Hallux na nohe

ivana1410
16. máj 2014

ahojte baby, chcela by som sa Vás spýtať, či s týmto máte niektorá skúsenosti..ja mam 20 rokov ....na pravej nohe sa mi to začal robť HALLUX, dokonca ma to niekedy aj bolí ...keby nie asi to neriešim...ale viem že to časom môže byť nepríjemnejšie a aj bolestivejšie ...vysoke topánky nosím sporadicky...ty toho to nebude ..máte a tým skúsenosti??

lenbea
16. máj 2014

@ivana1410 ja to mam tiež už dlho, ale nemam s tym dake velke problemy. ani ja nenosim topanky na vysokom. to je asi aj dedične, lebo aj moja mama to ma. ale zistila som, že v niektorych topankach to citim viac (ale nie su na opatku, take normalne zimne adidas). aj nedavno ma to začalo trochu bolieť a dala som si na to kostihoj. (už na všetko to teraz davam 🙂)) ) kupila som si v lekarni koren a namočila do liehu, take dosť huste to je a torchu slizske ale pomaha.

ivana1410
autor
16. máj 2014

@lenbea ja som skor rozmýšlala nad nejakou bandážou

petka55555
16. máj 2014

aj mne sa to zacina robit a som botaskovy typ, mamina pracuje na ortopedii a je to dedicne... takze casom zrejme len operacia, ak to b ude rast... hlavne nenosit moc pevnu obuv, ja som musela vymenit topanky o cislo vacsie :/ l

lenbea
16. máj 2014

ja vôbed nemam pevnu. ale v tych jednych mi to niekde muselo tlačiť, ked sa to začalao ozyvať. ale necitila som to inak, tak neviem.

sisaha
16. máj 2014

@ivana1410 mozes si to dat operovat

ivana1410
autor
16. máj 2014

@sisaha zas až také strašné to nemám....myslim si že tá bandaž bz bola asi lepsia

latvia
16. máj 2014

@ivana1410 halluxy su sposobene aj zlym drzanim tela, tam je jedno ake topanky nosis. ludia s velkymi halluxami sa pri chodzi naklanaju prilis dopredu, a tak zatazuju tu cast nohz, ktora sa ti potom deformuje. aspon to tak vysvetloval ortoped, ked som sa na to pytala. on odporucal ludom po operacii predchadzat halluxom spravnym drzanim tela, posilovanim brusneho svalstva, lebo ked mas pevne brucho, tak sa vraj menej naklanas dopredu

minis
16. máj 2014

Ahojte, pred 4 rokmi mi operovali halux na lavej nohe a poviem vam uprimne, nikdy viac nechcem taku bolest!!! To bola priserna bolest....kost.... Keby mi to zacne rast na pravej nohe, isla by som az keby uz nemozem stupit na palec.....

minis
16. máj 2014

@ivana1410 Ahoj,pokial ta to neboli v noci, tiez v teniskach a ked mas len tak volne nohu a neboli ta to, z vlastnej skusenosti ti hovorim, je to velka bolest....sak to je kost..... Fuj, ja uz nikdy viac....zbytocne nespekuluj, pokial ti palec nejde pod prsty....vykasli sa na to.....

lili_mia
16. máj 2014

@ivana1410 Gélové vložky, prípadne ortopedické, robené na mieru a technik to vie na vložke vyvážiť. Povedal, že v zdravotných potrebách si viem kúpiť gélové nalepovačky do balerín, kedže aj v týchto topánkach som mala bolesti. Odkedy mi urobil tie na mieru robené vložky, júúúj, radosť chodiť, nemám bolesti. Vyšlo ma to na cca 5eur, ale stojí to za to pohodlie v topánkach. Technika nájdeš v protetickom oddelení, zvyčajne v nemocniciach. Ale potrebuješ recept a ten ti dá ortopéd. Neviem, či ho predpísať môže aj obvoďák.

csenibaba
16. máj 2014

@ivana1410 ahoj cvicebny program cantienetica ma cviky specialne na hallux!Jedna moja zakaznicka(som pedikerka)uz bola pred operáciou ked zacala cvicit(ona sa s tym stretla v nemecku)a úplne sa jej zmizla!Ukázala my zopár cvikov sú úplne jednoduchè-hlavnè je ze treba posilnovat hlboke svalstvo!

borkavan
16. máj 2014

@latvia vidíš, môže v tom niečo byť. lebo ja chodím celý život prehnutá dopredu a mám haluxy. tak hovoríš, posilňovať brucho? tak to skúsim. teda po pôrode

janinah
20. feb 2015

Čaká ma operácia,úspešne som ju oddiaľovala,ale už sa viac nedá.Mám otázku pre toho,kto to prežil v lokálnej anestézii-bolí to strašne či dá sa prežiť? Čo všetko nasledovalo potom,aké problémy boli?

