Konizácia krčka maternice

liskovaviera
25. feb 2014

Ahojte chcem sa opýtať mám absolvovať konizáciu krčka maternice mám trochu obavy ako to prebieha, koľko budem v nemocnici a ako dlho je PN-ka. Majú mi ju robiť
na Myjave. A tiež neviem čo si treba vziať so sebou do nemocnice?

paca1994
25. feb 2014

Chcela by som sa opýtat ci niekto nepozna dokotra bujdaka.....Neviem ci este zije a potrebovala by som to zistit... ak by mi vedel niekto poradit bola by som vdacka

kacenka78
25. feb 2014

@liskovaviera ahoj, ja som absolvovala konizáciu v septembri, nastupovala som v utorok, v stredu bol zakrok a vo stvrtok som mala ist domov, ale kedze som bola operovana az popoludni, pustili ma domov az v piatok a to som uz mala aj vysledky histologie... zakrok je kratky, mne osobne bolo po narkoze zle, vracala som, ale uz na druhy den po zakroku som nevedela, ze som ho podstupila .... pN-ka ziadna, kedze som bola na rodicovskej dovolenke v tom case, ale kdesi sim citala, ze jeden dva dni a mozes ist do prace.... mna ale o mesiac bohuzial cakal dalsi zakrok, kedze histologia dopadla zle...

liskovaviera
autor
25. feb 2014

kacenka78
veď toto tuším mám väčší strach z tej narkozy ako zo samotného zákroku. A čonasleduje keď histologia nedopadne dobre?

kacenka78
25. feb 2014

@liskovaviera ja som sa narkozy nejak neobavala, ale par hodin po nej to teda bolo nie velmi prijemne... neviem, aky mas dovod konizacie krčka, teda ja som mala na zaklade vyteru dysplaziu 2.stupna, avsak histologia podorbnejsie ukazala po konizacii, ze v niektorych miestach mi ostala dysplazia 3 stupna s prechodom na carcinom in situ....a v mojom pripade po mesiaci nasledovala hysterektomia, teda odstranenie maternice ....

liskovaviera
autor
25. feb 2014

@kacenka78 ja som mala citologiu HSIL PAPIII a-b takže dysplazia tretieho stupňa, tak len dúfať a veriť aby hist. dopadla ok.

kacenka78
25. feb 2014

@liskovaviera urcite dopadne dobre, neobavaj sa, zakrok je naozaj velmi kratky, bezbolestny...

liskovaviera
autor
25. feb 2014

@kacenka78 ja som mala citologiu HSIL PAPIII a-b takže dysplazia tretieho stupňa, tak len dúfať a veriť aby hist. dopadla ok.

@kacenka78 ďakujem za podporu

kacenka78
25. feb 2014

@liskovaviera kedy ta to čaká? budem držať palce... ja sa uz chystam po druhej operacii na liecenie si trošku oddychnuť.. 🙂

monika_k
25. feb 2014

@liskovaviera a robili ti aj biopsiu? vysledky z biopsie su ovela presnejsie ako ten samotny Pap test....

liskovaviera
autor
25. feb 2014

@kacenka78 v polovici marca

liskovaviera
autor
25. feb 2014

@monika_k nie nerobili lekár mi hneď odporučil konizáciu

monika_k
25. feb 2014

@liskovaviera som v soku.....ale vazne....to uz fakt ti doktori posielaju na operacie ako na pase.....myslim si, ze v tvojom pripade by si mala vymenit doktora....

liskovaviera
autor
25. feb 2014

@monika_k prečo mysliš veď som mala najvyšší stupeň dysplazie ja teda neviem nie som odborník ale myslím že čím skôr tým lepšie, či nie?

