Slabé svaly panvového dna. Čo pomôže?

wienika
3. mar 2008

Caute baby, som uz vyse 6 mesiacov po porode a napriek cviceniu mam stale zoslabnute svaly panvoveho dna. Hlavne ked si kychnem, zakaslem alebo pobehnem neviem udrzat moc. Cvicim pravidelne, postavu uz mam ok. Neviem, ci tu uz tato tema bola, hladala som, ale nic. Ako ste na tom vy? Vsetky moje kamosky tento problem nemaju....

tinni
3. mar 2008

a cvicila si panvove dno aj v tejotenstve? 😕

tinni
3. mar 2008

inak svaLY posilnis velmi dobre tak, ze vzdy, ked cikas, tak to zadrz na par sekund, znova pusti, znova zadrz atd., tym sa vyborne posiluju a nestoji ta to ziaden cas, lebo na zachod pojdes tak ci tak 😀

martinaema
3. mar 2008

skús si nahodiť do vyhľadávača kegelove cviky alebo zabehni na gyndu určite budú mať nejaké brožúrky a poradia ti. Ved aj tak ba ťa mal pozrieť gynekolog, ked máš tie problémy

wienika
autor
3. mar 2008

praveze nie...ja som nerobila v tehotenstve nic... nemala som potrebu sa vobec hybat. od malicka sa venujem pohybu , bez pauzy, takze som nemala chut sa vobec hybat.do 6 mesiaca mi bolo strasne zle, takze som len lezala. a hlavne mi to nikto nepovedal, ze to mam robit. moja chyba.

martinaema
3. mar 2008

wienika ani ja som nič extra nerobila 😀 Neboj dá sa to napraviť

wienika
autor
3. mar 2008

praveze tie cviky robim...vzdy ked si cez den na to spomeniem, vecer, ked mala zaspi si davam dvd zoralates, kde sa to cele zacina a konci panvovym dnom. tak fakt neviem. gyndak mi po 6nedeli povedal, ze mam posilovat panv. dno...to bolo cele

wienika
autor
3. mar 2008

ja dufam, ze raz sa to napravi. za par dni zacinam pracovat a tam , ked sa to stane, to nebude prijemne 😖

tinni
3. mar 2008

no, to mas aj preto, ze si v tehu necvicila, inak pilates je na to naozaj najlepsi, takze to by ti malo pomoct... ako dlho ho uz cvicis? 😕

wienika
autor
3. mar 2008

tinni, asi 4 mesiace. hned po porode som zacala posilovat brucho a zadok, takmer kazdy vecer asi 30 minut. tam som predsa tiez zapajala tie svaly. potom som si kupila zoru. a okrem toho vzdy ich zatiahnem, ked si na to spomeniem. potom som nestastna, ked to skusam pocas toalety a nic.... ☹
asi to tam musim mat dost zle....

tinni
3. mar 2008

no, je to velmi dolezite cvicit hlavne v tehu, aby sa toto nestalo, ale teraz uz len musis mat trpezlivost, a cvicit a cvicit 😉 ja si myslim, ze sa to da dokopy, ked to budes poctivo posilnovat 😉

martinaema
3. mar 2008

wienika ale 4 mesiace je dosť dlhá doba, ani si odvtedy nebola u gynekolˇoga - myslím od tej prvej kontroly po šestonedelí? Na tvojom mieste by som určite išla, hlavne ak nepozoruješ zlepšenie

wienika
autor
3. mar 2008

no, to dufam. skoda, ze mi to moj gyndak nepovedal a nakoniec ani moja mama, asi tiez o tom moc nevie. alebo s tym problem nemala. cvicit, cvicit a este raz cvicit! 😉 ok, diky baby za rady 🙂

wienika
autor
3. mar 2008

ved sa chystam v marci, lebo musim ist na kontrolu kvoli vnutromaternicovemu teliesku. ale pojdem teda skor....hned zajtra sa objednam 😉

jaduska
3. mar 2008

Po prvom pôrode som tento problém nemala, ale teraz po druhom veru mám. Ale priznám sa, že necvičím, občas si na to spomeniem, tak posťahujem svaly, ale zas až také hrozné to nemám.