Extrémne nízky tlak

trish31
19. sep 2012

Baby prosim Vas mate niektora z Vas velmi nizky tlak?Co s tym robite?Ja som si prave namerala 99/41 to je velmi nizke a takyto tlak mavam dost casto ☹ Neviem co s tym mam robit,tocenie hlavy je dost silne a s tym spojene plus nevolnost.Neviem ako ho mam zdvihnut na aku taku normalnu hladinu

daniela242
19. sep 2012

Ja mávam bežne 90/60 a lekár mi vždy hovoril že je lepšie nízky ako vysoký 😖 . Tiež sa mi často točí hlava ale riešim to kávou a snažím sa piť veľa tekutín, poprípade si dať niečo sladké, to mi vždy trochu pomôže .

trish31
autor
19. sep 2012

@daniela242 ach ale dnes je to dost....pijem colu a vodu ale je to fakt na odpadnutie...41 som este nemala 😖

daniela242
19. sep 2012

@trish31 Skús to vyležať keď môžeš, poprípade si daj nejakú tabletku od bolesti napr. Ibalgin. malo by ti to trošku pomôcť. Držím palce 🙂

trish31
autor
19. sep 2012

@daniela242 tabletka od bolesti na tlak?

zuzka38
19. sep 2012

@trish31 ak je to dnes dost na teba, tak si vyloz nohy a oddychuj.. naozaj je lepsie nizky tlak nez vysoky.. daj kavu, a hlavne vela vela pi, oddychuj.. ;)

lillian85
19. sep 2012

existuje tabletka na nizky tlak, ale nie je volnopredajna a dava sa, ak mas taky tlak pravidelne a odpadavas a pod. kludne si dopraj silnu kavu, kofein by ta mal trosku povzbudit, nie lezat, ale naopak pohyb. Ibalgin ti od tlaku nepomoze, netreba zbytocne zatazovat zaludok. Skratka treba vela, vela pit, aby ti malo co v tych cievach cirkulovat, kavu a jednoznacne pohyb.

bamb27
19. sep 2012

@trish31 skus zeleny cajik, aj doplnis tekutiny a mna v tychto stavoch vie celkom nastartovat,, isto lepsie ako kola ci kava ..ale inak na to nic nie je,, mozno rozculit sa nejak? 😀 ..nema ta kto nastvat?

trish31
autor
19. sep 2012

@zuzka38
@lillian85
@bamb27 dakujem kocky!Aspon nie som sama ako vidim.Nie praveze som v praci ale nema ma kto dneska nasrat,sef tu nie je 😀 Pisem chlapovi nech ma skusi nastvat ale ten je dneska ako med,takze tudy cesta nevede 😅 Pijem vela hej hej,uvidime skusim aspon polievku dat do seba....

41 otraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaas

zuzka38
19. sep 2012

@lillian85 ked sa ti toci hlava tak neviem ci pohyb nejako pomoze a ja ked som v tehu skolabovala kvoli nizkemu tlaku, tak mi kazali lezat a vylozit nohy.. z akeho dovodu je pohyb dobry ked mas nizky tlak a toci sa ti hlava?

lillian85
19. sep 2012

pri pohybe predsa pracuju cievy, svalova pumpa aktivuje ich aktivuje. ked skolabujes, nohy hore, aby sa ti zvysil venozny navrat k srdcu. v tehu ak je problem, plati oddychovat a vylozit nohy. lenze aby si nekolabovala, musis sa aj hybat. tiez som mala v tehu nizky, ale vela som pila, kavu 2x denne a vela som sa prechadzala.
dolezite je odstranit pricinu, aby si nemusela riesit dosledky

trish31
autor
19. sep 2012

Baby a az takyto nizky tlak ste mali?
@lillian85

lillian85
19. sep 2012

nie, az takyto nie. pravdupovediac, davala som infuzie (pracujem ako lekarka), ale to pacient kolaboval. ak v pohode pises na nete, take zle to asi nebude. dolezite je, ako sa citis, nie co ukazuju cisla na tlakomeri 🙂

ladybirdie
19. sep 2012

u mna 80/60 je norma. som tehotna, ale aj tak vypijem 2 kavy denne, bez kavy by som nevedela existovat. Ale ako citam s nizkym tlakom aspon nie som sama 😀 Moja lekarka mi raz nevedela zmerat tlak, taky som mala nizky a hovorila, ze by som mala byt v bezvedomi 🙂 no ona hovorila, ze radsej mam pit kavu, ako nejaku tabletku brat.

