Môžem ísť na akúkoľvek pohotovosť?

junova
7. feb 2015

Vcera poobede som zacala vracat, pokracovalo to celu noc. Rano som tiez vracala. Bola som uplne slaba, uzila som smectu, costi, vsetko som vyvratila. Rano sme sa s muzom rozhodli, ze pojdeme spolu na pohotovost. Byvame 5 km od Ilavy a 10 km od Trencina a akosi automaticky sme isli do Trencina na pohotovost. V Trencine som som dva krat rodila, mam tam gynekologa, zubara. Na ilavsku nemocnicu som pocula rozne zle chyry, preto som isla aj rodit do Trencina. Prisli sme na pohotovost a tam mi sestricka s doktorkou vycistili zaludok, ze nabuduce nech idem do Ilavy na pohotovost. A ze ked budem vracat cely den, mam ist vecer do Ilavskej nemocnice na infuzie. Vela ludi od nas chodi do Trencina na pohotovost aj do nemcnice na operacie, preto ma to zaskocilo. Aj muzovi, ked bolo minule zle, isiel do Trencina na pohotovost a nemal ziadny problem. Maju na to pravo posielat ma prec?

babulina
7. feb 2015

Ano maju pravo odmienut pokial teda nie je to stav zivot ohozujuci, pohotovosti riesia ludi podla trvaleho bydliska

zita19
7. feb 2015

@babulina to nie je az tak celkom pravda. Ked som mimo svojho trvalého bydliska ta nepobezim na pohotovost do Kosic, ked sa mi pritrafi nahla choroba. A olati zakon o slobodnej volbe lekara a zdravotníckeho zariadenia. V pripade nahleho zhorsenia stavu ma pacien pravo vybrat si najblizsie zariadenie.

tortelinka
7. feb 2015

@babulina to určite nie, veď od toho je pohotovosť, keď mám problém, idem tam kde je najbližšie

danieli
7. feb 2015

Pani doktorka si chcela oddýchnuť a ty si ju chápeš vyrusila, ja chodievam na pohotovosť tiez tam, kde potrebujem, nie vzdy je to najbližšia nemocnica, nemala som problém

tomiholjubavi
7. feb 2015

tiez si nemyslim, ze maju pravo ta neprijat. kym som vybavila vsetky papiere v poistovni atd. mala som tiez pohotovost v ilave a byvala som v zagrebe. raz v noci mi prislo hrozne zle a zobrali ma bez pripomienok a to je uplne ina krajina. tak neviem preco by TN - IL mal byt problem.

maznacik007
7. feb 2015

moze to byt problem .... ja som sa s tym uz stretla ... aj pri sebe a najnovsie aj pri otcovi .. onko pacient a ma dost problemy vselijake ... a musime chodit s nim na pohotovost tam kde rajonne patri aj ked je v ba viacero nemocnic a lepsich ako tie kam patrime

detto napr. Kramare detska pohotovost ... samozrejme ze ked si tam na navsteve a nieco sa stane urgentne tak ides skor ide o take tie teploty neustupujuce vyrazky vracacky a pod... nie uraz... my byvame pri Trnave bola som s detmi uz aj tam na pohotovosti (trvaly pobyt mame stale pod BA ) a v TT je to otrasne pohotovost ale tam nikdy nefrflali detto galanta....