Operácia zlčníka. Kde by sa dalo objednať?

iffka2002
25. júl 2008

ahojte,
potrebujem surne vybrat kamienky na zlcniku, no najradsej by som sla do nejakej nestatnej nemocnice (najlepsie v okoli bratislavy). Neviete nahodou kde by sa dalo objednat?
a este jedna otazka- absolvovali ste to niekto- laparoskopicky?
dakujem..

bezaz
22. sep 2010

@klementina ja som bola v sukromnom centre v prievidzi, zakrok plne preplacala poistovna 🙂 mne sa ten jeden den zdal v pohodke, ved aj tak uz na druhy sa musis zacat hybat, dren tiez mas len jeden den, na 3. den som uz bola s malou na prechadzke 😉

lienkap
22. sep 2010

Miska246 neboj sa nestratíš mliečko, len si vezmi do nemocnice odsávačku a odsávaj kedy sa len bude dať. Ja som to v pohode zvládla, mňa operovali, keď mal malý 2 mesiace. Mamina mu zatiaľ doma dávala moje dopredu zamrazené. Nechcela som aby mi synčeka nosili tam do nemocky, predsa kopu ľudí, chorých, nemala som z toho dobrý pocit.

klementina
22. sep 2010

bezaz, tak ak si bola v sukromnom centre, tak sa necudujem, ze si bola na druhy den doma 😉

bezaz
22. sep 2010

@klementina asi kazdemu vyhovuje nieco ine 😉 ved aj prefuknutie vajcovodov a pod sa robi ako jednodnovka a nikto sa nad tym nepozastavuje, pritom je to skoro to iste 🙂 neviem si predstavit 4 dni v nemocke, to uz ninka mala rok, ale aj tak 😅 a pri mensom babatku uz vobec nie

sunea
23. sep 2010

@bezaz Ja som bola v nemocnici namiesto 4 dni az 11 dni. V jednej rane sa mi pod kožou spravila hrcka a v den, kedy ma mali pustit, mi museli prestrihnut stichy, lebo to bol hematom. Potom mi to 4 dni 3x denne cistili a zase zasili. Takze ono je to dobre tych par dni v nemocnici vydrzat a neponahlat sa domov za kazdu cenu.

bezaz
23. sep 2010

@sunea a to ti robili laparkou? 😲

sunea
24. sep 2010

@bezaz ano, laparoskopicky.

janka79
26. sep 2010

@miska246 ahoj, ja som bola na operacii, ked mala dcera 4 mesiace, v nemocnici som sice o mlieko prisla, ale potom som si ju doma prikladala zakazdym, ked mala papat...aj ked jej nic neslo a potom dostala umele mlieko...postupne sa to zlepsovalo a po tyzdni som ju uz v pohode zas dojcila a dojcim doteraz🙂

tinasc
26. sep 2010

ahojte, dnes som prišla z nemocnice. Operovali ma laparoskopicky, ešte ma síce trochu bolí chrbát, ale to bude skôr z toho ležania, čo som musela 24 hod. po operácii ležať... už som nevedela, ako sa mám posunúť, aby sa mi trošku uľavilo... pre mňa bolo najhorších pár hodín po operácii, ale keď mi pichli injekciu od bolesti už bolo dobre. Dá sa to vydržať, netreba to odkladať. Bola som teda 4 dni v nemocnici, za 10 dní si pôjdem dať vybrať stehy. Na tretí deň som už chodila a vlastne každým dňom to bolo lepšie... tak všetkým ktorých to ešte čaká držím palce 🙂 .

