Ľanové semienka proti rakovine

makromolekula
26. jan 2013

Lanove semienka plus cottage cheese. Pouzivate tuto kuru ako prevenciu proti rakovine?Chcela by som zacat a chcela by som poznat Vas nazor/postrehy. Dakujem

miskakyska
26. jan 2013

@makromolekula ľanove semienka sú dobre na prevenciu,ale ten syr asi ťažko 😕 o ľanovych semienkach mám čo to "poštudované" 😵

makromolekula
autor
26. jan 2013

@miskakyska dakujem ze si sa ozvala, ja som sa docitala, ze tie oleje sa na ten syr dobre viazu. ako ich papas ty?

dankakk
26. jan 2013

@makromolekula ešte k tomu horke mandle- marhulove jadierka, tiež zopár denne 😉

miskakyska
26. jan 2013

@makromolekula ja osobne ich nepapám....davala som ich malemu a sem tam aj davam,lebo mal veľké problemy z vyprazdňovanim,ked bol menší 😉 davam mu ich do jogurtu a proste všade,aj sem tam mu ešte aj vyluhované davam

zdraviezprirody
27. jan 2013

@makromolekula ako zdravé raňajky si to viem predstaviť, ale ako kúru nie.
Nepomleté semiačka prejdu tráviacou sústavom a pôsobia ako "kefa"...ale k tomu nepotrebuješ syr. A ak chceš využiť oleje zo semiačok, jednoduchšie je si kúpiť vylisovaný ľanový olej. Vieš o tom napísať viac? 🙂

nanyka
27. jan 2013

@makromolekula ide o tzv. Budwigovej metódu, ale pozor - nie cottage cheese, ale tvaroh - 10% tuku a najlepšie v bio kvalite... + pomleté ľanové semiačka a ľanový olej ..
inak sa to nazýva aj sírna patlanina 😉
a ešte dôležitá vec - nekupovať už pomleté semiačka, sú zoxidované.. kúpiť celé a pomlieť - ja to robím na obyčajnom kávovom mlynčeku 🙂

nanyka
27. jan 2013

@zdraviezprirody na vyprázdnenie sú celé ľanové ok, telo si z nich však nič nevezme, to poskytnú semená len pomleté.. s ľanovými však opatrne, odporúča sa 1 PL denne, totiž vo veľkom riedi krv...

tilly
27. jan 2013

@zdraviezprirody mam lanovy olej, pouzivam ho do salatov... staci to? resp. staci na lyzicku denne si dat? alebo to treba s tym tvarohom? trosku som to studovala po nete, ale nasla som len ten recept s tvarohom a semiackami (doma umletymi)

dik 😉

zdraviezprirody
27. jan 2013

@nanyka ďakujem za doplňujúce informácie, prečítam si o tom viac....ja ľanove semiačka používam, tiež si to doma meliem ....ale o tejto metóde som nepočula.

zdraviezprirody
27. jan 2013

@tilly podľa mňa úplne stačí na šalát...niektoré vitamíny sa rozpúšťajú v tukoch a práve ten ľanový olej je tuk, ktorý pomôže vitamínom zo zeleninky sa zúžitkovať. O tom tvarohu si musím prečítať viac, ale zatiaľ to vidím len na vylepšený tvaroh semiačkami 🙂

nanyka
27. jan 2013

@zdraviezprirody nie je za čo 🙂

viac o Budwigovej metóde napr. tu:

http://www.magazinluna.sk/default.aspx?p=magazi...

nanyka
27. jan 2013

@tilly ľanový olej treba skladovať v chlade (možno vieš..) , veľmi rýchlo sa v ňom množia baktérie a začne viac škodiť než pomáhať... no a samozrejme ho kupovať len v bio kvalite 🙂

tilly
27. jan 2013

@nanyka dakujem, nevedela som, ze len v chladnicke, tak ten, co mam vyhodim, kupim druhy...

nanyka
27. jan 2013

@tilly nzč, ľanový a rybí olej aj pred otvorením musia byť v chlade - v správnych obchodoch ich majú v chladničkách...a samozrejme v tmavých fľašiach..
po otvorení aj konopný, tekvicový či orechový treba uchovávať v chladničke...

makromolekula
autor
27. jan 2013

Dievcata ste uzasne, dakujem za info. chcem s tym zacat ako s prevenciou, nic za to nedame a naozaj sa o tom pise v odbornych celosvetovych clankoch.

makromolekula
autor
27. jan 2013

och ten link tu nejde

makromolekula
autor
27. jan 2013

ani tento...

katcok
11. okt 2013

@tilly ľanový olej by sa naozaj mal jesť - zmiešať s mliečnym produktom , nie len samotný na šaláty. Na to, aby telo využilo ľanový olej musí prebehnúť chemická reakcia medzi ľanovým olejom a mliečnym produktom. Kombinácia ľanový olej a mliečna bielkoviny dobíja ľudské baterky. Ak už by si chcela olej len na šaláty, tak by som odporučila radšej konopný olej alebo camelinový (olej Camelina sativa), tam je ideálnejší pomer omega 3 a omega 6, než v ľanovom oleji. Veľmi dobrá kniha o ľanovom oleji Lněný olej Dr. Johanna Budwig sa dá kúpiť aj v Martinus http://www.martinus.sk/?uItem=46126