Nadmerná plynatosť

len_tak
26. jan 2014

Žienky, na MK som už dlho, ale kôli tejto pre mňa trošku trápnej téme som si založila nový nick :/ V poslednom čase som si všimla, že celkovo keď niečo zjem, tak proste mi to nerobí dobre...žalúdok mám v pohode. Skúšala som kadejakú stravu a kadejaké obmedzenia a doplnky - asi okrem čajov a degasinu /ten sa chystám vyskúšať/. Trápi ma tento problém, na nete mimo MK som našla veľa dotazov ohľadom tohto, takže viem že veľa ľudí, hlavne žien s tým majú problém. Chcela som len vedieť či aj vy máte poniektoré takého problémy, resp. ak áno ako ste to riešili, lebo ma to už nebaví. Momentálne som v stave že mi je dobre keď som proste hladná :/ ale tak sa nedá fungovať :/ A zas byť v strese celé dni a večer keď ste s ľuďmi nie je tiež dobrý pocit, a dávať si pozor, potom zdržiavať a neviem čo, no hrúza. Ako som písala vyššie chystám sa na ten Degasin a uvidím čo to spraví. Prosím poraďte, budem vďačná :/

charaka
26. jan 2014

Ja si myslim, ze to moze byt aj psychikou... citis stresy, je ti blbe, ked druhy pocuju, ze ti napr. skruca v zaludku... nebude to len jedlom, ale celkovou pohodou... ja to mam vzdy vtedy, ked sme niekde na navsteve, alebo ked som niekde viac dni... zmena prostredia, neuvolnenost... neviem to presne opisat... skus mozno nejake bylinkove caje na zaludok, vyberat vhodne pecivo, ovocie... asi som ti neporadila ☹

veriiii
26. jan 2014

ahoj, mas aj ine priznaky ako nafukovanie?
Nafukovanie ma mnoho pricin, najcastejsie su to niektore potraviny, napr strukoviny, niekoho nafukuje z hub, ovocia ako jablka, hrusky. atd s vysokym obsahom pektinov ...niekoho z mlieka..Toto si clovek rychlo vsimne a podla toho sa moze aj samoliecit,teda bud sa vyhybat takymto potravinam alebo uzivat na to urcene enzymaticke pripravky z lekarne....
Druhou pricinou moze byt zla stavba crevnej mikroflory,napr po uzivani sirokospektralnych antibiotik..alebo pri znizenej obranyschopnosti moze dojst k pomnozeniu kvasiniek v creve..alebo vplyvom stresu..vtedy sa odporuca kultivacia a dr predpise antimykotika v tabletovej forme, pri lahsich pripadoch sa mozu skusit probiotika..
Dalsou pricinou mozu byt rozne stavy, ochorenia, napr chronicke crevne zapaly, ako Crohn, ulcerozna kolitida ,nafukovanie vsak moze byt priznakom zenskych problemov a onkolog.ochoreni, tiez pacietnt moze ale nemusi mat zo zaciatku aj ine symptomy..atd, vtedy ma clovek ale vacsinou aj ine priznaky.Osobitnou kapitolou je IBS-ochorenie drazdiveho creva..
Preto pri nafukovani neznameho povodu je vzdy namieste navstivit lekara..
Lieky typu Degasin,Espumisan, Saab Simplex obsahuju latku dimeticon/simeticon,ktora odstranuje len symptom-samotne nafuknutie tym,ze znizuje spenenie hlienovej vrstvy v crevach, toto spenenei vznika nasledkom plynov v creve,pri zlom traveni(napr aj sposobenym znizenim zalud.kyseliny, kvasinkami, zlymi bakteriami v creve..)..

veriiii
26. jan 2014

@len_tak a este, ako som pisala ten degasin len znizuje alebo odstranuje priznak-nafukovanie, nie pricinu, treba patrat po pricine a podla toho sa liecit..

len_tak
autor
27. jan 2014

@charaka
@veriiii mam za sebou tazky rok a este tazsi je predo mnou, v podstate som v pernamentnom strese stale, ci uz vedome alebo nevedome, to si priznam, lebo niekedy mam uz fakt stavy. Priatel ma naucil normalne kludne jest, a nie hadzat do seba na rychlo jedlo ako som bola roky zvyknuta. No mna naduva uz aj z pohara vody, ja fakt neviem kde sa to vo mne berie. Chystame sa aj na taku ocistu criev cize klistir, tak mozno to pomoze taka ocistna kura, neviem. FAkt mi je najlepsie ked nejem nic, ale takto sa neda fungovat o hlade.

