vtedy a obe sme boli chore s horuckami, ale to len pretoze ja som voci atb imunna 😀

poleva
23. apr 2009

zistili to manzelovi, budeme brat ATB obaja 10 dni
ale vraj to nie je nic hrozne, muz ma vraj len diskretny nalez

tosa
24. apr 2009

Bre ranko baby, ja som vcera hovorila s 2 dr. gykolog a z dr. z labaku a povedali mi, ze nemam brat tie ANT a ani tie predtym som nemusela brat.. gynekologycka mi povedala brat enterolactis (lactobacillus) na posilnenie crevnej flory po ANt a tanbum rosa (vaginalny vyplach) tak to skusim najprv takto. tiez som nasla v teme 'pitie aloe vera 20' toto: aloe vera berry kokteil + cesnakové tabletky - od tej istej firmy flp + propolisové tabletky - propolis je prírodné antibiotikum). 1 mesiac. 3x denne som pila berry, 3x denne cesnak, a 2x denne propolis. je to od jednej milej babenky, co mala tiez problem, ale nebola tehu, vraj sa v tehu aloe nema.. ale pozrite sa tam ak by vas to zaujimalo viac, ja som este aloe nikdy neskusila, ale rozmyslam nad tym, pockam na dalsie vysledky... Zelinka skus ten enteroclactis? pozriem to antibakt.mydlo, dakujem 🙂 o tom, ze sa zle hoja rany som nepocula, pohladam to... Jaji to ma mrzi, ze ste boli aj s malickou chore :( dufam, ze sa vam podari rychlo sa vyliecit.. neurobili ti testy na co su tie bakterie citlive? ja som si poziadala o rozbor aby som nebrala prave tie ant na kt, su resistentne.. Poleva, mne povedal dr. z labaku, ze enterokokus a coli nie su sexualne prenosne.. priatelovi dali ant iba na streptokoka B. ok, baby so sa rozpisala.. ale je to des tahat sa z jednej infekcie do druhej.. prajem vsetkym rychle uzdravenie 🙂 a pekny dnicek

poleva
27. apr 2009

no nam dali obom ATB

scandya
27. apr 2009

niektore antibiotika praveze vyvolavaju alergiu a vtedy je vytok. vela zien to ma- ale za tie streptokoky neviem a som rada ze to nemam, drzim vam palceky nech sa vyliecite 🙂

ela222
28. apr 2009

Ahojte, ja mám tiež pozitívny nález enterococcus a e. coli. Ale vraj tieto baktérie sa tam bežne nachádzajú a nie sú bábatku škodlivé. Takže musím to nejako pretrpieť a až po 12 tt ma budú na to liečiť, ak to samé neprejde. Je to inak dosť nepríjemné. Mávam tam dole pálivý pocit a aj pri močení ma niekedy páli. Občas je to ozaj neznesiteľné, ale musím vydržať.

ela222
28. apr 2009

No troška som mrkla na nete o týchto baktériach (v práci mám na to času dosť 🙂 ). A zistila som, že tieto baktérie sú úplne neškodné a nie je dobré ich liečiť antibiotikami, lebo tie zabijú aj dobré baktérie a potom môže žena skôr dostať zápal alebo mykozu. Vraj je dobré na tie baktérie nasadiť laktobacilus acitophillus, ktorý je vlastne v probiotikách a ten ich zničí. Môžeme v tehotenstve užívať probiotiká, však? Poradím sa s mojim lekárom a kúpim najlepšie probiotiká a uvidím, či zaberú. Bolo by super, keby zabrali, ja sa už takto trápim niekoľko mesiacov.

zelinka_v
29. apr 2009

baby ano tieto bakterie sa bezne v posve nachadzaju. niekto ich ma a ani o nich nevie. problem je az ked sa premnozia. vtedy sposobuju tie problemi co pisala ela222.
mne laktobacilove tablety sposobili krvavy vytok takze to riesim macmirorom 500. neviem ci sa mozu uzivat aj v tehotenstve. ale poviem vam ze na taketo potvory je najlepsie more 😉 ja som po dovolenke mala 3 mesiace pokoj od vsetkeho.

