Operácia očí - skúsenosti

petik22
27. dec 2014

Ahojte, chcela by som Vás poprosiť...tie, ktoré majú za sebou operáciu očí môžete mi prosím napísať Vaše skúsenostia či by ste do toho išli opäť 🙂 ?
Ďakujem.

17alexis
27. dec 2014

@petik22 ahoj, ja som osobne na OP očí nebola, ale moja sesternica pred dvomi rokmi áno a je veľmi spokojná. Zrak sa jej zatiaľ nezhoršil, stále vidí rovnako dobre ako po operácii. Počula som však rôzne názory, takže je to asi individuálne. Držím palce. 🙂

didulienka11
27. dec 2014

Ja okamzite ;) dlhe roky som sa na to nevedela odhodlat. Velmi som sa bala. Ale laserova technologia ide velmi dopredu a ked uz bola ponuka "bezbolestneho" zakroku som isla do toho. Zakrok bol za par minut za mnou, jeden den mi trosku slzili oci a chvilu som ich mala citlivejsie na slnko ale inac uz v den operacii som vecer mohla pozerat tv ;) a ten luxus zivota bez okuliarov/cociek - na nezaplatenie!!!! ;) poznam strasne vela ludi, co si to dali robit a vsetci si to velmi chvalia.

zuju2
27. dec 2014

Aj ja chcem ísť s mužom bud. rok. Je to super, človek má pokoj s okuliarmi. Od januára šetríme.

snowwhite81
27. dec 2014

bola som a som nesmierne spokojna.....ale odhodlala som sa az ked boli dostupne bezbolestne metody. Isla som v piatok, v pondelok som bola uz v praci (moja praca obnasa aj denodenne soferovanie), uz to pomaly budu dva roky a nelutujem....stoji to za to, hlavne je to neskutocny rozdiel po 15 rocnom noseni sosoviek......ak mozes, chod do toho 🙂

barby1982
27. dec 2014

aj ja mám operáciu za sebou. Bola som pred tromi rokmi a som veľmi spokojná. Určite odporúčam 😉

agness16
1. jan 2015

Ahojte, bol niekto aj na operacii oči po 40-tke? To znamená ze nosil multifokalne okuliare alebo šošovky? Rada by som poznala skusenost niekoho s touto operaciou. Tu treba vlastnu šošovku vybrat a nahradit umelou ako pri operacii siveho zakalu a človek sa tym zbavi okularov aj na čitanie.Prosim o skusenosti.....

agness16
6. jan 2015

@snowwhite81 môžeš mi prosím tá povedať, či išlo o laserové op alebo výmenu šošovky ?

agness16
6. jan 2015

@barby1982 môžeš mi prosím tá povedať, či išlo o laserové op alebo výmenu šošovky ?

puffu
6. jan 2015

@petik22 ja som bola pred polrokom a zatial moje rozhodnutie nelutujem, bola som v oftume na z-lasik a ziadne bolesti som nemala, jedine mi prvu hodinu strasne slzili oci ale vecer som uz pozerala tv a bola som na pc.. ziadne komplikacie, urcite tam nejaky respekt pred zakrokom bol ale nie je to nic strasne.. ale neviem si to vynachvalit inak, v noci sa zobudit a vidiet kolko je hodin na budiku ale rozoznat ludi v meste, vidiet ostro.. mne to dokonca pomohlo aj v tom ze ma predtym dost casto bolela hlava a oci, od operacie klop klop nic.. oci mozu byt po operacii viac citlivejsie na svetlo ale ja som modrooka a oci som mala velmi citlive na svetlo aj predtym takze toto obmedzenienejako nepocitujem, iba priblizne prve 2 tyzdne som pocitovala viac citlivost ale teraz mi pride rovnaka ako pred operaciou..ja nusim nosit okuliare aj ked je zamrazene lebo mi hned zacnu slzit oci a takto som to maka aj oredtym..

slavkab
6. jan 2015

mne sa po 5 rokoch opat zrak zhorsil, mozno k tomu prispelo aj studium na VS, ale opat by som do toho nesla, kedze mam skusenost, ze to nie je natrvalo...predtym som mala slabsie dioptrie a teraz sa k nim znova blizim...