nuris
9. okt 2010

Ja som prišla pred dvama dňami z nemicnice po operácii žlčníka. Utorok ma hospitalizovali, stredu ma zoperovali a v piatok ma pustili domov. Bolo to v pohode. Rany (tri malé dierky) ma neboleli, skôr som mala bolesti v krku a pleciach. Ale to je dôsledok narkózy, a nafúknutia počas operácie. Už som v pohode, jem diétnejšie jedlá, môžem normálne chodiť. v pondelok idem na preväz a vo štvrtok na výber štichov. Bála som sa veľmi, ale som rada, že to mám za sebou. Netreba to odkladať! 😉

benne
9. okt 2010

Ja som bola v pondelok na klystír, (pustili ma na noc domov, lebo som mala 7týždnové bábo), v utorok ma prijali a zoperovali, v stredu ma pustili domov. Boli sme dve na rovnakú operáciu, 40-ročná pani po operácii do večera zvracala, v noci ju bolel chrbát, tak zaspala nad ránom, ale na obed sme obe dostali normálnu stravu a poslali nás domov. Mne po dovezení na izbu bolo zle, dostala som lieky od bolesti a pár hodín ma bolel chrbát (ja si myslím, že to nie z ležania, ale z operácie). Ked ten chrbát poľavil, tak už bolo všetko ok. A ráno som odcupitala na wcko, lebo mne to akosi do misy po ležiačky nejde. Všetci sa čudovali, že čo som už doma tak skoro a moja mama zobrala očr a na týžden si zobrala malého k sebe, aby som sa dala dokopy. Super pocit po 2 mesiacoch s bábätkom prespať celú noc! skoro ako dovolenka, len mi chýbal ten malý uzlíček.

sven
11. okt 2010

ahoj, hledala jsem na koníkovi nějaké informace o operaci žlučníku a na tuto diskuzi.
Chci se zeptat -je tu někdo, kdo prodělal operaci při plném kojení? Pokud ano, vzládli jste operaci bez toho, aniž byste přišly o mlíko?
U mě je průšvih, že prvně mě to chytlo ve 3 měsících syna, tedy před necelým měsícem - plně kojím. Zatím jsme to ustáli (měla jsem ho v nemocnici s sebou). Byl to zánět žlučníku, kamínky ve žlučovodu, takže ATB a ERCP - prošťouchnutí žlučovodu. Ale operace mne nemine - mám žlučník plný bahna a právě malých kamínků, které jsou mnohem nebezpečnější jak jeden velký.
Akorát se bojím, abych tou operací nepodělala kojení - ráda bych kojila co nejdýl, ale hledám informace, kdyby náhodou mě to chytlo dřív než dokojím a bylo nutné ten žlučník vyndat. 😒

sven
11. okt 2010

@latvia - díky moc, mrknu na to.

miska246
15. okt 2010

@sven Ahoj, ja mam 6 mesacnnu dceru a v stredu idem na operaciu... Velmi sa bojim, lebo malu taktiez kojim a nechcem prist o mliecko.. Ale zachvaty sa uz nedaju vydrzat 😖 😖 😖

sven
16. okt 2010

@miska246 - moc držím palce, ať operace proběhne v poho a udržíš mlíčko! Určitě pak napiš jak to probíhalo. Operací se ti určitě uleví, pokdu tě to tak moc trápí. Budu na tebe myslet!

tinasc
16. okt 2010

ahojte, vy kto ste po operácii, držíte ešte nejakú diétu? alebo už ste si dovolili aj viac? no mne ako sa polepšilo, tak začínam trochu vymýšľať 😀 a neviem ,či si nejako nepoškodím 🙂 😉

benne
16. okt 2010

@tinasc ja som sa pýtala dr., dietu by si mala držať 2 mesiace. Ja som tiež po asi mesiaci porušila, ale s veeeeelkym rešpektom a vyprážané som si dovolila teda určite až po 3 mesiacoch, rovnako aj jedlá, ktoré mi robili zle. Ale z času na čas, ked zjem viac, než treba, tak cítim takú bolesť ako pri záchvate(ale len slabučká), alebo neviem ako to mám nazvať, akoby ma bolel žlčník (ktorý nemám) a to je také memento, že si mám dávať bacha stále (a hlavne, ved je to zdravé). Ale taká šošvica je tiež zakázaná a tá mi chýbala 😉

miska246
17. okt 2010

@sven Dakujem, urcite sa ozvem... A o mliecko budeme bojovat ako sa len bude dat... 😉 😉 😉