monika_k
25. feb 2014

@liskovaviera aby som upresnila moj nazor. Kedze ti doktor robil len Pap test.....co je stupnica od PAP 1 az PAP5...a ty mas PAP 3 a, b.....tak osobne si myslim ze v tvojom pripade ta zatial staci iba kazdy rok kontrolovat....kebyze mas PAP test 3 d...tak by som to riesila az potom..teda na mieste tvojho doktora.....mal by ti urobit kolskopiu nasledne biopsiu a nie len tak od buka do buka hned davat vysledky...inac ani PAP 3d nie je hned dovod na konizaciu....

monika_k
25. feb 2014

@liskovaviera a PAP 3 ab nie je navyssi stupen displazie je to lahka az stredne tazka dysplazia.....ale jednoducho aspon tu kolskopiu ti mal urobit.......

liskovaviera
autor
25. feb 2014

@monika_k ok beriem tvoj názor ale to už nič nezmení na tom že som objednaná na operaciu , nech to dajú zo mňa von a budem mať potom pokoj

monika_k
25. feb 2014

@liskovaviera no je to uz na tebe.... mam nieco ohladom toho uz nastudovane, pretoze osobne sa ma to dotykalo .... a dufam,ze sa neurazis ale nepaci sa mi tvoj nazor, ze nech to daju zo mna von a budem mat pokoj....je to tvoje telo...mas ho iba jedno, preto si ho treba co najviac opatrovat a starat sa on...krcok maternice ti uz nikdy nikto nevrati a neviem ako si na tom s detmi...ale je 70 percentne riziko, ze po tejto operacii nedonosis deti do terminu.... Tiez si myslim, ze keby to nerobili v celkovej anesteze alebo s umrtvenim, len tak ze ti pichnu injekciu od bolesti tak by si tiez mozno nad tym uvazovala inac.... Dufam,ze som ta tymto prispevkom neurazila, len som chcela napisat svoj nazor, ktory je bohuzial iny ako ten tvoj.

liskovaviera
autor
25. feb 2014

@monika_k ok beriem tvoj názor ale to už nič nezmení na tom že som objednaná na operaciu , nech to dajú zo mňa von a budem mať potom pokoj
@monika_k nie neurazila som sa a mám rada otvorených a priamych ľudí ktorí sa na nič nehrajú a vedia povedať čo si myslia. Možno by som rozmýšlala inak keby som nemala deti , ale už mám dve a už neplánujem aj vďaka veku dalšie deti. Neviem ale pozerala som si aj tabuľky a PAP 4,5 sú už karcinómy a az k tomuto by som sa nechcela dopracovať. Možno si si nevšimla že mám HSIL a nie LSIL keby to bol ľahký stupeň tak by som to riešila inak ale práve preto že mám deti a ešte ma potrebujú preto som sa rozhodla ako som sa rozhodla. Myslím si že aj môj lekár je odborník aj lekár u ktorého som sa objednávala na operáciu tiež kapacita tak im budem dôverovať a veriť že všetko dobre dopadne. Ďakujem Ti za názor.

monika_k
25. feb 2014

@liskovaviera Ja deti nemam ..zatial...a urcite by som chcela ...mala som CIN3 co je pap 5...takze v poslednej chvili mi robili zakrok..... preto som na cely problem pozerala inac 🙂 Budem ti drzat prsty, nech ta histologia potom je super a nech nemusis prezivat dalsie stresujuce okamihy ...pretoze, ako si uz napisala deti ta potrebuju 🙂 prajem vela stastia

anah88
26. feb 2014

@monika_k mám podobný názor ako ty, asi to tiež bude tým, že som v podobnej situácii a deti nemám...ja som mala CIN2 a HSIL a tiež som bola na konizácii,ale robili mi to len lokálnou anestézou a vlastne vybrali len taký kužeľ, kde bolo to tkanivo postihnuté a radikálnejšie by som to zatiaľ neriešila...ale zas chápem aj @liskovaviera, keďže deti máš a ďalšie neplánuješ, je to možno z tohto zdravotného hľadiska lepšie a samozrejme držím palce,aby to dopadlo čo najlepšie

