Problémy so svrbením

mel30
7. jún 2015

Ahoj baby, citlivá téma, aj sa to tu ťažko opisuje. Ale už nemám iného východiska.....
Pol roka chodím ku svojej gynekologičke s rovnakým problémom.....žiadne kvasinky, žiadne mykózy a predsa neskutočne svrbí. Podla nej som v poriadku, ale.....nie som. Nosím bavlnenú bielizeň, umývam sa ....už len s čistou vodou...... nechápem čím to je...... Máte prosím niekto také skúsenosti?

cerez
7. jún 2015

Ja som mávala často, ale vždy bola mykóza. V tvojom prípade ak ženská lekárka po steroch nenašla nič, zamerala sa aj na hormonálnu hladinu? Problém môže byť aj v imunite, v strave hlavne ak je vysoký podiel cukru, ale aj stres.

katarinamarkova
7. jún 2015

@mel30 praci prasok? avivaz? plesen v pracke? resp. mechanicke podrazdenie? to uz musis vediet ty, ako napr. prebieha sex s manzelom 🙂 este otazocka - vylucili ste mykozu.....co takto zapal? bakterialny? chlamydie? robili ste vytery aj na toto?

mata90
7. jún 2015

a čo tak bylinky skús piť a aj si robiť sedavé kúpele z rebríčka (myšieho chvosta) ma blahodárny vplyv aj na ženské problémy

petrabu
7. jún 2015

Skus este MultiGyn ... Ja som to zazivala velmi casto az toto mi pomohla ... Da sa to kupit cez net, na druhy den to mas doma.
Multigyn.sk maju vsetko mozne,kremy,lublikanty,na holenie a aj na vyplach.
Drzim palce

danielahamar
7. jún 2015

prací prášok a darmo máš spod. prádlo bavlnu, ked iné veci nie myslím nohavice, tepláky a tak a sprchové mydlo, aj káva, čaj, proste kyslosť

henamichal
7. jún 2015

Kapsuly Acidko - jedna kapsula denne po dobu 2 mesiacov a budeš v poriadku 🙂

tslobik
7. jún 2015

dobrý je aj čaj z kapucínky väčšej.....treba piť dlhodobejšie,ale veľmi účinný na močovo-pohlav.baktérie, aj na kvasinky pomáha.

natalushka
7. jún 2015

Ahoj..ja mam rovnsky problem..obcas spravim vyplach sodou,hlavne pred menzes..dostupne lieky uz mam vsetky vyskusane,bez dlhodobeho efektu..pocula som,ze dobry je kokosovy olej..na potieranie mam vyskusane,nesvrbi😄vraj sa da aj aku kura,kazdy den tusim jedna lyzica..ale je to kura na kvasinky..ale pozor,neznasa sa s kondomom..ozaj,alergia na latex by to mohla byt..ja uz som z toho tiez zufala,kolkokrat uz to ani neriesim,proste len natrem kokosovym olejom nech je klud..ale kupodivu sex bez problemov,ani manzel mema ziadne tazkosti..ja uz som z toho zufala..ked nieco objavis,urcite daj vediet😄

mel30
autor
7. jún 2015

Dievčatá, ďakujem za rady....ani neviem kde začať, ale niečo musím skúsiť z týchto rád. Ak je to práškom......neviem v čom už prať? Používam ariel a dlhodobo, nikdy žiadny problém nebol. V minulosti som pár krát mala kvasinkovú infekciu, ale vždy ju sprevádzal výtok. Teraz mám skorej opačný problém.....večné suchoty..... ženská mi predpísala guličky / čítala som leták, prevažne ich odporúčajú ženám v prechode/

mel30
autor
7. jún 2015

@katarinamarkova Katka.....sex? Náš sexuálny život je v posledné mesiace na bode mrazu. Ešte že mám takého tolerantného muža ☹

mel30
autor
7. jún 2015

@katarinamarkova a ano, robila mi testy na všetko, všetko je negatívne.....

