Prasknutá cysta 10 x 10 cm

nili
2. jan 2013

Dievcata, prosim poradte alebo napiste ak ste mali nieco podobne. Strasne silne bolesti vpravo, ako keby tam nieco prasklo. V septembri bola preventivka u gyn, vtedy tam nic nebolo a dnes zistili prasknutu cystu velkosti 10 x 10 cm, zobrali krv, vytery. Vysledky budu o par dni, vraj to moze byt rakovina, zrejme bude treba vybrat maternicu. Ako mohla cysta tak rychlo narast, zda sa mi to nenormalne... 😢

anjelicek26
2. jan 2013

@nili - to je strasne velke 😕 Kazdopadne KLUD, pockaj si na vysledky, popytaj sa na moznosti viacerych lekarov. Telo dokaze zahojit aj nemozne, neboj nic!

domyyy
2. jan 2013

@nili ja som mala cystu 7cm a tiež praskla a nič mi enbolo ani nič môj gynekolog neriešil, ale tiež to boli bolesti neskutočné

nili
autor
2. jan 2013

@anjelicek26 Nemam to ja, ale moja mamina ... ma 48 rokov.

lulinko
2. jan 2013

tak aj ja som mala cystu a narástla velmi rýchlo..:(..v januári sono,nemala som nič...a 20 marca privezená na pohotovosť s velkými bolesťami,našli m 700gramovú cystu,a 21 marca operácia,lebo bla na prasknutie..:(:((:(:(:(

lulu19
2. jan 2013

aj ja som mala cystu 10cm x13cm a pred opraciou my praskla tiez my velmi rychlo rastla 3 mesiace .a totom praskla .bolesti som mala este dlho ale chodila som kazdy tyzden ku gyn a ta to sledovala a zahojilo sa to ono zavisi aka ta cysta je ja som ju mala vodovu .

aurolea
2. jan 2013

@nili
Prekvapuje ma ich reakcia na prasknutu cystu....neviem,co to je dneska za moda u lekarov hned vsetko riesit operaciami....
ja by som vyskusala zajst aj k inemu lekarovi a vypocut si aj iny nazor...skuste navstivit lekara, ktory sa specializuje napr. na bioregulacnu medicinu a uvidite, aky nazor ma takyto lekar....

billam
2. jan 2013

@nili ako ti moze lekár bez akýchkoľvek výsledkov hned povedat, že to moze byt rakovina???...robil biopsiu? markery?

nili
autor
2. jan 2013

@aurolea
@billam
@lulu19
@lulinko Zatial jej robil gynekolog UVZ a bral vyter, krv. Tiez nechapem, na co strasia, ved nech sa pocka na vysledky a potom sa k tomu blizsie vyjadri. Vysledky budu o par dni, len dovtedy to vydrzat s nervami... Nedal ani termin na kontrolu, ze vsetko sa uvidi po vysledkoch, zatial PN. Pevne verim, ze to dopadne dobre.