Neurčitá bolesť chrbta

hermanoval
25. júl 2014

Ahojte.Prosím Vás stretol sa už niekto s takýmto problémom? Mám problémy s bolesťami chrbta,ktoré trvajú skoro mesiac.Bolesť začala raz ráno po prebudení,v oklí pravej lopatky a pod ňou.Ako keby som si to len zaležala.My&slela som že to o pár dni prejde,dávala som si Dorsiflex,ale bolesť sa opakuje každý ráno.Bolest je hlavne pri rotácii trupu doprava a záklone hlavy.Užívam lieky,chodím na RHB,a bolesť stále rovnaká.Večer sa cítim úplne v pohode a už verím,že ráno bude všetko ok.Ráno sa však znovu opakuje to isté.Mám tú istú posteĺ,ten istý vankúš,spávam stále rovnako,nič som nemenila.Počas dňa bolesť ustúpi,niekedy aj bez tabletky.Ráno len čo sa prebudím,si pomyslím,že už ma to nebolí,no stačí pohyb rukou doprava a bolesť je tam.Poraďte,ak ste to niekto zažili,a čo vám zistili.Zápal nemám,odbery sú v poriadku.Ďakujem

katkabg
25. júl 2014

Neviem co na to aj ja to mam uztyzden len na lavej strane.Proste mam zacvaknuty nerv...ono to prejde ak mas to co ja

ellca123
25. júl 2014

objednajte sa u ortopeda alebo neurologa
mne tak zistili dedicne ochorenie-chronicke
porobia vam rengen a hned budete vediet co a ako

hermanoval
autor
26. júl 2014

@katkabg ahoj a Ty si s tým bola niekde?Ako vieš že je to zacviknutý nerv?Stalo sa Ti to už niekedy?Ďakujem

katkabg
26. júl 2014

@hermanoval ano bola som stym lebo mna bolelo az vpredu v hrudi na lavo.Robili mi aj ekg tam som mala trosku vykyv a brala homeopatika upokojujuce a ten nerv mi presiel asi po tyzdni aj nieco.Som si to mastila s konskou mastou.Ale doktor vravel e ta bolest m vyraza az dopreu do hrude prade vdaka tomu nervu.Ale uz to je prec.Skus zajst k doktorovy🙂

briketa
26. júl 2014

@hermanoval raz za mesiac na hlbkovu masaz a prejde to. Treba strecing kazdy den. Bez liekov 😉.

nextik
26. júl 2014

Cvicenie sm system. Mne pomohlo .

kiki68
26. júl 2014

co tak dornova metoda? velmi ucinne a nie tak financne narodne podla mna. Pekne to vie pomoct. Moja mamka na to chodi, lebo ma chrbat v haji inak.

hermanoval
autor
26. júl 2014

@katkabg ja som bola u doktora,som objednaná na MR,ale neskoro

jardu
26. júl 2014

Treba riadne vysetrenie, ruka vas neboli alebo neslabne?

gr
26. júl 2014

@hermanoval Ahoj, pokial nebudes mat vysledok z MR, neodporucam velmi masaze, ani cvicenia. Moze to byt vybocena platnicka a v takom pripade treba byt opatrny. Idealne zatial nezatazovat chrbticu a davat si pozor na nespravne pohyby, dvihanie, ...

hermanoval
autor
26. júl 2014

@jardu nie ruka ma nebolí,to je zatiaľ v poriadku,len každý deň ráno akoby stuhnutie,bolestivosť pri pohybe a záklone hlavy,

skajkaze
26. júl 2014

Ak máš rannu stuhnutosť,môže to byť Bechterevova choroba,ale to treba reumatolovicke vysetrenie

hermanoval
autor
27. júl 2014

@skajkaze Bechterevova choroba sa týka inej časti chrbtice

skajkaze
27. júl 2014

@hermanoval ja ju mam, tak viem čo hovorím😉

hermanoval
autor
27. júl 2014

@skajkaze no veď uvidím,lebo odbery som mala všetky dobre,aj reumatoidný faktor,aj zápalové parametre.A dá sa Ti s tým normálne fungovať?

skajkaze
27. júl 2014

@hermanoval teraz som si všimla, že krvné testy si mala dobre,tak neviem,ja som ich mala na začiatku len mierne zvýšené,ale podrobnejšie odbery na reumatologii a ostatné klinické prejavy (zapaly oči, zapal achilovky,opuchnuté prsty na nohe,bodava bolesť v pätách,nočné bolesti a ranná stuhnutosť)to potvrdili.Momentalne beriem Humiru-biologickú liečbu,tak je dobre. 🙂 veľa zdravia prajem

nutrimas
2. okt 2014

Velmi ucinnou metodou pri bolestiach chrbtice je spec. rehabil.cvicenie SM system, vdaka ktoremu odstranime nielen nasledky, ale hlavne pricinu. Najcastejsou pricinou bolesti chrbtice byva svalova disbalancia. Cvicenie je velmi jednoduche, no zato velmi ucinne, castokrat zachrani pacientov pred operaciou.
Viac info ako aj vsetky cvicebne pomocky najdete na nasej stranke, prip. aj v PRO shope tu na MK:
https://www.modrykonik.sk/shops/sportove-potreb...

monkabr
2. okt 2014

Vyskusajte pri bolestiach chrbtice, ale aj klbov a podobne kryokomoru, vyborna vec 🙂 Skutocne pomaha pri kadecom
http://www.pluska.sk/izdravie/liecba/v-kryokomo...