Máte skúsenosť s jednodňovou chirurgiou, kde operujú pruh?

maminka142
22. okt 2012

Ahojte, prosím vas mate niekto skusenosti s jednodňovou chirurgiou? S mm sa snažíme o babätko a prve sa mi narodilo sekciou. A teraz po takmer 4 rokoch mi lekari zistili, že mam asi 3- 4 cm nad pupkom pruh 😖 Kedže pojdeme asi aj na IVF, tak si to musím dať urobiť, čo najskôr... A z dôvodu, že nemam kde nechať malu, by som rada uvítala jednodňovu chirurgiu... Aky mate na to nazor? Kde to prosím vas robia? Je lepšie si to dať urobiť laparoskopicky, alebo normalne operaciou? Čo je podla vas bolestivejšie? Alebo skôr bezpečnejšie? Vopred ďakujem za vaše odpovede 🙂

xlucia
22. okt 2012

myslim ze uvazujes nespravne. dovod ze nemas kde nechat malu.... a kde ju nechas ked bude rodit? ohladom bezpecnejsieho pristupu, to je uz spravne, ale neviem ci su schopni urobit pruh laparkou, ale vzhladom na tvoje buduce blizke tehu mas v prvom rade uvazovat nad tym aby si od operacie pruhu mala dostatocny odstup kym ti zacne rast brusko, aby si nemala potom rupturu v brusnej dutine.
aj keby si to mala laparkou, tak vnutri budes mat dlhu jazvu a ta sa musi dostatocne zacelit a spevnit okolo, aby vydrzala hlavne posledny trimester v tehu, nie?????

mery.maja
22. okt 2012

Uplne suhlasim s odpovedou vyssie,musis ratat s tym ze sa to musi dostatocne zahojit.......ale k veci mne operovali na jednodnovej v Nitre ale kedze si zo Ziliny tak pre teba nepodstatne.Ja som bola na operaciu ked mal syn zhruba pol roka.....operacia bola normalna nie laparoskopicky.Zotavila som sa co ja viem do 10 dní....rano som dosla na kliniku spravili operaciu po obede som sla domov,potom samozrejme na kontroly castejsie.Pokial ide o tvoje dieta ktore uz mas musi ti aj tak jednoznacne niekto pomoct pretoze hned nemozes fungovat ,nneviem kolko ma malá ale vziat na ruky alebo robit nejake extra pohyby urcite nehorzí takže ti aj tak bude musiet niekto pomoct.... 😒

lulu19
22. okt 2012

@xlucia ja len na to ze mna operovali laparkou uz v 4tt ked som bola ,mysleli si ze je to mimomaternicove , a jazva bola v poriadku .ja odporucam jednodnovu ale aj tak ti s malou bude niekto musiet pomoczt kedze ta to bude boliet a nemoze tazke dvihat
@maminka

lubenka131
22. okt 2012

Tak toto by zaujímalo aj mňa keďže ja mám ísť s mojou 7 ročnou dcérou niekedy na jar na operáciu pupočného pruhu. Tiež som chcela zvoliť 1dňovú chirurgiu v BA keďže tiež chcem aby bola hneď doma.ja čo viem tak sa za to platí 100€ @mery.maja prosím ťa ty si niečo v nitre platila?a kde to tam je?ďakujem

1ingrida1
23. okt 2012

fuha,no ja tiez musim ist na operaciu, mam pruh ktory sa mi vytvoril pocas poslednych mesiacoch tehotenstva,uz to mam tak tri a pol roka,nikdy ma to nebolelo a ani som nevedela ze je to pruh.myslela som si ze sa mi len proste zmenil pupok po tehotenstve.len pred rokom ma zacalo dost pichat okolo pupku tak som isla k lekarovi,ten ma poslal chirurgovi a ten ze na operaciu. mam 3,5 rocneho syna ktory vie byt dost trucovity a vela krat ho jedoducho musim zobrat na ruky,je tazky a este sa aj vzpiera,takze mam dilemu,ci ist na operaciu a dufat ze aspon dva tyzdne bude maly kludny a ze to zvladnem,alebo pockat kym prejde obdobie tazkeho vzdoru a dufat ze mi to nerupne :( inak znama mala tiez pruh, a museli jej to operovat trikrat,lebo sa jej vraj znova urobil niekde kusok vedla. tak neviem teraz. vraj to nemam az tak akutne,ale ze je to len otazka casu,alebo jedneho zleho pohybu.hm,loteria. takze by som tiez rada vedela kde to vedia nejak sikovne spravit

