Otvorený zub po vytiahnutom nerve

salo
5. apr 2013

Ahojte, chcem sa opytat, pred mes.mi zubar otvoril zablombovany zub, lebo ma bolel a mala som tam odumrety nerv a kopec hnisu.Vybral mi len ten odumrety a ostane nechal tak. Chcem sa opytat, mozu mi odumriet aj tie ,, zdrave , nervy ked mam ten zub otvoreny? Zacala sommat ten zub znova citlivy a zase mi z neho ife hnis. Je teda mozne, ze mi odumiera ten zub uplne? Akodlho moze byt otvoreny?

darkabarka23
5. apr 2013

@salo no ak ti zo zubu už vytekal hnis,to znamená,že všetky nervy sú odumreté a zápal sa dostal až pod koreň zuba.No my v ambulancii nikdy nenechávame takýto zub otvorený viac ako jeden deň,aby sa tam nedostávali z úst ďalšie baktérie,dávame do koreňov dezinfekčnú vložku,a keď sa zub ukľudní,vyplňajú sa korene,a nakoniec sa zub zaplombuje. Ak ide zo zuba hnis,znamená to,že je pod zubom a v zube stále masívny zápal,zdravé nervy už tam nie su,hnis v koreňoch vzniká,ak veľmi hlboký kaz prenikne až do nervov,tam nervy pomaly rozkladá,a vzniká zápal.Mnohokrát v takomto prípade pomôže len vytrhnutie zuba ☹.V každom prípade bolo treba začať zub hneď liečiť a nenechávať takto. ☹

cawes
5. apr 2013

no ja som takto prisla o zub tiez, zahnisal a sup musel vonku

salo
autor
5. apr 2013

@darkabarka23 ked mi vybral ten mrtvy nerv tak ma to nebolelo a ked skusal tie dalsie tak tie som este citila tak mi ich tam nechal. Preplachol mi to peroxidom a nechal tak, po dvoch tyz.zase plus mi tm dal vlozku, ale do 3 hod. Som ju musela vybrat co ma tak zub rozbolel... To si ma nepotesila, tak zub bude musiet ist von? Ty si zubarka? Dakujem za info🙂

salo
autor
5. apr 2013

@cawes blba otazka, ale fakt neboli trhanie zuba po inekcii?? Som strasny strachoput☹

cawes
5. apr 2013

@salo prosim ta ja ked mam ist k zubarovi, tak pojdem radsej 4 deti porodit. Ja mam super zubarku ked povie ze staci jedna inekcia tak ja si dam jeden a pol. Nie mna to nebolelo.Len potom ked som prisla domov od zubara a pozrela do ust a videla tu dieru tak som odpadla 😀 ale ja tak odpadavam, aj ked som si dala piercing urobit

salo
autor
5. apr 2013

@cawes a ty si tam mala zapal ci nie? Vraj ked je zapal inekcia nezaberie?😲

cawes
5. apr 2013

@salo zabrala, ano mala som to zapalene.

zara248
5. apr 2013

@salo tak ja som mala ten isty pripad a zub v predu ked mi zubarka povedala ze musime tahat myslela som ze sranduje ale uz ho mam von a zmenila som aj zubara lebo chcela abnormalnu sumu za nove zuby a to som mala mesiac pred odchodom do zahranicia,tak som si obehala zubarov kazdy mi chcel robit korunku za tyzden nie je problem az ten moj mi povedal ze po vytrhnuti zuba sa hoji dasno 5 az 6 tyzdnov a ze si to nevezme na zodpovednost ale spravi mi protezku no a ked sa v juli vratim tak spravime zubky tak som s placom ale inu moznost som nemala pristala som na protezku fuuuuj je to hnus ale uz som si ako tak zvykla 😖

