Seborea - poraďte krém a šampón

izkaa
13. feb 2014

Ahojte, mám suchu lupinu, po celej hlave, na tvari, nos, a nie a nie sa zbavit,..kozna mi davala aj pripravky, nejaku namiesanu mast i sampon..
Chcem sa spytat, sampon Babe na mliecnu chrastu si mozem dat i ja ako dospela? A nepoznate krem Excipial, ci je dobry? a ktory druh?

Ďakujem Vám

izkaa
autor
13. feb 2014

prípadne iný krém, ktorý by som si na tvár mohla dávať cez ddeň

veve39
13. feb 2014

v lekarni je vela pripravkov na tento zdrav.problem, maju ich v ponuke viacere znacky - napr. bioderma Node DS - krem aj sampon, alebo Skin cap - krem aj sampon, La roche sampon alebo aj z Ducray rady je specialny sampon na seboroidnu dermatitidu...a mnoho inych znaciek- skus vyskusat niektory z nich, ide o drahsie pripravky a zial - vacsinou nepomozu problem odstranit, len udrzivat v relat. znesitelnom stave - mamina ma tento dlhorocny problem

nelinka626
13. feb 2014

@izkaa excipial je dobry, aspoň nám vyhovuje, sú myslim tri druhy ,zalezi ako veľa je pokožka suchá. My ho doma používame bežne celrodi na premastenie. A ten šampon sice nepoznám, ale určite ho môžeš používať, veď detská pokožka je omnoho jemnejšia a citlivejšia ako naša. Možno to nebude mať také silné účinky alo to pôsobí na dėti ,ale ublížiť by ti to nemalo.

marduliena
14. feb 2014

@izkaa Sampon Babe na mliečne chrasty podla mna si môžeš dať ja ho mám tiež doma ho dávam dcére a ja mam tiež tento problém a dávam si ho aj ja.

liz_lemon
14. feb 2014

@izkaa vyskusaj sampon selsun, ja mam seboreu od 14 rokov, a pomaha mi, a to som chodievala koznej pomaly kazdy mesiac, teraz uz skoro vobec nechodim
A dobre je to kombinovat s nejakou mastnou mastou, napr kyselinou mliecnou
V lete je dobre ist aj k moru

jeane007
14. feb 2014

ahoj malej sa to tiez spravilo a v lekarni namm odporucili Cutishelp konopny sampon je aj pre deti a dospelych a takisto ak mas aj nejake kozne problemy je taky isty aj kupel

brumka
14. feb 2014

mne na hlavu pomaha head and shoulders citron, iny mi to zhorsuje a na tvar jarishova voda, excipial, hocijaka ina a draha kozmetika mi to lenn zhorsila a pri nose mi vypalovala kozu. a odoporucam tea tree olej. seborea je vec na niekolko rokov a zhorsuje sa cez zimu

izkaa
autor
14. feb 2014

@marduliena a prosím ťa, ten sampon, ako pomaha ti? Davas si ho stale alebo ako? ďakujem 🙂

izkaa
autor
14. feb 2014

@veve39 jasne, ja uz som mala aj la roche, aj panthe hair, aj panthenol a ine a akosi nic, teraz to mam zhorsene... je to nie len hrozne, ale aj neprijemne :/

izkaa
autor
14. feb 2014

@nelinka626 A ktory z nich pouzivate? ci poradia mi v lekarni?

izkaa
autor
14. feb 2014

A nepoznate aj Physiogel?

nelinka626
14. feb 2014

@izkaa No my používame Excipial U LIPOLOTIO, ten je na stredne až extrémne vysušenú pokožku, myslím, že v lekárni poradia, a nie je to ani moc drahé 200ml stojí nejaké 3€ a je to aj na predpis, vtedy sa dopláca myslím 1€ a ešte dobrá je aj klasická modrá indulóna.

