Nepríjemný zápach z pošvy

adka0506
4. nov 2013

Baby,je mi to trošku nepríjemné,ale už asi mesiac ma strašne trápi nepríjemný zápach z pošvy.Keď sa vyzlečiem normálne mi smrdia nohavičky i nohavice.Používam gél na intímnu hygienu,sprcha každý deň niekedy aj dvakrát,tak nechápem čo by to mohlo byť ;(

lili_mia
4. nov 2013

V prvom rade prestaň s tým gelom. Môže byť, že ti až tak podráždil sliznicu v pošve, že si si ten zápach spôsobila. Inak to môže byť aj stravou, stresom, niečo s hormonmi. Poradí jedine lekár, ten spraví aj výter a budeš vedieť čo a ako.

darina1952
4. nov 2013

@adka0506 ahoj, vyzerá to tak, že máš narušenú intímnu mikroflóru. Skús si v lekárni kúpiť Gynlife alebo niečo podobné na obnovenie mikroflóry - sú to tablety na zavedenie... po pár dňoch by to malo prejsť 😉

adka0506
autor
4. nov 2013

@lili_mia Myslíš,že mám ísť k lekárovi?Preventívku tento rok mám a ísť tam a povedať,že som prišla preto lebo zapácham mi je trápne :( Nedá sa to riešiť inak ?

adka0506
autor
4. nov 2013

@darina1952 Vyskúšam,ďakujem

lili_mia
4. nov 2013

@adka0506 Ja som mala svrbenie a išla som. Lekár je predsa pre moje potreby, nie ja pre jeho platby od poisťovne. Preventívne mi urobila výter a týmto som vlastne tento rok nemusela platiť ani za ster, nejak to zdôvodnila poistovni.

renata5
4. nov 2013

@adka0506 ahoj a ako to smrdi???

adka0506
autor
4. nov 2013

@renata5 Ja to neviem popísať,no ale dosť :(

miku1
4. nov 2013

@adka0506 Asi by som vyradila ten gél, na umytie stačí aj obyčajná voda....po lopate povedané, pošva je samočistiaci orgán....a ak to nepomôže, tak jednoducho hanba nehanba treba zájsť aj k lekárovi a on ti už najskôr poradí. Veď lekár je tu kvôli tebe, a nie naopak. Zrejme máš narušenú mikroflóru.

katka1981
4. nov 2013

@darina1952, narusena mikroflora nesmrdi!
@adka0506, skus, http://www.lejdy.sk/zenske-problemy/bakterialna...
ak to smrdi po rybach, uz tu bolo o tom forum, inak netusim. Jedno ti poviem, mykoza nesmrdi.

daducha
4. nov 2013

ak je to rybaci zapach, ako pise katka je to urcite bakterialna vaginoza,urcite to nie je mykoza.Potrebujes lieky na predpis, hamba nehamba po tyzdni liecenia mas klud 😉

renata5
4. nov 2013

@adka0506 ja mam tiez problem na preventivky chodim ked sa stazujem doktorovi tak povie ze je to v mojej hlave ale napriklad vecer sa umyjem a rano vstanem a smrdia mi nohavicky ako keby som sa tyzden neumyla tiez ma to trapi neviem co s tym

adka0506
autor
4. nov 2013

@katka1981
Dá sa to liečiť aj bez lekára?

adka0506
autor
4. nov 2013

@renata5 no to isté mám ;(

adka0506
autor
4. nov 2013

@daducha noesú na to lieky bez predpisu?

renata5
4. nov 2013

@adka0506 ja nemam ziadny vytok ziadne svrbenie len proste smrdim a nohavicky mam take vlhke ach boze

adka0506
autor
4. nov 2013

@renata5 no ja malm presne to isté,len sem-tam mám aj boely výtok.Neviem čo s tým a k lekárovi sa hanbím :(

renata5
4. nov 2013

@adka0506 ja idem o dva tyzdne na preventivku a poviem mu to len on sa smeje ako k...t.....tiez sa hambim ja sa zvyknem pytat manzela ci smrdim on ze nie ze mam taky pach moze aj to byt mozno to nie je po zenskej stranke furt zerem cibulu cesnak alebo ja neviem chcem sa toho zbavit ja sa umyvam aj rosalginom canested si natieram a nic

kadan
4. nov 2013

@renata5
zmeň doktora keď si s ním nespokojná, nemôže sa predsa ku problému takto stavať

@adka0506
určite choď ku doktorovi

blackcat8885
4. nov 2013

@adka0506 Určite chod k lekárovi mne sa takéto veci stávali počas tehotenstva a to som k nemu musela chodiť na poradne takže sa to nedalo tajiť.Ale povedal mi,že ak sa to nerieši môže vzniknúť zápal lebo to môže prejsť na vaječníky.Tiež som mala výtok aj to zapáchalo dal mi vagin.čípky

linda20111
4. nov 2013

@adka0506 Podla toho zapachu si myslim ze je to bakterialna infekcia, k tomu by si mala mat aj zlty vytok... Radim cim skor k lekarovi nech urobi vyter a da lieky. Mykoza to nieje, ta ma ine priznaky.. Neskusaj na to nic volnepredajne ani ziadne gely, hluposti, pretoze na to treba brat liek na predpis.

cerez
4. nov 2013

Ženský lekár je od toho, aby liečil intímne problémy žien. Každá z nás už mala nejakú tú mykózu. Rovnako taká vôňa krvi počas pôrodu tiež nie je dva krát príjemná. Takže ostych preč a šup-šup k lekárovi.
@adka0506

sendy182
4. nov 2013

@adka0506
@renata5 šup k lekárovi.. 😝 ani ja k nemu nejdem s nadšením 😅 😅 😅 ....toto treba vyliečiť poriadne.....načas vylúčiť cukor a sladkosti.....jesť probiotické jogurty a kvapky nebrali ste niekedy nedávno atb,......?

lubikan
4. nov 2013

ja toto mavam pravidelne,ked mam dole prales 😀 😀 dokonca aj po vyumyvani....aj uterak citit

ale ked sa vyholim,je to ok

lubikan
4. nov 2013

@renata5 na noc nepouzivaj nohavicky,vetraj ju 🙂

adka0506
autor
4. nov 2013

@sendy182 Sladkosti nejem a tabletky tiez nie, takze z toho to asi nebude :(

nikatan
4. nov 2013

ja som mala ten istý problém pol roka po pôrede.bola som u lekára a ten mi predpísal vklady a chvalabohu to prešlo.bol to nepríjemný zápach a mala som pocit akoby mi unikal moč.myslím, že by si mala ísť k lekárovi a neliečiť sa sama aby sa to neskôr po zléj liečbe nezopakovalo.

sendy182
4. nov 2013

@adka0506 používaj bavlnené nohavičky tie klasické 🙂 a prežehli ich 😉

adulik23
4. nov 2013

@adka0506 urcite chod na vyter. moze to byt ureaplasma a ta sa da liecit len ATB

katka1981
4. nov 2013

@adka0506, ak mas to, co predpokladam, urcite nie. Dostanes nato cipky a urobi ti kultivaciu. Urcite to nemas z nehygieny a nie si prva ani posledna. Tak nevahaj a chod k dr.