Štítna žľaza a hormonálne tabletky

eva1604
15. júl 2013

ahojte, chcela by som sa spýtať, či má niekto skúsenosť s užívaním hormonálnych tabliet, pri poruche štítnej žľazy, ešte som na vyšetrení nebola, ale bojím sa, že keď mi niečo predpíše, tak priberiem, ako sa tomu dá brániť? ďakujem

dzimen
15. júl 2013

Z tých tabletiek priamo nepriberieš...tie tabletky spôsobujú,že máš oveľa oveľa väčšiu chuť do jedla...ja som pribrala kvôli nim dosť veľa :/

riave
15. júl 2013

@dzimen smiem vediet co si brala ? lebo ja jedny beriem tak zato ma to zarazilo a veru som teraz na vazkach...

evelynba
15. júl 2013

cooo, baby, nestraste, ja beriem koli hypotyreoze teraz euthyrox v tehotenstve a hladna som v kuse, ale to je urcite tehotenstvom si vravim, nevravte mi teraz, ze to je od tych tabliet 🙂)) COOO?

dzimen
15. júl 2013

neviem presne ako sa volajú...teraz nie som doma,ak ti nebude vadiť pozriem zajtra v mojej karte názov tých liekov...už sú to skoro 2 roky,čo ich neberiem
@riave

julka82
15. júl 2013

kocky ja beriem euthyrox uz par rokov nemam ziadnu hypertenziu, len mi kvoli uzlu museli vyoperovat polovicu stitnej a moju vahu to vobec neoplyvnuje a to beriem 50tky. Takze ziaden stres 🙂
@eva1604
@riave
@evelynba

sense
15. júl 2013

...beriem tabletky na stitnu zlazu a nic som nepribrala dokonca sa mi zacala vaha upravovat, ....mam znizenu funkciu a beriem euthyrox

dzimen
15. júl 2013

@sense ja som mala zvýšenú činnosť štítnej žľazy,čiže som najprv veľmi schudla a potom keď som začala brať tie lieky,tak som pribrala...takže to záleží aj od toho,akú poruchu št.žľazy človek má

zitaje
15. júl 2013

ja beriem cele tehotenstvo euthyrox polku 50-ky tabletky na znizenu cinnost, a skor mam menej chut aj hlad, ako v minulosti.

adkokatka
15. júl 2013

Pri tychto tabletkach nepriberies ja som ich brala tiez pocas tehotenstva a aj pocas dojcenia a skorej mi prospievali vaha isla dole....🙂

sosovica
15. júl 2013

Ahojte pripajam sa k vam.Ja od 11rokov sa liečim na štitnu žlazu,Nepracuje mi vobec štitna žlaza uživam Euthyrox 150 najvedšiu davku....pred porodom to bolo hrozne po po porode sa to zlepšilo....schudla som za rok 17kil.....čiže tak...ale priznam sa neuživam stale....lebo ked neužijem citim sa lebšie a ked užijem tak som ospala.....vraj je to normlane pri nefunkčnosti

sense
15. júl 2013

@dzimen je to mozne,....ja som zas mala opacny problem...priberala som aj zo vzduchu, napriek drine v posilovni, vlasy mi padali v chumacoch, a bola som schopna zaspat aj postojacky....ako som dostala euthyrox 50 tak sa to zacalo vsetko stabilizovat, vlasy prestali padat, zrazu som bola plna energie, a konecne bolo vidiet aj tu drinu z posilovne na vahe.....takze je zrejme mozne ze kto ma zvysenu zaberaju u neho tabletky tak ze pribera a kto znizenu tak schudne al. sa mu aspon vaha stabilizuje....

riave
15. júl 2013

@julka82
@dzimen no ja tiez beriem eutyrox a ma mi to prave pomoct na opacny efekt 😕 😒

@dzimen sestra dnes bola na odberoch, pretoze rapidne chudne a zrejme aj ona dostane nieco na stitnu, nakolko radsej byt zdrava a normalne vyzerajuca ako chora kostra....uz ma len 48 kil a stale jej vaha klesa, nieje to sranda...a preco si prestala brat tie lieky ? uz netreba ? je mozne aj sestre sa ulavi a nebude ich musiet brat dlhodobo ? 😕

riave
15. júl 2013

@sense to vazne ? ja tiez beriem 50-tku a veru na vlasoch tiez pozorujem zmenu, vaha, co ja viem, asi hej, ale teda snad sa to bude zlepsovat nadalej tak ako u teba 😉 🙂

dzimen
15. júl 2013

@riave ja som začala sama od seba chudnúť lebo som bola plnšia,ale keď som už chcela prestať chudnúť,lebo už sa mi to zdalo dosť,nedalo sa mi to zastaviť,chudla som nekontrovateľne ďalej...pri 163 som som vážila 45 kg,čo je dosť málo,vypadávali mi vlásy,lamáli sa mi nechty,stále mi bola zima,rok som nemala krámy a bola som strašne bledá...urobili mi testy a mala som veľmi veľkú zvýšenú činnosť št.žľazy,hneď mi nasadili 2 druhy liekov,musela som prestať športovať (čo pre mňa bolo hrozné) a musela som pribrať aspoň na 54 kg...všetko čo mi povedala DR som začala dodržiavať a behom roka a pol sa mi upravila činnosť,na čo mi DR povedala,že s týmto sa stretáva málokedy,lebo že niekedy sa to lieči roky alebo to končí operáciou...teraz mám každého pol roka kontroly,mám dobré výsledky s čím som spokojná,ale už musím konečne schudnúť...takže áno sestra,keď bude dodržiavať všetko,čo jej DR povie,môže sa jej to upraviť a môže byť úplne bez liekov 🙂

