Hrča v krku a psychika

monci78
13. máj 2014

Ahojte, pred troma mesiacmi sa my objavila hrča v krku, prežívala som vtedy strašný strach o svojho syna s DS. Ale už asi mesiac predtým sa mi stalo, že večer pri prehltaní antikoncepcie som si všimla akoby sa mi tá malá tabletka zasekla v krku. Niečo my tam vadilo. Bola som u doktora mám zasebou krvné testy, ktoré su vraj "krásne výsledky!" Mám absolvované aj rtg krku, nič tam nieje. Doktor tvrdí, že to mám zo psychiky. Predpísal neurol, ktorý si dám len vtedy až ten pocit hrče je už neúnosný, no vždy cítim že tam niečo mám, niekedy to zmizne, niekedy a to úplne bez nejakej príčiny alebo duševného vypetia, je tam znova a úplne my stiahne hrdlo. Už sa cítim ako hypochonder, prosím kto stým má nejakú skúsenosť, nech mi napíše, ako dlho to bude trvať, alebo čo robiť, kam ísť aby to už zmizlo!! Ja už mám nervy ztej hrče, a keď na ňu myslím, úplne cítim, že rastie!! Opakujem, niesom vžiadnom veľkom psychickom strese, obyčajný stres čo prežíva každá z nás, robota a deti! Prosím poraďte! Ďakujem...

satanka1
13. máj 2014

@monci78 aj ja to mám...urobilo sa mi to po potrate v decembri...presne tie pocity ako píšeš...aj ja to mám zo psychiky...väčšinou to mám večer,ráno tú hrču nikdy nemám a mám presne pocit,že to rastie,veľakrát zaspávam so zaklonenou hlavou,čo mám pocit,že sa zadusím.Hlavne ostaň v kľude,ked sa ti to stane.samé to prejde.

marse
13. máj 2014

@monci78 nic viac nato budeš myslieť tym horšie...snaž sa zahnat to inými myšlienkami. Mala som niečo podobne , len inde... fyzicky všetko ok, bolo to len v hlave. Držím palce.

cabby88
13. máj 2014

Štítnu žľazu máš v poriadku?

xenicka13
13. máj 2014

Ahoj, presne toto som mala po narodení tretej dcéry, skončila som u endokrinologicky, všetko bolo OK, mala som to z vyčerpania, z veľkej záťaže

llenkapettko
13. máj 2014

No asi to bude znieť divne, ale je to asi fakt psychika. Kamarátka mala to isté, problémy dusila v sebe, pred svetom sa tvárila, že svet je gombička ale nebolo to tak. Vyrozprávala sa u psychológa a bolo po probléme.

hradnapani
13. máj 2014

@monci78 ano, mam skusenost, zila som s tym polroka, bolo to hrozne a bolo to psychickeho povodu (vsetky vysledky uplne ukazkove). Pomohol psychoterapeut, s ktoreho pomocou som konecne spracovala tazivu situaciu, ktora to vyvolala.

monci78
autor
13. máj 2014

@cabby88 ano štítna je tiež ok. Skôr tú hrču cítim pod mandľami, hore vyššie. Viete, už mám všelijaké myšlienky, že je to rakovina a čo ja viem čo, ale všetky výsledky sú ako hovoríte ukážkové, len to som nevedela, že proste je bežný deň, nič výnimočné a stresujúce sa nestane a zničoho nič cítim, že my to začína rásť. a už potom to ide, začnem mať z toho nervy. Práveže to aby som na to nemyslela, sa my nedarí, darmo si hovorím, že je to vhlave, nejde to!!! Len som chcela vedieť, či to prejde po čase samé, alebo mám hľadať iného odborníka, navštíviť psychológa, alebo ja neviem koho, hlavne nech my to už dá niekto z toho krku von!! Ináč aj ja som radšej tá veselá osôbka, sranda je aj v robote, a sama so sebou nevládzem poriadky urobiť. A ešte niečo, keď sa tá hrča stiahne, úplne mám vyschnuté v hrdle, furt musím prehltať. Mali ste aj tento pocit??

pudlik1
13. máj 2014

to mas zo stresu,poriadne dychaj a pocitaj do 10. 😵

sarinka123
13. máj 2014

Ja som to mala tiez. Bolo to psychickeho razu.
Preslo to tak, ze som si to prestala všímať.
Mala som to aj 2 mesiace

anjelikdianka
18. okt 2014

@monci78ahoj.ja mám teraz to presne ako si to napísala aj ti.mám pocit v krku ako keby som niečo tam mala zaseknutu,taký tlak.Bola som u obvodnej lekárky ona ma poslala na usg šž,tam mi povedali že mám mierne zväčšené obe laloky šž a na pravej strane s uzlom 4x5mm.poslala ma na endokrinologii,termin som dostala až o 1a pol mesiaca.Včera som bola a endokrinologička povedala že ani zväčšenu nemám šž ani uzol tam nie je a krvné testi tiež sú v poriadku.Ja sa ta chcem spítať či si stým bola ešte na akých vyšetreniach?Prestala si cítít tu hrčku?Doktorka mi povedala že to možem mať ešte od chrptice.Som 8 mesiacov po porode,,kojím.Ale aj z psychickej stránky,pred dvoma rokmi sme prišli o bábätko.☹Strašne mi to vadí,stále nato myslím .