zuzanars
11. máj 2016

Ahojte dievčatá....viem, že na tému nebolo dlho reagované. Ale kedže momentálne riešim problém s pruhom, tak som sa rozhodla zareagovať. Chcem sa opýtať, či je podľa Vás lepšie dať si pruh spraviť laparoskopicky alebo klasickou operáciou? Nejde mi len o bolesť, ale skôr o celkové rýchlejšie zotavenie.
Za každú Vašu radu budem veľmi vďačná 🙂

kikusik23
12. nov 2016

@zuzanars ahoj prosim ta bola si na tu operaciu? ako si si to dala spravit? bola si na jednodnovej? kolko ti trvalo zotavenie? dakujem za odpoved

zuzanars
12. nov 2016

@kikusik23 Ahoj....ano bola som na operácii ešte v júni. Po dlhom váhaní a špekulovaní som bola len u nás v meste na chirurgii. Zákrok mi robili klasicky, do nemocnice som šla deň pred operáciou a doobedu po operácii ma pustili. Takže dokopy som bola v nemocnici presne 48 hodín. Mala som malý pupočný pruh, jazva je doslova len v pupku. Po zákroku sa to dalo vydržať, čakala som horšie. Kto má za sebou cisársky, tak toto prežije ľavou zadnou. Dva týždne som bola vyslovene doma, po dvoch týždňoch som sa vrátila do práce. Po mesiaci som ani nevedela, že mi niečo bolo. Ale šetriť sa treba dlhší čas, predsa len je to operácia. Držím palce. Ak by ťa ešte niečo zaujímalo, kľudne mi napíš.

kikusik23
12. nov 2016

@zuzanars dakujem za odpoved a preco si sa naoniec rozhodla pre klasicku operaciu a nie laparoskopicky?

bubu62
2. dec 2016

@maminka142 bola si na operacii?:

maminka142
autor
10. dec 2016

@bubu62 Ano bola 🙂

bubu62
10. dec 2016

@maminka142 a môžeš mi popísať bližšie čo a ako aj do ip.

kikusik23
10. dec 2016

@maminka142 a mozes aj mne prosim?

zzany831
26. okt 2018

Ahojte mam 8 rocneho syna a bolieva ho pod pupkom chyta krce mava aj hnacky a mava sem tam zimnice moze ist o pruh? Dakujem

bubu62
26. okt 2018

@zzany831 pruh je vecsinou hrcka.

bubu62
26. okt 2018

@zzany831 nema zlcnikove kamene?

zzuzanah
15. dec 2019

@kikusik23 prosim napises aj mne do ip ako to dopadlo s operaciou? Ďakujem

bubu62
16. dec 2019

Tak ja som bola laparoskopicky a môžem ísť znova...

zzuzanah
16. dec 2019

@bubu63 znova sa ti to vratilo? Kde si bola laparoskopicky? Aj si mala nejake obmedzenia dodržiavať?

bubu62
16. dec 2019

@zzuzanah v Za v nemocnici som bola,nastúpila som do práce a za dva dni sa mi to vrátilo, klasika cca 6tyzdnov nedvihat nič ťažké.

zzuzanah
16. dec 2019

@bubu62 och a teraz ides uz normalne? Ja by som tiez chcela ist laparoskopicky. Je v tom nejaky rozdiel okrem teda jazvy? Myslis, ze pri klasickom reze by sa to nevratilo? Vies asi aj preco to nevydrzalo? 🙁😔

bubu62
16. dec 2019

@zzuzanah asi by sa to vrátilo aj pri klasickom,robila som ťažko.