gucciok85
27. jan 2014

@len_tak ahoj. Ja som mala ten isty problem. Predtym som nikdy nemala problemy so zaludkom. Ako som nastupila do novej roboty,kde som bola v strese,nove prostredie to spravilo svoje. Vtedy som zacala mat problemy zo zaludkom. Nafukovanie po hocicom aj vode. Tazoba v zaludku. Bolo to neprijemne hlavne ked robis pri ludoch..
Zmenila som stravovanie. Bola som na delenej strave. Na veganskej. . Makrobiotickej. Citila som sa lepsie ale stale ma nafukovalo. Robila som aj klistyri. No vsetko mozne som vyskusala. Hladala som na nete pricinu. Ale to nafukovanie moze mat milion pricin. A. Bola som aj u lekara -na hadicu. Povedali ze mam vela kyselin v zaludku a to ma nafukuje. Aj zaludok mi nepracuje. Dala mi papier co mam jest a co nie. Ale tie veci som ani nejedavala co som mala vylucit. Nakoniec som prisla na pricinu- mam malo zaludocnych stiav a preto mi nepracuje zaludok. Vyskusala somm aj espumisan a neviem co este ale to mi nepomahalo. Tak jedine co mi pomaha to je Betain hcl v tabletkach + beriem k tomu aj enzymi. Tu zial na Sr sa neda dostat musim to objednavat z ciech,aj ked som natrafila aj na Sr strankach ale vacsinou to nemaju na sklade tak Ceska stranka je ista. Je to aj dost do penazi beriem s kazdym jedlom 2 tbl + 1enzym. Skusala som to uz nebrat ale potom ma nafukovala,grganie a tazoba v zaludku. Skus si precitat o tom nieco na stranke rng.sk. aj tam riesia take problemy ake mas ty.
Dufam ze som ti troska pomohla. 🙂.

veriiii
27. jan 2014

@len_tak no, veru, o hlade nie,to ta skor ci neskor zacne naduvat este viac☹ pozri,preco nezbehnes k obvodnej, povedz ze mas nejake divne travenie uz dlhsi cas a nech to zoberie krv a stolicu na kultivaciu, mozno ti zistia tie pomnozene kvasinky, ako napr candida albicans a mozno ta posle inde este..nestracaj ani peniaze a ani cas na ocistne kury,aj keby to boli tie kvasicky napr, max to moze zredukovat,ale bude sa to vraciat...ak budes na istom, a preliecena, vtedy by som sa udrziavala fit obcasnymi ocistnymi kurami..

veriiii
27. jan 2014

@gucciok85 no,ale betain hcl je ked mas malo kyseliny a treba ju doplnit..velmi stary liek......tebe dr povedal ze mas vela,nie, cize opak..?ale ak mas malo kyseliny, vtedy prichadza do uvahy nafukovanie, lebo potrava nie je dobre natravena a vydezinfikovana zalud.stavami a v crevach kvasi--teda to je take laicke vysvetlenie samozrejme.
Ale Len_tak pise,ze ma zaludok o.k...

gucciok85
27. jan 2014

@veriiii keby mala zaludok ok by ju nenafukovalo zo vsetkeho. To nie je normalne.. Doktorom uz neverim. Od kedy beriem ten Betain travenie sa mi upravilo. Zial ked si nezoberiem tak to hned citim..

veriiii
27. jan 2014

@gucciok85 no, aj ja si myslim,ze treba zacat od zaludka..

nazus
15. apr 2015

@gucciok85
Ahoj. pri hladani informacii som sa dostala k tvojmu prispevku. Trapia ma problemy, s nafukovanim uz dlhsiu dobu a doposial som nenasla presnu pricinu, ktora to sposobuje. Teda.., nenasla, nasla...., len tusim 🙂 prosim ta ale ak mi mozes vysvetlit ako si prisla na to, ze mas nedostatok kyseliny? Samozrejme, ze som si priznaky nedostatku a nadbytku kyselin nastudovala, ale najskor sa mi zdalo, ze ich mam malo, potom vela :O Bola som u lekara, poslal ma na hadicu,ale nesla som, lebo nie som si ista, ci by sa nieco zistilo. lekar mi predpisal helicid, (ale palenie zahy vobec nepoznam). Po jeho uziti som mala jeden den pocit, ze sa to zlepsilo, na druhy den bolo vsetko postarom :/