mel30
autor
7. jún 2015

Tiež si myslím že to bude nejaký druh alergie. Neviem na čo......ale vyskúšam si kúpiť teda niečo na Imunitu.....alebo tie bylinky...... Každopádne si cením každú radu a aj váš čas a pozornosť

lilimoni
7. jún 2015

@mel30 ja mam citlivu pokozku, takze nohavicky po beznom prani davam este na "rychloprogram" na pol hodinovy vyprat aby aj posledny prasok zmylo 🙂

mel30
autor
7. jún 2015

@lilimoni skúsim.....ďakujem 🙂

mel30
autor
7. jún 2015

@natalushka ahoj Nati, s akou sódou? Myslíš sódu bicarbónu? alebo sódu ako vodu? A ten kokosový olej.....kúra....1 lyžica denne zjesť? Natierať som už skúsila.....ale žial bez výsledku. A latex.....nepoužívame kondómy..... Ešte som si myslela že by som možno skúsila aj Proenzi.....ale mám obavy že v lekárni im ide len o busines....o predaj..... Určite ak poriešim problém, dám vedieť

mel30
autor
7. jún 2015

@natalushka aspoň že v tom nie sme samé 🙂

natalushka
7. jún 2015

@mel30 no ved toto😄pozeram,ze pereme v rovnakom,aj doktori su rovnaki vsade..aj ta suchost je tak nejako problem..ja uz fakt neviem co s tym..co penazi som nadzgala do liekov..och,co som za to malemu uz mohla pokupit..a moj manzel by si tiez zasluzil medailu na prsia..😄inak soda..klasicka soda bikarbona..na liter vody 50-60g sody..ja si davam 6g sody do 100ml vody..vzdy pred menstruaciou,sa vravi,ze sa zakyseluje posva,tak asi to tak u mna bude,premnozeny Lactobacilus..ta soda to neutralizuje a menstruaciou sa to ph zasa zrovna a je pokoj..ale ja taky diskomfort pocitujem skoro stale..a ak myslis Wobenzym..mne nepomohol..penazi v lufte kopa a nic..etse som pol roka papala raz mesacne Mycomax..to malo mozno nejaky ucinok..ale vtedy islo o kvasinky..teraz mi viackrat nasiel doktor skor Lactobacyla..skus este krem VitagynC..je ale celkom drahsi,ten mozno mal aky taky ucinok..ale fakt to ide do penazi..fakt,az nieco zistis,daj vediet😄

mel30
autor
7. jún 2015

@natalushka a ten MultiGyn co vyššie spomínala petrabu si neskúšala?

natalushka
7. jún 2015

Ahoj..akurat to pozeram na nete..namala so. To,ale myslim,ze j to podobne tomu VitagynC..este som nasla letacik k Lactofeel..aj to mi doktor ospevoval,ale este som neskusala..este som si spomenula..Clogyn vyplachy..dobre,ja neznasam nieco v Rosalgyne a toto celkom pomaha.na chvilu..

mel30
autor
7. jún 2015

@natalushka uf....no kde začať?

ebi88
7. jún 2015

Iste obdibie som mala tento problem opakovane.. Pomohol mi canesten, dostatok vitaminov a no a vetrat ;)

veronikax
7. jún 2015

@mel30 poznam to 🙂 Preeesne moj pripad 🙂 Pre istotu som si kupila Canesten tabletku ... manzel sa natiera canesten mastou. Vraj to mohol na mna kludne prenasat. Tie pocity uz trvaju mesiace 🙂 Takze teraz sa mastime....a potom na vlhkost (boli velke suchoty) mi pomaha Cicatridine cipky a mast ;) Obnovuju sliznicu a obsahuju kyselinu hyaluronovu ;) Takze sa tetaz najskor ideme vyCanestenovat a potom budem dalej uzivat Cicatridine. Tak isto mi Dr. nic nezistila .... ale nieco sa deje ;) Drziiiim palce ;) Ja pevne verim...ze toto uz musi u nas zabrat 🙂) Inac...ked sme pri milovani mali velmi sucho...tak jedine co nedrazdilo a dobre namazalo je gel Conceive 🙂 To sa neda s lubrikom ani porovnat ;)

