Hlien a krv pri hnačke dospeláka

sisiska
13. feb 2013

baby, poradte, dnes v noci mi bolo velmi zle, vracala som, hnackovala, potom sa to zlepsilo, v podstate som na zivocisnom uhli, smecte, endiarone...uz je mi ovela lepsie ako v noci, ale ked idem na wc-ko, tak mam v stolici krv s hlienom....je to pri brusnej chripke normalny jav? dakujem

iwesska
13. feb 2013

@sisiska Zalezi kolko tej krvi je, ci je cerstva, alebo tmava - natravena. Pokial je cerstva, je pravdepodobne, ze mas podrazdenu sliznicu. Ja som to raz zazila ked som bola asi 20x za den na wcku a vecer som uz mala krv. Bola som aj na pohotovosti, lebo som mala neutichajuce bolesti. Bola to len viroza a ta krv bola len zo sliznice. Takze vsetko zalezi akym smerom sa tvoj stav ubera, ale krv v stolici nikdy nie je normalna a treba to riesit.

nicky07
13. feb 2013

My sme mali hlien a krv v stolici u bábätka ale myslím že vyvolávateľ je ten istý. Rotavírus. Dávala som maličkému probiotiká a krv sa stratila takmer okamžite, hlien pretrval este asi na druhý den po začati uživania probiotík. Teraz je rotavírus rozšírený my sme si ho doniesli z ambulancie od nasej doktorky kde sme prišli so šiestou chorobou a pribalili si na odchod rotavirus :(

sisiska
autor
13. feb 2013

@iwesska
@nicky07 dakujem, tak snad to bude naozaj len z brusnej virozy...mam tu krv cerstvu, tak dufam, ze naozaj je to podrazdena sliznica...ved ak do zajtra nebude lepsie, pojdem k dr......tak este raz dik za info

reikina
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
irriss
14. feb 2013

@sisiska
..pristi stolici bych odebrala vzorek do ciste sklenene nadobky a zanesla ji podle informace prislusneho osobniho lekare..na kompetentni vysetreni...jinak se "pochyb" nezbavis.. 😉

iveta7677
14. feb 2013

Môžu to byť nielen vonkajšie ale aj vnútorné hemoroidy ktoré volným okom nevidieť. Ja som tiež mala krv v stolici, ale čerstvú krv. Raz som bola veľmi chorá bola som aj v nemocnici na infekčnom hnačka, vracanie a krv v stolici. Robili mi kompletné vyšetrenie aj na skryté krvácanie a všetko bolo v poriadku. S najväčšou pravdepodobnosťou to boli vnútorné hemeroidy. Keby sa tá krv v budúcnosti opakovala treba ísť k lekárovi nech on povie!

inka04
18. jan 2017

Ja som mala hlien a krv v stolici po ATB, odber vzorky stolice potvrdil bakteriu Clostridia deficille, je to pliaga, doberam ATB a stale sa citim zle. Zvykne to recidivovat a su ludia, ktori sa z toho nevedia dostat ani po niekolkych rokoch☹ Myslite vzdy pri tychto priznakoch aj na tuto moznost, cim neskorsia diagnostika, tym horsie nasledky - destrukcia creva - rizikove skupiny na to i umieraju.