Máte skúsenosť s odstránením znamienok na tvári?

danculik44
29. mar 2013

Chirurg mi chce na tvári odstrániť 3 asi 5 mm znamienka. Žila som s nimi celý život a neviem, či sa na to mám dať.

linuska1
29. mar 2013

ja som mala na lici znamienko 1 cm.. /vid foto/ dala som si ho vybrat pretoze zacalo menit tvar / stavalo sa vypuklejsim/ ... inak by som to neurobila... 😉 tiez som si to nevedela predstavit... no skor ako zmena pre teba to bude zmena pre okolie.. 😀 😉

mirkita
29. mar 2013

Ja som si dala take dve odstranit na tvari uz davno a lutovala som ze to nebolo skor....vysledok je super..ale dala som si to spravit na klinike,nie v chir.ambul....mam len male jazvicky ktore si bezne ludia nevsimnu...

cairka
29. mar 2013

Mne to robili na plastickej chirurgii, tiež nič nevidno. Odstraňovali mi 2, jedno preto, lebo bolo na nose a okuliarmi som si ho pravidelne zaškrabla a druhé odporučili, že keď už tam idem... Ale som rada, pri pohľade do zrkadla sa poznávam aj bez znamienok 😀

ladytt
29. mar 2013

Mne tiež odstraňovali dve, ale laserom, nie chirurgicky. Jazvy vôbec nevidno. Mne sa v tehotenstve začali znamienka zväčšovať, vraj to mohlo byť hormónmi, tak ma to donútilo a išlo von hneď 10 znamienok a 2 z toho priamo na tvári. Už predtým som si dala vyberať chirurgicky na krku a tam jazvu mám. Ale tak keď ti nevadia a nemenia tvar, prečo ti vraví, aby si si ich dala vybrať?

cat
29. mar 2013

máš už na tele nejakú jazvu napr. po operačnom zákroku? ak áno, ako sa zahojila? Mne sa napr. vytvárajú strašne škaredé keloidné jazvy, preto si znamienka na tvári nechám, inak by som po nich mala vypuklé červené príšerné jazvy. No ak nemáš sklony k týmto keloidom, pravdepodobne by ti to vedeli spraviť tak, že si nikto ani nič nevšimne..

rebecca16
29. mar 2013

Tiež mám odstránené na tvári. Robili mi to na chirurgii. Názvu mám...no je na takom mieste, že si ju málokto vsimne, no ak by mala byt na viditeľne som mieste, asi mi dosť prekáža. Planujé si dať odstrániť ďalšie znamienka, ale radšej uz asi na klinike kde sa na to specializuju...myslím, že tam je riziko viditelnych jazier menšie ako u "beznych" chirurgov. Osobne znamienka nemám rada, práve kvôli nebezpečiu zvrhnutia sa na rakovinu. Najradšej by som si dala odstrániť všetky. tobôž na tvári, ktorá je vystavený slnečným lucom prakticky celoročne.

kveta
29. mar 2013

Dolezite je co si mysli kozna lekarka. Nie chirurg. Ak sa zvrhavaju, treba ich odstranit aj s lemom idealne u plastickeho chirurga.

zuzanna427
29. mar 2013

Ja som mala dve znamienka + tukovu gulicku pod okom. Znamienka isli von laserom, mala som tam potom jamku, ale tkanivo sa zaceli a teraz tam nic nevidiet. A po gulkicke som mala 2 stichy a tiez to mam krasne. Vobec nelutujem.

kevinka84
29. mar 2013

mne tiež odstraňovali 2 znamenienka na plastickej chirurgii, jedno nad perou sa mi zväčšovalo, tak ma kožná poslala ho vybrať a druhé som si dala už odrazu, ked som tam bola, za to prvé som neplatila nič a to druhé na krku tuším 40euro pred 3 rokmi, to už bola estetická záležitosť.

ivuska027
29. mar 2013

Ja som bola akurat vcera na odstranovani, daval mi prec laserom 9 znamienok na krku. Ale jedno predsa len povedal, ze chce rezat, lebo sa mu nepaci. Povedal mi, ze cim skor, ze ani do jesene by necakal. Takze idem na to. Na jesen si idem dat aj niekolko na tvari vybrat. U mna je to hlavne estetika. Ale ak ti lekar povedal, ze musia ist von, vobec by som to neriesila a sla by som. Inak mne uz predtym odstranovali dve na tvari po jednom na krku a hrudniku, vsetko rezali a jazvy nemam vyditelne 😉

aristka
29. mar 2013

po prvé navštív nejakú plastickú chirurgiu,či sa to nedá odstrániť laserom,ak nie aj tak si to daj odstrániť plastickým chirurgom,si žena a potrebuje to jemnejšie šitie,a neboj sa jazvičky sú minimálne

