Nechcem prísť o maternicu

stradivariuska
3. júl 2015

KOocky , podla poslednej gynekologickej prehliadky je jasne že sa nevyhnem ženskej operácii. ☹ Myom narastol za 2 mesiace o 2cm, ma už 7cm a sposobuje mi ťažkosti.(silne krvacanie a tlačí mi na močove cesty) Je na ťažkom mieste , kde je velke riziko že mi budu musieť zobrať aj matrernicu. ☹ Chcem ešte druhé dieťa a nechcem prísť o maternicu. Prosím poraddte doktora, ktorý je skutočne odborník na taketo operacie . Najlepšie kočky čo žial maju vlastnu skusenosť. Celé Slovensko. Dakujem

mimi321
3. júl 2015

@stradivariuska Ja skúsenosť nemám, ale určite by som konzultovala u viacerých lekárov resp. vo viacerých nemocniciach... Na druhej strane však verím, že urobia všetko čo je v ich silách aby ti maternicu zachránili... hlavne ked si v produktívnom veku a chceš ešte dieťatko...

lavazzake
3. júl 2015

Ja by som sla za MUDr. Fričom v KE v Starej nemocnici, je spicka co sa tyka operacii, moja mama mala rakovinu krcka maternice po 30tke, operoval ju on, dnes ma 55 a je zdrava, ja som u neho absolvovala dve sekcie, pricom pri jednej ma musel ratovat lebo mi nezabrala anesteza a vsetko som citila...za chvilu ma u neho caka tretia sekcia...je svojsky, ale ak by som sa mala niekomu zverit v tomto smere do ruk tak jedine jemu...

drobcek526
4. júl 2015

@stradivariuska je to aj dosť o šťastí a hlavne psychike, musíš byť v harmónií a vyrovnaná, hádam nájdeš toho správneho doktora 🙂 veľa šťastia

redlola
4. júl 2015

@stradivariuska prednedavnom som zachytila od znamej toto. Mozno by to pomohlo. Inak, zial neviem pomoct. Zelam, nech vsetko v poriadku dopadne 🙂 http://mtt.sk/up/clanky-spravodajstvo/Specialna...

latvia
4. júl 2015

@stradivariuska vlastna skusenost s myomom nie, ale ja by som sa obratila na onkologicky ustav sv. alzbety v BA na Heydukovej ulici. 7cm myom je teda dost, v prvom rade by sa mal zmensit, opytaj sa na hormonalnu liecbu, niekomu pomohla, ale len zmensit myom, aby bola jednoduchsia operacia maternice. neviem ci maternicu so 7cm myomom je mozno len zoperovat myom 😒

laurika25
4. júl 2015

@lavazzake trosku mimo temy ale az mam zimomriavky😳ja som mala 2 sekcie a nastastie dopadli velmi dobre..ja kricim aj u zubara a to mam pichnutu injekciu na umrtvenie..ani by ma nenapadlo,ze anestezia nemoze zabrat..a ️Inak gratulujem k tehotenstvu

ela_79
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
latvia
4. júl 2015

@ela_79 len jej rastie, neviem, ci sa nejak zmensi sam...

latvia
4. júl 2015

@lavazzake a ako ta ten doktor ratoval ked ti nesadla anesteza?

lavazzake
4. júl 2015

@laurika25 dakujem...ano, je to desivy zazitok...videli, ze je zle, dali mi najvyssiu moznu davku, viac uz nemohli, mne uz len tiekli slzy, ked Fric videl, co sa deje, odrodil ma za 5 minut...viem presne lebo na tie hodiny na stene saly do smrti nezabudnem...a v oktobri ich uvidim opat...pri prvej sekcii nechal asistujucu doktorku nech ma zasije a len dozoroval, pri tejto vsetko urobil sam, nebol cas...ale napr.neviem ci to bude tym alebo niecim inym, ale po tej strasnej sekcii som uz po 48 hod.behala ako srnka a po prvej som sa dlho spamatavala...

lavazzake
4. júl 2015

@latvia poponahlal sa, aby som si odtrpela co najmenej...

latvia
4. júl 2015

@lavazzake to si mala pichnuty spinal?

lavazzake
4. júl 2015

Ale co sa tyka myomov, je to asi pripad od pripadu lebo kamoska bola tehotna a posledny mesiac maly v maternici nepriberal, ale chudol, ine problemy nemala...a pri sekcii lekar z maternice okrem maleho vytiahol aj myom velky ako muzska past...na usg ho nebolo vidiet lebo ho maly kryl...ak robi myom take problemy, urcite by som ho riesila co najskor a skusila konzultovat s viacerymi lekarmi...

