Mám rakovinu a malé deti. Ako sa s tým vysporiadať?

slavka2010
18. feb 2011

Ahoj volam sa Slavka mam 29 rokov a vcera som zistila ze mam zhubny nador v ustach. Mame dve male deti 3 rocneho Adamka a rocneho Matka. Stale sa pytam preco ja a stale musim na to mysliet. Co sa stane ak liecba nepomoze co bude s manzelom a detmi. Chela by som keby sa mi ozvala nejaka mamicka co to zazila alebo prave preziva neviem ako sa s tym vysporiadat. Dakujem

nani811
18. feb 2011

@slavka2010 mas malicke deti a manzela, ktori ta iste lubia venuj sa im naplno a chorobu si v ziadnom pripade nepripisuj ja som zazila toho vela no tu to nechcem rozvetvovat a aj ponahlam prec, ale zelam ti vela vela energie a drz sa ...pa

petruska77
18. feb 2011

@slavka2010
a ako ta idu liecit? Caka ta chirurgicky zakrok, chemo a ozarovanie?
Rakovinu mali moji pribuzni, takze som sa s nou stretla velmi zblizka... Budes to mat velmi tazke, budes potrebovat pomoc tvojej rodiny s detmi, lebo nie vzdy budes v stave, ked im budes moct byt plne k dispozicii... Najlepsie ti bude vediet poradit ten, kto nieco podobne tiez preziva, lebo taky clovek ti bude najviac rozumiet...
Tu su dva blogy maminiek malych deti, ktore bojuju s rakovinou, tak si skus nieco precitat, dufam ze ti dodaju silu...
http://shemesh.blog.sme.sk/
http://alicabiela.blog.sme.sk/
Hlavne sa nesnaz v sebe dusit emocie, ktore sa v tebe teraz zmietaju... Vyrozpravaj sa manzelovi, kamaratke, poplac si, ulavi sa ti, nestracaj vieru v uzdravenie... Velmi ti drzim palce, aby si lekari s tvojou chorobou poradili a aby si ty v sebe nasla silu ako s nou co najlepsie bojovat...

filipal
18. feb 2011

@slavka2010
moja kamaratka, tiez mamicka dvoch malych deti mala tiez rakovinu. rakovinu prsnika a diagnostikovali jej ju, ked mal mladsi syn 9 mesiacov. starsi mal 3 roky. dokonca uz mala aj metastazy a nejaky nalez na peceni. ☹
najprv absolvovala chirurgicku liecbu a neskor chemoterapiu.
dnes (su odvtedy 2 roky) ma dobre vysledky. pekne sa z toho dostala. ona ma vzacnu povahu. je velky optimista, srandista.
ani na chvilu si nepripustala, ze by to mohlo dopadnut inac. vravela, ze nemala ani bolesti a liecbu znasala velmi dobre. dnes sa pouzivaju nove, velmi ucinne liecby.
Slavka, hlavne je, aby si to zvladala psychicky. mozno budes potrebovat pomoc psychiatra. kludne ho vyhladaj.

vilki
18. feb 2011

@slavka2010 ahoj, to je mi luto, ale urcite liecba zaberie, mysli pozitivne, mas manzela a dve male deti... hlavne ze ti to zistili a nasadia liecbu, ja som si pred tyzdnom nasla hrcku v prsniku, som objednana na sono....

dadis
18. feb 2011

@slavka2010 budem na teba mysliet a posielat ti energiu na dialku, tiez mam deti v tvojom veku a viem, ze to je dovod, preco s tym zabojujes...prajem vela stastia a trpezlivosti s liecbou...

maybee
18. feb 2011

@slavka2010 je to smutné a veľmi 😔 A všetkým sa dobre radí pokiaľ to samy nezažijú, ale... nepoddávaj sa tej chorobe, existuje aj spôsobom samovyliečenia sa, toľko mnoho je prípadov, že sa žena dokázala vyliečiť sama z rakoviny krčka maternice... len stačí vedieť ako na to a to hlavne silu na to, mat pozitívne myslenie, prijať tú chorobu a nech to znie akokoľvek na psychiatriu, rozprávať sa s tou chorobou.

Poradím ti niečo: večer, keď si lahneš, bude okolo teba pokoj a ticho, zatvor oči a predstav si ako ten zhubný nádor (predstav si ho ako chceš, napríklad ako guličku) pomaly odchádza z tvojich úst, ako postupne odchádza preč. Upriamuj svoju pozornosť na to a predstavuj si to každý večer, po prípade nech si to predstavujú aj rodinný príslušníci na tebe. Naše vnútro je silnejšie a môžem povedať, že aj silnejšie ako hociktoré lieky, len veľa ľudí sa tomu poddáva.

Prajem Ti všetko dobré, musíš byť silná a hlavne... VERIŤ! 😔

macka01
18. feb 2011

@maybee uplne s tebou súhlasím,ak sa človek chce vyliečiť v prvom rade musí sam veriť tomu,že sa vylieči
súhlasím aj s tým,že sa dobre radí,ked to nemusíme riešiť na sebe,ale aj takáto morálna podpora znamená veľa pre človeka,čo zápasí s chorobou
prajem silné nervy , pevnú vôľu a vieru v šťastný koniec 🙂

slavka2010
autor
18. feb 2011

Dakujem vam vsetkym velmi pekne

slavka2010
autor
18. feb 2011

Ja to urcite porazim uz len kvoli mojim detom a manzelovi. Teraz je to este velmi cerstve ale verim ze za par dni to uz bude lepsie. A urcite nad tym zvitazime.Este raz dakujem vam vsetkym za podporu

slavka2010
autor
18. feb 2011

@petruska77 Ahoj caka ma operacia a vysetrenia. Co dalej este netusim pretoze to viem len odvcera a v pondelok idem na vysetrenie do Ruzomberka. Ten pocit ze mi maju vyrezaat z ust este viac mi pride hrozny uz teraz sa mi to zdalo vela pri prvej operacii a teraz to bude este viac. Neviem kam to zasahuje ale verim ze len malicko. Uvidim co bude po operacii potom sa urcite ozvem. Dakujem

junovka
19. feb 2011

@slavka2010 ahoj moja.Precitala som tvoj pripevok, slzy sa mi vtisli do oci, lebo nieco podobne prezivam ja 😔 .Mam sice uz o cosi vacsie deticky, ale stale su to len male deti.Ja som chora uz od narodenia, na 6 rokov ma operovali na srdce, inak by som zomrela.Cely zivot bol super, az do osudneho marca 2010, kde mi povedlai, ze mam vacsie problemy so srdcom ako sa zdali.Nic, zacala som brat lieky a verila ze vsetko bude ok.Minuly tyzden som sla opat na kontrolu, kde mi robili USG+ sondu k srdcu....tam mi zistili, ze prava komora srdca mi zlyhava a ze vraj mi davaju cca 5 rokov zivota 😢 😔 !§To mi povedali na rovinu.Jedina zachrana by bola, keby mi transplatovali srdce...................na vsetko som na svete bola pripravena, aj na to, ze raz to budem tak ci tak postupit, ale ze to bude az tak skoro....tak to nieeeeeeeeee!!!!!!!Ale viera v Boha a v moje deti mi pomaha , ze vsetko sa na dobre obrati a ze tych 5 ROKOV , bude aspon 15 rokov.Drzim palce a nestracaj vieru v boji.Bojuj...budeme bojovat spolu!!!!!!!!! 😉

macka01
19. feb 2011

@junovka aj tebe veľmi držím palce,aby z tých 5 nebolo ani 15 ale oveľa oveľa viac,aby si mohla vychovať detičky,užiť si ich detičiek,a všetkého pekného čo život ponuká.A s pevnou vierou to ide určite lahšie.Snád sa pre teba nájde vhodné srdiečko,ktoré niekto už nebude potrebovať ale teba obohatí o mnoho dalších rôčkov

junovka
19. feb 2011

@macka01 dakujem

milenica777
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nenka83
19. feb 2011

milenca a kde bol ten spasiteľ keď som bola s malou na detskej onkologii???!!!!!!!!!!!!! Také reči si nechaj večer pred spaním.

Slavka budem na Teba myslieť,držat palčeky a verím, že sa vyliečiš!!!! Verím!!! Veľa síl do boja!! 😵

katecameron
19. feb 2011

slavka je to strasne budem drzat palce aby ti to dopadlo co najlepsie musís to zvladnut hlavne koli detickam ktore ta potrebuju

ekia
19. feb 2011

@slavka2010 strašne ti držim prsty, musíš bojovať ... a určite to dokažeš 😔

juliagregor
19. feb 2011

@junovka veľmi ti držím palce a budem na teba myslieť...môjmu strýkovi pred 10 rokmi transplantovali srdce, krásne to zvládol

juliagregor
19. feb 2011

@slavka2010 prajem ti vela energie a pozitívneho myslenia, aby si všetko zvládla

slavka2010
autor
19. feb 2011

Ahojte ja vam naozaj vsetkym velmi dakujem. Pisem sem teraz lebo nemozem spat. Vlastne od stvrtku ako som sa to dozvedela som spala iba par hodin. Ked sa ma manzel spytta od kedy som hore radsej mu poviem ze som spala celu noc nechcem aby sa trapil este viac. Neviem ale moje myslienky su stale len pri tom nemozem prestat o tom vsetkom premyslat. Chcela som sa spytat Junovky ako to zvladas? Ja sa pred vsetkymy snazim usmievat a smiat sa z malickosti ale vo vnutri je to hrozne. Strasne sa bojim co mi povedia v pondelok. Inak aj ja ti strasne drzim palce aby ti to vsetko dobre dopadlo a vyliecila si sa. Asi to pisem aj piate cez deviate ale nemozem sa vobec sustredit.

ela2710
19. feb 2011

@junovka
@slavka2010 baby, ked si citam o vasich problemoch, mam slzy v ociach...obom vam drzim palce a najma vela vela sily a energie kvoli boju s takymi chorobami, je to hrozne, no mate svoje deticky, svoje pokladiky a pre tie sa oplati bojovat, neupadajte do smutku, moj starky nas opustil tyzden pred narodenim mojho synceka, ale on sa tomu viac.menej poddal, nemal zaujem o chemoterapie, a ked si to uz rozmyslel, bolo bohuzial neskoro ☹

slavka2010
autor
5. mar 2011

Ahojte uz som po ruhej operacii a nastastie z ust mi vybrali vsetko aj pravu mandlu a ostatne tkanivoje nastastie zdrave. Len mi museli zobrat vzorku aj z uzliny takze musim cakat do 14.3. na vysledky ale verim ze az tam sa to nerozsirilo. Este pojdem na vysetrenie celeho tela di Nitry a ked uz nic nenajdu tak sme nateraz vyhrali. Lenze aj tak budem mat zrejme strach aby sa to neobjavilo znova ale hadam nie. Musime v to verit. Zatial sa majte pekne a ja sa ozvem ako mi dopadli vysledky. Pa

momka
5. mar 2011

@slavka2010 Veľmi veľmi držím palce, aby všetko dobre dopadlo, často si na teba spomeniem, odkedy som čítala tvoje príspevky. Prajem veľa síl, veľa energie a hlavne veľa optimizmu. A určite sa nám ozvi. 😉

dadis
5. mar 2011

@slavka2010 aj ja na teba stale myslim a drzim palce

kitulka79
5. mar 2011

@slavka2010
@slavka2010 ahoj slavka nemam sice skusenosti nič také som nemala ale poviem ti jedno ziadna choroba nezvíťazí keď je silné srdce a láska a hlavne viera nesmieš myslieť na to najhoršie iba láska a viera ťa môže vyliečiť keď sa budeš udržiavať v rovnováhe podľa ćinskeho jing a jang liečba ti zaberie na sto percent len negatyvne myslienky zabranuju liecbe dobre zabrat viem ze strach je silny a velmi ovladatelny ale strach musis nahradit laskou a vierou strach je velky aj ja by som asi bola asi psychicky na dne ale snazila by som v sebe ho potlaciť a bojovat. Držím ti palce a budem na teba myslieť. Ak veríš na enrgiu pozri si na nete liečba parnou alebo energiou môj priateľ sa s tym zaoberá bola som vedla s toho ked som to po prví krát citila ako dokáže energia vstúpit do cloveka. Aj na dialku je to úžasne a normálne citiš ako v tebe narastá chuť do života a dostávaš novú energiu a uvolnuje ta a zbavuje zlej a chorej energie. Môžem to prirovnať k pocitu keď sa ti narodilo dieťatko bola si strašne vycerpaná s pôrodu ale mala si úžastnú chuť žiť a veľkú lásku v srdci keď si uvidela svoje dieťatko. Verím źe sa uzdravíš a budeš śťatsná.

kitulka79
5. mar 2011

@junovka Ahoj keď som ćitala tvoj príspevok je to neuveritelné s ćím musíš žiť a s čo musíš prežívať. Môj priateľ sa zaujíma o rôzne metódy liecenia ukazala som mu tvoj príbeh a povedal mi na to ze nevie aka je presne tvoja diagnóza ale on to cíti tak ze srdce je poháňané elektroimpulzmy z mozgu ktoré my úmyselne nevieme ovládať a tak je to z obidvomi srdcovými komorami a pokial ti zlihala jedna komora môze to mať za následok centrálny nervový systém ktory je vedený z centrálneho mozgu cez krcnu chrbticu do celého organizmu je zvedený do miechy ale okolo je strasne vela nervovej sústavy ktorá na seba nadvezuje cize ak si mala nejaké iné zdravotné problémy ktoré sa ti mohli javit ako uplne banalne ako napr zablokovanie krcnej chrbtice alebo trpnutie ruky alebo tlak na hrudi alebo nejaký úraz vsetko to môze mat za nasledok ze sa ti zablokovala nejaka nervová dráha a to ti môze suvisiet s problémami so srdieckom skús sa zacať o seba starat ako telesne a aj dusevne zacni vyhladavat uvolnovacie procedury ako masaze svetelne terapie bankovanie a velmi dobra je dornova metóda ale tu robia najlepsi v brne kup si masaznu kefu toho jezka alebo vyzera to skôr ako pavuk na masaz hlavy su to take oblukove drôty a na koncoch su gulicky s tym ked ti bude niekto druhy chodit jemne po halve a aj po zatylku tym ti prekrvuje centralny nervovy system a uvolnuje sa napetie ja si myslim pokial tam nieje nejaka degerenatyvna porucha srdca ktorá zdeformovala srdiecko alebo nie je nejaka zila alebo tepna upchata alebo zakrpatena alebo krcova zila na nom tak by sa to malo dat uvolnit a srdiecko rozbehat. a pocit lasky umocnuje a posilnuje srdiecko. držím ti palce a verim ze sa uzdravís.

vaska101
17. mar 2011

Aj ja chcem napisat moj pribeh.V novembri 26.11.2010 som porodila malu Alexandru.A tu sa to vsetko zacalo.Mala som cisarsky rez.Tri dni potom my zacala pucnut tvar a aj krk. poslali ma na usne a krcne potom domou aj z malickou.A zacali sa vysetrenia.Vysletky boli zle tak ma operovali 24.2.2011 vybrali my 4 hrce poslali to na hystologiju. A vysletky mam zubny nador stitnej zlazy.A tak som sa bola zaradit na onkologicke odelenie.No vcera 16:3.2011 my lekar povedal ze ma musia operovat znova ze metastazy sa stale rosiruju.Tak o tyzden idem na operaciju a potom do Martina na chemozerapiju.A ja sa len pytam preco.Mala ma len 3 mesiace a ja som chora.Ak my nie niekto pomoc tak nech napise co dalej.Zivot sa my zmenil za 3 mesiace stretko ma najkrasie stastie dieta a najhorsie choroba. Chcem zit len dufam ze budem mat dost sil. Napiste my na vaska101azet.sk. dakujem

slavka2010
autor
18. mar 2011

@vaska101 Ahoj Vaska je to strasne ja prezivam nieco podobne aj ked teraz po druhej operacii uz je mi omnoho lepsie pretoze mne uz vybrali vsetko a aj vysledky z hystologie dopadli dobre. Ja teraz musim este pockat co mi povedia v nitre po vysetreni celeho tela ale az v maji. Ja verim ze to bude dobre. Jedine co ti mozem poradit je aby si verila a bola optimysticka. To pomaha najviac. Ja ked som sa to dozvedela tak som myslela za sa psychycky zrutim ale potom som si uvedomila ze mam pre koho zit a uzdravit sa. To si musis aj ty hovorit ved mas malicku dcerku pre nu to musis urobit a porazit tu hnusnu chorobu. Budem ti drzat palce Slavka

slavka2010
autor
18. mar 2011

ahojte vysledky po druhej operacii dopadli este lepsie nez som mohla dufat vybrali vsetko a zatial nemusim ist ani na chmoterapiu ani na oziare. V maji idem na kontrolu a potom do Nitry na vysetrenie celeho tela ale verim ze tam ziadne metastazy nebudu a bude to dobre. Clovek musi verit aby zvitazil

slavka2010
autor
23. mar 2011

Ahojte ked si clovek mysli ze uz bude len dobre tak sa musi nieco pokazit. Od nedele mam krce v tej operovanej sanke a doktori sa na mna divaju ako na blazna ze oni sa s tym nestretli tak mi ani nevedia pomoct. Zas na liekoch do toho mi deticky ochoreli. Uz aby bolo po vsetkom a vsetko uz vyliecene a ziadne bolesti. Vzdy som si myslela ze porod bol boletivy ale toto je horsie. Ale hadam uz bude len lepsie