a na e-coli bakteriu je dobre mydlo Dettol 😉 (bezne dostat v lekarni a v niektorych drogerkach) ale to odporucam len na konecnik (ja som pouzivala asi 10 rokov namiesto intimneho mydla antibakterialne a tak som si narusial floru, ze ked na mna priatel este len pozrel tak som musela utekat na gyndu 😀 )
teraz mam od lekarky mydielko saforelle a je to neporovnatelne s tymi beznymi mydlami z drogerky.

ela222
29. apr 2009

No ja asi najskôr skúsim tie probiotiká, možno sa mi polepší. Mne všetko začalo zápalom močových ciest, na ktorý som musela brať antibiotiká a tie mi pokazili čo sa dalo. To bolo ešte v novembri. Takže sa trápim už dosť dlho. A do toho nečakane prišlo moje tehotenstvo a tým sa to ešte skomplikovalo. Aj keď na dieťatko sa veľmi tešíme a už sme ho aj chceli, len chvíľočku mohlo počkať, kým sa vyliečim. Ale asi to tak malo byť.

dianka08
29. apr 2009

Ahojte,
no neviem odkial mate informaciu, ze Enterococcus sp. a Escherichia coli su beznou sucastou flory posvy...tieto bakterie su bezne crevne bakterie, to zn., ze sa bezne vyskytuju v stolici...do posvy sa mozu dostat napr. pri nespravnom utierani sa po stolici alebo pri zapale mocovych ciest, kedy prestupuju cez vystelku mocoveho mechura...samozrejme, ze prostredie v posve nie je sterilne, ph posvy - idealne - je zasadite a ked je vsetko v poriadku, tak by sa tam mal vyskytovat Lactobacillus sp., ak z nejakych pricin dojde k zmene ph v posve na kysle, vtedy sa tam premnozia bakterie, co vsak uz svedci o zapale...

zelinka_v
29. apr 2009

dianka08 ja to mam od svojej gynekologycky a zvyknem si overovat na nete jej vyroky a tak to potvrdil aj lekar-gynekolog v diskusii 😉
nechem byt nechutna ale ja sa umyvam po kazdej stolici a utieram sa tiez spravne. dodrziavam hygienu tak ako nikto a chytila som to. neviem si predstavit baby co sa aj dva dni neumyvaju 😝
ja ked som to chytila tak som si myslela ze som humusacka ale ked sme sa o tom s lekarkou bavili a povedala som jej aku hygienu dodrziavam tak my povedala to o tom co som spomynala vyzsie 😉
pokial baba nema ziadny vytok ani ine problemi tak sa to ani nepreliecuje.......

http://www.edusan.sk/mam_problem/texty.php?id=1... druhy odstavec

ela222
30. apr 2009

súhlasím so zelinkou. tiež som si to overovala u viacerých doktorov.

dianka08
1. máj 2009

zelinka_v a ela222...
co k tomu povedat, pracujem v mikrobiologickom laboratoriu, kde denne odcitavam mnozstvo biologickeho materialu...pracujeme podla vseobecne platnych smernic NCCLS a podla nich sa vyskyt takychto bakterii povazuje za nestandartny nalez, takze sa hned stanovuje aj citlivost na ATB...
urcite su lekari, ktori E. coli a Enterococcus povazuju za beznu floru v posve, bohuzial, potom su aj ich pacientky tak liecene ako su...
co sa tyka informacii na internete, tak k tomu sa ani nevyjadrujem, bolo by asi rozumnejsie pozriet si nejaku odbornu literaturu, ked chce clovek zistit ako sa veci naozaj maju...

zelinka_v
3. máj 2009

dianka, to ze pracujes v laboratoriu je super, ale lekarka nie si 😉 mozes mi povedat kolko percent sterov co vysetrujes ma aj eneterokoka?
ja verim tomu ze tych 70% zien to ma v naleze,pretoze vidim co za hygienu vecsina zien dodrziava resp. nedodrziava.nebudem zachadzat do detailov 😝
ale menim lekarku tak sa spytam tej novej co ona na to. ja som hypochonder takze antibiotika popapam rada 😀
a potom aj nieco na mykozu......