darkabarka23
6. apr 2013

@salo no ono tie nervy už nežijú,ale zvyšky môžu zostať na spodku koreňa,a tie ešte prežívajú,preto to môže bolieť,ale to nechápem,prečo ti tieto veci robí zubár bez injekcie ☹ ,taký zub ako máš ty treba riadne prečistiť,vybrať všetky zvyšky nervov,lebo práve ony sú zdrojom infekcie,a priamo do tých koreňov v zube treba dať dezinfekčnú a kotikoidnú vložku,nestačí len zakryť vložkou vrch zuba,ak sa nechá ten zub len tak,máš vlastne hnisavé ložisko v tele ☹ .Tvoj zubár ti nechal ten zub len tak,čo je smutné,lebo sa možno ešte dal zachrániť.Trhanie zuba s injekciou nebolí,ak je správne podaná.No neviem,ja by som k tomu tvojmu zubárovi nemala dôveru.Ono zubári,najmä staršia generácia,neradi ošetrujú takéto zuby,nakoľko takýto zub treba precízne ošetriť,je to časovo na viac návštev.No u teba vyzerá,že asi o zub prídeš,netreba to tak nechávať,môžeš hocikedy na tento zub opuchnúť,určite to treba čo najskôr riešiť.
Zubárka nie som,len sestrička 😉

salo
autor
6. apr 2013

@darkabarka23 ved to je to, moj zubar je uz stara generacia a tak to aj vyzera... Lenze dobreho zubara je problem zohnat... V pondelok idem k zubarovi, tak som zvedava co mi s tym zubom bude robit, snad sa nejakym zazrakom bude dat este zachranit, ja sa totiz trhania, vrtania bojim jak cert kriza... Inak ten zub mi takto vladtne dorobil zubar. V januari sa mi odlomil, tak som tam isla, vyvrtal mi ho, zablomboval a od vtedy zacali problemi. Najprv len citlivost na chladne, teple, sladke. Tak som sa objednala, trocha mi ho obrusil a ze uvidime... Chvilu sa zdalo, ze je lepsie no a potom ma zacal ukrutne bolet. Tak som tam hned isla no a to uz bol nerv odumrety a zahnisany... Pred tym som s tym zubom problem nemala... Co moze taketo hnisave lozisko znamenat pre telo? Dakujem ti, ze si mi to tu vsetko pekne vysvetlila🙂

salo
autor
6. apr 2013

@darkabarka23 a este som sa chcela opytat, ak by som mala zapal pod korenom ako si pisala, nebolel by ma ten.zub? Mna neboli, len ked sa ho dotknem tak ho citim. Ak by nebol zapal pod korenom dal by sa ten zub zachranit vybratim ostatnych nervov a vycistenim ? Nedavaju sa v takomto pripade aj atb? On mi ho neumrtvil lebo ma vobec nebolel ked mi ho odvrtal tlak sa uvolnil, az som bola prekvapena, ze ma to neboli, no ale vsak co by ma bolelo ked nerv bol odumrety, ze?😉

ada510
6. apr 2013

@salo Ahoj som zubná sestra teda to máš cudneho zubára taký zub treba čistiť každý týždeň potom zaplniť korene a ked to je dobré IDE plomba ale pokiaľ sa hnis nevstrebe a neprestane to bolieť bolo by lepšie to vytrhnúť aby neroznasal infekciu do celého tela...:/

salo
autor
6. apr 2013

@ada510 ja k nemu chodim kazde dva tyz. Tiez sa mi zda, ze to speje k vytrhnutiu zuba a stve ma, ze to bude vinou zubara!!!

darkabarka23
6. apr 2013

@salo no ja veľkú nádej nevidím,že by ti ho zachránil,ak to nerobil doteraz ☹ ,no držím ti veľmi palce,ono to odumieranie zuba je veľmi dlhodobá záležitosť,zub môže pomaličky odumierať aj rok,dva,keď sa ti ten zub zlomil,a on ho odvrtal musel vidieť,že kaz prenikol až k nervu,ale zaplomboval ti ho aj tak,dúfal,že ti to nebude robiť problémy a on nemusí ošetrovať tie koreňové kanáliky,niektorým zubárom sa to robiť nechce ☹ ,čo teda je z jeho strany naozaj nezodpovedné ☹ .No naozaj asi by bolo dobré zmeniť zubára ☹ .No z hnisavého ložiska v tele sa môže preniesť zápal aj inde,ale nestáva sa to zas tak často,a to by si musela mať takýto zub dlhodobo.Veľmi rada,by som ti pomohla,ono je každého zuba škoda,skús potom poprípade iného zubára,lebo takýchto kazov môžeš mať aj viac na iných zuboch pod plombami,a na to treba urobiť snímky,a naozaj poriadne ošetriť tie hlboké kazy,aby sa ti takáto vec už neprihodila. 😉 Inak ak sa zlomí,zub,znamená to väčšinou,ale nie vždy,že tam bol dlhodobo kaz,ten zničí časom zub,a ten sa zlomí.Už to,že si mala zub citlivý na studené a teplé signalizovalo,že je v nervoch zápal.Držím palce v pondelok,daj vedieť,ako to dopadlo 🙂