bibistec
29. mar 2013

no zalezi na tebe ci ti vadia ak nie nevidim problem a nechaj si ich. skor by ma zaujimalo preco ich chce odstranit ci je tam ina ako esteticka pricina

happygirl
29. mar 2013

mne minulý rok (časovo horizont január - marec) odstránili na 2krát spolu 5 znamienok na tvári - všetky cca0,5cm... 2 som mala roky rokúce od detstva (ale kožná odporučila radšej dať preč, lebo mi pár rokov predtým identifikovali bazalióm z vybraného znamienka na pleci) a 3 mi narástli na tvárí v priebehu pár rokov po pôrode (a kožná tiež odporučila dať preč, lebo údajne majú tendenciu rásť ďalej)... boli: 1 na brade, 2 pri nose, 1 na líci, jedno nad obočím.... a šla som na úplne klasickú obyčajnú chirurgiu (na odporučenie kožnej boli všetky zákroky grátis + histológia našťastie u všetkých negat.)... no a po roku môžem konštetovať, že jazvičky ani nevidno len ked študujem tie miesta, kde to bolo, inak to ani nie je vidieť.... čiže ani žiaden plastický chirurg to nebol a som spokojná (lekár mal šikovné ruky) 😎 😀

skeptik
29. mar 2013

Odstranit ano, ale na PLASTIKE!!! Pokial teda ti nie je jedno aku jazvu budes mat. (Tiez len ak mas dobru hojivost jaziev a netvoria sa ti keloidne jazvy)

hexena
29. mar 2013

mne sa znamienka zase vratili .-(

krasneleto
30. mar 2013

dala som si odtranovat na dermatologickej klinike dokopy 15 znamienok, na tvari vsak bolo len jedno. max spokojnost

bbtina
30. mar 2013

mne rezali normalne v Roosveltke v BB a je to take ze to ani nevidiet, tenulinka jazva ako vlas

beethoven
31. mar 2013

ahoj, mne odstranovali z tvare viacero znamienok, tiez chirurgicky, a som velmi spokojny jednak so svojim rozhodnutim, jednak s vysledkom. Robi sa to v lokalnej anesteze, cize boli to az po jej vyprchani a trva to tak dva dni, potom sa to hoji celkom dobre. Kym tie jazvy boli mlade, podobali sa na cervene fliacky. Po istom case ti vsak vyblednu a nie je takmer vobec badat, ze si tam volakedy nieco mala. Samozrejme, zavisi aj na zrucnosti chirurga, ako pekne ti to spravi. Ak sa bojis chirurgickeho zakroku, existuje moznost odstranenia znamienka laserom. Je to menej bolestive, rychlejsie sa to hoji, mensie nasledky, ale zrejme to bude o nieco drahsie. Tu si mozes o tom nieco precitat http://www.medicalmkp.sk/zakroky/pokozka/znamie... Rozhodnutie spociva na tebe.

ssisska
31. mar 2013

Ja som citala ze zeny ktore maju na tvari velke a nepekne znamienko,vyzera to ako bradavica,tak vraj je to znakom ze osoba je velmi pesimisticka a ma nizke sebavedomie.Niekedy je najlepsie ked ma clovek cistu jasnu tvar bez znamienok.Pretoze znamienka na tvari v hojnom pocte znamenaju pre dotycneho tazky zivot .Najviac znamienok na tvari som si vsimla u ludi v so socialne zlych pomerov..Mala so jednu pani ,chodila k nam upratovat dom a cvicila jogu,bola instruktorkou ale zarobila velmi malo penazi lebo si neurobila dobru skolu.Tiez mala taku velku bradavicu na tvari.Ked bola u nas posledny krat,strasne som z nej citila negativnu enerigiu a velmi ma z nej bolelo brucho.Myslim ze ta joga ma nieco spolocne so zlom.Som rada ze odisla,hrozne som z nej mala posledny krat co som ju videla zly pocit.

trish31
13. apr 2013

Dala som si na tvari odstranit dve znamienka,jedno na cele zboku a jedno na brade,klinika Medissimo,velka spokojnost,robil to chirurgicky,po vybrati stehov mi zostala len drobna jazvicka na brade,ale nie je to velmi vidiet,len ked sa opalim tak troska scervenam

modrofuzik11
13. apr 2013

ak o tom nie si presvedcena, tak si to nedavaj robit. rozhodnutie je na tebe. mne vyberali znamienko na nose a velmi ma to bolelo...