aeouliana
3. máj 2009

aj mne nasli enterokoka a lekar mi predpisal macmiror 500. ten by sa nemal uzivat v prvom trimestri. ja som akurat koncila 12ty tyzden, radila som sa s kamaratom lekarnikom a on mi odporucil pockat tyzden-dva. problemy nemam ziadne, hygiena, umyvanie, utieranie ako ma byt a aj tak to tam je. ale urcite to nie je bezne...je to crevna bakteria a nema tam co robit (moj nazor).

ela222
4. máj 2009

dianka08,
tak podľa teba sú tieto baktérie škodlivé? ja už neviem čo si mám o tom myslieť. Moja všeobcná, aj môj gynekolog povedali, že bábatku nemôžu ublížiť. Dokonca keď som mala výtok v 9 tt tak mi brali stery z pošvy na kultiváciu a nič tam nenašli. Ale keď som bola u iného lekára, tak zo sterov vyšlo, že tam mám enteroccocus a e. coli. Lekár si sám stanovuje, čo sa má hľadať v tých steroch? Alebo ako to je? Že ten istý ster v rovnakom období, ale od rôznych lekárov ukázal niečo iné.

ela222
4. máj 2009

kočky, ja sa už idem z toho zblázniť. hygienu dodržiavam na 100 % a odkedy som mala ten zápal močových ciest (ktorý mi všetko pokafral) sa neviem týchto baktérií zbaviť. A do toho ešte to tehotenstvo. Ale hádam po 12 tt mi už niečo na to dajú a vyliečim sa. A hádam sa nepokafre zase niečo iné. Lebo to je ako uzavretý kruh, liečia jedno a pokazia druhé.

dianka08
4. máj 2009

zelinka_v...musim ta sklamat, v laboratoriu odcitavaju vysledky lekari...laboranti len spracovavaju material, ktory sa kultivuje a na druhy den sa odcitava a to robi lekar...dalej pises, ze tieto bakterie ma 70 % zien, neviem odkial mas tento udaj...a kedze si vyssie pisala, ze beries kazdy druhy tyzden ATB, tak potom ti ich lekarka asi zo srandy nepredpisuje (a preco ta lieci, ak tieto bakterie povazuje za bezne v posve)...lenze...pri takychto problemoch je vzdy dobre, ak sa urobi aj vyter partnera, pretoze teba ATB vyliecia, ale po styku ti ich moze do posvy preniest partner, ak ich ma aj on v mocovej rure a takto si ich mozete vymienat do nekonecna...a dalsim zdrojom nakazy mozu byt napr. aj tangace...

ela222...tieto bakterie za normalnych okolnosti nemaju co v posve robit, samozrejme, ze zalezi aj na kvantite, tzn., ze kolko ich tam mas...ak si tehu, tak skus napr. brusnice, dodrziavaj hygienu, skus laktobacilove tbl....

ela222...lekar urobi ster, posle to do labaku, odkial mu pride vysledok co v tom stere bolo, podla nalezu sa stanovuje aj citlivost na ATB a lekar si moze vybrat, ci nalez bude liecit a akym ATB, lebo sa testuje min. 6 ATB, aby bolo z coho vyberat...samozrejme, ze zalezi aj na tom ako lekar urobil odber, lebo ked 2 robia to iste, nie vzdy je to to iste🙂 a potom je jasne, ze kazdy lekar indi vindi sa rozhodne, ci bude liecit ci nie...takze preto sa stava, ze co 1 lekar lieci, tak iny povazuje za normalnu floru (E. coli ani enterokoky rozhodne normalna flora posvy nie su)...

sorry za roman...

aeouliana
4. máj 2009

dianka08, ani moj lekar to nepovazuje za normalne, preto to lieci. dik za typy, co by pomohlo. snad pomoze kym zacnem brat ten macmiror 500.

