Extrémne vypadávanie vlasov po pôrode. Čo s tým?

trti
3. jan 2013

Ahojte, som 4 mesiace po porode a kojím. Posledný mesiac mi vypadávajú vlasy,ale naozaj veľmi (príklad: po umytí aj 4 plné hrsti). Viem že po porode vplyvom hormónov je vypadávanie bežné, ale určite nie v takomto množstve.Už mám na hlave miesta, kde je to vidieť. Čo s tým? K akému lekárovi ísť? Gynekológ,alebo kožný? Bojím sa, že za chvíľku budem plešatá 😒
Ďakujem Vám za rady!

beruska141
3. jan 2013

Ku koznemu, dal mi lieky, vodicku, sampon, v lekarni som nechala 60 eur, skoro ma vystrelo. ale uz po tyzdni padali vlasy menej 😉

uhnakova
3. jan 2013

Aj ja som to mala v stvrtom mesiaci po porode presne taketo hrozne, zhruba od polky piateho mesiaca zacalo pomalicky vypadavanie slabnut. Teraz po sest a pol mesiaci je to uz viac menej v norme. Takze skus nejak vydrzat, snad sa to zacne postupne zlepsovat 🙂

barca127
3. jan 2013

Ahoj tak tento problem velmi dobre poznam mne vlasy vypadavali aj pred tehu potom v tehotenstve sa to ovela zlepsilo a teraz uplna katastrofa....bola som s tym u koznej porobila odbery kde nic nebolo predpisala nejaku tu vodicku a odporucila ostrihat na kratko ale nie ze poplecia ale uplne nakratko....myslim ze kratucke vlasy by ti naozaj pomohli aspon do casu kym sa to nenapravi a urcite treba navstivit koznu mabulanciu

marissenka
3. jan 2013

ahoj.aj mne presne 3 mesiace po porode zacali padat.a to pri obidvoch detoch.aj ja som uz mala pomaly plesinky,vlasy boli vsade..nedavala som si nic preslo to same tak za 3 mesiace asi. ale este som uzivala zelezo, tusim aj to pomaha. .kamoske tiez tak vypadavali a zachvilku jej zacali rast nove male...jake to mala srandovne 😀 😀 ona si davala neaku kuru od Dixy tusim...

vralen
3. jan 2013

ja som tehotna a mam vypadaných tristvrte vlasov. musim spavat v gumicke. je to strasny extrem. mala by som asi aj ja zajst ku koznemu.
alebo mate nejaku radu?

anjelicek26
3. jan 2013

@trti - skutocne dosledne treba kazdy den od porodu brat vitaminy pre kojace matky alebo pre tehule, jedno alebo druhe, inak sa vypadavaniu vlasov ziadna nevyhne. Ja som mala podobny extrem styri mesiace po prvom tehu, pri druhom nevypadol takmer ani vlas, lebo som sa dopovala vitaminmi... Velmi si uz teraz nepomozes, vitaminy samozrejme pomozu aj teraz to zastavit, ale vlasy budes musiet skratit, zmensit tu vahu, mozno to pomoze.

evelin325
3. jan 2013

ja som mala presne taký istý problém ako ty, moje vlasy boli všade, bola som z toho riadne na nervy, mne veľmi pomohli minerálne soli, dokonca mi začali rásť vlasy aj na kútoch, kde mi pred tým nikdy nerástli 🙂

tamarik
3. jan 2013

skús použit šampon revalid alebo sú aj také tablety. mne aj kamoške to pomohlo. pravidelne ho užívaj a uvidíš vlasy prestanú vypadávat.

snu
3. jan 2013

to prejde,, mne tak strasne padali,, maly ma teraz 8m a rastu mi nove ,, okolo cela mam malinkate vlasocky,ktore mi nejdu nijako ucesat 😀 ale aspon su 😉 tiez som sa uz bala,ze mi vypadaju,, ked som sa fenovala,tak v kupelke na dlazke som mala koberec z vlasov,, vydrz!!!

