Operácia kŕčových žíl - skúsenosti

junova
4. jún 2015

Pekný večer, v rodine máme kŕčové žily, mal ich dedko, má ich môj otec a mám ich aj ja. Po dvoch pôrodoch sa mi ešte zhoršili. Mám ich na jednej nohe, vystupene žily a hrcky. Kvôli tomu nechcem nosiť ani krátke sukne a šaty. Ja neviem čo si vybrať či klasickú operáciu alebo laserom.Poraďte mi. Ďakujem.

rica1
4. jún 2015

@junova ja by som sa poradila s cievnym čo odporuča, mne narovinu povedal ze npr najskor laser potom dosklerotizovat, ale bola som uz aj operovana, ak su moc masivne tak asi operacia ak nie tak laser a potom dosklerotizovat ak ostanu metličky.. ale najlepšie Ti poradí cievny

zuska88
4. jún 2015

@junova ahoj, tiez ma caka podobne rozhodnutie, ale myslim ze najlepsie ti poradi tvoj cievny lekar, pretoze je to velmi individualne a zavisi to od stupna postihnutia ziloveho systemu...v podstate cim lahsia forma tym vyssia sanca na menej invazivne techniky ako sklerotizacia...

terezka1947
4. jún 2015

@junova no,neviem ci si uvedomujes,ze az tak TY na vyber nemas 😒
pretoze az lekar ti moze odporucat alebo neodporucat laser napr.,prip.zdiagnostikovat zily tak,ze klasicka opaeracia bude nutna a ina ju nebude moct nahradit
vsetko zalezi od stadia poskodenia zil
ak uz mas "vypuklinky"...zrejme to bude pokrocilejsie stadium
ja som bola na sklerotizacii-penovej....aj to uz bolo diskutabilne,lebo zily boli skor na klasicke "rezanie"" 😉

zuska88
4. jún 2015

@rica1 si ma predbehla🙂 prosim ta a ty si mala jednu a tu istu koncatinu uz viackrat roznymi metodami zooperovanu? prvy zakrok nepomohol ci ako?

mmio
4. jún 2015

Najlepsie by bolo poradit sa s angiologom. Ja som bola prednedavnom za svojim dr a ten mi operaciu velmi neodporucal... Pytal sa ma, ci je to az take zle... Sestra bola zily operovat klasicky uz 2x a spravili sa jej zas. A minule mi iny dr vysvetloval, ze dolezite je brat vitaminy na krcove zily, cvicit cviky, nosit pancuchy... Na nete k tomu najdes viac. Lebo zdedili sme to, ze mame slabe zilove steny a preto to treba liecit, aby sa krcove zily nezhorsovali... Lebo ani operaciou a ani skleratizaciou problem nevyriesime uplne, len odstranime viditelne zily a to neznamena, ze sa nevratia... Aj preto, ak sa rozhodnes operovat, je dolezite venovat pozornost prevencii a liecbe.

junova
autor
4. jún 2015

Ďakujem vám za odpovede. Chirurg mi odporučil klasickú operáciu a keď som sa bola pýtať v Žiline v nemocnici kde robia laserom, tak tam mi povedali že stačí mi operovať laserom. Tak preto neviem, čo robiť.

zuska88
4. jún 2015

@junova hmmm, tak to by chcelo kliniku kde to robia vsetkymi metodami a zda sa ze len tak by si dostala objektivnu odpoved...a v akom stadiu mas tie zily?

junova
autor
4. jún 2015

@zuska88 No ja si tiež myslim, že na tej klinike kde robia laserom neboli veľmi objektívny. Mám výrazne zelené žily a keď stojím tak je mi vidieť malé hrcky :(

bonaqa2013
4. jún 2015

@mmio aké sú tie vitamíny na kŕčové žily.... ešte som to nepočula.

terezka1947
5. jún 2015

@junova skor ti odporucam ist na cievne oddelenie,k cievnemu chirurgovi-nech ten posudi....su zariadenia,kde sa cievam venuju ako estetickej zaleitosti a robia dost neplechy 😠
baby....neexistuju vitaminy na zily
keby boli,nemuseli by byt operacie
lieky a vitaminy posilnia steny zil,ale bohuzial ak ma cloevk predispoziciu a k tomu namahave zamestnanie,tazke tehu a porody,zilam sa nevyhne...
vraj naj prevenciou a pomocou je nosenie kompresivnych pancuch a dodrziavat pitny rezim+pohyb,zodpovedajuci stavu zil

operacia sice zily odstrani,no objabvia sa inde casom 😒

zuzi0911
5. jún 2015

Ahoj pozvala som ta do skupiny krcove zily..tam ti lepsie poradia co maju skusenosti...

terezka1947
5. jún 2015

@zuzi0911 mozes tam pridat aj mna?dakujem

zuzi0911
5. jún 2015

@terezka1947 ahoj..hotovo

avaka
5. jún 2015

@zuzi0911 ahoj,prosím ťa,môžeš pridat aj mňa do skupiny?ďakujem

mmio
5. jún 2015

@bonaqa2013 neviem, ci to mozem napisat...kvoli reklame, ale ok, napr. Detralex sa dost odporuca, ten je dobry aj na zlatu zilu...