salo
autor
6. apr 2013

@darkabarka23 dakujem ti este raz, si zlata. Ozvem sa, strasne sa bijim☹ a inak moj zubar rtg ma, len skida, ze len naparadu... A chystam sa zmenit zubara!

ada510
6. apr 2013

@salo no nie všetci zubari sú taký pedanti ako moja šéfka aj ked niekedy nadavam na to ale je fakt že skoro vždy sa jej podarí zub zachrániť.. ;)

darkabarka23
6. apr 2013

@ada510 no presne tak to má byť, ošetrenie má byť bezbolestné a pedantné,lebo teda naozaj nie každý si uvedomuje,že vlastný zub je len vlastný zub ,a žiadna náhrada ho 100%tne nenahradí😉 ,niet nad dobrého a pedantného zubára 😉

cherry1981
6. apr 2013

Mne ked tahal nervy, a zub nenechal otvoreny, ale bolel stale aj napriek vybratiu nervu, tak mi ho na pohotovosti nakoniec vytrhli, kedze som cela opuchla. Ale popis tahania radsej ani nechcem pisat uz nikdy si nedam tahat nervy, radsej hned vytrhnut, zub sa zlomil pri tahani, injekcia nezabrala a mne ho museli vysekavat kricala som od bolesti, fuj uz to nechcem zazit a potom som sa davala dokopy mesiac 😒 Zuby su horsie ako porod radsej sto krat rodit ako raz trhat zuby 😒 Drzim palce

salo
autor
8. apr 2013

@darkabarka23 ahoj, tak mi znova precistil kanaliky, dal mi tam vatu a vlozku😲 a za 3 tyz.mam prist😲 zub ma pobolieva a je citlivy na dotyk....

darkabarka23
8. apr 2013

@salo no ak to budeš mať citlivé,a nebude sa to ukľudňovať,bude treba ísť naspäť,ale tá citlivosť na dotyk môže byť po takomto ošetrení,ono sa to môže ešte ukľudňovať,zatiaľ vydrž,uvidíš zajtra,ak sa tá citlivosť nebude zhoršovať,možno ti ten zub zachráni,hlavne,nech v budúcej návšteve dobre vyplní tie koreňové kanáliky 😉

leniciatko
8. apr 2013

nečítala som všetko, ale ja som to mala takto: mňa bolel zub, mala som ho hnilý pomaly až po koreň, dal mi tam dr. umrtvujúcu látku, to ma bolel zub ešte viac. ked som ho mala celý mrtvy, tak všetko vyvrtal z nehovon, dal mi tam liečivé vložky, celé to trvalo asi mesiac, podchvilou som chodila, vložku vyvrtal a dal novú. zub mi zachránil a ostatné nebolia.

leniciatko
8. apr 2013

@salo mna pri inj nebolel, len som cítila , že niečo sa deje v ústach, ale v poho...

salo
autor
8. apr 2013

@darkabarka23 no, snad ten zub zachrani, lebo mi povedal, ze on radsej zuby lieci ako trha😉

patreska12
17. mar 2014

Ja som mala kaz a bol tak hlboký že mi vytiahla nervy. Nechala mi zub otvorený že vraj nech sa to tam ukľudní že vraj by mi to opuchla keby to upchala. No už týždeň to mám voľné mám to mať tak až do stredy. No ten zub strašne páchne a vyteká stade niečo hnusné a zapáchajúce. Neviem čo stým mám robiť je to nepríjemné až ma s toho naťahuje. Vie mi niekto poradiť ?