Mali ste uzlinu v prsníku?

ivanadado
22. okt 2014

jej velkost je priblizne 5 cm uz mi robili aj biopsiu ale doktorka mi k tomu nechcela nic povedat kym nebudem mat vysledky a kedze cakam 8 dni tak som z toho dost smutna bojim sa ci to nie je nahodou rakovina mam 24 rokov a 9 mesacneho syna neviete mi len nahodou povedat ci ste sa stym nestretli alebo ci to moze byt aj nieco ine nez rakovina dakujem :((((((((

janinah
22. okt 2014

samozrejme,že to môže byť aj niečo iné ako rakovina,mm lekár na také prípady vždy hovorí,že netreba sa dopredu plašiť a treba počka ťna histologiu,90% prípadov nie je rakovina,držte sa..

suge
22. okt 2014

Ahoj ivanadado, je skvelé, že tak dbáš na svoje zdravie a bez meškania riešiš čo sa ti nezdá, si zodpovedná mamina 😉 . Držím palce, nech všetko dopadne dobre, veď existuje toľko nezhubných nálezov na prsníkoch (všelijaké cysty a pod.), ktoré človeka chvíľu držia v napätí, no v skutočnosti sú OK. Prajem pevné nervy a dobré výsledky!

muchacc
22. okt 2014

ja som mala v 15-nastich uzlinu, neboj nič to nieje len sa nedes a užívaj malého huncúta 😉

jankapo
22. okt 2014

viem, ze kolegyna ma hrcky v prsniku a v pohode s nimi zije, iba chodi castejsie na usg prsnikov 😉 su neskodne...

zuzu00
22. okt 2014

Nebola to nahodou cysta? Uzlinky su v prsnikoch bezne.Netreba sa bat....treba pockat hlavne na vysledok. Je to stres,ale urcite to bude dobre.

tristanianz
22. okt 2014

ja mam cisty na prsnikoch, su velke a chodim na kontrolu kazdy rok.. Nic vazne.. Mala som z nich aj nezhubnu hrcku, bola som s tym volakedy na kramaroch na onkologii, ale nebolo to nic vazne a sama po case zmizla.. Netreba sa velmi bat.. Aj ked na druhej strane je dobre sa starat o svoje zdravie...

vodnicka
22. okt 2014

Ahoj ja som mala biopsiu aj usg mi robili v 1997 ale nedala som sa ambulantne rezat na este jednu vzorku lwebo vsetky vysledky boli ok mala som hrcku v prsniku jak hrasok este mensiu a ohranicenu takze sa nezvecsovala a nebolela normalne som kojila a mam dodnes ju ale akosi sa vstrebala nevydno ju a necitim ju a zijem dodnes ja lekarom neverim vsetkym a pokusneho kralika nedam robit zo sebou mam druhe dieta kojila som a nemam gynek.problemy a zijem s tym uz od 20 rokoch svojho zivota mam pre koho zit mam dve zdrave deti a bijaka hrcka ma nevystrasi ak by boli vysledky zle a mala by som kvoli tomu zdr.problemy mozno by som rozmyslala inac kolko ludi operuju vyberu vzorky a aj do mesiaca zomru Ja mam pre koho zit a kedy mam umriet nech to rozhodne osud a Pan Boh.Drzim palce a spravne sa rozhodni 😉

zuzkabeno
23. okt 2014

no pokiaľ kojíš, tak to ani nemusí byť uzlina, pri kojení, počas tehu a po pôrode sa v prsiach také veci tvoria, bud sa zmenšujú alebo zväčšujú tie mliečne

piacere
23. okt 2014

ja som mala fibróm (nezhubný nádor) veľkosti slivky. Vybrali mi ho pred 15-timi rokmi a odvtedy sa iný neurobil.

A nesúhlasím s názorom, že "neverím lekárom a v pohode s tým žijem".... aj ja som s ním žila v pohode, kým sa nezačal zväčšovať rýchlosťou blesku a z čerešňovej kôstky som sa za necelé dva týždne dopracovala na "slivku" a "krásnu" jazvu cez pol prsníka....

Držím palce, každopádne, ak to treba vybrať, tak si to daj....