tatramatka
3. jan 2013

Ja som 6mes po porode a okolo 3mes mi zacali neskutocne vypadavat vlasy, kebyze ich nemam huste, tak uz som asi plesata. Bola som aj u koznej ta mi predpisala vodicku Alpicort, ale kedze dojciacim ju neodporucaju, tak som to ani nebrala. Jedine co robim je, ze pouzivam sampon Epicrin, pijem zihlavovy caj a uz 2mes kazde rano nalacno vypijem caj.lyzicku tekvicoveho oleja. Vlasy mi uz vypadavaju trochu pomenej, ale uz mesiac pozorujem, ze mi narastla cca 1,5cm dlha ofinka 🙂 a dalsia rada je, ze treba dat tomu cas, aby sa telo zregenerovalo a vyrovnala hladina hormonov.

cerez
3. jan 2013

Mne kožiar poradil šampón Kérium. Stojí v lekárni 15 eur a bola som s ním veľmi spokojná. Nie je na predpis!

radka1303
3. jan 2013

Ahoj ja pouzivam sampon Revalid (z lekarne cca 7 eur) nie som po porode,ale vlasky mi padali vplyvom stresu (samozrejme ze tym aj zmena hormonov) sampon mi pomohol aj mojim kamaratkam 🙂 nieje to drahe a mne naozaj pomohol,ale musi sa pouzivat kazdy den,ja som videla vysledok lepsich krajsich a zdravsich vlasov uz po mesiaci niekto az po dvoch alebo troch 🙂 ale kedze to nieje az taka investicia,za vyskusanie to stoji 🙂

bajboj
3. jan 2013

Presne aj mne zacali vypadavat po porode.Ze vraj je to tym kojenim,ja som pouzivala od sampon od vischy a este nejaku vodicku z lekarne len si teraz nespomeniem aku...nehovorim ze mi nevypadaju ale je to lepsie..

henrietag
3. jan 2013

vlasy si daj trocha skratit predsa nebudu korienky muset vyzivovat take dlhe vlasy samozrejme ze ti vlasy budu vypadavat a pokial kojis neviem ci su vhodne lieky (revalid) - a sampon revalid som pouzivala aspon a tie vitaminy su tiez výborne 🙂

something
3. jan 2013

som na tom podobne, mam pocit, ze budem o chvilu plesata. Maly ma 5mes. a mam pocit, ze to este neustalo. Tak idem skusit aj ja ten revalid..Inak, kvoli tomu ze pri umyvani ich tak strasne vypada, este viac pri rozcesavani, si umyvam vlasy len raz do tyzdne. Takze sa chvilu tesim z cistych vlasov a potom som asi tak 3dni nervozna z mastnym...ale keby som kazdy den umyvala a vypadalo by tolko, tak by som bola uz plesata. Bojim sa dat skratit, lebo teraz aspon tie dlhe zakryju tie miesta kde ich je menej. Ked budu kratke tak sa hole miesto tak lahko neschova...

janinah
3. jan 2013

mne pomohol zinok,ale trvalo skoro 3 mes. kým som zbadala,že zabral

gabrielka94
3. jan 2013

Tento problem poznam dokonale ☹ presne 4 mesiace po porode syna mi vlasy padali neskutocne-a to som ho uz nekojila... Brala som vitaminy, sampon od vichy,ampulky od vichy,tabletky inneov...nechala som v lekarni cca 130 eur...zbytocne,lebo asi mesiac na to som zistila,ze som opat tehotna takze tabletky som prestala brat, obmedzila som ampulky vichy a sampon mi smrdel. Teraz-kojim dceru uz 6-ty mesiac a ked som si pred tym myslela, ze mi velmi padaju vlasy,tak teraz pri pohlade na hreben, vanu, vankus a podlahu placem... Je to hroza, ale vzdy si poviem, ze radsej budem bez vlasov,len nech mam deti zdrave...

tea333
3. jan 2013

treba brat vitaminy, mne padali po oboch dost a v oboch pripadoch rastli aj nove, pred cca tyzdnom,cize 4,5 mesiaca po porode som si vsimla ze uz zarastaju moje vypadane kuty.tak to bolo aj po prvom porode, cca po 5 mesiacoch zacali rast

alena0305
4. jan 2013

Mne sa to stalo pri obidvoch deťoch a tiež mi vypadávali vo veľkom množstve - kúpila som si v lekárni vitamíny na vlasy čo sa môžu aj pri dojčení a vodičku na vtieranie. Ale ono to prestane samo. Tiež som mala vypadané kúty a keď som bola u kaderníčky - tak mi tiež potvrdila, že to býva vo veľkom množstve - ale že už mi tam rastú nové vlasy, že sa to zastavilo a musím len počkať a tak aj bolo. Tie vitamíny som užívala keď som si spomenula a vodičku asi 3krát ale prestalo to samo, možno postupne aj príkrmamy- tým že malá už papala aj niečo iné.

