Máte skúsenosť s laserovým centrom Cornea?

baritus
20. mar 2012

Ahojte! Ja sa chystám na budúci týždeň na laserovú operáciu očí. Chcela by som vedieť že ako to tam funguje alebo aké pocity ste mali pred a po operácii.

ciusinka
20. mar 2012

@baritus Ahoj, ja som tam bola u nich na operacii takto pred dvomi rokmi a som maximalne spokojna 😉 ja som bola na tej excimerovej operacii, neviem, ci teraz uz je aj nejaka ina metoda.. Pred operaciou som mala zmiesane pocity, nevedela som, do coho idem, hlavne som sa bala toho, aby som neuhla okom, nevedela som si predstavit, ako dokazem mat otvorene oci 🙂 Prisla som tam (musela som byt odmalovana), v cakarni som bola asi hodku, pravidelne mi kvapkali umrtvujuce kvapky, potom som isla dnu, dali mi take rozvierace do oci alebo ja neviem ako to nazvat, aby sa oko nezatvorilo, trvalo to kratko, asi 15 sekund kazde oko - zavisi od dioptrii, cim vyssie dioptrie, tym dlhsie, ja som mala dioptrie -5 a -6..samotna operacia bola uplne v pohode, jedine neprijemne bolo to, ze som citila taky ako keby zapach spaleneho masa..Vonku som bola asi za 20 minut..No a potom doma, to bolo ine coro-moro 🙂 Dali mi tam taky papier, co vsetko mozem citit - rezanie, palenie, svrbenie, stipanie - vsetkym som si presla 😀 Operovali ma v utorok, v stredu som bola na kontrole a potom v piatok - vtedy mi vybrali z oci sosovky, do toho piatku to bolo kriticke, v sobotu uz v pohode, v nedelu som uz mohla pozerat telku..Najhorsie pre mna bolo, ze som si od pondelka do nedele nemohla vlasy umyt 😀 V pondelok som isla do prace a ako som sedela v autobuse a pozerala naokolo, normalne som plakala od stastia, ze konecne po 18 rokoch normalne vidim 🙂 bol to nadherny pocit 🙂 Aj ked tie 3 dni boli tazke, ale isla by som do toho znovu 🙂 aj moj kamarat tam ide na operaciu nabuduci mesiac 🙂 Nemas sa coho bat, keby si mala este otazky, kludnej sa pytaj 🙂

baritus
autor
20. mar 2012

@ciusinka Ďakujem za info 😀.a po operácii si mohla normálne fungovať doma? Mohla si robiť všetko? Pýtam sa preto lebo ja mám teraz doma 17 mesačnú nezbednicu. Budem mať pri nej pomoc ale furt by chcela visieť len na mne 😀. A počula som aj také že po operácii nemôžeš dvíhať ťažké, tak neviem či to je pravda alebo len dakedy bolo tak.

ciusinka
20. mar 2012

@baritus Ehm..no..tak v tomto ta asi nepotesim, ale ja som tie 3 dni stravila v posteli a staral sa o mna manzel, neviem si predstavit, ze by som mala nejako fungovat, ako napr. varit, upratovat, to vobec nie..Lezala som so zatvorenymi ocami v posteli, ked som nemusela, ani som ich neotvarala..Maximalne som isla na zachod a osprchovat sa, aj to vsetko so slnecnymi okuliarmi a ani svetlo som nezazinala..S tym dvihanim tazkeho neviem ako to je, ale nerobila by som to..Aj v zaujme rychleho zotavenia by som na tvojom mieste co najviac oddychovala a ak sa da, nerobila nic..Totiz tie dni po operacii su na to, ze sa vlastne hoji ta rohovka, ktoru pri operacii musi lekarka zhrnut, takze ja by som nic neriskovala..

baritus
autor
28. apr 2012

@ciusinka Ahoj! Na koniec teraz pondelok som mala tú operáciu, lebo primárka ochorela a voľný termín bolo už len teraz. Celá operácia prebehla ako si aj písala a aj potom bolo skoro také ako si písala 😀. Zrak sa ti kedy zaostril? Mne to teraz ešte behá hore dole 😀, niekedy je to viac ostré niekedy nie. Dúfam že to má biť tak, zabudla som sa opýtať dr.

ciusinka
29. apr 2012

@baritus Gratulujem 🙂 Vies co to zaostrovanie sa mi upravovalo este cca. 2 tyzdne. Ty si mala aj astigmatizmus? Lebo ja som mala problemy so zaostrovanim s pravym okom, kde som mala astigmatizmus predtym..Ale tak za tie dva tyzdne asi bolo vsetko ok 🙂

Inac aj moj kamarat tam bol teraz vo stvrtok na operacii 🙂

baritus
autor
29. apr 2012

@ciusinka pred tym som nemala nič s zaostrovaním. Ale už aj dnes je to trošku lepšie ako v čera bolo 🙂 . Dnes som už aj šof´erovala 🙂. Ďakujem za odpovede a dúfam že aj tvoj kamarát sa už cíti lepšie po zákroku 🙂.