ela222
5. máj 2009

dianka08, dík za tip. Z toho čo si mi ponúkla mi ostali len tie laktobacilove tabl. Inak hygiena na 200 %, brusnice už nemôžem ani cítiť, lebo ich toľko jedám, že už som sa ich objedla. No skúsim ešte nie tablety.

zelinka_v
10. máj 2009

dianka08 ty si nejak protirecis. na jednej strane pises ze tam tieto bakterie nemaju co robit a na druhej strane pises ze zalezi aj na kvantite.
ved o tom ja hovorim.
posva nie je sterilne prostredie a tieto bakterie sa tam nachadzaju.v malom mnozstve ale nachadzaju.
no ale ked ty mas svoju ....sterilnu tak to ti mozem len zavidiet 😝
a tie ATB betiem kazdy druhy mesiac nie tyzden 😉 to by bolo trochu moc nie? a beriem ich na anginy a podobne problemy nie na enterokoka 😉

dianka08
11. máj 2009

zelinka_v, vobec si neprotirecim, ano zalezi na kvantite, ale ak su pritomne len ojedinele, tak to neznamena, ze to lekar nemusi liecit...a nebudem sa tu uz po x-krat opakovat, co tvori normalne prostredie posvy a ani ake je optimalne ph v posve, uz som o tom pisala...ale ako vidim ty si mudrejsia ako vsetky ucebnice mikrobiologie dokopy, takze toto je posledny krat co na tvoj prispevok reagujem...

zelinka_v
17. máj 2009

dianka08 ja absolutne nepotrebujem aby si reagovala na moje prispevky. je tu diskusia a ako si si vsimla nie som sama , ktora si mysli ze ak to nie je premnozene tak je zbytocne na to brat antibiotika. mnohe zeny to maju a ani o tom nevedia , pretoze ak tato bakteria nie je premnozena tak nesposobuje ziadne problemy.
asi ti tie knihy lezu na mozog.....luldia neziju v sterilnom prostredi a ak by mali na kazdu bakteriu brat antibiotika tak dopadnu zle. ja o tom viem svoje 😝

ela222
18. máj 2009

ahojte, moje problémy s enterococcom stále pretrvávajú, ale už konečne ma budú môcť liečiť. dnes som bola na ster a o týždeň budú výsledky. som zvedavá čo mi zistia. či sú tie baktérie stále premnožené. a hádam mi už aj nejako pomôžu. potom dám vedieť ako som dopadla. a tiež sa prikláňam k názoru, že kým nie sú premnožené tak nie je problém.

vevoncek
18. máj 2009

ahojte ja toto mávam často hlavne po antibiotikách môžete sa tomu vyhnúť ak budete brať probiotiká a mne veľmi zaberajú masť fungicidin alebo borax (ten sa ževraj používa aj pri ženských operáciách) a čípky gyntima veľmi dobrý je aj aktimel ale pokiaľ sa užívajú antibiotiká tak to nepomáha lebo tie ničia tie probiotiká čo sú v aktimeli ale po liečbe by to už nemalo vadiť preto sú lepšie probiotiká, lebo tie sú tak vyrobené aby pomohli počas liečby antibiotikami lebo po liečbe je už neskoro

dianka08
18. máj 2009

Hm, zelinka_v...povedala som si, ze na tvoje vyroky je skoda drat pismenka na klavesnici...ibaze tu uz ide o osobne utoky a ja sa v ziadnom pripade nenecham urazat od niekoho ako si ty, co o probleme vies to, co si kdesi precitas a este to, co jedna pani povedala...skoda len, ze ked si taka premudra, ze sa ta tato tema tyka, asi bude niekde chyba...hm?

natashkaa
21. máj 2009

dokonca mi bolo povedane, ze by sme sa vobec nemali umyvat mydlom ani tymi gynekologickymi pretoze nicia tie prirodzene dobre bakterie v posve ktore redukuju premnozenie tych zlych vraj len obycko vodou. Kazdy lekar suhlasi dokonca s tvrdenim, premnozenie plesni, kvasiniek a bakteri suvisi s prilisnou cistotou ci uz domacnosti alebo tela pretoze likvidujeme aj prirodzene dobre bakterie.