barcelona94901
19. sep 2012

@trish31 ja mám bežne takto nízky,ale ako tehulka som mala extrémne nízky posledné dva mesiace , to bol nárez....
od 14nástich kávička,veľa,veľa vody,mala som povolené vínko červené,vyhybať sa slniečku ,zle znášam premeny počasia ,jasné ,pomaly vstať,žiadné prudké pohyby hned z rána,,,často som si vykladala aj nohy hore,ked mi bolo nevoľno ,hlavne v tehu,to bolo brutál ,vtedy som mala zakázané všetko ,aby som niekde neodkvecla,pri porode mi vystrelil do nebeskej výšky ,cítila som si už iba hlavu a nič iné,som rada,že nemám vysoký tlak,je to hrozné v porovnaní s nízkym..
po rokoch je to u mna s tlakom lepšie,my vsetci máme v rodine nízky,ja pijem rozne čaje,šťavy ,som aj chudokrvná atd,,pre mna je už iba tá prudká premena počka zlá..no a brutálne horučavy ,vtedy mám chodiť po chládku ,byť v tieni..na dovču so mnou chodili pred sezonou a po sezone ,volakedy som bežne odpadávala ,teraz už nie ,už viem čo možem,čo mi treba

trish31
autor
19. sep 2012

@barcelona94901 ja som neodpadla este nikdy ale dns bolo na male,naozaj mi bolo velmi zle.Dakujem

daniela242
19. sep 2012

@trish31 Jááj pardón ja som to brala podľa svojich problémov, mňa zvykne pri takom nízkom tlaku pobolievať hlava, tak preto aj tá tabletka 🙂

latvia
19. sep 2012

@trish31 extremne nizky tlak teda urcite nemas, mozno sa tak citis ale mat tlak 99/41 je uplne normalny tlak 😉 kebyze mas horny tlak 70, uz by to bol nizky, s tymto tlakom co mas si ale velku hlavu nerob. ak ti robi tazkosti, tak ho dvihnes hlavne prisunom tekutin, trebars aj colou alebo kavou , vyskusaj co na tvoje telo plati

latvia
19. sep 2012

@trish31 a kvoli spodnemu tlaku sa nekolabuje 😉

fiffinkaa
19. sep 2012

@trish31
ahoj ja mávam bežne nízky tlak, 110/55..ale obidve tehotenstvá celé som mávala 90/40..sestrička sa vždy čudovala že ešte chodím..takže viem o čom hovoríš..o mátožení..neviem ale asi káva zdvíha tlak, alebo hádka s partnerom.. 😀 😀

fiffinkaa
19. sep 2012

@trish31
nízky tlak je rovnako nebezpečný ako vysoký, človek je unavený, malátny a môžeš odpadnúť, upadnúť do bezvedomia a aj komy..
skús navštíviť obvoďáka..alebo hľadaj nejaké zlepšovaký na nete,,

moon1979
19. sep 2012

@latvia
ahoj latvia, viem, že máš na to školy 🙂 si lekárka, ale TK 99/41 (obzvlášť ma zaujíma ten diastolický) je v pohode? no poviem ti, že ja by som pri takom tlaku už nechodila 😀 s takým tlakom môže ísť človek v pohode aj do narkozy?
mne ked systola klesne pod 100 tak motýl emanuel je šuvix 🙂 pri diastolickom pod 55 takisto, takže neviem si predstaviť, ako by sa dalo fungovať normálne pri hodnote 40 ... uf

adeala
19. sep 2012

slečny ja mám úplne bežne 75/40 a nejak to vôbec necítim :D asi už neviem, ako to je inak :D ale keď som odpadávala, tak som ráno pila kávu, veľa tekutín a väčšinou to bolo fajn 🙂 teda, ak som si tú kávu stihla spraviť :D ale poviem vám, keď sa zadarí a mám tlak 90/45 fuu.. to behám, lietam, toľko energie zrazu :D

