Reumatoídna artritída. Je nás tu viac?

lady511
29. okt 2012

Zdravím všetkých prispievatelelov do diskusie,,,dufam že tu neostanem sama a nájde sa nás tu pekna kopka 🙂
Som mamina skoro ročnej dcéry a pasujem sa s touto diagnozou skoro 6rokov,,presna príčina vzniku tohto mojho ochoria nieje presne známa aj ked vysledky velakrát potvrdili boreliozu,,,kto ma toto ochorenie dobre vie aký tažký je každodenný život či už mamičiek alebo aj ludí bez detí,,každodenne bolesti,,stuhnutia klbov,opuchy,,depresieavšak mam užasneho aprtnera a rodinu ktorá mi pomáha tuto tažku a zdlhavu chorobu prekonávat,,mojimi každodennými spoločníkmi su Prednison,methotrexat a ibalgin,,bez nich sa nepohnem ani na krok,,dufam že sa nás tu zhromaždí viac aj ekd pri taketo smutnejšej teme ale verím že spoločne to bdeume zvladat o čosi lahšie 😉

marcelqa28
7. okt 2016

@jarinkaperinka Ahoj no je to tu take ako by si písala sama so sebou ...ale nie každý deň sme tu ...bezlepková diéta je dobrá aj na Ra nemalo by sa nič čo je z múky zmena stravy je podstatná naklicane obilniny...veľa zeleniny ovocia,len ostať pritom navždy v lete sa mne osobne ľahšie stravuje v zime nemám fantáziu či mrkva mi veľmi nechutí ale je plno receptov veľa čítam na nete.

marcelqa28
7. okt 2016

ID vám veľmi ťažko schvália ja som prešla tým a lekár mi povedal že až keď sa nebudem vedieť najesť! No vieme z RA čo je to ja sa neviem zamestnať keď mi je ako tak chodím na brigady...No ani ID vás nezachráni poznám osobu čo jej schválilo a má pri 4stupniRA 130€tak že tak škoda len že lekári neporadia aj aké vitamíny by sme mali ...ale máme internet vysoké dávky C-cka a plno iných vitamínov

marcelqa28
8. okt 2016

@lady511 ahoj ak tu zajdes bola by som rada ak napises či si prestala brat lieky predpísané na RA alebo si začala tie vitamíny AC-11 brat k liekom a po zlepšení či berieš ešte tie lieky?Ak bude možné napis prosím o tom niečo.Dakujem 😃

lady511
autor
9. okt 2016

@monkabr ahoj tak ja dpm yo uz aj prestala uzivat..nepomáhalo mi to niak extra..ja mam dost vaznu formu RA takze mam uz biologicku liečbu

rozka1
3. nov 2016

@lady511 Ahoj, a ktorú máš? Ja som bola na Humire 2 aj pol roka co mi fakt pomáhala a momentalne beriem enbrel tak uvidím...

laurika25
11. apr 2017

@rusanu ahoj,chcem.sa.spytat,ci.pomohla ta.terapeutka.

laurika25
11. apr 2017

@dusany baby, skusal niekto.lievbu,co radil pan s nickom ,,dusany,, Biodira+kolagen+ mobil plus.

sandy1
11. apr 2017

@rusanu ahoj,ako si na ton dnes? Pomohol niekto? Doporucis? Dik.

rusanu
13. apr 2017

@laurika25 - veru nie ...... ☹

andrea4278
26. sep 2018

@dusany
Ahoj, prosim ta vies mi povedat ako mam spat ja?
dakujem za radu

dusany
3. okt 2018

@andrea4278 Ahoj,nepochopil som otázke,konkretizuj problém.

dusany
3. okt 2018

@laurika25 Ahoj, ty si tu liečbu vyskúšala?,pomohlo to?

andrea4278
3. okt 2018

@andrea4278 Pisal si raz jednej babenke na fore, ze jej nezaberu nejake alternativne lieky lebo zle spi. Zla poloha postele. Moc som to nechapala.

lily77
15. mar 2019

@dusan ako sa volaju tie lieky vytamini co ste pili chcem. To vyskúšať aj ja prosim ozvyte sa mi ked vam. To pomohlo

janin26
19. sep 2019

Ahojte, čítala som spojitosť medzi autoimunitmymi ochoreniami A mŕtvymi zubami ( vytiahnute nervy) má niekto Z vás? Lebo ja áno 😒

andy1978
19. sep 2019

@janin26 mam dva také.

andrea4278
22. sep 2019

@janin26 aj ja mam dva take

janin26
22. sep 2019

@andy1978
@andrea4278 ja tiež dva A mali ste ich pred ochorením?

andy1978
22. sep 2019

@janin26 jeden ano, druhy nie, ale ten druhy ma teda dost potrapil.

fatimuska
5. dec 2019

@dusany dobrý deň, prosím odkaz na stránku uz nejde zobrazit, vedeli by ste mi prosim poradit kde inde tie vyeobky nájdem? Ďakujem

dusany
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dusany
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dusany
14. dec 2019

@andrea4278
@dusany
Ahoj nie iba vyskúšal,ale aj vyliečil som sa z tej pliagy aj iným to pomohlo
Dusan.

katka3213
Odpoveď bola odstránená
Zobraz