anjelikdianka
18. okt 2014

@xenicka13 Ahoj ti si to prestala cítít?Bola si aj na vyšetreniach ?Ak ano na akých?dakujem.

zuzana171
26. nov 2014

ahojte..presne tieto pocity hrce v krku ma aj moja mamina..trva to cca 6mesiacov a cela rodina sa o nu velmi bojime..doterajsie vysetrenia dopadli dobre,teraz sa chysta na gastroskopiu a rtg hrudnika,tak uvdime aky bude vysledok..ja iba dufam,ze to ma psychickeho povodu.Ona si v tom krku aj nieco citi,ma poci zvierania a potom jej zacnu aj trpnut ruky..mava aj obdobia kludu,ale to uz bohuzial nebyva casto.drzte palce,dam vediet ako to dopadlo.

monci78
autor
27. nov 2014

Ahojte dievčence, len teraz som našla nové odkazy. @anjelikdianka @zuzana171 hrča prešla, všetky výsledky boli ok, a dostala som neurol na ukľudnenie, ktorý som odmietala jesť. Keď prišiel znovu záchvat, trpnutie až mi bolo na odpadnutie, pocit že sa zadusím, vtedy som si jeden neurol veru dala, už len kvôli tomu, aby som zistila či to prejde, a čuduj sa prešlo. Tak vždy keď som začala cítit, že hrča rastie, dala som si polku. Bolo to väčšinou na víkend, keď som nechodila do roboty a ukľudnila som sa, vtedy hrča začala rásť. A tým som si začala uvedomovať, že je to fakt psychika a hrča počase zmizla, teraz ju necítim už vôbec. Teraz pri väčšej záťaži psychickej ale prichádza trpnutie, bojím sa že odpadnem, pery mi trpnu, ale ten strach že nikto pri mne nieje, a ja odpadnem, je to hrozné. Mala som to len raz minulý týžden u kaderníčky, už som jej chcela povedať, nech prestane lebo mi je zle, a ona mala tiež takéto stavy, tak sme si pokecali, nechala ma nech sa prejdem a potom ma vedela dokončiť. Vraj od tej hrče to prešlo do ťažšej formy úzkosti. Budem to musieť riešiť, no nemám na to čas. Kým som v robote je fajn, akonáhle ostanem doma, no konec!! A musím ešte doplniť, že žiadny stres nemám, nič také, čo by to mohlo spôsobovať. Zuzana ak tvoja mamina bude mať všetky výsledky ok, skúste jej vybaviť testy na tetániu. 😉

anjelikdianka
27. nov 2014

@zuzana171
@monci78 Ahojte, tak bola som na yšetreni u endokrinologičky,nič mi nenašla vraj ten pocit ne súvisí s šž,poslali ma no ORL vyšetrenie,bola som tam 3x,vyšetril ma,pozeral sa mi aj do hrdla,brali krv aj výter z hrdla.Prví raz povedal že mám plesnové ochorenie candida v hrdle ale potom zo steru sa to nepotvrdilo.Takže záver bola taká že mám vraj trošku zvečšný nejalý uzlík a ten cítím,raz som mala vraj v tele zápal a tento uzliček to zachitil a preto je to trošku zväčšená.Takže podla doktora som zdravá ako rybička.🙂

manci8
7. mar 2015

@monci78 ahoj...
Mam take iste problemy.
Uz som 5.tyzden na PN a stale citim ze mam nieco v krku niekedy to mam hore na podnebi vzadu a niekedy mam to mam v hrtane ale mam mna to aj boli aj neboli nevies mi poradit co by to mohlo byt?
Absolvoval som uz 3x ORL , fibroskopiu cez nos, endokrynologiu
Nabuduci tyzden idem na alergologiu mam si dat spravit aj gastro?
Dakujem za odpoved.

rose32
7. mar 2015

Nebude to uzlina?

zuzana76
7. mar 2015

@zuzana171 to ma asi tetaniu, u neurologicky uz bola?

monci78
autor
7. mar 2015

@manci8 ahoj, no netuším,ja som to mala v hrtane a teraz znova to cítim, je to taký tlak taký akoby krč do krku. Ked maš vysledky ok, neviem či by to s gastro mohlo mať niečo spoločné. Ak ani to nie, tak treba skúsiť neurologiu, môže to byť aj zaseknutý nerv v záhlaví.. 😉

manci8
8. mar 2015

No ja uz neviem co to moze byt uz som fakt na nervy ztoho.
Vo stvrtok pride posudkovy lekar ale pred tym este pojdem asi k neurologicke a alergologicke vys.
Uz som zufaly...

