Mám 22 rokov a šupinky vo vlasoch

denitk111
13. mar 2013

Ahojte maminy, ja ešte nie som mamina ale mám detský problém, mám 22 rokov a na hlave sa mi objavili lupiny, skôr také nálepy ktoré má svrbia, mama mi vravela že som ich mala keď som mala asi 4 roky, ale nepamätá si čo sme na to použíli, neviete mi niekto poradiť? Dakujem

beethoven
14. mar 2013

ahoj, pokial ta tie lupiny aj svrbia, mala by si vyhladat pomoc a radu u dermatologa. Moze posudit, v akom rozsiahlom mnozstve mas tie lupiny a podla toho ti odporucit specialny sampon, v ktorom je viac vitaminov alebo zinku. Niekedy pomaha aj upravenie stravy, ovocie, zelenina a pod.

marduliena
14. mar 2013

No my máme tento istý problém s dcérou, má lupiny a také chrastičky a ja tiež mala som to aj ked som bola malá, a ked si aj zmyjem vlasy tak ma svrbí hlava , myslela som že aj šampon my nerobí dobre, boli sme na kožnom, dala nám taku mast na zabal vlasov aby nas aj nesvrbeli, a odporučila nam šampon baby na detské chrasty je to vraj dobrý šampon.Odporučila by som ti ist kožnému. alebo ešte vyskúšaj BIODERMA šampon je dobrý na lupiny a nemali by sa už vracat velmo si ho chvália.

zivika
14. mar 2013

@denitk111 urcite skoc na kozne, kludne to moze byt aj napriklad psoriaza (nechcem strasit, samozrjme to vobec nemusi byt nic vazne)...ale naslepo skusat sampony su vyhodene peniaze a zle zvoleny sampon to moze este zhorsit...doktorka aspon zisti o co presne ide a da ti nieco, co pomoze 😉

liz_lemon
15. mar 2013

najskor to bude seborea, zial liecit sa neda, ale da sa udrziavat v prijatelnom stave, skus si premastovat pokozku kyselinou mliecnou (recept ti da kozna), a samponov je strasne vela, a kazdemu zabera nieco ine, takze tie budes musiet poskusat, a po case je mozne, ze sampon, ktory zaberal, tak uz nebude
mne napr. pomahal Nizoral, alebo Selsun

maser
16. mar 2013

Na kožné ...jedine tam ti môžu určiť diagnózu a potom experimentuj.

abio
18. mar 2013

ja by som odporučial arganový olej, vynikajúci na vlasovú pokožku, nechty či pleť, dekolt, viď. link-prečítajte si popis:

http://www.biorastlinneoleje.sk/www-abio-sk/esh...

abio
22. mar 2013