Ochlpenie na brade

cameliaa
16. apr 2013

Baby, chcem sa opytat, mam taky problem, vsimla som si, ze mam male chlpky na brade, hlavne su viditelne ked svieti slnko ☹ , som taky tmavsi typ, aj jemne fuzky si depilujem uz dlho, ale brada???? Tak to uz je na mna privela. Neviete aka by mohla byt pricina ich rastu? a ako to odstranit? dakujem velmi pekne za rady. 😉

easy200
16. apr 2013

Ahoj, su asi biele, ze? Ja som mala biele aj cierne a bolo treba ist na Endokrynologiu-zistili, ze mi chyba nejaky enzym v nadoblicke od narodenia no a moznosti boli : 1.kazdy druhy den si to vytrhavat pinzetou (ale bolo ich vela, takze je to neprakticke a bolestive), 2.alebo u kozmeticky elektricka ihla - lenze treba tam chodit casto a ide to dost do penazi, 3.alebo laser- drahe, ale u mna to funguje, mala som ich vela na brade aj krku,uz po prvom laseri mi narastlo o 6 tyzdnov menej chlpkov ako predtym, takze odporucam. 4.alebo epilovat doma voskom.

sissy27
16. apr 2013

@cameliaa pravdepodobne hormonálna porucha - takže dať si spraviť hormonálny profil a na základe toho dostaneš lieky a malo by sa to upraviť, alebo ak sa hormonálna porucha vylúči, tak si vybrať niektorý z kozmetických zákrokov - vosk, laser, el. ihla...

cameliaa
autor
16. apr 2013

@easy200 dakujem za radu 🙂 , asi by som sa mala objednat na tu endokrinologiu. A kolko stoji ten laser?

liz_lemon
17. apr 2013

@cameliaa laser je cca 20-30 E za jedno sedenie, ono to treba opakovat, ale kolkokrat je velmi individualne, tvar je velmi citliva zalezitost, moze sa stat, ze tam pojdes aj 10x a vysledok ziadny, a da sa to robit az na jesen/zima, lebo uz je slnko, a mohla by si z toho mat flaky/jazvy
ak mas svetle korienky, tak laser ti nepomoze vobec (skor IPL), takze si to najprv pozri

koran
22. nov 2013

@sissy27 to je blbosť, dostane akurát HAK Diane35 a jej podobné. Písala som koli tomuto problému jednej endokrinol. do Lubochne kde sú profíci a tá mi povedala, že aj tak mi predpíše jedine HAK, že na toto ešte nič iné nikto nevymyslel ☹

katka1981
22. nov 2013

@cameliaa, nie si sama. Ak su tmave, tak laser, ak su svetle, kasli nato. Chlpy budes mat cim dalej viac a vsade. Bez urazky, som realistka, a vidim to na sebe. A rada, vzdy stoj tak, aby ich nebolo vidno 🙂

talula
22. nov 2013

je to uplne bezna vec u zien, hlavne pribudajucim vekom hladina testosteronu stupa... treba sa spytat dr. pravdepodobne ti predpise hak a inak ako baby pisu vytrhat alebo nieco podobne s tym spravit...

katka1981
22. nov 2013

@koran, ja som chodila na hornu peru na laser, a mne ta baba co to robi povedala, ze toto co mam, nie je s hormonov a tiez chodim endoske, naposledy som jej kazala aby mi zobrala testosteron ze som nervna a chpata, povedala ze to mam ok. Chlpate sme jednak dedicne a mozno z kureniec. Ozaj mam vsetky hormonalne testy ok. Kedysi som brala Diane 35 ale nevidela som nejake zmeny. Najvacsie zmny boli u mna pocas tehu. Ako tehotna som mala strasne chpate brucho. PO porode asi 2 roky brucho hladucke bez chlpov, to iste aj bradavky a po dvoch rokoch...... no a dalej som ticho 🙂

katka1981
22. nov 2013

@talula, ano, je to vekom, ja mam aj testosteron ok, co nechapem 🙂 Ale uz som v elektricke videla aj baby, co na tvari nemaju jediny chlp, taka zavist....

ewinecka
22. nov 2013

ja takisto sa mi zacali robit tmave hnusne nebavi ma to stale pinzetovat,ale rozhodla som sa ked budem mat viac casu ist na laser co uz:(

talula
22. nov 2013

@katka1981 hej niektore sa narodili "pod stastnou hviezdou" co uz svet je nespravodlivy 😒 aspon sme mudre, to nam nezoberu 😀

misskisa
1. jan 2014

Ja mam tiez vela chlpkov na brade a musim si to pinzetovat kazdy treti den, to sa este ako tak da, ale chcela by som sa spytat ak mate niektora ochlpenie aj okolo bradaviek, ako to riesite? keby boli tie chlpy aspon blede ale su tmave a je mi to strasne neprijemne, hlavne pred priatelom, tak si to holim...lebo vytrhavat pinzetou to si neviem predstavit tam. Myslite ze ked pojdem k mojej praktickej lekarke, posle ma na endokrynologiu? este som take vysetrenie neabsolvovala a mozno by to stalo za to, lenze ja som taky typ ze som hambliva a bojim sa ze doktorka mi povie ze co vymyslam, to je u zien normalne.....