tenerifka
14. feb 2014

@izkaa nieco s najvyssim % aloe vera, bez parfemu, idealna je cerstva rastlina. Ja dcere umyvam hlavu s cerstvou rozmixovanou duzinou aloe vera a je to neporovnatelne. Takisto mam dobru skusenost s avokadom-roztlacit s trochou citronu, naniest na mokru pokozku hlavy, nechat posobit, zmyt a potom umyt normalnym jemnym samponom

izkaa
autor
14. feb 2014

@tenerifka s tou aloe vera to ako robis? lebo mi sme ju dostali a nejako nevieme co a ako s nou,..kolko toho a ako? odrezat a len ten gel ci ako? dakujem

izkaa
autor
14. feb 2014

@nelinka626 ta modra indulona je dobra? lebo uz som o nej pocula a dakujem 🙂

nelinka626
14. feb 2014

hej je veľmi dobrá, aj kožná nám ju odporučila, ked mal malý exémy

marduliena
14. feb 2014

@izkaa Dávam si ho podla potreby, ked my to myzne že už nemam tak vela v hlave tak si nedávam.

izkaa
autor
14. feb 2014

@marduliena ďakujem, dnes si pon skoncim 🙂

izkaa
autor
14. feb 2014

Je možné, že z tej seborey ma svrbia aj ruky? na to neviete nieco poradit? Asi mi uz z toho sibka,..

lenuska1709
14. feb 2014

mojej dcérke predpísala doktorka krém Lipobase na premastenie, a natierame aj kyselinou mliečnou

vierinka99
14. feb 2014

seborea je hlavne zo stresu a zlej životosprávy...vela ludi ktory si upravili stravu tak az vtedy sa toho zbavili..lebo ked to raz mas tak to mas..no na tieto ochorenia je presne zla muka, maso, mliecne vyrobky a pod. takze sice sampony vam to zmiernia ale neodstrania ani ziadne pripravky..tiez to mam a nejak sa s tym vyrovnavam...niekedy nevydrzim bez nejake pripravku inokedy je to v klude..ja osobne som na to pouzivala sampon Nizoral http://lupiny.heureka.sk/nizoral-sampon-60-ml/?...

zuzi0110
14. feb 2014

@izkaa moja dćera mala suchú pokožku aj ekzém. Vyskúšali sme kadečo z lekárne ale zabralo len 100% bio bambucké maslo. Už skoro rok má krásnu pokožku. Používa aj bambuckým šampón a lupiny sa stratili. Robila som jej aj vlasový zábal s bambuckým maslom. Natieram ich tým všetky teraz v zime keď ideme von. Aj seba a mám lepšiu pleť. Pevnejšiu a vláčnejšiu. A pritom som predtým používala krém na prvé vrásky a bol o ničom oproti bambuckému.

izkaa
autor
14. feb 2014

@vierinka99 a ten pomaha? ja viem, ze to mam zo stresu, a teraz mam take stresovejsie obdobie, tka preto sa to zhorsilo :/

ada12345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tenerifka
14. feb 2014

@izkaa odrezat stonku,zo stonky odstranit supu a v malej miske rozmixovat ponornym mixerom na kasu a priamo aplikovat na pokozku. Je to vynikajuce aj na popaleniny, herpes a pod.

ada12345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kveta
14. feb 2014

@izkaa mne pomaha Bioderma sensibio DS cistiaci gel a krem. Dostat v lekarni alebo v DMke.

bianca
14. feb 2014

@izkaa ja som si nasla taky dobry sampon ze az.Klopem vsade kde sa lebo zabera uz viac ako rok a som stastna.Kupujem syoss cierny na lupiny a ten osobne mne zabera.Presla som cez vsetky mozne nenormalne drahe 50 ml samponiky ako je Ducray a spol a nic.Nastastie s tvarou mam problem iba v zime tak sa to da neako prezit

vierinka99
14. feb 2014

@izkaa tak mne vždy pomohol..aj bratovi..

inypetrik
15. jún 2017

AHOJTE LUDIA,
ZARUCENY A JEDINY SPOSOB LIECBY SEBOREI
DVA TYZDNE A VYRAZKA MI PO DVOCH ROKOCH NEUSPESNEJ LIECBY UPLNE ZMIZLA!
PISTE NA MAIL KAZDEMU POSTUPNE ODPISEM.
POMOZEM VAM. email: peter.lukac02@gmail.com