terezka1947
6. jan 2015

hm,baby a zamysleli ste sa niekedy nad tym,preco tolko ocnych lekarov-aj super operaterov okuliare nosi? 😉
to len take zamyslenie sa 😉
operacia oci je ako kazda ina operacia,aj ona nesie so sebou rizika...jasne,da sa nou velmi pomoct a urcite si ludia,kt.maju vyssie dpt pochvaluju a pomoze im
ale stava sa,ze sa dpt po rokoch vracaju...bohuzial,stava sa to...a ta doba navratu je individualna
ako riesenie siveho zakalu a vysokych dpt,resp.dpt,kt.by obmedzovali pri vykoen nejakeho povolania by som to brala,ale ako poriesenie malych refrakcnych vad asi nie...radsje sosovky alebo okuliare

littledesire
6. jan 2015

@puffu no ze teba stretnem v tejto teme ;)
@petik22 ja som bola pred troma rokmi v oftum kosice. Prva noc bola hrozna, ale dalsie dni sa to zlepsovalo. Potom som asi tyzden nevidela na blizko dobre, ale to preslo. Nelutujem, zrak mam ako orol ;) isla by som do toho opat ;)

snowwhite81
7. jan 2015

@agness16 bola to laserova operacia, bezbolestna metoda Z-lasik v Oftume.

agness16
7. jan 2015

@snowwhite81 a koľko si mala vtedy rokov, ak sa smiem spýtať?

chovancova27
7. jan 2015

@petik22 Ahoj, ja som bola pred 14 rokmi - v 18-tke, excimer lasik, čiže tá drahšia operácia, mala som dioptrie -9, katastrofa, stiahli mi ich pekne na nulu, to bola nádhera... asi dva roky som bola total bez okuliarov, potom sa mi pomaličky začali dioptrie vracať, ale teraz po 18tich rokoch mám dioptrie -4, čo stále nieje ani polovica z toho... takže u man veľká spokojnosť... a to už som po jednom pôrode... teraz nosím pekné moderné okuliare, ktoré sú skôr ako módny doplnok s tenučkými sklami. A teraz sú tie metódy určite ešte lepšie ako pred 18-timi rokmi🙂 ja by som išla znova aj 100x. ťažko povedať pri pacientoch s menšími dioptriami, ktorí to až tak nepotrebujú, ale pre mna to bola záchrana.

petik22
autor
7. jan 2015

Ďakujem moooc za odpovede a rady 🙂 ešte si to musím nechať prejsť hlavou...dakujem kočky

snowwhite81
7. jan 2015

@agness16 mala som 31 a dioptrie -4,5.

agness16
7. jan 2015

@snowwhite81 ďakujem, ja mám teraz o 12 viac a to je problem ☹

barby1982
7. jan 2015

@agness16 bola som na laserovrj operacii

scorpionflower1
1. okt 2015

Boli ste niektorá aj na výmenu šošovky?

alchemilkazltozelena
1. okt 2015

ja som bola v kosiciach v roku 2009 a povazujem to za jedno z najlepsich rozhodnuti v zivote...keby som nesla, tak kazde 2 roky kupovat nove ramy by ma vyslo ovela drahsie ako 700 eurova operacia...a bez okulairov aj vyzeram ovela lepsie 🙂 vsetci to vravia...

ak niektora mate zaujem, mam na predaj darcekovu poukazku na zlavu vo vyske 100 € na laserovu operaciu oci, platnost je do 27.08.2016. Platí na operaciu unikatnym femtosekundovym laserom VISUMAX, proti kratkozrakosti, dalekozrakosti a astigmatizmu na ocnej klinike OFTUM v Kosiciach

scorpionflower1
19. okt 2015

@alchemilkazltozelena : Áno? A ktoré šošovky máš implantované?

alchemilkazltozelena
20. okt 2015

@scorpionflower1 nemam ziadne sosovky, mam pooperovane oci laserom

scorpionflower1
21. okt 2015

Ja som sa pýtala či ma niekto vymenenú šošovku, ale tuším sa snažíš len niečo predať, nie adekvátne reagovať na otázky.

dekys
21. okt 2015

@scorpionflower1 ona reagovala na hlavnu otazku :D nie na tvoju,ved ta ani neoznacila,boze boze

alchemilkazltozelena
22. okt 2015

@dekys presne tak, ale niekto je tu ocividne agresivny a vybija si to na nevinnych ludoch 😕 ja som reagovala na hlavnu temu

scorpionflower1
22. okt 2015

@alchemilkazltozelena : och, pardon, ospravedlnujem sa na najvyssej urovni, ze som ti ukrivdila, dufam, ze sa ti podari coskoro predat tvoju poukazku 🙂

alchemilkazltozelena
22. okt 2015

@scorpionflower1 aj ja dufam, dakujem 😵 a ty snad neoslepnes bez sosoviek 😎