majdus
7. jún 2015

@mel30 Ja s tym mam tiez problem, ale u mna je to mykoza. Nedavno som pocula relaciu, kde rozpravali o skvelych ucinkoch koloidneho striebra. Na zenske problemy vyplachy. Este som neskusala, ale mam v plane. ZRukou ucinku je len predpoklad, ze sa jedna naozaj o 99,9% tekute striebro, ktore casto v lekarnach nenajdes. Ale super je vediet, ze takehoto pomocnika si moze clovek vyrabat sam. Okrem ineho je to prirodne antibiotikum. 🙂

natalushka
8. jún 2015

Inak vetranie ma nieco do seba som si vsimla..ze ked citim tam dole takepodivne pocity..tak gatky dole a fakt to je lepsie..no lenze chod stale na ostro,ze..inak u nas zasa "řádí" nejaka potvora..s manzelom vzdy s kondomom mame sex..po menzese som si povedala,ze sak mozme aj bez..no a uz je aj manzel olezeny..tak sa natierame canestenom..asi skocim do lekarne aj pre tu jednorazovu tabletu..najhorsie,ze ono mi to pomoze,ale ocividne ide o iny problem,lebo je to len na chvilu pomoc..baby pomoooooooc..sak s tym sa musi dat nieco robit..

eeffka
8. jún 2015

@natalushka preliec seba aj manzela lebo takto si to podavate. kup si kombi balenie a douzivajte to CELE, cize 10dni ziadne take ze nesvrbi hura na to... zbytocne si predlzujes problem

natalushka
8. jún 2015

Neboj..vyuzivam vzdy vsetko😄preliecujeme sa div nie kazdy mesiac😄a som zdravotna sestra,tak viem co a ako..😄ale v tomto uz som bezradna..

eeffka
8. jún 2015

@natalushka ak sa preliecujete skoro kazdy mesiac uz ste rezistentni, to by si ako zdravotnicka mala vediet... volnepredajne vyrobky su na preliecenie tak 1x za 6m, myslim ze to tam aj pisu
takze smer lekar obaja, vytery obaja, antikvasinkova dieta a diisciplina...nic ine ti neostava ak chces z tohto kolotoca von

natalushka
8. jún 2015

Vsetko uz mame za sebou..priatel kvasinky preliecene,celkovo aj lokalne..za tie roky co sme spolu uz niekolko krat..aj vytery mame za sebou..aj preto mame sex s kondomom..no bohuzial,niekedy sa stane..😄u gynekologa som bola uz jak doma..az mi to bolo trapne..viem,ze rezistencia vznika..lenze on ten canesten vzdy zaberie..len sa to po case vrati..a uprimne..uz mam plne zuby toho kazdy mesiac do seba cpat inu chemiu,co penazi to stoji o tom ani nehovorim..a dohromady bez efektu..aj preto som sem pisala,ci nahodou niekto nevie a nema skusene nieco,co som nahodou este neskusala..dietu skusam,priznavam,ze to nie je lahke,ale snazim sa..aj ten kokosovy olej teraz skusam aj jest..fakt uz ma to nebavi cele..keby som bola nejaka neviem,co je kazdy vecer s inym chlapom,tak nepoviem..ale partner jeden,bezproblemov a je to furt dokola..myslela som,ze napr po tehu to prejde,no nestalo sa..inak aj moj gynekolog uz povedal,ze nevie co so mnou..takze som stratena..vymenila som uz 3 doktorov..au kazdeho to bolo rovnake..takze som fakt zufala..

natalushka
8. jún 2015

@natalushka a inak vacsinou ked mi gynekolog robi ster,pozera ho priamo pod mikroskopom..malokedy su tam kvasinky..vacsinou premnozeny Lactobacylus..a priznaky su podobne..len sa to da rozpoznat azpod mikroskopom..takze nie vsetky svrbenia su kvasinky..