olifcek
13. apr 2013

@ssisska som sa pobavila ako uz davno nie 😀 😀 😀 😀

ja mam milion znamienok, zivot mam super, nemozem si stazovat 😀 znamienka neznamenaju, ze je clovek utrapeny, pesimisticky, chudobny a podobne 😀 😀 je to typ pokozky, predispoziciou je napriklad velmi svetla pokozka, ktoru ja mam, nakolko ja sa ani neslnim, lebo to nemam rada, takze sa mi zo slnka moc nemaju sancu robit a som jedina v rodine, co ich ma v tak hojnom pocte 😀

@danculik44 kludne si ich daj prec... len by bolo fajn ukazat chirurgovi nejaku jazvu, po hocicom, aby videl, ako sa hojis.. lebo niektori ludia maju bohuzial zlu hojivost a moze byt chirurg najlepsi na svete, ale jazva v takom pripade ostane... znamienka niesu sranda.. daj si ich pozriet pod pristrojom a ak ten ukaze, ze vyrezat, tak nevahaj... rakovina koze je smrtelna...

@danculik44 alebo sa este chystas na miss? 😀

ria12
16. apr 2013

ake su ceny odstranovania znamienok laserom?

nikol00
18. apr 2013

Ahojte aj keď väčšina tu píšete o odstraňovaní na tvári nemá niekto skúsenosti aj s odstraňovaním na chrbte ?..Včera mi odstraňovali 4znamienka a bohužiaľ na dosť blbom mieste v oblastí lopatky a dve dosť blízko seba. Zákrok nebolel vôbec až na tú injekciu, ale keď som došla domov začalo to troška bolieť čo je asi normálne, ale vo forách čo som čitala písali, že by to nemalo brániť v bežných činnostiach.No a mne to dosť bráni lebo sa nemožem zohnuť,poriadne ani tričko vyzliekať atd...Strašne sa bojím spať na chrbte a tiež robiť nejaké ostrejšie pohyby, aby sa mi to neroztiahlo alebo niečo.Doktorka mi povedala len toľko, že sa nemám dva dni sprchovať a tyždeň cvičiť, a že o 2tyždne vyberanie stehov. A ešte jedno znamienko bolo v oblastí podprsenky, tak či môžem v pohode zapnuť bez obáv. ďakujem ak niekto poradí. Asi to už moc preháňam 🙂

louvre
18. apr 2013

@nikol00 Aj mne vyberali znamienko na chrbte, zostala mi po nom dost velka jazva. Tiez bolo bohuzial na mieste kde aj najmansi pohyb sposoboval napnutie koze. Bolest som citila si tyzden ale vsetko zalezi od toho aky mas prah bolesti.

jana299
21. okt 2016

@happygirl dobrý deň, mne tiež našli bazalium včera a idem na operaciu chcem sa spýtať mala ste potom ešte nejakú liečbu alebo proste vybrali a nič viac hm?

happygirl
21. okt 2016

Nebojte sa, Janka, žiadna ďalšia liečba, len to vybrali, na histológii zistili bazaliom, odporučili mi chodiť pravidelne na kontrolu na onkologickú kožnú ambulanciu v BA na Klenovej, ale keď som tam šla prvýkrát, tak tam bolo toľko ľudí z celého Slovenska, že som si povedala, že ja teda nebudem ráno o štvrtej vstávať, aby som sa tam do šóry stavala 🙂 chodím teda ku kožnej lekárke klasickej (súkromnej), tá mi to z priebežne odkontroluje... ale odvtedy (klop, klop) nič ďalšie, žiadne zmeny ani iné liečby, ako keby sa nič nestalo (teda ak nerátam, že som si dala odvtedy odstrániť niekoľko znamienok na tvári)... takže v pohodke... ale dávam si pozor, menej sa "škvarím" v lete na slnku pri mori (takmer vôbec, len v tieni som), do solária už vôbec nechodím tak ako kedysi keď som bola slobodná (a mladá 🙂 ) a tak... dávam si viac pozor... držím palce, nebojte sa, bude to OK 😉

radkaam
8. sep 2018

Ja mam tiež znamienko má 10 cm na dĺžku a asi 6 na šírku nie je na viditeľnom mieste ale aj tak ma vždy zozieralo premýšľala som žeby som si ho dala odstrániť ale neviem ako bude vyzerať jazva či bude vypukla veľká alebo či nebude vyzerať horšie ako samotne znamienko... Ak by som si ho dala vybrať uvažujem nad nejakým tetovanim len kvôli prekrytiu jazvy ( aj chirurg hovoril ze by si to dal pretetovat ale ešte stále neviem co s tým)

janullka123456
12. apr 2021

Pekné ránko, našla som vašu debatu na nete. Ja som pred tromi týždňami bola odstrániť znamienko na nose. Ale stále tam mám takú dierku? Mali ste aj vy? Ja mám strach že sa to nezrastie.