ciusinka
29. apr 2012

@baritus Ja som predtym tiez nemala problem so zaostrovanim, ale na pravom oku som mala astigmatizmus, co je nejake zakrivenie, to mi tiez upravovali a s tym okom som mala potom par tyzdnov problem so zaostrovanim, ale napravilo sa to 🙂

poludnica99
5. nov 2012

@baritus
@ciusinka
Ahojte zienky, prosim vas, tak ste boli spokojne s tym centrom? Lebo aj ja planujem operaciu a to centrum sa mi najviac tu v BA paci.

ciusinka
6. nov 2012

@poludnica99 Ahoj, jasne, ja som bola aj som velmi spokojna 🙂 som uz 2,5 roka po operacii a nemam ziadny problem 🙂 tento rok bol u nich na operacii aj moj kamarat a tiez vsetko v pohode 🙂 bolo to najlepsie rozhodnutie ake som mohla urobit 🙂

baritus
autor
6. nov 2012

@poludnica99 Ahoj ! Ja som bola pred 6 mesiacom na operácii a som veľmi spokojná. Všetko bolo tak ako mi to moja dr.povedala. A včera som bola na polročnej kontrole a úplne som na 0 s dioptriami 😀. Len odporúčať viem. Hoci neviem že či tá primárka čo mňa operovala ešte je tam lebo som počula že asi je už inde. Ale jednoznačne mám len dobré skúsenosti 😀

tehula
3. dec 2012

Ahojte, rozhodla som sa ist na opku do Cornea. Boli ste niekto v poslednom case?

schely
25. máj 2013

Ahojte, ja idem tiez do centra Cornea pravdepodobne 13.6. ak dobre dopadne to predopercane vysetrenie. Tiez sa dost bojim, hlavne mojej predstavivovsti a ked zacitim ten smrad 🤐 Dufam ze to dobre dopadne. Nosim kontaktne sosovky uz par rokov a ide to pekne do penazi...uz som mohla mat tu operaciu za sebou za tie peniaze 😀 Zaujimalo by ma ci podla vas staci 7 dni na oodych po operacii lebo neviem kolko dovolenky si mam v praci zobrat. Mam taku robotu ze stale pozeram do pocitaca, tak dufam ze v tom nebude problem...co myslite? A co hovorite na personal kliniky? Su v pohode? Ja budem mat urcite milion otazkok na doktora 😀
Inak som rada ze tu citam same pozitivne reakcie, utvrdilo ma to v tom, ze som si dobre vybrala 🙂

tehula
25. máj 2013

@schely ahoj, ja som bola spokojna, na treti den som uz videla v pohode do kompu. Neskor asi par dni na vecer ma trapilo dvijite videnie, ale to ustupi. Tyzden volna ti maximalne bude stacit.
zapachu sa neboj, mne to pripominalo smrad zo solarka uplne identicky.
buduci tyzden ma caka posledna kontrola po polroku od operacie

schely
25. máj 2013

Dakujem tehula, toto ma velmi potesilo...presla som si viacere diskusne fora a niektori tam pisali take veci az som si tu operaciu skoro rozmyslela. Chcem si byt ista ze to bude vsetko OK lebo predsa len oci mame len jedny a nestoji to malo. Urcite vsetko skonzultujem aj s lekarom. A ked vidim tvoj nick...ty uz si po porode alebo este len cakas? Lebo aj take nazory som pocula ze po porode sa moez zrak zase zhorsit.

tehula
25. máj 2013

@schely ja uz mam po porodoch, ale mne sa pocas porodov ani cez tehu ani zrak nemenil. Nemas sa coho bat, nie je to nic hrozne, hlavne treba mat oci co najviac po opke zavrete, lebo to slzi riadne a su viecka opuchnute, ale u mna sa ziadna bolest nekonala. Drzim palce

zofecka
13. okt 2013

ahojte chcela som sa opitat ci sa zrak po operacii moze pokazit ???

cat
13. okt 2013

@zofecka ja mám po operácii už 10 rokov a zrak mám stále 100 percentný 😵

fotokarol
29. jan 2014
Používateľ fotokarol je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od fotokarol.
nikush29
17. jún 2014

@baritus @ciusinka @schely @tehula Ahojte baby, ja idem do Corney na operáciu začiatkom júla - teda na jeden deň mi dali aj predoperačné vyšetrenie a hneď aj operáciu ak teda to vyšetrenie ukáže že ok môžem operáciu absolvovať (inak myslíte že sa naozaj môže stať že vyšetrením zistia že nemôžem? Lebo tie základné podmienky spĺňam - Vek min. 18 rokov, 2 roky nezmenené dioptrie,...)
Chcem sa vás spýtať, keďže tesne po operácii to vraj ešte nebolí, naozaj je nutný doprovod? Mne sa nechce niekoho si na to zháňať, mám to domov polhodinku autobusom, si myslím že to zvládnem aj sama.
A potom ďalšie dni po operácii keď boli tie najväčšie bolesti, aké lieky ste si na to kúpili, čo vám najviac pomohlo od bolesti? Predpokladám že obyčajný paralen na to asi stačiť nebude 😀

