Kde sa pichajú kalciové injekcie?

mamatka11111
14. feb 2014

ahojte chcela by som sa vás opýtať tých čo majú skúsenosti s kalciovími injekciami..
doktorka mi predpísala 20 ml každe dva dni
mám dosť strach pretože mám strach z ihie neviete mi pomôcť
kde sa to pichá? na nete som sa dočítala že sa to pichá do žily to mi zavedú kanylu? a bolí to? 😒
a jak dlho mi to budú pichať? dakujem

janinah
14. feb 2014

kvôli hlasivkám? na to sa vykašli a daj si sirup protikašľový /mukolytikum/,hlasový kľud/ani nešepkať/ a tbl nejaké dezinfekčné na cmúľanie,atb netreba...radí mi mm z gauča orl lekár

zuzik307
14. feb 2014

@mamatka11111 pokial nie si operna spevacka, pocuvni mm @janinah 😉 okrem toho kalciovka nie je dvakrat prijemna, picha sa do zily, velmi pomalicky...citis teplo, doslova vsade...zvlastny pocit...

labocca
14. feb 2014

@mamatka11111 ahoj....no ja som mala kalc.injekcie niekolkokrat a "zahadou" mozno je,ze mne ich lekarka kazala pit....ale zabralo🙂. Inak boli mensie po 10ml / 10 dni 1 ampulka. Tak sa skus este poinformovat....

zuzkat1
14. feb 2014

@mamatka11111 pokial viem tie sa mozu aj pit

mariuska1503
14. feb 2014

keďže ti to predpísala, tak si to určite nemáš pichať sama, lebo to ide do žily. Treba to piť.

barbora59
14. feb 2014

@mamatka11111 ahoj mne odisiel hlas uuuple pred niakym casom, na injekcii som bola raz , to ti sestricka zavedie do zili jeden vpich ako pri odbere , sekundicka a pomalicky velmi pomaly ti to dava je ztoho strasne teplo nemoze ti to tam vpalit🙂pomaha to sto krat viac ako sirup ten je nic, no treba na to chodit do nemocnice nemala som na to cas, v lekarni som si normalne kupila balik kalciovych ampul a to som vypila jednu denne. hlasovy klud a za tyzden hlas naskocil🙂 ak ti to napisala podla mna skor ze to mas pit nie chodit kazdy den si to dat pichnut. Uzdrav sa pa

janinah
14. feb 2014

ale baby,calciovky sú zastaralá liečba a niekedy s adokonca pichali do žily spolu s Celaskonom a potom sa zistilo,že môže táto kombinácia spôsobiť vážne poškodenie zdravia,už nepamätám čo presne,ale niečo s nervovým systemom to bolo...

@barbora59 za týžden by ti hlas naskočil či s kalciovkou či bez,najdôležitejší je hlasový kľud 😉

mamatka11111
autor
14. feb 2014

ja si to nepichám sama predpísala mi to doktorka a ja to nemám na hlasivky ale na osteoporozu a 20 ml beriem pretoze to je dvojita davka zeby mi nemusela kazdy den pichat a to ked 20 ml tak mi pichne 2 injekcie aleboj jak? a neviete kde sa to pichá? zevraj sa to picha vemi pomali na nete som citala ze 10 m sa picha 3 az 8 min to potom 20 m aspon 15 min? a to mi zavedu kanylu alebo to bude ist cez normalnu ihlu napojenu na injekcnu striekacku?

barbora59
14. feb 2014

@janinah hej to je pravda , maly ma vytacal a nemohla som nanho ani zakricat🙂

kakika007
14. feb 2014

@mamatka11111 neviem kde všetky zobrali, že hlasivky... Injekciu klasickú cez ihlu a striekačku do žily. Pichať to musí sestrička veľmi pomaly a budeš mať taký zvláštny pocit tepla po celom tele. Kym to vpichne, trvá asi päť minút... A potom ešte musíš pár minút ležať... Nič strašné to nie je,ja som ich brala už niekoľkokrát... A je pravda, že sa môžu aj vypiť, ale keďže u teba je to kvôli osteoporoze, budeš ich mať podané intravenozne, čiže do žily..

mamatka11111
autor
14. feb 2014

aha dakujem a kde do laktovej jamky? a ja mám dvojitu davku cize bude to pichat aspon 15 min :(a to mi zavedie kanylu a tak vpichne roztok alebo normalne cez ihlu? a ta ihla vojde cela do zily?

luba28
14. feb 2014

@mamatka11111 ano do laktovej jamky a nie cela ihla,ale len aby voslo do zily,...

hanelka1
14. feb 2014

ahoj,vobec sa neboj.ihla v ruke neboli-ako pri odbere, nic hrozne to nie je, pomalicky ti to sestricka bude pichat,pocitis teplo, pekne ta to zohreje 🙂 , kanylu ti nedaju,na dalsi krat znova len takto pichnu.bude to trvat tak zo 5-8 min. to zalezi od sestricky ako rychlo ti to da, ale ona ti to pomalicky bude davat, a bude sa ta pytat ci ti je moc horuco a ked ti bude tak spomali.nemusis
sa vobec bat, naozaj to nie je nic co by bolelo.ja si to davam dobrovolne pichat prave na hlasivky lebo spievam a ked je kriza po 3 injekciach som fit.alebo ako baby pisali, tak to aj pijem niekedy ale ty mas vaznejsi problem, treba si to dat pichnut. uvidis, sa zasmejes, ze si sa tak bala a nic to nebude🙂drz sa!

