Názor iného lekára a zmena lekára

17alexis
3. aug 2014

Vie mi niekto poradiť? Ak chcem vedieť názor iného lekára okrem môjho, stačí sa s nejakým dohodnúť, aby ma vyšetril? A ak chcem zmeniť lekára, musím čakať 6 mesiacov od poslednej návštevy, či stačí 6 mesiacov od prvej? Bývam v BB a mám gynekológa MUDr.Zvaru. Prvýkrát som k nemu prišla v máji tento rok a hneď prvá otázka - Máte deti? kedy plánujete prvé? Keď ma vyšetril, povedal, že je možné, že nebudem môcť mať deti. Keď mi robil sono, bola som asi 20. deň cyklu. Povedal, že mám prísť na kontrolu teraz, keď budem v 16. dni, vraj vtedy je ideálny čas na sono. Ešte dávno mi jeden gyn povedal, že sono sa robí do 9. dňa cyklu. Ďakujem za odpovede. 🙂

dubka29
3. aug 2014

Podľa mna môžeš zmeniť kedykoľvek a nemusíš čakať. Stačí oznámiť svojmu gyn. Ze prestupujes a mal by tí odovzdať zdravotný záznam. Niektorý to robia na začiatku mesiaca aby sa nelomil mesiac.

trgypadl
3. aug 2014

@17alexis ahoj zmenit mozes kedykolvek,len niekedy stary gynekolog posle zdr.zaznam novemu,a neda ho priamo Tebe.a to usidil z uzv,ze nemozes mat deti??hlavne pokoj a poobzeraj sa po niekom kto Ti bude vyhovovat.

sashabb
3. aug 2014

Tak čo ja viem, dá sa vraj lekár zmeniť až po pol roku, odkedy si sa u neho nahlásila - čiže od prvej návštevy

bonaqa2013
3. aug 2014

My sme teraz menili foniatra pre dcéru. U starej sme boli v januári, a ku novej sme prešli v júli. Nepotrebovala žiadne záznamy od predch. foniatra.

buba1993
3. aug 2014

Ja som prišla ku novej gynekologičke, keď som mala nejaký zdravotný problém. Ona ma vyšetrila atď a následne mi povedala, že môj zdravotný záznam od neho vyžiada. Teda ja som tomu svojmu nič neoznamovala ani som nečakala ani nič podobné...

17alexis
autor
3. aug 2014

Baby, tak vraj sa dá meniť 6 mesiacov od prvej návštevy, celý ten proces viem ako prebieha, len by ma zaujímalo, či môžem ísť len tak k hocijakemu teraz, hoci patrím k inému, aby ma vyšetril, nech viem aj názor iného. Áno, usúdil to na základe jedného sona. Vtipné je, že sa ma aj pýtal, akú HAK chcem, pritom HAK neberiem, len teraz si musím dať predpísať, lebo som začala užívať Roacutane. A je mi divné, že mi káže prísť v 16. deň cyklu, lebo ešte na strednej mi veľmi vychýrený gynekológ (bohužiaľ, už nežije) povedal, že sono sa robí do 9. dňa, lebo potom sa tam ukazujú akože cysty. Vraj mám mať dieťa teraz, lebo neskôr to už nebude možné. Vkuse len o dieťati rozprával. Potom neviem, prečo mi chcel predpísať HAK. 🙄

bajana
3. aug 2014

k tomu sonu...blbost, robi sa kedykolvek pocas cyklu, len ak sa sleduje dozrievanie vajicka alebo ovulka, tak treba prist v urcity den cyklu....ale inak na preventivku je to uuuplne jedno....

donna11
3. aug 2014

@17alexis ked chces nazor ineho lekara, tak jedine sukromnik ta zoberie za poplatok..co sa tyka sona, neviem, kedy sa robieva, doba sa meni a aj vysetrenia a poznatky..mne napr po porode na kontrole dr presne povedal, ze mam po ovu a zachvilu dostanem ms..takze urcite musel vidiet, ako to je u teba..cysty sa ukazuju, ked sa robi sono inokedy ako v tamten den?to co je?potom kazda zena musi mat cysty, nie?mozno ty mas polycysticke vajecniky a preto to povedal, vtedy sa tvori vela malych cyst a je problem s otehu..na 16ty den ti viedr povedat, ci prebehla ovu, ci vajicko prasklo..ale zavisi to od toho, kolko dnovy mas cyklus..a hak predpisuju zenam s PCO, aby sa cysty netvorili..

17alexis
autor
3. aug 2014

@donna11, Neviem, ako to je s tými cystami, ale to ešte keď som na strednej chodila k inej gyndoške, tak ma vrámci preventívky poslala na sono a nepovedala mi, aký deň mám ísť, tak som sa vybrala, keď bolo voľnejšie v škole. Ten spomínaný dobrý gynekológ mi povedal, že vidí dve malé cysty a keď som mu spomenula, v akom som, dni cyklu, tak mi vravel, že to môže byť aj z toho. Vtedy to nie sú ozajstné cysty ale iba sa to tak tvári na tom sone. Vraj nech prídem ďalší mesiac do 9. dňa. Prišla som a sono bolo ok. Od vtedy som vždy chodila do 9. dňa, len pri terajšom som bola neskoršie, lebo som menila kartu a on mi hneď urobil sono, našiel cysty, a ešte voľačo splietal o endometrioze, či čo a nakoniec ešte zabil, že ani nevie, čo to vlastne je. No pochopíš???

donna11
3. aug 2014

@17alexis cele to je take chaoticke..od 9dna sa moze sledovat, ako vajicko narasta..teraz je samozrejmostou, ze uz sono robia takmer stale..a ked uz dr spomenul podozrenie na endometriozu, tak to nie je bohvieco, neviem teda, ci vies, co to je..no ale, ked sa takto vyjadril, asi by som tiez menila.

17alexis
autor
3. aug 2014

@donna11 nemám žiadne bolesti a ani som nikdy nemala, preto dosť o tom pochybujem, lebo ak sa nemýlim, tak endo sprevádzajú bolesti a cysty tiež, aspoň kamoška mala cysty a veľké bolesti... a ešte môj terajší lekár je silno veriaci, tak mi napadlo, či ma nechce iba dotlačiť, aby som otehotnela. Určite je to blbosť, ale už mi napadá kadečo. 😀

donna11
3. aug 2014

@17alexis ked nemas ziadne problemy, tak naco tolko sona? a neviem, ci by si len tak vymyslal..ale ak nemas bolesti, endo to nebude..

17alexis
autor
3. aug 2014

@donna11 On sa ma snažil presvedčiť, že ich mám. Dával mi otázky, kde mi podsúval odpovede. Som zvedavá na ďalšiu kontrolu, či to už nebude uňho aj moja posledná...