Kojím a bolí ma hrdlo. Čo mi pomôže?

matta1
12. jan 2013

Zienky poprosim o pomoc stratial som hlas,hrdlo ma pobolieva :((((((((((((((((( neviem co mozem a co nemozem brat ked kojim mesacne babetko dakujem vam za rady :D

alena0305
12. jan 2013

@matta1 Kalciové injekcie - otvoriť ampulku a jednu za deň vypiť vypiť, prípadne rozdeliť na dve dávky. Mali by sa dať kúpiť aj bez predpisu.Mojej malej to dala doktorka keď mala 7 mesiacov. Keby bolo moc zle tehotným a kojacim väčšinou dávajú bioparox - antibiotický sprej do hrdla aj nosa - dá sa kúpiť za 7 eur bez predpisu. Kloktať bielym alkoholom alebo šalviou - ale nepiť, zdá sa mi, že znižuje tvorbu mlieka. Na hrdlo nejaké cmúľacie tabletky - mne naposledy dali septisan. A doktor na pohotovosti mi kázal si kúpiť jox sprej - do hrdla - ale to je hnusné.

matta1
autor
12. jan 2013

dakujem ano jox je hnusny :( beeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

alena0305
12. jan 2013

@matta1 A ešte teplý olejový zábal na hrdlo a nerozprávať. Ja to mávam tak 3krát do roka určite.

danka2105
12. jan 2013

@matta1 Mna priserne bolelo hrdlo asi pred dvoma tyzdnami, tiez kojim a pomohli mi cmulacie tabletky septisan a sirup Mucoplant. Mozes aj kloktat salviu, ale nepi, znizuje tvorbu mlieka. Skore udzravenie prajem 🙂

katuska825
12. jan 2013

Urcite bioparox,aj ked je hnusy je to antibiotikum,ktory nici vsetky bakterie.A spať!spolu z babom.Ak mas horucku,tak mozes aj paralen,ale pri kojeni ho uzivat len jeden den

matta1
autor
12. jan 2013

@alena0305 alenka mam doma dve deticky a to vo veku 4r. a 2 r. a som sama na nich manzel je v praci myslis si ze sa pri nich neda rozpravat :D :D :D :D :D :D :D a ten najmladsi 1m. pri nom by sa tro este dalo :D aôle dakujem za radu :D

matta1
autor
12. jan 2013

@katuska825
@danka2105
dakujem babenky za rady

hugoleon
12. jan 2013

Ja vtedy ficim na obycajnom kalciovom sirupe, su aj homeopatika, ale tie treba cmulat kazdu hodinu :(

natalinkaco
12. jan 2013

@matta1 mne veľmi pomáhajú homeopatiká, konkrétne minerálne soli, môžu ich aj tehotné aj kojace matky a nemusia sa cmulať každú hodinu 🙂

suzanb
12. jan 2013

Výborný je BIOPAROX.Dostať ho aj kúpiť bez predpisu.Stojí tak 7,70 e.On pôsobí iba v hrdle je to lokálne antibiotikum a nevstrebáva sa do krvi.Na hlasivky je super calcium sirup dodáva telu aj váopnik.Tieto rady sú z mojej vlastnej skúsenosti.

tinka9000
12. jan 2013

mne pomohol septisan, tie tablety sú super. Hneď mi to zaberá, nemá nežiaduce účinky, je bezpečný.

stastnevydatam
12. jan 2013

mne v lekarni poradili propolky, ale nehovorim, ze mi pomohli...snazim sa jest cesnak, med.. 🙂

lubiduch
12. jan 2013

ja som si davala len bonbony proti kaslu (typu Halls) a potom satku na krk, vela caju pila a ked som sa rozkaslala tak som lyziku medu si dala, inac nic...

zuzkat1
12. jan 2013

@matta1 ja by som bez konzultacie s pediatrom nebrala nic. Kojim 3 roky a vystacila som si s homeopatikami

matozazzo
12. jan 2013

Kloktat slanou vodou, cmulat septisan, a tusim anticol alebo nieco take, da sa to kupit v obchode i lekarni (pre istotu precitaj na obale), ak nezaberie ani po 3 dnoch, tak mozno pomoze bioparox, nakoj, striekni, min. 4 hod. nekojit, ale toto by som volila pri tak malickom babatku az fakt, ked musis... Satka alebo plienka na hrdlo cely den, aby boli hlasivky v teple. Teple cajiky a malo rozpravat, viem, ze je to veeeelmi tazke pri 2 starsich detoch, ale skus septat, aby si nenamahala hlasivky, skor ti to prejde 🙂 Ak teplota, paralen, pozor na davkovanie, rozostupy a vzdy po kojeni, aby bol co najdlhsi cas do dalsieho kojenia... Je dobre zacat 1 - 2 vecami, aby si vedela, z coho to je, ak by sa ti mala vyhadzala - mne sa vyhadzala, ked som brala antibiotika a kojila, ale boli to vnutorne, lebo bioparox nezaberal a mala som tyzden hnisave mandle :(

katkarv
12. jan 2013

@matta1 mne pomohol v tehotenstve Alginal zo šalviou sprej.

pimpulienka
12. jan 2013

Uplne jednoznačne Septisan. Doteraz ho použivam, aj ked už nekojim.

pacta
12. jan 2013

Septisan a kloktadlo Florsalmin...

meryenes
13. jan 2013

Omotaj si okolo krku poriadny šál alebo šatku, tak aby ti siahal aj na hruď, a aj s ním spi (keď sa spotíš, vymeň za nový) a mne pomáhajú obyčajné Verbena cukríky šípkové, lipové, šalviové. Dostať ich v každých potravinách. A samozrejme veľa tekutín. Držím palce

jasmika
13. jan 2013

kloktať slanú vodu... Alebo aj vodu so sodou - tým vytvoríš v ústach a v hrdle zásadité prostredie a tam sa baktériam nedarí..tak vykapú...

beethoven
14. jan 2013

ahoj, dobre je tiez pit teple mlieko s medom, na bolest hrdla pomaha

mikchaila
10. okt 2014

med je alergen, velmi silny! pri dojceni u rcite nie!!!

tatso
10. okt 2014

kloktat sodu bikarbonu asi kazde 3 hodiny, ak ta picha v hrdle, po1-2 dnoch to prejde.