ela_79
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lavazzake
4. júl 2015

@latvia epidural lebo anesteziologicka povedala, ze zabera rovnako ako spinal...mne ocividne nie...pri prvej sc som mala spinal a vsetko bolo ok...

latvia
4. júl 2015

@lavazzake tak to si mala potom smolu. epidural zabera pomalsie nez spinal, spinal do 5 minut, epidural 30-40min kym mozu bezbolestne rezat. sa divim, ze ta hned neuspali a nechali ta trapit....toto sa nerobi

lavazzake
4. júl 2015

@latvia oni cakali dost dlho, este to anesteziologicka kontrolovala lebo jednak tam s nou bola na sale mojej kamosky mama z chirurgie (lebo robi v tej istej nemocnici) a vedeli, ze som primarova (Fricova) kvazi "VIP" pacientka (neviem ako to napisat, aby to nevyznelo namyslene, skratka Fric je nas rodinny priatel, aj ja som sa pri nom narodila), takze neobvinujem ziadneho lekara, zrejme to nebola ich vina...mozno to bude aj genmi, mojmu otcovi napr.nezabera anesteza ked mu robia zuby (mne nastastie ano)...

latvia
4. júl 2015

@lavazzake nie, to ze ti nezabral epidural nebola zrejme ich vina, ale nechat ta trapit sa pocas operacie to ano. ak su bolesti, pacient sa uspi.

lavazzake
4. júl 2015

@latvia no trpim chronickym kaslom, asi to nechceli riskovat...

gloria9
4. júl 2015

@stradivariuska ahoj odporucam ti nemocnicu v presove su tam naj kamoska mala to iste a zachranili jej maternicu tiez sa bala

mamazem
14. júl 2015

Neviem posúdiť, či je vo Vašom prípade ešte čas na alternatívne riešenie, ale snáď pomôže táto informácia iným ženám s podobným problémom. Podľa alternatívnej medicíny nie je možné zlepšiť stav maternice, ak nie je v poriadku pankreas (slinivka brušná), ktorý je zodpovedný za všetky sliznice v tele.
Pankreas nemá rád kávu (hlavne nie s mliekom), alkohol a stres. Ďalej nadbytok cukru v strave. Pankreas posilňujú byliny ako Kondurango, Plamienka ale napr. ak obľúbený Gynex. Sú aj rôzne čaje. Je to ale na dlhšie... A dôležitá je psychika, často býva pri podobných problémov žena pod tlakom kvôli partnerskému vzťahu...
Môžete zájsť za nejakým schopným terapeutom, ktorý robí reflexnú terapiu a ukáže Vám ako si môžete sama pomôcť masírovaním jednotlivých plošiek na nohe...

nutrimas
14. júl 2015

Co sa tyka moznosti alternativnej liecby, hoci aj doplnkovej, radi by sme pridali zopar nasich skusenosti a poznatkov:
Z prirodnych zdrojov pomaha pri "zenskych" problemoch (bolestiva, nepravidelna menstr, ovulacia, menopauza, myomy, cysty, endometrioza) pupalkovy olej a to tym, ze harmonizuje hladinu hormonov, ktr. su z roznych dovodov v nerovnovahe (stres, nespravna zivotosprava..) Olen sa odporuca uzivat dlhodobo, 1KL rano a vecer, bud samostatne alebo mozete primiesat aj do jedla:
https://www.modrykonik.sk/shops/vyzivove-doplnk...
Ako nahradu kavy je dobre popijat ajurvedsku liecivu kavu Shatawari, ktr. neobsahuje kofein; jej hlavnou zlozkou je cakanka a bylinka Shatawari, ktr. pozitivne vplyva na horm. system celkovo:
https://www.modrykonik.sk/shops/ine/wdxt/satawa...
Pomoct moze aj spec. japonska tlakova masaz SHIATSU - zajdite za maserom, fyzioterapeutom, ktr. ju vykonava vo Vasom okoli. Drzime Vam palce!
@stradivariuska

godyna
14. júl 2015

Uz si našla doktora?

stradivariuska
autor
14. júl 2015

@godyna. Doc. Bielik v BB

godyna
14. júl 2015

Ja som mala podobný problém, len som ich mala viac a väčšie (uplna katastrofa...) iba Ta chcem povzbudiť, ze dobry doktor dokáže "zázraky" Drzim palce a verim , ze vsetko dobre dopadne.