Fialové žilky na nohách

nenapadna
6. okt 2013

Ahojte, je to asi blba otazka ale predsa ci nahodou niektora to tiez nema. Na nohach sa mi urobili take male fialove akoby zilky ☹ nie su to krcove, viem ako vyzeraju. Ale tieto su take, ze ked si urobim zensku hygienu na nohach (presnejsie lýtka) používam kvalitnú penu aj žiletky s ktorými všetky chĺpky super odstránim. No na nohe mi ostanú akoby tie fialové zilky a vyzerá to tak, ako by som mala tenkú kožu až priesvitnú😀 lebo "zilky fialové" z nich vychadzaju chlpky☹ nevyzera to strasne ale nevyzera to ani k svetu. Neviete preco to mam? Je to asi posledny polrok co to mam tak. :-/

alicka1982
6. okt 2013

Mne dr povedal, ze aj to su krcove zily - zilky zacinajuce. Aj ja to mam, a nic sa s tym neda robit, resp. na lasery sa to da odstranit ale ide to do penazi a znova sa to po case objavi. Kazdy nieco ma, nik nohy blizsie neskuma, povznes sa na to a bude dobre 🙂

ichbinich
7. okt 2013

@nenapadna:
Ako pise @alicka1982, su to zacinajuce sa krcove zily. Mozu, ale nemusia sa z nich vytvorit naozajstne krcove zily.
Ja ich mam na jednej nohe strasne vela: pred rokmi som spadla na bicykli, spravila sa mi obrovska modrina, a ked modrina odisla, zostali tie zilky. V nemcine sa volaju Besenreisser = nieco ako potrhana metla 😉
Ukazovala som ich mojej koznej (ona ma aj specializaciu vo venerologii) a povedala mi, ze momentalne je to cisto opticky problem.
Ja s tym nerobim nic. Mam predpoklady, ze budem mat raz krcove zily (dedicne, nadvaha, sedave zamestnanie,...), ale nastastie ma palenie a bolesti netrapia. Proste jednu nohu mam mierne fialovu a basta.

anjelik2509
7. okt 2013

@nenapadna aj mne sa urobili také metličky počas tehotenstva s prvou dcérou...Ale nie je ich veľa, a len na jednej nohe, tak to zatiaľ neriešim...A nik si ich nevšimol dosiaľ, nik mi detailne nekuká na nohy 😀 ale ak by si to chcela riešiť nejako, na trhu sú dostať aj krémy na popraskané žilky, ja doma mám, aj som ho používala, kým som neostala druhýkrát tehotná..Mala som pocit, že aj pomáhal 😉 Ale závisí to od toho, aké rozsiahle to máš...

kiki68
7. okt 2013

mne sa to robi od 12 rokov,ale vo velkom rozsahu a po celom tele sa mi to spravilo po kratkom uzivani hormonalnej antikoncepcie, teda mam ich na pleciach atd. menej vyrazne ako na nohach,ale vyzera to akoby som bola z mramoru pri detailnom pohlade. U mna sa to najefektivnejsie odstranuje laserom, sice to nie je uplne bezbolestne,ale lepsie nez sklerotizacia,ta mne len pohorsila stav. Problem je,ak su popraskane na tvari,to posielaju hned na CT, ci nie je zrazenina niekde na mozgu. Vraj to je dost nebezpecne. Ale ked sa to niekomu spravi,je dobre ak to vidi kozny alebo cievny lekar.

jajka78
7. okt 2013

no mne sa to urobili v tehu na hematologii vraj je to bezne pri priberani, ja mam jedine hemoroidy, beriem detralex, o toychto som teda nepocula zeby boli tk nebezpesne, mam ich na stehnach, hlavne prava noha.teda ak myslis zilky metlicky

nenapadna
autor
7. okt 2013

baby, rozmýšľam či to nemám z fajčenia. Posledný rok som si všimla, že aktívnejšie fajčím aj vyše pol krabičky denne 😠 Asi skočím za všeobecnou aby mi dala výmenný lístok ku kožnej a nech to skonštatuje ona. Ale fakt akoby som mala priesvitnú kožu a presne ako mi chĺpky rastú tak to vyzerá aj, že z tých "žiliek" 😠 vrrrrrrr priesvitná o chvíľu budem 😀 strašné... 😖