Prepláca poisťovňa operáciu očí?

kikushka2386
31. okt 2014

dobry vecer.chcem sa opytat preplaca zdravotna poistovna v nejakych pripadoch operaciu oci?pretoze mam dioptrie +4,5 plus mam astigmatizmus.mozno mate s tym niektora skusenosti pretoze niektore ceny su nekrestanske drahe ak by som si mala hradit sama

janinah
31. okt 2014

myslíš asi laser operáciu? pýtaj sa vo svojej poisťovni,ale na 99% nepreplatí,zrejme to považujú za nadštandard...a ešte poznámka-nie každé oko je vhodné na laser a ak sa už rozhodneš,tak nie podľa ceny ,ale podľa recenzií na pracovisko a lekára,neber pracovisko,ktoré existuje pol roka.....

kikushka2386
autor
31. okt 2014

@janinah urcite laser operaciu by som chcela.aj v rodine mam znameho ten si moc chvali operaciu ale dokopy dal 2400 eur co je teda hooodne ☹ urcite sa pojdem popytat len momentalne pracujem dost takze mam menej casu lietat

liz_lemon
31. okt 2014

@kikushka2386 ja poznam viacerych ludi, ktori si dali operovat oci laserom, a kazdy si to platil sam

kikushka2386
autor
31. okt 2014

@liz_lemon fajne tak si mozem pripravit fajny balik

ushka
31. okt 2014

@kikushka2386 ja mam tiez astigmatizmus a tiez uvazujem nad operaciou. Nasla som jednu kliniku v ba a uvazujem nad konzultáciou, nakolko v mladosti mi vzdy vraveli, ze sa operovat nedá. V prípade astigmatizmu vsak nejde o laserovu operaciu, ale vnutroocnu chirurgiu. cena od 1400 do 2200 a neviem o tom, ze by to poistovna preplacala.

diablicka
31. okt 2014

No ja som bola na operacii a ked som sa isla opytat do poistovne tak mi povedali ze je to kozmeticka uprava oci a ze to nepreplacaju

mucuinka
31. okt 2014

Uhradza, avsak su tam presne stanovene podmienky za akych okolnosti. Myslim, ze rozdiel dioptrii musi byt vyssi ako 3,5, alebo je dioptria myslim aspon 7,5, operacia nie je z kozmetickych dovodov, je to na zaklade indikacie od lekara a zaroven je urobena v zariadeni, ktore ma zmluvu so ZP. Pre podrobnosti je este dobre obratit sa na tvoju ZP. Pozor vsak na poplatky za operaciu, ak ma zariadenie v cenniku doplatok, je treba ho uhradit bez ohladu na to, ze uz to ma zariadenie uhradene ZP.

baska18
31. okt 2014

@kikushka2386 preplaca ak mas rozdiel medzi očami viac ako 3,70 viktorie.cca 315 eur.

baska18
31. okt 2014

Preklep píšem cez mobil píše čo chce ;) malo tam by dioptrie ;)

baska18
31. okt 2014

A ešte niečo ja mám astigmatizmus.v stredu idem na operaciu laserom lasek.chcela som lasik ísť ale po vyšetrení mi bola odporucena lasek

partagnan
10. sep 2016

A keby bola operácia potrebná zo zdravotných dôvodov, ani vtedy poisťovňa nepreplatí?

barbizlaticko
19. máj 2017

Ahojte poradte mi prosim vas dcera ma 7 rokov v septembri 8 rokov a ma dioptrie. Dnes na kontrole nam povedala ze ma zas zhorsenie posielam foto a naparila jej silnejsie ...tak uvazujeme mad operaciou ako to je s preplacanim poistovnou sme v union ... Prosim poradte mi dakujem moc