monikatn
25. feb 2015

@janinah ahoj ja som 6 týždňov po operácii haluxu, ale ja som sa dala celkom uspať , operácia trvala asi hodinu a nerada by som to celé počula, ale aj z toho dôvodu že som mala už dva krát pri operáciach len lokálnu anestézu a ten druhý raz ma strašne bolela hlava niekoľko dní. Viem že je celková anestéza škodlivejšia ale ten pocit pol hodinu po operácii som si už sedela na posteli a pri spináli sa nesmieš hýbať min. 12 hod.

lienka207
12. mar 2015

ahojte, ja som po operačnom zakroku..bola som v pondelok, spravil mi to ortopéd ambulantne na svojej mini operačnej sale... palec som mala vybočeny asi do 30-40 st uhla podla ortopeda... zakrok bol v pohode..použil pritom lokalne anestetikum tie vpichy trošku boleli, ale dalo sa to vydržať... aj celkove ten zakrok trval cca 30 minút, najhoršie na tom bolo keď mi to sekal dosť neprijemne.. ale da sa to aj píliť (tak teraz neviem čo je lepšie alebo horšie.. :D), v nemocnici som neležala kedže som hned nato išla domov, jedna z injekcii (to anestetikum) mi vydržalo tlmiť bolesti až do večera v noci som už mala veľmi neprijemne bolesti ... ktore mi trvaju doteraz.. vraj to ešte par dni potrva...( ale vždy som si povedala aj pri plači, že nič netrvá večne ;)) nohu si polohujem vo zvyšenej polohe, prikladam lad (mrazena zelenina najlepšie), vobec nechodim, dali mi aj francuzske barly tak vdaka nim je pohyb po dome lepši... na tlmenie bolesti si davam tabletky, prip. cipky ale musela som si pichnuť aj injekciu vďaka, ktorej som sa včera prvýkrat vyspala... tie bolesti sú fakt strašne, ale ak máte problémy a bolia vás nohy, tak určite odporúčam... ja som mala trochu vybočený palec, ale moj bunion (ta vytrčajuca kostka) bol dosť velký...preto som si to dala odstrániť..mam 23 rokov, treba to riešiť v mladosti sam ortoped mi povedal že je dobré že som prišla teraz časom by to bolo horšie... väčšiinou starí ľudia maju tie palce už poriadne vybočene... na druhej nohe to mam v pohode, ale keby som mala niečo podobne aj na pravej nohe určite nevaham a dala by som si to srpaviť...aj ked už s väčším strachom keďže už by som vedela do čoho idem.... :/ 🙂

monikatn
13. mar 2015

@lienka207 tak prajem rýchle uzdravenie, ja som po operácii 8 týž. a konečne sa už obujem aspoň do tenisiek, doteraz som nosila len takú špeciálnu papuču, ale dalo sa to vydržať , budúci týždeň idem na kontrolu a chcela by som si dať aj druhú nohu.

lienka207
13. mar 2015

@monikatn dakujem pekne 🙂 a som sa chcela spýtať chodila si do práce či si na PN 8 týždnov?
ja som rada velmi že už môžem stupit aspon na pätu a deň čo deň je to lepšie 🙂 držím prsty aj s tou druhou nohou.

monikatn
13. mar 2015

@lienka207 ja som na materskej takže preto som sa na to dala ,určite by sa mi s tým nedalo chodiť do práce, nemám sedavú robotu v júni mám už nastúpiť do práce preto chcem ešte stihnúť druhú nohu, lebo si nedovolím potom PN min. 8 týždňov. A ty robíš? Dali ti aj tú papuču? Ja som sa snažila prvé dva týždne moc nestúpať, ale potom som začala na pätu a teraz je to už celkom dobré, len sem tam čosi zabolí. A máš stehy len na boku či aj nad palcom , lebo ja mám dve jazvy. To som prekvapená že ti to robili ambulantne. ja som bola aj jednu noc v nemocnici. A kde ti to robili? Ja som bola v Ružomberku.

lienka207
14. mar 2015

@monikatn ja pracujem ako zdravotna sestra preto sa pýtam, že koľko ešte vymeškam.. nie ja tu papuču nemam ale videla som ako vyzera, mam len tie francuzske barly... a na pätu už trošku stupim.. ale len minimálne...ja mam do kopy 7 stehov, dnes som si ich akurat zratala ked som si robila preväz... 2 mam pred palcom (pri druhom prste) tam kde mi uvolnil ten sval, ktorý mi ťahal palec) a ostatných 5 stehov kde mi odstranil kosť...ja som bola v Sabinove, ten lekár to robi myslím len takto, ale môžem len odporučiť nemocnice nemám rada z pohľadu pacienta, kedže v nej pracujem...

janinah
14. mar 2015

@lienka207 ty máš dovolené stúpiť na pätu? ja budem operovaná v máji a čo mi lekár hovoril,tak nemôžem potom stúpiť na nohu 3-4 týždne,možno iný typ operácie? a PN budem 8-12 týždňov

lienka207
14. mar 2015

@janinah na pätu určite áno..vieš podľa svojich možností a bolesti.. a určite nie iný typ operácie...ty vieš ako to bude robiť tebe ? fuu dosť dlhá PN dufam, že sa dám do kopy čo najskôr max do konca apríla...

