Robili vám biopsiu uzliny?

stella299
22. nov 2014

Ahojte, som tu nová, Potrebujem poradiť, mám problémy z uzlinami, búria sa mi na viacerých častiach tela, mám za sebou už nejaké vyšetrenia, ale zrejme sa nevyhnem výberu uzliny, alebo biopsii. Máte s tým niektorá skúsenosť, čo vám zistili pri histológii. Budem vďačná za každú odpoveď a radu.

anett90
22. nov 2014

ahoj, mne vyberali uzlinu, tiez som mala s nimi problemy.moje vysledky dopadli zle, dufam ze u teba to nebude nic vazne.co konkretne by si chcela vediet?

marianaaza
21. jan 2015

dobry den,chcela by som sa tiež popýtať,mam 3 velke uyliny a kopec do 1cm,pred rokom som prekonala očny herpes a odvtedy 1 na krku 3cm,druha pod pazuchou do 4cm a 3 v slabine do 3 cm,hematologia,imunologia,sono v poriadku,ešte som bola na infekčnom,tam čakam na vysledky,ta na krku mam zvykne dosť aj pobolievať,striela mi to do sanky,ucha,rozmyšlam nad vybratím mandlí,nakolko ich mam rozbrazdene a tvoria sa mi tam čapy,alebo som ešte uvažovala o vybratí uzliny na histologiu aj napriek dobrym krvnym výsledkom,biopsie sa bojím

mata128
21. jan 2015

@marianaaza uzlinovy problem mam aj ja,aj pod pazuchami,v slabinach,na krku,max.vsak do2,5cm.....nikto mi nechcel dat ziadanku na histologiu,ani hematolog....vybavila som si to po dvoch rokoch na chirurgii po znamosti,vyberali mi ju ambulantne v oktobri....vysledky vdaka Bohu ok,je to uzavrete ako lymfodenopatia

marianaaza
21. jan 2015

da sa aj cez chirurga?ja sa utešujem,že vysledky su ok,len su dost velke,to ma trošku vyvadza z miery,pozerala som si vytery,bol mi zisteny len streptotok,ale stafylokok nie,ale to bolo pred 2 rokmi,no uvidím,čo porobkam s tym,asi je lepšie uylinu vybrat ako robiť biopsiu,podla mna

stella299
autor
23. jan 2015

@marianaveľa vraj, keď uzliny bolia sú neškodné, ja ich tiež pár mám, asi okolo 2 cm a veľa menších, prešla som všelijaké vyšetrenia od vyšetrenia krvy hematologom až po ct, našťastie všetko ok, ale tiež potom nechapem z čoho sú a prečo tak potvory bolia. 😠

janulkama
17. feb 2015

@stella299 ahoj,prosim ta aj teba tak bolia uzliny. Mam ich na tele vela,zajtra mam kontrolne ct ci sa zvacsuju. Ale v slabinach ma strasne bolia,palia,az do stehna mi to ide ☹

loxa
17. feb 2015

Napis mi mam s tym skusenosti, co potrebujes vediet??

janulkama
17. feb 2015

@loxa min.rok pri ct zistili zvacsene uzliny po tele,pod pazou azt 1,6cm. doteraz som ale bolesti nemala. Zacalo to pred vyse tyzdnom,najprv jemne palenie tych uzlin,ale v slabinach. odvtedy sa mi to zhorsilo,pali ma cela prava strana,az mi to palenie prechadza do stehna,sem tam aj lytka. po gynek. a aj chirurg.stranke som ok. Nevedia,z coho. Urobili sono a ze vraj mam 1,5cm uzliny v tych slabinach. Moze ma to z nich az tak boliet,teda palit aj?

loxa
17. feb 2015

No ja mam pod pazami do 16 mm v slabinach tiez obcas ma bolia...ja som mala biopsiu ok..nejake autoimunit ochorenia v rodine nemate.???