monci78
autor
8. mar 2015

@manci8 podla mna alergolog nič nenájde, ja neviem, ale ja som tiež nechcela vtedy uveriť, že to mám s psychického hľadiska. Vtedy mi lekár povedal, že keď to začnem cítiť že ide von, aby som si skúsila dať neurol, ktorý som šmarila do skrine, že ja predsa nebudem na neurole žiť, a nie som sprostá, mám tam hrču a mala som nervy že si myslia že simulujem! Vraj nech si ho dám len preto, aby som videla, či tá hrča zmizne po neurole a sama potom zistím, že je to fakt psychika. Jeden večer som sa až skoro zadusila, takú hrču som mala, asi po pol hodine trápenia som si ten neurol dala. A čuduj sa svete do 15min bola preč!! Odvtedy som si dala asi ešte 5x ale len polku a asi po dvoch týždnoch, ako som si uvedomila že je to fakt z nervou, mi to prešlo, a zrazu zmizla. Teraz mám zasa rušnejšie obdobie tak som ju cítila tento týžden, ale už si len poviem, že nie si tam aj tak a zmizneš, a fakt zmizne. Skús to! Nič zato nedáš! A podotíkam, že som nemala žiadne depresie ani nič podobné, žiadnu veľkú zaťaž, čo by to malo vyvolať. Len niekedy sa to objavý vtedy, ked sa človek upokojí.. 😉

manci8
8. mar 2015

No ale ty si nemala ziadne bolesti?
zajtra alebo v stredu idem na kontrolu Orl ale on mi tiez povedal ci som neprekonal nejaky stres ze to moze byt stresoveho povodu tak neviem.
Budem mudrejsi buduci tyzden lebo uz ma nebavi chodit po vysetreniach
A ten neurol to je co za liek?
Hovorim ze ked mi robili fibroskopiu a nastriekal mi ten sprej do nosa tak som to tam uplne citil akoby mi to malo ist von a zle sa mi dychalo ako keby mi ta hrca mala vyskocit von.
Takze gastroskopia je podla teba zbytocna?
A neexistuje este nejake vysetrenie ccz ustnu dutinu?
Dakujem.

monci78
autor
8. mar 2015

@manci8 to je ale taka tupa bolesť, skôr taký tlak, ako zovretie. Na orl to si preto tak cítil, lebo ten spray na umrtvenie to spôsobuje, ja som po operácii dutín, mám za sebou nespočetné množstvo vyš na orl, a zakaždým ked mi to tam strekne tak ma napína akoby som mala niečo v krku, takže to je len pocit z toho umrtvenia. Neurol je na upokojenie. Predpiše ti ho aj obvodny lekár. Neexistuje žiadne iné vyšetrenie, ešte na ultrazvuk ťa poslali? Ja som bola aj tam, aj štítnu mi pozerali, ale nič tam nebolo. Aj krvne testy boli ok. No som zvedavá čo ti nájdu, ale podla mna ak nič, tak je to psychika. Nemáš nejaký stres?

manci8
8. mar 2015

No na sone som bol a to mam vsetko ok....
Este rozmyslam ze ci to nemozem mat priamo v ustnej dutine niekde zasite...
Pojdem urcite aj na ct este aby sa vylucili vsetky moznosti...
Nemam ziadny stres ved uz so
m 5.tyzden na PN...
Vazne neexistuje este nejake ine orl vysetrenie?
Dakujem...

monci78
autor
8. mar 2015

@manci8 nie, už si všetko absolvoval, aj ja som pn a mam hrču znova, už som doma 2 mesiac, na nerv toto. Som po operácii dutín. ešte ma napadlo, že zájdi k zubárovi, ja mám bolesti ucha tak idem aj ja že či nie zuby múdrosti, tie tiež vedia spraviť šarapatu. Na orl ti pozerali kamerou, a tam vidno všetko, keby tam niečo bolo, tak to zbadá. Jedine do dutín sa nedostane ale to by si necítil.

manci8
9. mar 2015

Ved to viem...ale som objednany na ct vys....ja uz neviem co to moze byt teraz to citim hore vzadu na podnebi...
A ty si odkial?
A myslis, ze ct vys. ukaze viac?

monci78
autor
9. mar 2015

@manci8 ano ct je uplne presné, keď tam niečo je ukáže to. Som zo Štúrova. Kedy tam ideš?

manci8
9. mar 2015

No tento tyzden by som mal ist...
Dnes idem na kontrolu na orl do mlynskej doliny...
A kolko mas rokov?

monci78
autor
9. mar 2015

36. A na ct ta kto posiela? orl?

manci8
9. mar 2015

No na ct ma poslala obvodna ale ona mi neda odporucanie tak to musim dnes vybavit od krcneho...
A ty to tiez stale citis?

monci78
autor
9. mar 2015

@manci8 ano cítim, teraz som prekonala ťažšiu chorobu, som dlho pn, a ešte stále mi nie je dobre, tak mám z toho nerv, ako vstanem ráno je tam, ale najmä večer ju cítim, ked si ľahnem, niekedy sa mi až nedarí preglgnúť, a mám strašne suché mandle, a kašlem z toho celú noc...nič príjemné 😖