gwynet
15. apr 2015

Já používam surový fenikl. Kupiš ho v Kauflandu. Ošupeš a naražeš na plátky, pokapaj citrónom a ako Taliani si k tomu urob dresing s olivového oleja (panenského) a daj do něho bylinky, ktoré máš rada a soľ. Zober plátok a namoč ho do oleja a zjedz. Je to perfektné, čerstvý fenikl napomáha k tráveniu a zbavuje plynnatosti a ďalej viaže tuky takže i nejaké to kilečko pôjde dolu. Taliani o ňom tvrdí, že to je ich ananas. Je to výborné , naučila som celú rodinu a teraz keď chceme večer maškrtiť, tak bagrujeme fenikl.

gucciok85
16. apr 2015

@nazus ahoj prišla som nato az po dosť dlhej dobe. Lekári mi hovorili že mám veľa kyseliny v žalúdku ale mne sa to nezdalo. Vyskúšala som diéty.nechávala som potraviny. Az nakoniec som si objednala Betain Hcl a enzýmy na trávenie a bolo hneď cítiť rozdiel. Bez tich tel môžem jesť maličké porcie. Inak sa mi jedlo dlho trávi. Neviem či sa to este napraví . Betain Hcl môžeš objednať na biocare.sk

nazus
16. apr 2015

@gucciok85 dakujem za odpoved. Aj ja som uz vselico vyskusala. Pri priznakoch nedostaku kyseliny som ale citala, ze byva zapcha, a pardon.., stolica zapacha. Tieto problemy vsak vobec nemam, preto stale rozmyslam.., mam vela, alebo malo kyseliny 😨 Alebo je to uplne nieco ine :O Dlsiu dobu som v neustalom napati, ale kto dnes nie je 🙂) Ked sme boli v lete na dovolenke, nic mi nebolo, stravu sme mali ako bezne doma. Mohlo by to sposobovat aj sedave zamestnanie, ale kompenzujem to cvicenim jogy, behom.., ale v ziadnom smere to neprehanam, drzim sa zasady "vsetko s mierou" tak uz neviem...

nazus
16. apr 2015

@gwynet tak toto som este nevyskusala, iba feniklovy caj, ale urcite skusim. Asi by mi prospelo trosku viac pohodicky, pohody :D :D

vedorka
16. apr 2015

pozri si tu stranku co ti odporuca @gucciok85, mne velmi pomohla tiez. mala som velke problemy s travenim a lutujem, ze som na nu neprisla skor...
@len_tak

nazus
16. apr 2015

@vedorka nasla som tam pripravok " traviace enzýmy" ale poziem si stranku este lepsie. Dik

vedorka
16. apr 2015

@nazus ano, beriem ich, su fajn.
mne velmi pomohli probiotika, beriem ich uz asi rok vkuse a prebiotika- vyziva pre probiotika: inulin a psyllium, jablcna vlaknina atd. tymto nemas co pokazit, iba sa tizlepsi travenie. nezlakni sa, ked si nasadis probiotika, tak prvy tyzden je velka plynnatost, ale ustupi.

nazus
17. apr 2015

@vedorka probiotika aj psyllium doma mam, pouzivam ich ale nepravidelne, to bude asi dovod, preco necitim zmenu. Budem musiet vydrzat ten prvy tyzden, lebo presne pre tu plynatost, som to prestala pouzivat. Budem ale este zistovat presnu pricinu tazkosti..., dakujem vam za rady

vedorka
17. apr 2015

@nazus psyllium nemusis pravidelne, dvakrat do tyzdna je ok. ale probiotika kazdy den spolu s inulinom a min 3 mesiace, ak chces efekt.

nikol955
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lianne7
3. júl 2017

Kočky ak by mal niekto zaujem,doma sa mi zvysilo jedno balenie Betain Hcl s pepsinom od firmy Now.

happyinka
14. aug 2017

Dievcata je tu niekto komu zistili presnu pricinu nafukovania z tej hadicky do zaludka? Ja na nu idem tento tyzden a uz teraz mam z toho stresy, ze aj tak sa nic nezisti a spravia mi to zbytocne 😖