monikatn
14. mar 2015

@lienka207 no ja som dnes troška pobehala po obchodoch a zistila som že ešte to v topánke (teniske neni celkom ono)pobolievalo to, doma na boso alebo v papučiach v pohode. Idem v stredu na kontrolu, tak som zvedavá čo povie doktor a či sa dáme aj na tú druhú nohu, ale budem musieť lebo to vyzerá smiešne každá iná.

lienka207
14. mar 2015

@monikatn aj tak dobre ked už chodi po obchodoch... a odkedy už normalne chodíš ? už sa nemôžem dočkať ako budem konečne asopn trošku chodiť... lebo takto ma to nebaví, ale čo už musím vydržať... určite si daj aj druhu, aby si hlavne ty bola spokojná.. 🙂

monikatn
15. mar 2015

@lienka207 asi po 4 týždňoch som už išla von ale s tou papučou tá mi neskutočne pomohla, lebo je robená tak aby si nestúpala na prsty , takže s ňou som bola veľmi spokojná, ale vnútri som chodila s tou papučou po 2 týž., ale ešte tak opatrne. Je to dobrá vec pretože obuť som sa dokázala až teraz po 8 týž. Tebe ju nepredpísali? mne ju mudr. predpísal hneď ako ma objednával na operáciu, dokonca som za ňu nič neplatila. Aj dnes som bola vonku ,ale ešte to pobolieva , predsa v tej teniske je to stiahnuté a ešte nosím ten korektor medzi prstami tak aj to trocha zavadzia i keď som si kúpila taký silikónový mäkučký. Chcem si dať aj tú druhú , len keď si pomyslím na tú nemohúcnosť prvé dni, ale hádam vydržím nebolo to až také strašné. Som zvedavá v stredu čo povie či ma bude môcť operovať čo najskôr aby som to stihla do toho júna, možno ani nie uvidím .

lienka207
16. mar 2015

@monikatn Ja sa skúsim môjho Mudr. nato spýtať, či nemám nárok na takú papuču lebo určite by som chcela aspoň byť viac samostatná v dome...tak bolo by to najlepšie čím skôr, ale otázka je či dokážeš s operovanou nohou vykonávať 100% -né činnosti vieš predsa by to bola záťaž, ale veď uvidíš... ja idem v piatok vyberať stehy teším sa nato už..

monikatn
16. mar 2015

@lienka207 určite sa nedá všetko robiť s operovanou nohou, tam išlo hlavne o to že v tej papuči som mala istejšiu nohu a nebála som sa tak ako keď som ju nemala, dá ti takú istotu a ako som písala šlapala som len na pätu, lebo vpredu na podrážke bola taká vykrojená, aby sa na tie prsty nestúpalo. Určite máš nárok raz za rok má každý na takúto pomôcku nárok bezplatne. Len mne ju vyrábali , doniesla som recept do zdravotných pomôcok kde to robia a za týždeň bola. Mne to dal už v decembri v januári ma operovali, takže keby idem aj s druhou tak si ju dám znova, už je nový rok tak by som mala zase nárok.

lienka207
17. mar 2015

@monikatn ďakujem pekne za informácie idem v piatok budem sa doktora určite pýtať na tu papuču.. určite je to lepšia pomôcka ako stále sa pohybovať s barlami...a inak tebe noha netŕpla? mne už trpne cca 3 dni aj som si ju masírovala a neviem prečo neprechádza a pritom obväz som si povolila...aj si ju nechávam na voľno keď ležím...

monikatn
18. mar 2015

@lienka207 tak bola som dnes na kontrole a stou druhou počkáme , lebo že tú by mi robil už tým zložitejším spôsobom, tam by mi už dával nejaké šróby a to je min. 2 mesiace len o barlách a ďalšie hojenie ...to by bolo aj na 3-4 mesiace, túto prvú mi tak nerobil to bol jednoduchší spôsob. Tak počkám ako bude vlastne táto fungovať. Tak uvidím .....a tá noha ako sa pýtaš, myslím že mi netŕpla.

lienka207
20. mar 2015

@monikatn fuha tak to je dosť... a zložitejšie prečo ? maš tu kostku väčšiu a palec vybočenejší ? mne už teraz mene jale myslím, že to bolo len preto, že s ňou veľmi nehýbem ale pomaly mi kazal skušať chodiť na pätu... tak pojdem do toho a stehy mam konečne ex... a snáď sa mi to aj pekne zhojí lebo zatiaľ to nevyzerá pekne

monikatn
21. mar 2015

@lienka207 neviem prečo mne sa zdala horšia táto operovaná , ale on je doktor, že môže mi to spraviť aj takto, ale že radšej by to robil už tak a že keď nebudem nosiť správnu obuv ortopedickú tak sa to môže vrátiť a neboj zahojí sa ja som to mala škaredé a už mám len také jemné jazvy.