monika_k
26. feb 2014

@anah88 mne to robili LEEP metodou...je to najsetrnejsie....robili mi to vsak iba s injekciou od bolesti...takze bohuzial vsetko som citila.... preto uz nikdy v zivote by som nechcela tento zakrok prezit znova ☹ Deticky by sme s manzelom uz chceli ...mam aj po operacii 8 mesiacov ale zas sa naskytol novy zdravotny problem, takze deti budeme musiet znova odlozit...som z toho smutna ale aspon teraz mam cas na nejaku tu karieru 🙂

anah88
26. feb 2014

@monika_k presne aj mne to touto metódou robili, ale teda aspoň tú lokálnu anestézu mi dali, inak ťa chápem,že to muselo bolieť...neviem ako tebe,ale mne sa odvtedy PAP zlepšilo, aj keď som musela urobiť všelijaké opatrenia 🙂 ...my by sme ešte chceli s bábätkom počkať, aj keď lekárka mi povedala, že by to bolo najlepšie čo najskôr, aby sa to zas nezhoršilo...snáď sa zdravotný problém rýchlo a úspešne vyrieši, nech môžete začať pracovať na detičkách...to aj ja mám teraz času na kariéru, len po pravde, vymenila by som to za rodinu...

monika_k
26. feb 2014

@anah88 nooo ja som si zrovna vcera volala o vysledky, pretoze som bola na kontrole pred dvoma tyzdnami a mam PAP1, takze ked mi sestricka oznamila, ze ZDRAVA, bola som cela happy .... s manzelom sme si vecer spravili taku mensiu oslavu .....co sa tyka tej anestezi.....cely cas som si myslela,ze ved lekar mi pichol injekciu na umrtvenie, ale preco to sakra tak boli....asi pichol zle....no nakoniec mi povedal, ze mi pichol iba injekciu od bolesti, ze predtym pichal adrenalin ale kvoli rozprudeniu krvy teraz uz iba na tu bolest....tak som bola v soku....dokonca som ho aj raz kopla 🙂 chudacik 🙂 samotny rez nebol az taky strasny ako to vypalovanie tych ciev na zastavenie krvacania.... a na moje nestastie som prisla domov a zacala som silno krvacat tak sme utekali znova do nemocnice a znova ta ista etapa ☹ ale uz to mam za sebou 🙂 a preco nemozete teraz babo? kvoli konizacii?

anah88
26. feb 2014

jeeej, to je super, tak to gratulujem 😉 ...ja som mala naposledy PAP1-2, aj to ma potešilo, teraz idem v polovici apríla,tak uvidíme, aj keď to nebude lepšie, len nech to nie je horšie...ja som lekára nekopla, aj keď to bolo trošku nepríjemné, skôr len akoby taký tlak som cítila a na lekára sa ani nemôžem sťažovať, kiežby viacerí mali taký profesionálny a zároveň ľudský prístup...och,tak to ti verím,že bolo nepríjemné,keď si si to musela potom ešte zopakovať raz ☹ , si veľmi silná a verím,že si rada, že je to za tebou...ale zaujímavé je, že ja som takmer vôbec nekrvácala, ak, tak pár kvapiek...na tejto konizácii som bola, hm, v júli 2012, takže už je to rok a pol...my bábo zatiaľ neplánujeme, ani nebývame spolu, toto chceme nejak doriešiť, ani nie sme manželia (aj keď samozrejme na bábo manželstvo netreba), ešte študujem (síce doktorandské a aj to sa dá prerušiť, ja viem)...a tak, proste cítim sa ako keby som stála na lane a balansovala, stojíš a nikam sa nevieš pohnúť, nemáš na to odvahu, lebo sa bojíš, či ten krok bude správny...

sulky
7. jan 2020

ahojte, neviem sa rozhodnut ci konizaciu narkozou alebo len lokalne umrtvit. Co myslite? Prosim o skusenosti a rady :(

mysiakmaly
14. dec 2022

@sulky ahoj, ja som bola v lokalnom umrtveni. Vysledky z histologie mam ale zle a musim ist na rekonizaciu. :(