kakika007
14. feb 2014

@mamatka11111 vidím, ze máš veľké obavy... Žiadna kanyla, klasickou ihlou, a miesto....zväčša tá jamka laktovej časti. Čiže kde je najlepšie hmatateľna žila. Dvojitá dávka bude trvať cca 10 minút... Ihlu ti celú nemôže pichnúť do žily. Lebo by ti mohla aj opačnú stranu žily poškodiť... Závisí aké máš žily, to sestrička zistí pohľadom a nahmatanim.. 😉

zuzik307
14. feb 2014

@mamatka11111 picha sa tak pomaly, ako ti to bude prijemne...ked je velmi teplo, povies, sestricka spomali...vacsinou sa picha cez ihlu, aj ked tu by som mozno rozmyslala o kanyle, zvlast, ked ti to maju pichat kazde dva dni...neboj, bude to v pohode 😉

bianca
14. feb 2014

@mamatka11111 normalne na ihu ti pichnu.Lahnes,zatnes zuby a o 5 minut mas hotovo.Len sa pred tym vycuraj lebo ta to pekne rozpali.Kanyla sa musi menit kazdy 4 den a je tam riziko infekcie takze ziadnu kanylu pichat nebudu urcie

bianca
14. feb 2014

@janinah protikaslovy rozhodne nieje mukolytikum.Je to presny opak 😀 ORL lekar ma vaaaaaaaaaazne medzery

mamatka11111
autor
14. feb 2014

aha ale to bude trvat viac jak 10 min ved dvojita davka a to mi pichnu dve ked 20 ml?

mamatka11111
autor
14. feb 2014

a keby ze om ju poprosila ci sa neda ze raz za tyzden mi pichne 50 ml to bude viac boliet?

mammaroma
14. feb 2014

@mamatka11111
Nie, natiahnú sa zrejme 2 ampulky do jednej striekačky, ktorá má 20 ml. Neboj sa, nie je to nič hrozné. A podstatné je, že podanie liečiva do žily je najúčinnejšie. Držím palce 🙂

kakika007
14. feb 2014

@mamatka11111 10 minút budú obe injekcie trvať... a pichnu ti to naraz. Čiže väčšia striekačka,aby sa tam vošlo tých 20 ml kalcioveho roztoku. To asi nebude možné naraz takú veľkú dávku, to je príšerne veľa...

mamatka11111
autor
14. feb 2014

myslis ? ved aj infuzie su

janinah
14. feb 2014

@bianca orl lekár povedak mukolytikum,ja som dodala protikašľový,aby ako laik vedela o čo ide,že sa to týka kašľa....spokojná?...mňa skôr zaujalo tvoje 4dňové ponechanie kanyly,ak to tak robíte na vašom pracovisku,tak by som s atam nechcela ocitnúť. 😀 ako dobre počítam,tak 4 dni sú 92 hodín,riziko zápalu žily sa zvyšuje už po 48 hod. a kanyla nemá byž zavedená dlhšie ako 72 hod...ale nebudem meniť tému,ty si upozornila mňa a ja teba 😉

veriiii
14. feb 2014

@mamatka11111 pichaju sa do zily, musia sa pichat pomalsie☹

mamatka11111
autor
14. feb 2014

aha a bolelo ta to veri?

bianca
14. feb 2014

@janinah zisi jaka ty si citliva.Napises totalnu blbost a uz skaces ked ta niekto upozorni.Na mojom pracovisku menia kanylu sestry po 3 dnoch ale moze sa kludne po 4 dla zhodnotenia stavu.Evidentne si googlila a tam asi aj maturovala ci statnicovala v oblasti zdravotnictva.

janinah
14. feb 2014

@bianca nemienim sa s tebou hádať,ale na vedomosti o kanyle hádam stačí moja špecializácia operačnej sestry... a dotklo sa ma to,lebo ten nemožný orl lekár práve spí na gauči,ani do postele nedošiel,lebo nejakých 5-6 hodím stál v kuse pri oper. stole a komusi život zachraňoval...pre ostatných som vec uvidla na pravú mieru a nikomu som zdravie ani život neohrozila,ak som napísala protikašľový mukolytikum,v lekarni by jej to vysvetlili, tým k tebe končím,maj sa

bianca
14. feb 2014

@janinah ani sa nepriznavaj ze si sestra radsej a nepis ze orlista zachranoval zivot.To mozu povedat moji kolegovia z ARA alebo chirurg,ci lekar na na urgente.Tot vsio na tvoju osobu.

@mamatka11111 ty sa nic neboj.Prva,druha ta bude desit a potom budes v pohodke.Ak ti lekarka naordinovala take davky calcia tak je na to asi vazny dovod.Toto zvladnes lavou zadnou neboj.Radsej skusit injekcie ako si zanasat organizmus tabletkovou formou.Calcium v zilke neboli,nestipe akurat ti rozohreje organizmus a moze to byt neprijmne koli pocitu tepla inak ho ludia dobre toleruju.

janinah
14. feb 2014

@bianca totálna laryngektomia s blokovou disekciou nie je záchrana života onkologicky chorého pacienta? bez tej operácie by nemal šancu..ale súhlasím,končím aj ja v tejto teme

mamatka11111
autor
14. feb 2014

nehadajte sa