eeffka
4. jan 2013

To prejde,ale v kazdom pripade treba vlasy skratit,odlahcit,nefenovat a cakat 🙂, tiez som skoro oplesatela v 4-5m,teraz ma mala 10 a uz man svoje vlasy spat,tam kde vypadali mam asi 3cm jezka.

pingu1
4. jan 2013

nic, treba vydrzat

mita9
4. jan 2013

Konkretne ake vitaminy treba zacat brat???

moon1979
4. jan 2013

@trti
kúp si v lekárni vodu na vlasy a šampon Bioscalin, ja som bola na tom presne rovnako, až plešiny sa mi tvorili na hlave, nepomohlo ani ostrihanie, ani vitaminy, až táto voda, potom sa to zastavilo a začali rásť nové vlasy ... pevné nervy, je to zaberák na psychiku, ale treba vydržať určite to prejde ...

fiffinkaa
4. jan 2013

Ja som si po porode pre extremnom vypadávaní vlasov kupila vlasovu vodičku žihlavovú alebo brezovú /komunistické balenie, hehe za par centov) a každý večer som si vtierala do vlasovej pokožky a masírovala, cca za 5 týždnov mi začali rásť nové vlasy a zahustili sa 🙂 neboj

slava76
4. jan 2013

ahoj.. nieje to môj problém, ale mala to kamarátka... nejdem ťa strašiť ale ak ti tak rapidne vypadávaju vlasy obráť sa na svoju lekárku a tá nech ti urobí vyšetrenia... Kamarátku tiež odbíjali že je to po pôrode normálne, ale trápila sa tým až 5 rokov a mala až také miesta že mala na hlave určité kolesá plešaté.. ( ešte jej povedali taku srandu že - parochňu vam preplatí poisťovňa) blbé ..
Robili jej vyšetrenia štítnej žlazy, rôzne vyšetrenia, išla do nemocnice na 3 dni, kde jej zobrali vzorku a tam zistili že musí brať lieky po ktorých jej začali rásť vlasy.. Vybrala rôzne lieky, chodila tam aj tam a až na kožnom v nemocnici jej zistili príčinu ale fakt hovorím že po 5 rokoch...
Ty môžeš mať iný problém, ale jej tak vypadávali vlasy že musela si dávať len do copa aby nebolo vidno žiadne voľné miesto bez vlasov...
Toto je už mimo témy ale 5 rokov po pôrode riešila vypadávanie vlasov, začali jej rásť, tešila sa že jej už rastú, a jedného dňa teraz pred vianocami dostala bolesti brucha zo dna na den a leží už na onkologii.. ☹ Tým chcem povedať že 5 rokov chcela aby jej rástli vlasy a zo dňa na den ich stratí zas všetky.. ☹

bambo308
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivuska6
27. jan 2013

Niekde som citala ze vlasy pocas tehotenstva nepadaju a vsetko si to vyhradia po porodevo vedsom mnostve takze vsetko co ti nevypadlo za 9 mesiacov pada teraz 🙂

zgg
28. jan 2013

Ja som sa niekde na nete dočítala o užívaní tekvicového oleja 100% za studena lisovaného,ráno nalačno 1 kávová lyžička. Mne zabral po jednom mesiaci užívania a beriem ho doteraz, kedže stále kojím. Škoda,že som na to prišla až štyri mesiace po pôrode ☹ , nemusela som prísť o toľko vlasov ... Dovtedy som brala aj vitamíny pre tehotné aj pre dojčiace maminy (všetko 100% prírodné) a aj tak mi nenormálne začali vlasy padať.

ivanat
28. jan 2013

Mne pomohlo len počkať a ono to samo prešlo 🙂

monikajaco
28. jan 2013

napisem ti ako odbornicka _kadernicka .... vitaminy a podstrihnut .... ak ich mas dlhe skrat aspon o 5-10 cm .. nebudes tak zatazovat korienok a cim menej pevne ako sa hovori ulizane copy.... nech ti pokozka a vlas dycha ...