tinasc
17. okt 2010

@benne ja len by som rada vedela, či si zase môžem nejako "ublížiť" tým, že už nemám žlčník, či sa môžu v budúcnosti objaviť nejaké komplikácie 😉 alebo ako to tam v tele funguje, keď už nie je žlčník

benne
17. okt 2010

@tinasc Chápem, ja som si to hladala pred časom na nete, ale už len matne si spomínam. tým že nemáme žlčník, tak žlč nemáme v zásobe a pri mastnejších jedál jej teda nemáme naraz dostatok a to podla mna môže spôsobiť problémy. a tuším je tam aj v neskoršom veku vyššie percento rakoviny hrubého čreva.

tinasc
17. okt 2010

@benne no super, pekná vyhliadka na neskorší vek ☹ to teraz akože diétovať do konca života?? dúfam, že si niekedy ten rezeň budem môcť dať 😉

benne
17. okt 2010

@tinasc jeden rezen v pohode, ale také 3 😉 to už isto nie. podla mna stačí žiť zdravo, a na nezdravé sa dívať zdialky a dopriat si len raz za čas a to je zdravé aj pre tých, čo žlčník majú 😀 a stou rakovinou sa netráp, sú to len tabuľky a dnes už má nábeh každý 😉

tinasc
17. okt 2010

@benne veď práve, teraz má nábeh každý na všetko... mne ani predtým, keď som mala žlčník nič nebolo, ani teraz mi po jedle nebýva zle... tak dúfam, že všetko bude OK.

benne
17. okt 2010

@tinasc a vyberali ti prečo? Náhodne ti tam našli piesok/kamene?

tinasc
17. okt 2010

@benne na preventívnej prehliadke na sone mi našli kameň... potom sa dva roky nič nedialo, potom som išla zase na kontrolu či sa mi nezväčšil, alebo ich tam nie je viac, ale nebol, tak povedala doktorka, že je najlepšie ho vybrať, kým nie je zapálený a je tam riziko vycestovania kameňa a pod... tak som sa na to dala, lebo mi dala termín veľmi rýchlo... ak by mi dala nejako veľmi neskoro tak by som určite nešla, v podstate viac lekárov mi odporučilo zákrok...

benne
17. okt 2010

@tinasc mne pri prvom tehu začali záchvaty, ale to som netušíla, že žlčníkové, lebo po pár hodinách to prešlo rebríčkovým čajom a po druhom pôrode (našťastie počas tehu nič, asi vdaka diabetickej diéte), malý mal 4 týždne som dostala taký záchvat, že som musela na pohotovosť. Mne už tam povedali, že pôjdem na operáciu, chceli, kým bude mať malý aspon pol roka ale po 2 týždnoch som zas mala záchvat, tak som do týždna ležala na stole

tinasc
17. okt 2010

@benne tak ja som sa na to dala dobrovoľne... ale zase by som nechcela riskovať, že sa to nejako zhorší, nebodaj by mi to prešlo do záchvatu, to som naozaj nechcela zažiť... chcela som proste predísť komplikáciám 😉 ale niekedy som mala také pichanie pod pravým rebrom, ale veľmi som to nevnímala...

benne
17. okt 2010

@tinasc mňa pri druhom tehu pichalo medzi lopatkami, zdalo sa mi to akési divné, že by ma mali kríže v tehotenstve bolieť a nie tam (teraz viem, že to bol on 😉 ), som bola presvedčená, že to z môjho obrovského brucha a teraz som vdačná, že sa mi záchvaty začali až po pôrode 😖 Ja som mala viac drobných kamienkov, až piesok, čo je omnoho horšie a väčšie riziko vycestovania.

tinasc
17. okt 2010

@benne tak aj ja som registrovala nejaké bolesti v chrbte aj pri žalúdku, len som tomu nepripisovala nejaký väčší význam... no a ono to mohlo byť aj zo žlčníka... ale to samozrejme človek nevie 😀 a ty si mala také malé kamienky, ja som mala jeden väčší. a možno som mala aj tehotenstve už kameň, ale kto vtedy vedel však?