sense
15. júl 2013

@riave tak je ako ubytok vahy nebol ako sibnutim carovneho prutika ale predtym som chodila trikrat do tyzdna do fitka a na vahe som naberala hoci bolo vidiet ze sa telo spevnuje a ked som zacala s tabletkami tak bolo vidiet aj ubytok na vahe ale co bolo pre mna najdolezitejsie ta strasna unava pominula lebo som bola schopna prespat pol dna a stale som bola unavena......teraz by som mala ist na kontrolu v akom je to stave ci netreba zvysit al. znizit.....teraz som sice unavena ale pricina nie je zrejme ani tak v stitnej zlaze ako v budicku pravidelne o pol siestej....

riave
15. júl 2013

@sense no a ja mam presne to iste ako ty a co sa tyka unavy, tak moja doktorka tvrdila ze to nesuvisi zo stitnou a poslala ma na krcne, ze nech mi urobia vysetrenia ci nemam apnoe...akoze ja uz fakt neviem. stale by som len spala a spala. pred tym som brala polku zo 75-ky eut. a potom mi dala na mesiac 50-tku ze co to spravi...23 som mala ist na sono, ale ideme na dovcu, takze sa dozviem neskor..ale mam pocit, ze ta 50-tka mi robi lepsie...

sense
15. júl 2013

@riave no len u mna to bolo zrejme unavou ked to pommohlo

ervenka
15. júl 2013

@eva1604 ahoj. JA uzivam euthyrox 100 v pond,stvr- zvysok tyzdna 75 a mam pocit ze vdaka tabl. som schudla cca 10kg. Pred tym som cvicila a nic... Vaha sa stabilizovala, pekne vlasy. Ani extra chut do jedla nemam.

buburka
15. júl 2013

Ahojte. Potesilo ma, ze je tu takato tema. Ja mam prave dnes krabicku L-thyroxinu uz doma a rano mam zacat s uzivanim 50 mg rano nalacno. Citam, ze tu pisete o zvysenej, alebo znizenej funkcii, ale ja som mala vysledky z krvi dobre , len mam podla ultrazvuku zvacsenu Sz a cysty a granulomy a utvary....no proste krv ok a usg nic moc:-\ Co mam ocakavat od tabliet? Vraj po roku sa uvidi ci sa zmensila, bude dr sledovat. Nerada by som dalej priberala, kedze mam toho na sebe viac nez dost od porodu a stale sa toho neviem zbavit a keby to slo este hore.... 😒 Neviete co v takomto pripade? Zacinam mat fakt obavy.

nika82
15. júl 2013

tiez uzivam Euthyrox 150 pon - pia a Euthyrox 125 sobota, nedela, nestiha mi vyrabat hormony

eva1604
autor
16. júl 2013

@dzimen a ked budem cvicit a pravidelne jest, tak aj tak myslis, ze priberiem?

eva1604
autor
16. júl 2013

@riave a pribrala si ?

eva1604
autor
16. júl 2013

@sense takze nez si zacala brat tabletky, tak si bola ospala a nemohla si schudnut, ked si zacala brat, tak sa to zlepsilo?

riave
16. júl 2013

@eva1604 no odkedy beriem tu 50-tku, myslim ze vaha skor klesa

eva1604
autor
16. júl 2013

@nika82 a priberas?

eva1604
autor
16. júl 2013

tak som zvedava, ja osobne si myslim, ze podla priznakov, kt. som citala na nete (unava, taka gula v krku, pokaslavanie a pod), ze mam stitnu zlazu, dnes som bola u dr a brala mi vytere z nosa a z hrdla a zajtra mi bude brat krv, takze uvidim, pred 2 rokmi mi brala na stitnu zlazu krv a mala som v norme, len mam mandle na odpis (aslo v norme je do 200 a ja mam nad 500 a ktomu chronicku anginu), takze uvidim podla vysledkov, ale upokojili ste ma, lebo mam par ludi v okoli a ti pribrali, ale mozno to bolo, ze zvolili zly zivot.styl - zacali viac jest, ked boli po tabletkach hladne a pod... 🙂

sense
16. júl 2013

@eva1604 hej ja som uz kedysi bola u endokrinologa v krvi hormony v poriadku neboli ale sono bolo ok tak mi nic nedali ze mam prist o 3 mesiace, kt u mna trvali trochu dlhsie ked som bola uz pomaly zufala z toho ako mi padaju vlasy, ospala som bola, studene ruky stale a zima mi bola stala a napriek zdravej vyzive a pravidelnom sporte som priberala tak som sla opat a bolo to a uz bolo aj na sone vidiet zmeny, takze v mojom pripade to bola stitna zlaza.

nika82
16. júl 2013

@eva1604 áno mam hodne kg

ervenka
16. júl 2013

@eva1604 vies co, pozri si na nete cviky na stitn zlazu- napr. "sviecka" je dobra. Cvicit podla Jillian Michaels je tiez ok, ALE musis mat DOBRE topanky. Inak si mozes poskodit achylovu slachu- vlastna skusenost po mesiaci cvicenia na boso.
Ale pokial ti zistia,ze mam spomalenu stitnu, hormony ti len pomozu. JA mam konecne teple ruky, nohy- aj mm si vsimol. Hlavne v posteli- ziadna studena ryba pri nom nelezi... 😉

ajkapajka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz