Mám výtok z prsníkov. Čo to znamená?

lulu1502
23. máj 2008

Ahojte viete mi niekto poradiť.Skončil mi menzes pred dvoma dňami a z prsníka mi ide biely výtok ale iba z jedného. Neviem čo to môže byť čo je príčinou.prosím poradte mi.

vesi
23. máj 2008

pokiaľ nie si tehu, tak akýkoľvek výtok z prsníka podľa mňa nie je normálny, určite by som čo najskôr navštívila lekára...

lulu1502
autor
23. máj 2008

ďakujem za radu já práveže neviem či by som bola tehotná lebo som mala menzes. Ale to mi ide len keď si ho zmačknem. myslíš že to môže byť vážne?

momka
23. máj 2008

Ja som mala niečo podobné pred 2 rokmi, biely výtok z prsníka, to som už vyše roka nekojila. Po vyšetrení mi lekár odporučil kvapky Mastodynom-homeopatické lieky (dúfam, že si to dobre pamätám), užívala som to viac ako 3 mesiace a prešlo to. Ale určite navštív lekára, viem, že sa tak prejavuje aj nejaká choroba, ktorej už neviem názov, vtedy som si to naštudovala a hľadala na nete.

otrivinkajanka
23. máj 2008

prehmataj si prsniky pre istotu a chod k lekarovi citala som,ze okrem materskeho mlieka je kazda zmena v prsnikoch nebezpecna ci uz vytok alebo zapal nechcem ta strasit,ale daj si ten prsnik vysetrit lekar ta posle mozno na mamografiu a uvidi sa nepodcenuj to

vesi
23. máj 2008

nechcem strašiť, lebo to nemusí byť nič vážne, ale výtokom z prsníkov sa prejavuje aj rakovina prsníka, preto som odporučila lekára.

boden
23. máj 2008

Ahoj Lulu, baby maju pravdu, co najskor k lekarovi. Ja som to raz mala tiez a nakoniec to boli len hormonalne zmeny. Takze neboj ale istota je istota 🙂

mamartinka
23. máj 2008

baby ja mam taky belavy vytok tiez ale len ked si bradavky stlacim.lekar mi ich ale prehledal a povedal ze som v poriadku.ale nehovorila som mu o tomto.

maca793
23. máj 2008

tak budeš tehu
ja som bola len 2tt tehu, a vytekalo mi pŕs. aj teraz keď už nekojím, po stlačení mi vyteká mlieko a užívala som aj homeo ale nezabrali. ☹

bianca
24. máj 2008

lulu skus tehu test.Menzes mozes mat aj v tehu 😉

prvapomoc
24. máj 2008

sekrecia z prs okrem ineho byva aj pri zvyšenej hladine prolaktínu.určite vyhladaj lekara 😉

mamartinka
24. máj 2008

preco si myslis maca ak tym myslis mna.ale mne to uz dlho robi ale len ked si stlacim bradavky.take biele akokeby mlieko mi z nich ide.

maca793
24. máj 2008

ja som to mala, keĎ som hneď otehotnela. ale nič v zlom. radšej zájdi ku gynčiarovi 😉

mamartinka
24. máj 2008

no uz som pisala ze ma prehliadal a vsetko v poriadku aj vysledky.

lulu1502
autor
25. máj 2008

Já som bola pred 3 mesiacmi na sono prsníkov a práveže to bolo v poriadku.Ale pamätám si že aj pred asi rokom som mala raz taký výtok.Inak to môže byť hormonmi lebo už rok mám vyoperovanú štítnu žľazu.Máte niektorá vyoperovanú žľazu?Ak hej ako to je s otehotnením?

janka1524
26. sep 2008

ahojte mám vytok z prsnika ale len z jedneho a neviem čo to je mala som krami a berem aj antikoncepciu takže tehotná by som nemala byť ale je to možné?

janeette
18. mar 2009

Ahojte,chcem sa spýtať,pri kupaní mi z jedného prsníka vyšla mala kvapôčka svetlo-žltej farby s hustejšou konzistenciou,po stlačení mi mišlo viac 😲 som 2 roky pôrode.Už dlhšie ma pobolievaju obe prsia aj pod pazuchami najmä pri dotyku.Gynekologička mi na to pred polrokom povedala,že to nič nieje tá bolesť.No ale teraz ten výtok 😔 Myslím že tehu niesom.

janulka7
19. mar 2009

janeette mozes byt tehotna. mna tiez v tehu velmi boleli prsia a mala som vytok ako ty opisujes. dokonca aj teraz ho mam. som totiz tehu. ale ja som napriklad po prvej dcere mala vytok z prsnikov este tri roky. a lekarka mi povedala ze je to normalne lebo prsia su uz po prvom porode aktivovane a uz budu stale pracovat. dokonca som mala take hrcky pod pazuchami a hrozne som sa bala co to bude. lebo ma to vemi bolelo ale nakoniec to zmizlo. ale zaklad je nechytat tie miesta kde ta to boli a nestlacat. lebo tie uzliny budu pracovat viac a bude sa to zvacsovat. ale samozrejme treba ist k lekarovi aby ti potvrdil ze to nie je nic vazne len tie uzliny.

nikolap
4. feb 2010

dobry den s partnerom sa snazime o babetko,uz asi 2-3 tyzdne ma bolia prsia,2dni ma poboliva brucho niekedy aj pod pruchom v cera som si stlacila bradavku a vytiekla mi biela tekutina a dnes znova robila som si test celodenny a vysiel negativny prosim o radu dakujem

jahodka35
4. feb 2010

nikolap zrejme mas zvysenu tvorbu prolaktinu. ja som to mala tiez a nemohla som dlhsie otehotniet. gynekolog na to prisiel hned, dal mi hormonalne lieky a do 3 mesiacov som bola tehotna 🙂

nikolap
4. feb 2010

jahodka35
dakujem za odpoveda v pondelok idem ku gyne.ale co so sa rozpravala s jednou babou je tiez tehotna a povedala mi ze moje priznaky sa schyluju na tehotenstvo,tuto tekutinu mam prvy raz v zivote snad to teda nebude vazne no tak sna aj ja otehotniem 🙂 ale bojim sa ci to nebude nieco vazne

marianka79
4. feb 2010

ja to mám už rok gyn. ma vyšetril ale nič mi nenahmatal v prsníku ja som mu ale o tom výtoku nepovedala 😕 zrejme som mala bože že rakovina jednej kolegyni teraz zobrali prsník ☹ najbližšie navštívim gyndža 😔

nikolap
5. feb 2010

marianka79ja som dnes bola na vystreni a poslal mna na sono tak uvidim ale o rakovine nespominal nic tak snad to nebude rakovina neboj

marianka79
6. feb 2010

nikolap zdesilo ma to co napisala vesi 😕

jahodka35
6. feb 2010

marianka79 a nikolp ak si troska precitate priznaky rakoviny prsnika, tak vytok nie je biely, ale bezfarebny, pripadne krvavy. nemalujte certa na stenu, treba mysliet pozitivne 😉

nikolap
6. feb 2010

jahodka35 no tak teda sa nemusime nicoho bat ja ho mam uz 4den ten vitok taky biely,
marianka79 nemas sa coho bat ked sa nebojim uz ja tak nemusis ani ty ja potom napisem ako sem dopadla na sono

nikolap
11. feb 2010

ahojte bola som u toho gynekologa a mam spatnu krv teraz sa bojim co to moze byt,myslite ze je to ten prolaktin??dakujem za odpoved

petulik30
25. feb 2010

ahojte baby,,ja ziadny vytok nemam,len ma dost na dotyk boli lave prso najviac na vonkajsej str.pod pazusi a mam ho aj zvacsene.nenahmatala som si nic zvlastne (aspon si myslim) co myslite ☹ mam ist k dr.?ma niekto skusenost s niecim podobnym??? 😢

flamenga
25. feb 2010

petulik určite si zájde k lekárovi... nemusí to nič znamenať, ale aspoň budeš pokojná 😉

ashary
16. jún 2011

Ahojte. Ja mám vlastne ten istý problém ako Lulu1502 - biely výtok z jedného prsníka po stlačení. Začalo to 2 dni po skončení menštruácie (t.j. 28.5.) a trvá až do teraz. 30.5. som bola u lekára a ten mi povedal, že to je ovulácia alebo proste niečo okolo ovulácie (periovulačný cyklus alebo tak niečo) a že je to normálne. Ale to bolo tak, že ja som ten výtok mala najskôr biely a keď som bola u doktora tak bol len taký priesvitný a on hovoril niečo, že to tak vždy začína, že sa najskôr vyplavia.. neviem už presne čo, ale pointa, že to malo pokračovať ako priesvitné. O pár dní sa mi to vrátilo znova na biely výtok a ďalšie dva týždne sa to nijak nemení. Ak to bola ovulácia, tak by to asi nemalo trvať 3 týždne, nie? Ja neviem čo s tým.. Nijak mi to nevadí, ani nič, len by ma zaujímalo čo to asi tak je.. A nechce sa mi ho ísť znova otravovať. Neviete vy, čo by to mohlo byť?

ashary
16. jún 2011

@lulu1502 Ak sem ešte chodíš, nevieš mi povedať, čo bolo vtedy tebe, prosím ťa? 🙂