Fyzické intímne problémy po pôrode

helena220
12. dec 2013

Ahojte žienky, mamky. Som 4 mesiace po pôrode. Mám chúlostivú otázku. Neviete čím to je, že od pôrodu pri styku,počas neho a po ňom poviem to tak ako je- prdím z pošvy??Je to velmi hlasné,dlho to trva a pre mna je to dost nepríjemné. Neviem čím to je ale velmi mi to prekaza.moj manzel vravi ze mu to nevadi, ze to chape a nie je to urcite moja vina, ze rozumie mojmu novemu telu...ale chcela by som to dajak vyriesit.nestretli ste sa s tym???plne dojcim a aj napriek tomu mavam menzes pravidelne, no uplne sa nepoznavam.a moja gynda si z toho moc tazku hlavu nerobi:(

seemani
12. dec 2013

@helena220 nebola si veľmk potrhaná? Napadá ma že ťa mohli zle zošiť.

cawes
12. dec 2013

mna napadlo ze ci to neni tym ze si prilis ehm sucha, viem ze zeny co koja s tym maju problem a myslim ze to by to mohlo aj sposobovat

cerez
12. dec 2013

Ja sa tiež prikláňam k tomu, či to nie je spôsobné šitím.

martinkatinka
12. dec 2013

Maternica sa roztiahla a stiahla a vzniká tam podtlak.... ale ako to riešiť, to bohužiaľ neporadím ☹ tiež sa mi to pár krát stalo, ale vymizlo to.

maribell
12. dec 2013

@helena220 mne sa to stavalo preto lebo som bola moc roztiahnuta.. ked som si strcila po porode prst do posvy tak tam bol normalne priestor ...cize nebola pekne stiahnuta a neobtahovala mi prst ..vzdy ked do mna muz vosiel tak tam vtlacil vzduch a potom po sexe vychadzal von 🙂

helena220
autor
12. dec 2013

rodila som vakumextraktorom a bola som potrhana az po konecnik a aj zvnutra.sili ma 50 minut.mozno na tom nieco bude:(

123zuzana
12. dec 2013

ahoj ja si tiez myslim ze to bude tym ze ked do teba manzel vnika tak pri tom tam vojde aj vzduch a vznikne podtlak a jednoducho to vijde.. mne sa to tiez niekedy stane je to normalne ale len pri niektorych polohach

aga2011
12. dec 2013

ahoj, cvic cviky na spevnenie panvoveho dna, je to super vec... chce to trpezlivosť a cvicit aspon par minut denne, vysledky sa dostavia čoskoro. možes to mať z toho, že svaly su ochabnute tehotenstvom a porodom.

googwife
13. dec 2013

@helena220 Ahoj neboj ono to prejde. Ja som to po porode tiež mávala, ale ani neviem kedy a prešlo to mužovi to tiež neprekážalo 🙂

kofoluska
7. jan 2014

Ako radi aga, posilni panvove dno. Zrejme tym, ako si rodila a ako si sa aj potrhala, posva sa este nestiahla do povodneho stavu a manzel tam pri vnikani vtlaca vzduch. A ked sa v tebe pohybuje, tak ten vzduch zase vytlaca. Z toho tie zvuky. Ked sa posva dostane do povodneho stavu, malo by to samo prejst. 🙂 Drzim palec.

ewicac
7. jan 2014

ahoj, mne sa to obcas stavalo aj pred tehotenstvo, v niektorych polohach....po porode este castejsie, naozaj je to mechanicke, nabera sa ti vzduch, casom sa to zlepsi, ale urcite je lepsie, ked ten vzduch vyjde sam, ked sa hromadi v posve, moze to byt aj celkom bolestive.....inac moj muz z toho ma srandu, hovori- este mi zaprdkaj, nic na tom neni, lubite sa, nie ste spolu prvy tyzden a ani to neni ozajstne prdenie....nerob si z toho hlavu.