stella299
autor
17. feb 2015

@janulkama Ahoj, hej bolia, začalo to minulý rok v lete. Najskôr ma boleli ruky - hore z vnútra od podpazušia k lakťom, na to som bola u obvodnej, vzala mi krv no všetko bolo v poriadku. Asi tak o mesiac ma začali bolieť rebrá pod prsiami až do boku, znova vzala krv ale zase všetko ok. V polovici septembra som si objavila hrčky asi tri na pravom prsníku, hneď som s tým letela k dr. a ten ma poslal na sono prsníkov, našťastie všetko v poriadku, v tom čase som ešte kojila 21 mesačnú dcérku, tak mi povedali, že tie hrčky sú vlastne mliečne žľazy a že som vyčerpaná, nech už prestanem kojiť, tak som zo dňa na deň aj prestala. Lenže asi tak o dva tri týždne som pociťovala aj hrčky pod pazuchou a stále som mala väčšie bolesti, bolelo ma už celé telo. S tou hrčkou pod pazuchou som išla na chirurgiu, odtiaľ na sono, ale iné, nie prsníkové, tam mi povedali, že tam mám mierne zväčšenú uzlinu, ale že to je normálne pri zápaloch a tak pri rôznych infekčných ochoreniach. S výsledkami späť na chirurgiu, kde mi chirurg povedal, že mám ísť naspäť na to prsníkové a konzultovať to s tým mamológom . Ten prsníkový dr. ma opäť prezrel sonom, a že nič zvláštne nevidí, že hrčky čo mám aj v prsiach sú tukové, potom, že sú spôsobené hormónmi, ale, že keď chcem, nech si dám urobiť odbery a všetky potrebné vyšetrenia. Tak znova kolotoč, obvodná- krv, moč, krčné ....., všetko v poriadku, ja som už bola ale aj s nervami v koncoch, schudla som behom pár týždňov 7,5kg ,nechutilo mi jesť, samozrejme na nete som študovala, čo mi tiež na psychike nepomohlo, mala som vždy všetky príznaky toho, čoho som sa tak bála. Napokon som sa cez jednu známu dostala k hematológovi, ten mi vzal krv , tá bola zase v poriadku, nahmatal uzliny do 1,5 cm na prsiach a aj v podpazuší, poslal ma na infekčné, tam tiež všetko v poriadku. Tak povedal, že sa to bude sledovať, že sú to reaktívne uzliny. O mesiac som mala kontrolu a dovtedy ma začalo aj bolieť v strede hrudníka, tak som mu to povedala a poslal ma s tým na ct, ale nahmatala som si uzliny už aj na bokoch a aj v slabinách a aj pod kolenami, aj on ich nahmatal, povedal, že sú pozväčšované, ale všetky boli bolestivé, niektoré spontánne, iné iba na dotyk. Ubezpečoval ma, že bolestivé uzliny reagujú na nejaký zápal v tele, ale mne sa v krvi žiadny zápal neprejavil, tak som to nechápala. Bola som na tom ct, bála som sa, že to mám aj na pľúcach, našťastie výsledky boli v poriadku, bolo to krátko pred Vianocami, išla som s výsledkami späť k hematológovi, ten môj prípad uzavrel, že ct je v poriadku, žiadne uzliny na pľúcach sa neprejavili, že už nemá dôvod ma sledovať. Potom som sa ukľudnila a aj uzliny ma prestali bolieť, bez bolestí som bola asi 6 týždňov, teraz už asi 5 týždeň pociťujem bolesti znova, tak neviem, z čoho ma to môže tak bolieť, ale už si to tak nepripúšťam, hovorím si, že je to hormónami, tak ako mi v závere povedal aj hematológ, že je to reakcia uzlín na hormóny.

loxa
17. feb 2015

@stella299 ja do bodky rovnako aj kojenie aj ct aj kontrolne ct aj ostatne veci...tiez mavam bolesti aj pod rebrami! Teraz som bola na krv ta bola ok..mavam casto mierne bolesti ale uz to neriesim..ked zacnem chudnut ci nqhmatam uzlinu taku nad 2 cm alebo sa budem potit ci budem unavena...pojdem znova na kontrolu..moja biopsia dopadla ok ale to neznamena ked jedna najvacsia uzlina bola ok..ze ina nebude nadorova😀 tak mi to vysvetlili...neskor sa to moze zmenit ale uz to tak neriesim..

stella299
autor
17. feb 2015

@loxa no mne nakoniec biopsiu ani nič nerobili, začiatkom marca idem tiež na kontrolné sono, tak dúfam, že bude opäť v poriadku. No ja mávam niekedy bolesti, alebo skôr všetko tak citlivé, že ani podprsenku neznesiem, alebo krátky užší rukáv mi tiež vadí na ruke. A ty si prestala kojiť? Koľko si pred tým kojila?

loxa
17. feb 2015

2.5 roka dve deti..dost zataz

stella299
autor
17. feb 2015

@loxa "biopsia dopadla ok ale to neznamena ked jedna najvacsia uzlina bola ok..ze ina nebude nadorova" k tomuto bz som chcela ešte, že mne mamológ, on je zároveň aj onkológ povedal, že je jedno odkiaľ a aká uzlina sa vyberie, že ak je jedna uzlina zlá, tak je zlý celý uzlinový systém, tak si myslím, že sa nemáš čoho báť 😉

janulkama
17. feb 2015

@loxa nie,také ochorenia nemáme.Ale mne sa nejko rúca imunita. 😒 Teda podla hematologičky.
Ak som to dobre pochopila,kojila si ty a aj @stella299 a až potom začali tieto problémy??? Baby neuveríte,ale aj mne!!! Ja som kojila 19 mesiacov a ako som prestala tak do mesiaca to bolo určite mi začali problémy.Hematologička mi povedala,že už sa s tým stretla a že aj ona mala veľké problémy 😨

Inak ja mám v celku aj krv v poriadku,jediné čo je,že sa mi strácajú leukocyty a to nevedia tiež prísť na to,prečo.Zajtra mám kontrolné ct,hematologička už navrhla odber kostnej drene a tiež biopsiu uzliny.Do týždňa budem vedieť verdikt všetkého.

