Nepravidelná menštruácia

lenka2233
8. nov 2013

Dobrý deň milé mamičky,určite mi budete vedieť poradiť.Síce ešte nie som mamička,ale v budúcnosti by som chcela byť.Mám problém s nepravidelnou menštruáciou.Mám 23 rokov a asi už 4. rok beriem Duphaston,ktorý mi prekáža,pribrala som 15 kíl.Chcem to prestať brať,neviete mi poradiť niečo iné? Niečo skôr také prírodné,len nie hormóny.Ak neberiem lieky,nedostaví sa cyklus,som z toho zúfalá.Ďakujem za rady 🙂

kazunomiya
8. nov 2013

Ahoj, ja by som ti odporucala:
- porad sa so svojim lekarom, ci nie je nejaka vhodnejsia liecba, ked ti tato zjavne nevyhovuje
- ak nebude ochotny, tak si najdi dalsieho lekara a skonzultuj to s nim (nie kazdemu sa chce poctivo skumat priciny a hladat riesenie, a nie kazdy je rovnaky odbornik)

- pozri si tuto knizku:
http://www.lpp.sk/index.php?option=com_hikashop...
- na zistenie, ako vlastne tvoje cykly prebiehaju, si mozes precitat na tej istej stranke informacie o metode sledovania cyklov (symptotermalna metoda) pripadne si zaobstarat prirucku
-knizky mozes ziskat za dobrovolny prispevok (t.j. aj zadarmo)
-pripadne sa mozes poradit v poradniach ktore na tejto stranke (www.lpp.sk) najdes.

Inak pri Duphastone je vraj dolezite nasadit ho az ked prebehne ovulacia, inak ju moze zablokovat. Aj preto by sa mohlo hodit naucit sa spominanu metodu na sledovanie cyklu.

lenka2233
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zvedavamt
9. nov 2013

mne po 10 r s upravovanim cyklu konecne pomohli pijavice lekarske, mam pravidelnu menstruaciu bez bolesi skratenu z 7 dni na cca 4, zbavila som sa PMS a aj si tym liečim krčove žily a to som už mala hustotou krvi nabeh na trombozu

iculienka2376
9. nov 2013

Ahoj mne pomohlo dávať si ráno nalačno čaj z rebrícka lekárského - myší chvost . /Zdravie z Božej lekárne / a keď dostanem menstruáciu pijem počas nej čaj z alchemilky alebo zenský caj.
Vyskúšaj za to nic nedáš. Kým som nato prisla trvalo mi to dobré 2 roky az nakoniec mi toto zabralo a to som do seba pchala od Duphastonu po Sarapis kvapky bola som u 2 liecitelov vyhodila kopu penazí a nakoniec stacilo iba pozriet knihy od bývalých strých bylinkáriek .

katka8855
15. okt 2014

@lenka2233 ahoj, chcem sa spytat, ako si riesila pproblem, kedze mam cca podobny ako ty

laskamoja123
16. okt 2014

na upravu je najlepsi tanquei, prirodný produk, rieši vsetky zenske poroblemy aj cysty, myomy, štítnu žlazu a neplodnost,v lekarni nekupis, ja ho obednávam kto ma záujem

puffu
16. okt 2014

@lenka2233 ahoj, ja sice nemam az takyto problem s nepravidelnou ms ale niekedy mi strasne skakala, od 30dni do 56dni...potom som vyskusala pit alchemilkovy cas, ale iba jedno vrecusko som dala do 7dc vody a toto som vypila cez den, pila som takto alchemilku priblizne 8-9 mesiacov, cyklus sa mi upravil na 30-34dni, potom som ju pit prestala a trochu mi to opat rozhadzalo cyklus a teraz som uz 3 mesiace na 38dnoch cyklu takze u mna uspech, uvidim ako to dopadne tento mesiac...
co som citala tak vela zien si pochvaluje upravu cyklu po inofoliku alebo dobre ohlasy som este citala na gynex ale s tymito osobnu skusenost nemam tak neviem podat osobne info..

nutrimas
17. okt 2014

@katka8855
@puffu
Okrem alchemilky je velmi ucinnym prirodnym pomocnikom aj pupalka - v koncentrovanej forme ako olej sa odporuca uzivat denne 1KL rano a vecer, dlhodobo. Ma velmi pozitivne ucinky na celu hormonalnu sustavu,pomaha harmonizovat "zenske vnutro" - pomaha pri bolestivej, nepravidelnej menstruacii, myomoch, endometrioze, menopauze,neplodnosti a pod. 100% panenske za studena lisovane oleje maju najväcsi obsah zachovanych ucinnych latok. Pupalkovy olej ako aj mnoje ine liecivneoleje najdete aj u nas na eshope, prip. na MK v PRO shope:
https://www.modrykonik.sk/shops/vyzivove-doplnk...

redbubble
14. máj 2015

Baby ten čaj z Myšieho chvostíka môžem doporučiť aj ja od 15 som mala nepravidelnu 35-45 dní tak som vyskúšala a dostala som presne na 28 deň od poslednej menšt. a vypila som asi 10 čajíkov 🙂)