zuzi0911
5. jún 2015

@avaka hotovo

avaka
5. jún 2015

@zuzi0911 ďakujem pekne, večer popozeram🙂

maja2039
5. jún 2015

Tiez som teraz bola na vysetreni u angiologa a poradila mi operaciu mam ist na konzultaciu na cievne dohodnut sa s cievnym chirurgom vraj najlepsie je na jesen, ale tiez mi niekto vravel ze sa vratili tie zili tak neviem ☹

mawka
5. jún 2015

ja som bola na op ako 18 rocna s lavou nohou. od clenka az k slabinam dost nepekna zila. vybrali a mala som pokoj az do tohto roku. takze 17 rokov som bola ok a ziadne zily nic. teraz mi uz zacina presvitat /hrckove este nie su/ a presne tak isto ako to bolo predtym. nad clenkom a az hore na stehno. ale ja si to dam najskor sklerotizovat. az to nezaberie, potom budem riesit op.
moja mamka uz mala niekolko operacii zil, nikdy jej to nepomohlo, stale sa jej objavia a dost nepekne. a chirurg povedal, ze to uz nema zmysel operovat, bude jej to sklerotizovat. sak tam s tymi zilami pod noz chodila ako na klavir. o nic v podstate nejde, za dva dni je po op doma, ale je to proste op, uspavanie, atd. naco, ked jej to sklerotizuje a vlastne bude mat pokoj rovnako na chvilu ako po op.
otec mal zily, urobili mu to 30 rokov dozadu a odvtedy ma svaty pokoj.

samko1
5. jún 2015

ahojte... poprosím aj ja o pridanie do skupiny... tiež už mám jednu klasickú operáciu tento rok za sebou. Ďakujem.

rica1
5. jún 2015

@zuska88 ahoj, no lavu nohu som mala operovanu, mne sa robili zily len od kolena dole, ostatne inak bolo vsetko ciste mala som dve masivne klukate zily na predkoleni z vnutornej strane lytka.. to som mala iba 24rokov!! tak ma zoperovali a mala som tusim tak rok dva pokoj, prava noha bola uplne ok, po roku alebo dvoch sa mi začali robit metličky take uplne drobne rozvetvene ale velke loziska, ze to nevyzeralo pekne tak som sla na sklerotizaciu to tiez pomohlo ale oni sa tvoria nanovo a navovo, ked som otehotnela lava noha kvazi ostala stabilizovaná to je tá operovaná a sklerotizovaná ale na pravej na ktorej doteraz nebolo nic robene sa uplne zhorsila zas len na predkolení, bola som aj u cievneho povedal ze po porode sa to zjemni a mal pravdu mam par dni po porode a zily zbledli ale teda su to tiez viacmenej tie metlicky.. ale je tam aj jedna vypukla, a povedal ze v decembri pridem a zhodnotíme ci tam bude laser alebo bude stacit sklerotizácia.. je to uz asi vecny boj ☹

rica1
5. jún 2015

@junova tak ked povedali ze laser ja by som sla asi na ten laser, operacia hm, cojaviem ... podla toho v akom stave to mas, inak kolko pytaju v ziline za laser?

junova
autor
5. jún 2015

@rica1 čo je tá sklerotizacia?

lazuzi
5. jún 2015

Ahojte... moja skúsenosť... bola som na laserovú operáciu v žiline v roku 2013, platila som 150 eur... Poctivo som nosila pančuchy,vždy natreté nohy lioton gelom... Od operácie moja noha nevyzerala lepšie,modriny ostali a teraz už tam mám pekné hrčky a mám to 100x horšie ako pred operáciou... takže tak nejak....

rica1
5. jún 2015

@junova sklerotizacia je to ze do tych metliciek sa tenkou ihlou s injekciou vsetrekne penovy roztok čo ma za nasledok ze ta metlicka alebo zila sa zlepi a zmizne, ma to celkom dobry efekt ked to niekto vie robit, ale pozor na centra akoze dermatologicke lebo tam stoji jedno osetrenie aj 100eur pritom je to lacna metoda, aspon tak sa vyjadril moj cievny, vela cievnych to robi v ordináciach treba si to nejak vyhladat, lebo v centrach za to pytaju neskutočne prachy , npr mne sa venoval dve hodiny tym noham a zobral 40eur

junova
autor
5. jún 2015

@rica1 A bolelo to? Po zákroku môžem ísť domov? Kde ti to robili?

zuska88
5. jún 2015

@junova Hmmm, tak male hrcky zacinaju vidiet a mne, bola som u dvoch angiologoch, podla nich je to na sklerotizaciu, ci laser, jeden mi dal v sprave stupen C1 druhy C2...tebe?

zuska88
5. jún 2015

@zuzi0911 zuzka prosim pridaj aj mna do skupiny, dakujem🙂

zuska88
5. jún 2015

@rica1 hmmm, a po tej operacii si sa nejako specialne o tu nohu starala? nemyslim tesne po operaci nosenie kompresnej pancuchy ale celkovo, zmena zivotneho stylu, stravy, vlaknina, sport? myslis ze ak by si to po OP zmenila (to ale teda neviem ktora ma pri detoch tolko casu venovat sa len sebe🙂))) uz sa ti nebudu tvorit nove na tej OP nohe?

junova
autor
5. jún 2015

@zuska88 ja mám stupeň 1