Len ma zaujímalo,či aj vy máte také bolesti,lebo ja chvílkami neznesitelné.Ráno je to ok,ale ako náhle sa postavím z postele,začne trocha pobolievať a do večera je to hrozné.

stella299
autor
17. feb 2015

@janulkama hej tiež pociťujem takéto pálenie, niekedy to trvá 2-3 dni potom kľud niekedy týždeň, niekedy bolia len na dotyk, inokedy samé od seba. Neskúšali ste si to sledovať, či to nieje spojené s menštruačným cyklom? Mňa teraz tri dni boleli už aj prsia a potom som mala ovul. a teraz mám kľud, bolia iba na dotyk. Inak o tej imunite aj mne niečo spomínali.

janulkama
17. feb 2015

@stella299 práveže to začínalo,keď mi menzes končil.Už som raz niečo podobné mala,ale našli mi cystu,ktorá mi potom praskla a bol pokoj,Ale teraz tam nieje nič,pozerali ma na gynde už 2 krát. A je to teraz aj iné,tá pálčivá bolesť prechádza do stehna i bokov.

loxa
17. feb 2015

@stella299 u mna je to spojene aj s menzesom mne sa pocas kojenia uz zacali problemy cca po 10 mesiacoch riesim to uz ce rok a pol..ale vzdy vsetko ok..teda obcas hemoglobin trosinku menej a neutrofily trosicka znizene..ale nic vazne

stella299
autor
17. feb 2015

@loxa no moje nervy 😅 , rok a pol?, ja som myslela, že tým dobrým výsledkom z ct sa toto trápenie skončilo 😖

loxa
17. feb 2015

@stella299 ako moja mama robila. Na onkologii vybavila mi dr, ten vsetko popohnal, uz ma len kontroluje ale povedal mi ze sa to neda zanedbat, treba aspon raz za cas krv a sledovat ci uzliny nerastu a nepribudaju..inak uzavrete ako lymfadenopathia..

loxa
17. feb 2015

@stella299 ani negativnou biopsiou sa to neskonci🙂

stella299
autor
18. feb 2015

@loxa mne to tiež uzavrel hematolog ako lymfadenopathia, no ja verím, teda chcem veriť, že to tak je a hlavne som sa hodne ukľudnila a to mi pomohlo

loxa
18. feb 2015

@stella299 vies ja chodim aj na onkologiu ako som spominala k tomu znamermu..ten sa bavil aj s kolegami, co sa venuju lymfoproliferativnym ochoreniam a pivedal ze taktonsa lymfomy nezvyknu prejavovat...zacina to na jednom mieste potom jedna strana tela a to vacsinou uz byva dost vela priznakov, krv uz byva dost zla a tak iato aj to potenie ci extremna unava .. Uz by sa ti to po tom case dost pravdepodobne prejavilo inak,,prabdepodobne vplyvom vycerpania z deti a hormonov sa telo prejavi takto..ako ludia s lymfadenopathiou maju vacsiw roziko nadorov ale tak je vela ludi co maju uzliny a ziju s nimi cely zivot ( moj miuz ma od mala od mononukleozy) a su ludia co vzivote uzlinu nemali a zrazu rakovina...treba sa obcas prehliadnut...raz za cas kontrola a myslim si ze to staci?...zi spokojnyba kvalitny zivot, nebudeme predsa zit v strachu no nie? 🙂

janulkama
18. feb 2015

Ahojte,tak mam po tom CT,vysledky budu 25.2,aj z hematologie. Takze uz len pockat na verdikt. Odberu kostnej drene sa nebojim,hlavne,nech uz je vsetko za mnou.

loxa
18. feb 2015

@janulkama neboj to bude urcite ok🙂 podla toho co si pisala skor ta lymfadenopathia

janulkama
18. feb 2015

@loxa a vies,ze som na to myslela? Spolieham sa na to,aj ked mam take bolesti.

stella299
autor
18. feb 2015

@janulkama možno k tomu odberu kostnej drene ani nedôjde ak budú výsledky z ct v poriadku 😉

stella299
autor
18. feb 2015

a ešte mi jeden dobrý dr. povedal, že "čo ma bolí, ma aj obťažuje, ale čo ma obťažuje neznamená, že ma aj ohrozuje" tak sa toho držím a snažím sa tú bolesť nemyslieť
@janulkama
@loxa

stella299
autor
20. feb 2015

@marianaaza
@loxa
@janulkama baby a mávate aj také pocity, že vám šklbe svalmi po celo tele? Ja áno, nieje to bolestivé, ale také čudné. A ešte by ma zaujímalo, napociťovali ste aj zväčšené uzliny, alebo bolesti napríklad na nohách v zákolení /neviem ako to nazvať, ten zhyb kolena zo zadnej strany/ a na rukách tiež z vnútra na tom lakťovom záhybe? Ja ani neviem, kde presne sa uzliny v tele nachádzajú, ale keď ma niečo niekde bolí, pichne, tak hneď myslím, že sú to uzliny. A etš mávam občas bolesti svalov, ako pri svalovici. Mávate tiež takéto pocity?

loxa
20. feb 2015

Treba ist na neurologiu ale obcas to mavam aj ja..nozu byt uzliny tam kde popisujes ja ich tam nemam.