tominko2612
25. jan 2014

citala som teraz nieco nove, thanak puder zmiesan s olejom kusuma, vraj to treba aplikovat po dobu sto dni, kazdy den na 4 hodiny, alebo celu noc...vrajt o pomaha, ale ci je to pravda netusim, ja by som to skusila.

miroslavabalaz
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kiki68
16. jún 2014

ja som mala fuzky a pekne na laser a prec s tym, vraj je to velmi caste. Mozete sa aj na gyndde spytat, poslu mozno na endokrino, spravia hormonalny profil,ale moc si od toho neslubujte,lebo to by sme mali problem kazda druha baba. Ten laser to isti, tie chlpky u zien su dost jemne a da sa ich po 3 sedeniach na laseri zbavit. Ani to nejako neboli. Oproti podpazusiu a bikinam je to na laseri prechadzka ruzovym sadom na tom ksichte 😉

daduska132
23. jún 2014

ahoj, ja som mala problémy s váječníkmi preto sa mi to objavilo . ale aj po vyliečení to stále mám =/ bolo mi povedané že ešte to môže byť štátna žľaza =( tak sa chystám na vyšetrenie k endokrinologičke.. a ak máš problémy s hormónmi síce ti to zlikviduje chlp ale vráti sa ti to

vinuslava
23. jún 2014

takyto problem ma veľa žien a do istej miery je to aj dedičné. Ja to mám tiež, hormonálny profil v norme, dlho som brala HAK (cilest, cyproplex) a este kadejake ine lieky a po vysadeni liečby sa to vrátilo naspäť. Najhoršia na tom všetkom je tá psychická frustrácia. ☹

ivcam2
2. júl 2014

Baby ja mam ten isty problem pera, brada, ostatne uz nejako zakryjem. Keby som zratala vsetky peniaze co som minula za laser, IPL, cukrovu pastu... a stale rastu akoby som ich hnojila. Hormonalny profil ok. Gynekog mi povedal, ze chlpate zeny su pekne. Teraz sa mi dostal pod ruku link na olej jannine proti rastu chlpkov nemate skusenost ?

jamone
15. nov 2014

Olej Jannine funguje. Testovali ho s pozitívnym ohlasom viaceré blogerky. Tu sú: http://www.jannine.sk/referencie .

nutrimas
21. nov 2015

Problem s nadmernym ochlpenim bude mat pravdepodobne hormonalnu pricinu. Harmonizovat hladinu hormonov napomaha pupalka, je to bylinka, ktr. pozitivne posobi celkovo na "zenske vnutro", pomaha pri roznych zenskych problemoch. Uziva sa vo forme oleja, 1KL rano a vecer, dlhodobo. Mame na nu velmi dobre ohlasy aj v suvislosti s nepravidelnou, bolestivou menstr, ovulaciou, menopauzou, PMS a pod: https://www.modrykonik.sk/market/vyzivove-dopln...

janusica
16. mar 2016

@ivcam2 Cau, trocha neskoro, ale vsimla som si tuto temu az teraz, ked som hladala info o pupalke. Jannine som si kupila a pouzivam ho po kazdej epilacii na vsetky miesta, ktore poznas. A nie, nefunguje 🙂 Sama uz neverim na tie blogerske fotky "pred a po", je to len reklama a zavadzanie zien, ktore mozu peniaze radsej investovat do niecoho, co potrebuju. Za mna zbytocne vyhodene peniaze. 😒

vladka50
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katkabridova
26. feb 2017

Ahojte baby ale lasery v studiach su isto silnejsie ako tie na doma.ze.Ja som chodila na elektricku ijlu.a davalai ozaj ze pekne otacky aby mi to zabralo.Ak mozte poradte niektora.dakujem

katka1981
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katka1981
17. dec 2022

@janusica, ale ved tu pupalku si mala pit, nie natierat 😅 Este aj ked som chodila na laser hornej pery mi povedala sestricka, ze toto nemam z hormonov. A mala som robeny aj u endokrinologa hormonalny profil, vsetko v norme, ja som bola presvedcena ze mam vela testosteronu, a vsetko v pohode. MS pravidelne ako hodinky.

janusica
17. dec 2022

@katka1981 ? Ja som písala o oleji Jannine, tým sa potierala koža. Vtipek moc nevyšiel. 🤷‍♀️

katka1981
18. dec 2022

@janusica, ja som nesla vtipkovat, ja som pochopila ze pupalku. Sorry, deficit spanku robi vela. Inak tiez by som prijala zazrak ze dam to do vane ponorim sa a vsetky chlpy zmiznu na veky alebo aspon na dlhsi cas. Sklbat sa nebudem, to ma strasne boli a cas nemam, tak som na zimu vybavena.