Predčasné šedivenie

maruska24
2. nov 2012

Už asi v 27 rokoch som na sebe začala pozorovať zopár šedín. Vzhľadom na to, že som nosila aj melír, aj si vlasy farbila, tak som tomu neprikladala nejakú extra významnú hodnotu, no teraz v 30tke je to už dosť šedivých vlasov, vidno to hlavne ak farba vyrastá. Predpokladám že to bolo spôsobené hektickým životom ako aj stresom, ktorému sa asi nikdy nevyhnem. No zaujímalo by ma, aký vitamín treba doplňať a či vôbec existuje niečo zázračné, čo by tento jav aspoň troška spomalilo, veď v takýmto tempom budem v 40tke vyzerať ako 80tnička. 😕

yvkay
2. nov 2012

No to by sme potrebovali radu tu viacere,podla mna je to geneticky dane ale v mojom pripade si myslim ze je to stresom :(

miskap2111
2. nov 2012

@maruska24 ja som zacala sediviet okolo 25ky.. Kedze mam tmave vlasy, tak mi nic ine nezostavalo, len si ich zacat farbit. Teraz mam 44 rokov a vlasy si farbim (ja alebo kadernik) kazde 3 tyzdne. Na kvalite vlasov sa to negativne neodzrkadlilo, aj ked sedivy vlas ma inu strukturu (ja mam momentalne asi 80% sedivych vlasov, co samozrejme nevidno 🙂 ). Nastastie, sucasna vlasova kozmetika pokrocila, aj ked treba investovat do kompletnej vlasovej starostlivosti (vratane masiek a pokial sa da, nechat sa farbit profesionalne - aspon z casu na cas)

natalinkaco
2. nov 2012

@maruska24
@yvkay
@miskap2111 baby silicea je na to dobrá 🙂 zabraňuje predčasnému šediveniu 🙂

zuzi79
2. nov 2012

je to dané hlavne dedičnosťou - sa píše v múdrych knihách , môj manžel tiež šedivie už asi od 25-ky.

ukana
2. nov 2012

@maruska24 ja som začala šediviet už na strednej, v tvojom veku som sa musela pravidelne farbit, a dnes - mám 37- mám už polku hlavy šedivú...napriek tomu si myslím, že stále nevyzerám na 80 😀 ..kvalitná starostlivost, farbenie a zábaly robia svoje..vela žien v tvojom veku je už šedivých, to ale neznamená, že sa nemožeš farbit, ja mám farbu, čo posobí prirodzene a nik nevie, že som šedivá
😉 . 😉
to je proste geneticky u nás dané, moja mama tiež tak skoro šedivela, synovia zasa dedia po otcoch plešatost 😒 ...
to je podla mna horšie 😝 😅
v tridsiatke prvé šediny, to vobec nie je predčasné, to je normálne....

lejluska
2. nov 2012

ja mám čerstvo 24 a tiež mám šediny..farbím si vlasy ale ked odrastajú už to začína byť aj vidieť 😅 ale z maminej strany už v 30 boli ženy šedivé 😒 takže tomu sa zrejme nevyhnem ani ja 😀

maruska24
autor
3. nov 2012

no u nás práveže nikto skôr ako v 50tke šedivý nebol. Je mi jasné že je to aj stresom, ale aj tak, keď ma na to kamoška upozornila, sväto sväte som jej tvrdila že to mám z melíru a bum ho tam, nie je to z melíru.
Čo je to tá silicea? Idem googliť 😀

natalinkaco
3. nov 2012

@maruska24 ahoj, je to minerálna soľ. Vyrába sa to na spôsob homeopatík, len keď si to budeš chcieť kupovať, dávaj si pozor, aby si si kúpila kvalitný výrobok, lebo nie všade ho majú 🙂 najkvalitnejší je nemecký výrobca 🙂

magdalena572
15. nov 2012

Ahojte,
vlasy šedivejú priskoro preto, že sú vlasové "cibulky" zanesené toxínmy, pomáhá detoxikácia tela.
Poznám účinné a prírodné preparáty, ktoré vyvinul tým vedcov, ozvite sa, ak máte záujem.

palesandra
17. nov 2012

mne tiez skoro vlasy zacali sediviet a moj mladsi brat ma uz viac sivych ako ja... najhorsie je ze ten sivy vlas ma taku strukturu ze je ho aj tazsie zafarbit, cela hlava zafarbena a v predu sive vlasy strcia , vtedy ma ide po... alebo su o tyzden-dva vonku...tiez mam pocit ze treba casto farbit, hoci ja nefarbim tak casto, skor si myslim ze melir vela zakryje, ale ja mam tmave vlasy a svetly melir mi nejde velmi...a tiez si myslim ze je to vela o

palesandra
17. nov 2012

mne tiez skoro vlasy zacali sediviet a moj mladsi brat ma uz viac sivych ako ja... najhorsie je ze ten sivy vlas ma taku strukturu ze je ho aj tazsie zafarbit, cela hlava zafarbena a v predu sive vlasy strcia , vtedy ma ide po... alebo su o tyzden-dva vonku...tiez mam pocit ze treba casto farbit, hoci ja nefarbim tak casto, skor si myslim ze melir vela zakryje, ale ja mam tmave vlasy a svetly melir mi nejde velmi...a tiez si myslim ze je to z vacsej casti o genetike, nasa rodina je prikladom...hoci ja som mala pokusy s farbenim uz na strednej ale moj brat ziadne a uz ma ovela viac sivych

swojska
17. nov 2012

prve sedive vlasy som si nasla uz v 17rokoch, odvtedy sa to dost zhorsilo.teraz mam 28 a som sediva celkom kvalitne, este ktomu mam aj cierne vlasy a je to dost vidiet..urcite je to dedicnostou.otec moj bol v 32 uplny dedo mraz a jeho sestra tak isto.u mna to bolo podmiene aj stresom v destve, ktore teda nebolo moc jednoduche.teraz cakam dieta ja, tak si vlasy nefarbim, zbytocna chemia.niekto ma celulitidu, niekto strie, obezitu, velky nos...niekto skoro sedivie..netreba to brat tak katastrofalne..mozes si farbit vlasy aj prirodnou henou alebo eko farbami bez chemie..aspon ich nebudes mat ponicene. 😎

maruska24
autor
18. nov 2012

budeto znieť smiešne, ale ja som fakt rada že tento problém nemám sama 🙂 sorry baby, ale je mi hneď lepšie na duši 🙂 😅