ciusinka
17. jún 2014

@nikush29 Ahoj, tak ja by som bez doprovodu domov nesla a uz vobec nie pol hodinu busom, mna to zacalo boliet uz cestou domov, takze to by som neriskovala..A pokial ide o tie lieky, tak mne zialbohu nezabralo absolutne nic, skusala som paralen, ibalgin, brufen, nurofen, vsetko mozne a vobec nic nezabralo, takze som si to musela odtrpiet..Ale stalo to za to, to hovorim kazdemu a je to naozaj pravda 🙂

tehula
17. jún 2014

@nikush29 na vysetreni ti mozu zistit kludne aj nejaku dalekozrakost, cize neboj, ak nieco bude opke branit, povedia ti. Videla som, ze teda ludi po 40tke odmietli zoperovat a poslali domov
Domov ist sama, tazko povedat, lebo mne teda hned viecka zacali opuchat, cize som sla s privretymi ocami, takmer po slepu. Ja som nejake bolesti nemala, len teda oci som mala zavrete, keby som ich otvarala, tak to rezalo ako piesok. Cize doma som pocuvala telku a oddychovala, ziadne lieky som nepotrebovala. mala som nachystany tramal, keby bolo zle aj nieco na spanie, ale netrebalo mi nic.
Pre istotu by som so sebou radsej niekoho vzala, keby si to horsie znasala. Neboj, vysledok stoji za to.

schely
19. jún 2014

@nikush29 Ahoj ja som tam bola presne pred rokom. Urcite ti odporucam niekoho si so sebou zobrat. Ja som takisto isla domov uz s opuchnutymi vieckami. Sice to nebolelo ale slzilo takze som nic nevidela. Isla som ako slepa. Mna to celkovo nebolelo, ale to neustale slzenie bolo velmi neprijemne, dve noci som nespala, lebo vzdy ked som si lahla tak mi viecka zacali este viac opuchat, ale bolesti som nemala iba taky pocit ako ked ti nieco padne do oka. Hlavne si kvapkaj kvapky tak ako ti povie doktor a nicoho sa neboj. Urcite to stalo za to. Ja som sa bala ci mi bude stacit tyzden dovolenky lebo som pracovala stale s pocitacom. Ale na treti den po operacii som sa rano zobudila a akoby zazrakom som mala oci odpuchnute a videla som 🙂 Tak smelo do toho!

nikush29
22. jún 2014

@ciusinka @tehula @schely ďakujem za odpovede, tak vidím že si teda predsa budem musieť niekoho zavolať ako doprovod.
Ja sa ani tak nebojím operácie, ani tých bolestí po tom, čoho sa najviac obávam je že by mi dioptrie neodstránili úplne, a keďže po operácii sa šošovky už nemôžu, tak by som musela nosiť okuliare, a to je pre mňa hrôza 😀 Vám tie dioptrie odstránili úplne? A nevrátilo sa vám to ani takto pár rokov po operácii?

tehula
22. jún 2014

@schely ja som mala po vybrati tych sosoviek este par dni problem s videnim na blizko, cize zle by sa mi robilo, to ustalovanie zraku trvalo par dni,ani soferovanie v tme nic moc nebolo

schely
23. jún 2014

@nikush29 myslim ze v mojom pripade je este skoro hovorit ci sa mi dioptrie vratia...dufam ze nie...zatial som rok po operacii a vsetko je OK a tesim sa ze si kazdy vecer nemusim davat pozor aby som si vybrala sosovky 🙂 Asi to zalezi od toho ake mas dioptrie. Ja som mala uz skoro -3 a dali mi to uplne na 0

alena258
17. aug 2015
Používateľ alena258 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od alena258.

Chystáte sa niekto v najbližšom čase do laserového centra Cornea? Rozmýšľam nad tou skupinovou zľavou http://www.cornea.sk/cennik

fotokarol
3. dec 2015
Používateľ fotokarol je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od fotokarol.

s priatelkou sme mali obaja sosovky uz roky, tak sme sa dohodl ze si budeme odkladat peniazky aby sme mali na operaciu, kedze nie su lacne ale vsade sa pise ake su super. stym musime suhlasit 🙂 boli sme asi 2 mesiace dozadu na klinike http://veni-vidi.sk/index.php/sk/ a neda sa porovnat ten pocit ked si clovek musi rano nasadit sosovky oproti tomu aky luxus je rano vstat a vidiet :D myslim si ze bude v pohode aj ked pojdes do Cornei, pocul som odtial tiez dobre referencie 🙂

jajawka
12. apr 2017

Prihlásila som sa do skupinovej zľavy na laserovú operáciu v tomto centre. Cena týmto spôsobom, že sa prihlási 5 ľudí je 1 190,-€. Je to ešte o 100 € lacnejšie, ako cez zľavový portál. Ak rozmýšľate nad laserovou operáciou, tak pokukajte a ak by Vám vyhovovalo, tak sa prihláste tiež do skupinovej zľavy. Takto by sme sa skôr "nazbierali", aby sme to stihli ešte pred letom 🙂