latvia
19. sep 2012

@moon1979 diastolicky ma zaujima len ked je vysoky, systola ma zaujima viac. a s tlakom 99/41 pacienta bez problemov uspim aj na planovany aj na neodkladny vykon. Uz som uspavala aj pacienta ktory mal diastolu 20, je to sice dost malo ale fungoval ten clovek bez problemov. a od diastolickeho tlaku sa nikomu hlava nekruti 😅
a otazne je, cim bol merany tlak, akym tlakomerom, ci ortutovym alebo digitalnym, ci takym na pazu alebo na zapastie a kolko krat bola namerana diastola 41. vacsinou sa tlak meni, niekedy je to chyba merania napriklad.

moon1979
19. sep 2012

@latvia
zase som o niečo múdrejšia 🙂
ja som si zabezpečila tlakomer s funkciou minimálne 3 meraní po sebe (samozrejme zápästný) a pekne vyhodnotí priemer, ak vykoná chybné meranie alebo zaznamená veľkú odchýlku od predchádzajúceho merania tak meranie opakuje 🙂 ale teda nikdy by som nepovedala, že 41 je celkom že v pohode 🙂

jedenkrát som mala u lekára problém, kedy som sa mala problém trafiť do stoličky, to mi namerali vtedy 170/50 ale rozchodila som to :D

latvia
19. sep 2012

@moon1979 vidis, a ja zapastny povazujem za najhorsi 😅 jednoznacne najlepsi je ortutovy, klasicky, kde ti ale niekto musi ten tlak pomerat. cize na doma sa velmi pouzit neda pokial nemas niekoho kto ti ho zmera a ma v tom prax. ja mam manzetu na pazu, aj so zachytavanim pripadnych arytmii....zatial nesklamal, meria vcelku dobre. na zapastnom mi vychadzali dost odlisne hodnoty. zapastny dobry nie je, lebo merany tlak kde mas ohnuty laket nie je uplne presny. najidealnejsie meranie tlaku je v polosede, s volne vystretou rukou v urovni srdca

moon1979
19. sep 2012

@latvia pomýlila som, samozrejme že nie zápastný, ten je najnepresnejší, ramenný som myslela 🙂

moon1979
19. sep 2012

@latvia
mam aj manometrický tlakomer, viem si odmerať sama, chce to len trošku zručnosti, ale vačšinou si manžetu upevnim nižšie, aby som vedela pod nu zasunúť fonendoskop a potom už len pumpujem a odčitavam 🙂
ale digitalny je pohodlnejší 🙂 funkcia detekcie arytmie je samozrejmosť 🙂

sendy182
19. sep 2012

@trish31 ja mám tiež "detský tlak"....radšej si ho nemerám.......dostatok tekutín aspoň 2 litre vypiť cez deň, trocha si zacvičiť......drepy.........skákanie cez švihadlo, plávanie, aj kávičku a cesnak si môžeš dopriať.......ja pijem žiaľ len nescu inú neznesiem............o žiadnych liekoch neviem......ráno sa najprv ponaťahovať a pomaly vstávať...........

trish31
autor
19. sep 2012

@latvia ahoj latvia dakujem,ale ja som sa citila naozaj velmi zle a nemyslim si ze ked clovek pomaly odpadava z takeho tlaku ze je to OK

taniellita
19. sep 2012

Ja som tehotna a moj posledny tlak naporadni bol 82/53... hlava ma boli kazdy druhy den, pijem vela, no vstavam uz s bolestou hlavy, zial si nemozem dovolit tabletku (max.paralen) a doktor mi odporucil si dat aj 2-3 kavy a vela pit a pomaly vstavat, aby so mnou nehuklo niekde (zatial sa mi to nikdy nestalo)ale takyto tlak mam od puberty... takze som zvyknuta a mna to neprekvapi🙂 cudnemi bolo, ked som mala na zaciatku tehotenstva tlak 117/75 🙂 taky "vysoky" som dlho nemala 🙂